Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: FreeKec

Já vím,
taky jsem to právě taky tak myslel, když jsem to Wolffovi říkal.

Krásný další případ ze stejného videa (kromě toho prvního kamene, jak jsi popisoval) je v 8:12 minutě toho videa.
Ono to sice nakrásně vypadá, jak se kolo pomalinku zamáčkne do kastle a tlumič ho pomalinku pustí "do díry", ale toto funguje, pokud je kastle auta ve vodorovné poloze, protože na kolo auta v tu chvíli působí síla, která je přesně v ose tlumiče. Jinak řečeno - když pojedu po rovině, kde bude najednou hluboká díra a já nad tou dírou zastavím, tak tlumič pustí kolo pomalu do díry. Pokud tedy s takovým autem pojedu rychleji po rovince, kde se sem tam objeví díra, pak je takové auto opravdu lepší, jelikož tlumiče nebudou pouštět kola do těch děr a auto tak nebude dostávat "rány" do podvozku a nebude "rozhozené" každou malou nerovností.
Toto tedy může být určitá dočasná výhoda.

Jak jsem psal ale výše, tak tenhle způsob přestane fungovat v okamžiku, kdy se karosérie kola nakloní v jakémkoliv směru (podélném i příčném) a na tlumič nebude tedy působit síla v jeho ose, ale ve vektoru osy, a tím pádem bude síla působící na tlumič mnohem menší. Výsledkem toho pak bude, že síla působící na tlumič tento nezmáčkne a auto bude nesmyslně tuhé. Pak se tedy stane to, že auto nebude křížit, ale poskakovat po nerovnostech s efektem kolébání auta a ve finále se bude auto při dopadu na odlehčené kolo překlápět, jelikož jeho těžiště bude mít točivý moment na kastli při dopadu kola, jak je vidět právě v té 8. minutě a 12. vteřině videa


No a pokud jsem vás ještě nevyděsil nebo neunudil rádoby vědeckými kecy, pak vězte, že podle názoru mého jest Komodo kolébavá koza :-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

... Mimochodem cau Michale... Opatrne pristupuju zepredu s natazenou rukou, jako k ranenemu zvireti... To abys me eventuelne nekous.... Uz dobry?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: FreeKec

Ahoj Miro,

Dobry.
Rekneme si to (v klidu, neboj) na nedelnim jezdeni, pokud pujdes...

Tady komedii delat nechci ;-)
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

Míra-Bowl,mi ten váš stav hrozně připomíná větu z jedný rumunský komedie http://www.csfd.cz/film/5451-cerna-kock ... r/prehled/ ,jak tam ten cigoš říká tím ukrutným přízvukem druhýmu: "Hey Lui,I think,this is a beginning of the beautiful friendship!" :-D :-D :-D
BTW-tlumiče to je kapitola sama pro sebe,jasně že placka na listech,jako ta Wolfova příšernost projede hodně,nekymácí se to,nenaklání v žádné ose,a furt jede.Ale vypadá to šíleně.Na druhou stranu je extrém RC off road,kterýmu zalézají kola až někam pod kapotu,tak jak vidět tady na foru,kde se lidi hádají jestli je jejich Defender scale nebo ne,když nemají gumovou lemovku okna a podobný blbosti,ale že jim auto kříží a chová se jako Pítowo Honcho,to je OK.Na druhou stranu si myslet,že dám 120mm kola,dlouhý tlumiče a projede to vše,je hloupost.Osobně mám vyzkoušenou konfiguraci na"extrémní stroj",hnus bez prdele či jak to nazvat,ale s ohledem k tomu že to není vše z mé hlavy,a dotyčný(MartinPoschl :-D ),k tomu taky nějak došel a zkušenosti dlouze nabýval,nebudu to šířit dále.Jen jsem chtěl v kostce vyjádřit,že odladit stroj co se podvozku týče,aby to vypadalo a fungovalo,není vůbec jednoduché :-(
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Tak jak dnesni jezdeni borci?? foto a kolik se vas seslo, kdyz uz se to zase pise??
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

dle předpokladu-jen ti iniciativní pitomci co se domlouvají po telefonu :-p Lafia,Wolff,Bowl a já. Lokalita dle mého průměr,ale pěkná procházka.Jedno auto ke konci vypovědělo,a Wolff zas dělal ostudu Gmadem,takže ve finále je snad jen jediné foto :-D
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

nepojedete někdo na tuhle akci lokalni-akce-stredni-cechy-a-praha-f33/quad-fest-2015-hummer-centrum-t15570.html že bych se k vám přidal 8o :OK:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

To bych jel..Jen mam Formule a rc na vystavisti..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

jj kali ten wraith byl prostě jasná volba měl jsem 2x scx 10 tak jsem jedno pustil a hned se naskytla náhradní alternativa tak jsem do toho šel a budu mít auto na crawiny https://www.youtube.com/watch?v=BEXZzkh7h3A a na tohohle jsem neměl :-D :-D :-D :-D https://www.youtube.com/watch?v=GzXVLbs41Ew
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Masakr wolfe občas to sleduji a pecka


Hele kdyz by nekdo chtel prijit mrknout na vystaviste v sobotu a nedeli jste zvany..Pavilon T2 Od tesca ten v levo Dnes jsme postavili trat tak se uvidi..Autoskola, Drift, Formule, ONROAD4X4, Možná mala draha na pujčeni offrouda 4x4
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Foto z našich jízd

a kdy budou nějaký fotky z výstaviště :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Foto z našich jízd

Fotky čeho mas na mysli??
Fotky Formuli na rc4x4?Co je asi zajmaveho na fotce formule na koberci?? Wolfe proc to rypani?? Nu z vas se neprisel podivat nikdo....
A ja jsem si posledni jizdy s rc uzil..jeste Wotokabi a je to..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Foto z našich jízd

to jako fakt končíš 8o 8o :NO: :NO: 8( 8( to si děláš pr...l ne 8o 8o
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Foto z našich jízd

Prodas napravy? Ja bych je bral

Zpět na „Jihočeský "Ortolez"“