Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Jo, něco takovýho jsem myslel.
Jinak moc pěkný video, líbí se mi že máš stejnou gumu i na rezervě :tleskam: :tleskam:
viko
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2010 0:00

DUsoft píše:
viko píše:Teď mě došlo, že v silniční tamce mám brushless. :o) Vyšší krouťák nižší spotřeba a hlavně bezuhlíková technologie... Tenhle motor může točit pod vodou celý dny a nic se neděje...

Stříďák bych pod vodou moc neprovozoval - tedy pokud není od výrobce vodotěsnej.


Dělám do elektronářadí... kdysi jsme na veletrhu demonstrovali brushless motor v akutechnice tak, že se tělo šroubováku ponořilo do vody a pak se jen měnily baterky. Jel tak celej tejden. :o) a jel by asi i dál... ale už nevím kam se poděl. Ke komutaci v tomhle motoru totiž nedochází klasickým komutátorem. Spínání jedntlivých magnetů vnzniká "chytrou" elektronikou. Díky tomu ten motor jede v podstatě beze ztrát, které u uhlíkových motorů na komutátoru vznikají. Právě prášek z uhlíků umí udělat společně s vodou pěkně abrasivní materiál.. brusnou pastu, která vnitřek tiše a nenápadně vylágruje. Navíc voda na komutátoru při proudu, kterej jím prochází, ubírá na výkonu... (do té doby, než se motor zahřeje tak, že se bude voda vypařovat před kontaktem. :o)
viko
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2010 0:00

Droxa7 píše:
viko píše:Teď mě došlo, že v silniční tamce mám brushless. :o) Vyšší krouťák nižší spotřeba a hlavně bezuhlíková technologie... Tenhle motor může točit pod vodou celý dny a nic se neděje... budu kuchat... Máte někdo s brushless v CC01 zkušenost??? nevadí ten krouťák při akceleraci šasí? Nekroutí se? Mám 15 závitů.


Do CC se dává standartně 27závitová plechovka a už s tou dostává celý auto víc zabrat než by bylo třeba...já ho provozoval dva měsíce a už sem se nemoh dočkat novýho...ted mám 65T integy. Když se porozhlídneš zjistíš že drtivá většina lidí tady používá stejnosměrný uhlíkáče 55T a víc. Pro tohle ježdění je to asi ideální.

Jo a s tou krabičkou... je přišroubovaná dvěma šroubkama k šásku. Šroubky jsou utěsněný. Pokud by mi to auto nespadlo do řeky, nedokážu si představit situaci, kdy by proteklo tolik vody mezi podběhama do kastle, aby se dostala vrchem kolem víka do tý krabičky v takovym množství, aby ublížila elektronice která je přilepená na stropě. 8)


Hele a kde seženu takovej motor... chci sílu ne rychlost... o to líip se bude terén zvládat když nebudu mít preoblém trefit optimální otáčky aby mi nehráblo a nezanořilo se do hlíny...
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Motorů je spousta. Stačí se poohlídnou třeba i tady na fóru v sekci "Pohony" nebo u modelů ostatních...najdeš tam i hodně informací a zkušeností.
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Tady je něco pro ty, kteří by se snad chtěli vysmívat CCčku. 8)

Stačí gumy, motor a pořádně napruzená baktérka, trochu štěstí a...

Obrázek

Ještě má bláto na kolech ale už je doma v pelechu. :lol:

PS: Úžasněj nápad na trofej, poputuje na poličku... :P
Naposledy upravil(a) Droxa7 dne 26.09.2010 16:34, celkem upraveno 1 x.
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Na tý trofeji jsou zbytky poražených, ne? :lol: No jasná zpráva, cécéčko jest nejlepší! A tak to ma byť.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Vassek
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 05.08.2010 0:00

Tady je prostě vidět, že CCčko zvládá fakt všechno. Já s nim jezdim padesátkou přes louže... :D
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Tak jsme dneska s Kubou trochu zapracovali na čumáku. Tady je výsledek: (fotky postupu budou, až je Kuba hodí na rajče)

Obrázek

Obrázek
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Tak bych sem s dovolenim hodil link na fotky z dnesniho kuteni a strucny postup praci.. :-) http://kubamynar.rajce.idnes.cz/Pajero/

Trochu sme rezali, trochu pilovali, trochu lepili.. Zapojili sme do akce uzasnou multifunkcni vec - oscilacni pilku od Bosche, co zvladla jak uriznout hlinkik, tak plast, tak zarovnat brusnym nastavcem nas upizlanej zbytek cihly..

Postup ? Obyc pilkou uriznout pozadovanou cast cihly, pak vymerit velikost skidu, vyriznout skid, zapilovat zbytek cihly tak aby skid sedel jak ma, pak staci jen dobrej vterinak napatlat na hrany a prilepit skid, pro sichr jsme zevnitr nalili trochu tavny..

Rychly, elegantni, ucelny.. :-)

Obrázek

Nasucho nasazeny 2mm hlinikovy profil se spesl povrchovou upravou.. :-D

Obrázek

Pro porovnani - muj a Droxuv skid..

Obrázek

Ted jen doufam, ze to bude drzet.. :-D Musime to zajit nekam poradne otestovat.. :-J
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Tak trošku povánočně a podárkově aktualizuju svoje vlákno...co se událo:

1) Konečně jezdim na wifinu a nemusim lámat další antény. Tactic TTX-240 od Mika, snad bude dobře sloužit.

Obrázek

2) Novej kardan, Tamyiáckej už mlel z posledního. Kardan Axial, koncovky Traxxas, taky od Majka. :lol:

Obrázek

3) Vpředu jsou ocelový poloosy od GPM.

4) Přibyl šnorchl a stěrače.

Obrázek

5) Znova přidělanej šusplech, kterej se ulomil, novej držák rezervy, kterej taky nevydržel. (vražednej Ďábličák :lol: )

6) 2 tažná lana. Nejsou moc scale, ale funkci plní výborně, a hotový byly za chvilku. Přímo na autě je stejně vozit nebudu. :wink:

Obrázek

Kola s řetězama a zvětšenejma offsetama jsou jen pučený od Kubíny a myslim si, že Myšákovi slušej. :wink:
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Po instalaci vanocnich darku sme to sli na chvili ven otestovat.. :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sirsi rozchod Pajeru slusi stejne jako mymu Jeepu, asi si nechame udelat nakou tu dalsi sadu vetsich hexu.. :mrgreen:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Dalo mi to dost práce a nervů, přičemž mi ve finále zkazil radost YouTube, ale i tak se s Vámi chci podělit o svoje poslední video. 8)

Jedná se o chronologicky seřazený výběr nejlepších fotek mýho Pajera a Kubovýho Wranglera za celou dobu jejich existence. :wink:

YouTube mi típnul v 11/10 zemí zvuk a navíc rozfázoval hudbu a video, takže mrkejte sem: http://vimeo.com/20399541

EDIT: Jako poctu nejpilnějšímu přispěvateli fóra jsem si ho dovolil zařadit do videa. :mrgreen:
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Pekny to mate panove, takovejch fotek, to uz je slusna galerka ;)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkný fotečky :tleskam: :SUPER:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/

Zpět na „CC-01“