Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Díky za typ. Budu o tom přemejšlet ;-)
Stiwo
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 26.06.2013 20:59
Bydliště: Jablunkov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Borik píše:Taky se mi nelíbí to původní řešení parabol ... mohl bys prozradit, jaké paraboly jsi použil ? Přemýšlím, že bych to také předělal - ještě to nemám nastříkané, takže se ještě můžu rozhodnout, jak dál. Ale to lepení přes tenké pásky oboustranky rozhodně ne.


Ahoj, tak jak je to s těmi paraboly? Jdou použitelné ty co jsou v základu nebo je třeba kupovat jiné? A kdybych použil ty origo tak ty se nechávají průhledné nebo se nějak stříkají? Dík :-p
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Stiwo píše:
Borik píše:Taky se mi nelíbí to původní řešení parabol ... mohl bys prozradit, jaké paraboly jsi použil ? Přemýšlím, že bych to také předělal - ještě to nemám nastříkané, takže se ještě můžu rozhodnout, jak dál. Ale to lepení přes tenké pásky oboustranky rozhodně ne.


Ahoj, tak jak je to s těmi paraboly? Jdou použitelné ty co jsou v základu nebo je třeba kupovat jiné? A kdybych použil ty origo tak ty se nechávají průhledné nebo se nějak stříkají? Dík :-p

Můžeš použít origo. Zalep je- důkladně, ať se ti na ně nedostane při stříkání barva. Pak je podlepíš parabolami, které si nastříkáš na takouvou barvu, která se ti bude na světlech líbit. Za sebe doporučuji stříbrnou. Následně stačí přilepit. Pozor čím to děláš. Já si to vteřiňákem pokazil tak, že jsem musel světla vyřezat a vlepit paraboly jiné. Které sice nemají čirou optiku, ale jsou také pěkné.
Stiwo
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 26.06.2013 20:59
Bydliště: Jablunkov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

ok dík. Tavnou by to přilepit asi nešlo že? :roll: A když už jsem u toho stříkání tak to se stříká jak normální lexanka (nap. na sct): zevnitř, první barvu tu co chci potom bílou nebo stříbrnou na "podstřík" (jakoby základ) a nakonec ještě barvu interiéru?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Stiwo píše:ok dík. Tavnou by to přilepit asi nešlo že? :roll: A když už jsem u toho stříkání tak to se stříká jak normální lexanka (nap. na sct): zevnitř, první barvu tu co chci potom bílou nebo stříbrnou na "podstřík" (jakoby základ) a nakonec ještě barvu interiéru?

Tavkou to přilepit lze. Není to zrovna krásné řešení. Ale z pohledové strany nic nehyzdí a zevnitř je to fuk. Hlavně to v případě nutnosti lze utrhnout. Jo stříkej tak jak píšeš.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Právě z toho lepení parabol mám trochu strach. Ale kdesi jsem viděl lepidlo speciálně na rámy kabin, které je čiré ve všech fázích schnutí a na rozdíl od klasického vteřiňáku nenechává po svých výparech zamlžené stopy. Akorát nevím, jak to bude držet na lexan. Oboustrance v tak tenkém proužku nevěřím.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Já to prostě dělám tavkou. I kabely lepím tavkou ke kastli. Je to rychlý, drží to a když je potřeba, jde sundat.
Stiwo
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 26.06.2013 20:59
Bydliště: Jablunkov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Takže tavka a stříbrná barva. Teď už jenom to nejdůležitější :-D Jaké samotné světla. Na hobbykingu něco mají ale ne úplně to co bych chtěl :-( Mně by stačilo přední zadní a možná později nějaká rampa, ale chtěl bych to ovládat na vysílačce (mám 4 kanál). Nějaké nápady?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Světla teď kupuji v š-hobby Hradec Králové. cca 40kč stojí jedna dioda 5mm s přiletovaným odporem a 30cm kabílků. Protože jsem si koupil soupravu 4 bílé a 2červené diody. Do Pajera CC-01 to bylo super, ale Wrangler je moc dlouhej a kablíky nedostačily. Takže 4 bílé a 4 červené tě vyjdou na 240kč + BEC konektory. Ty ti budou stačit teoreticky 2 á 15kč (stačil by i jeden) a nějakej sběrnej do přijímače. cca 20kč. Prostě do 300kč se vejdeš v poho.
Zapojuj servo do 3. a 4. kanálu a zkus co bude dělat. To samé ti budou dělat i světla. Možná Budeš potřebovat nějakej mezikus mezi světla a přijímač. To se tady řešilo v navijácích. Já to mám, že světla jsou natvrdo, zapnu auto, zapnou se světla. Rampu už mám koupenou a ta bude přes vypínač. Abych jí mohl vypnout a pošetřit baterku. Když bude třeba.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Pokud zapojíš LEDky do 3. a 4. kanálu, tak budou jen pořád svítit a nic víc dělat nebudou - aby jsi je mohl ovládat, potřebuješ nějaký spínač - něco, co prostřednictvím toho bílého nebo žlutého drátku sepne a vypne. Spínačů se dá koupit dost druhů - od jednoduchých až po vícenásobné, popř. celé osvětlovací moduly. Pokud aspoň trochu dokážeš pájet, tak je lepší koupit LEDky, k nim napájet odpory a vyjde to mnohem levněji. Jaké hodnoty odporů najdeš třeba tady: http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=p ... 2009100014 Doporučuji článek pořádně přečíst a pak nebudeš mít problém třeba s použitím externích baterek pro napájení osvětlení. Popř. použití externího BECu pro takovéto napájení všech LEDek.
Stiwo
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 26.06.2013 20:59
Bydliště: Jablunkov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Díky za rady snad to nějak "zbastlím" :OK:
Stiwo
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 26.06.2013 20:59
Bydliště: Jablunkov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Promiňte ale nemůžu nikde najít nějaký ten spínač :-(
Mohl by mi někdo prosím poslat nějaký odkaz?
Děkuji
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Stiwo píše:Promiňte ale nemůžu nikde najít nějaký ten spínač :-(
Mohl by mi někdo prosím poslat nějaký odkaz?
Děkuji

Jakej? Na zapínání světel 3. kanálem?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Axial SCX10 z Potštejna

pokud máš čtyřkanál, tak by byl vhodný tento 2x2 spínač ( třetím kanálem spíná 2 funkce a čtvrtým kanálem taky dvě funkce, popř. třetím kanálem postupně všechny 4 funkce ): http://www.dsys.cz/?prod=6&lang=cz
O dalších spínačích vyšel článek na RC305 ( http://rc.305.cz/index.php )
http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=r ... 2014040001
nebo třeba toto: http://emotors.cz/prislusenstvi/1381-se ... 12615.html
http://emotors.cz/prislusenstvi/1380-tu ... -8833.html
Stiwo
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 26.06.2013 20:59
Bydliště: Jablunkov

Re: Axial SCX10 z Potštejna

Ok, dík už to chápu

Zpět na „SCX10“