Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

cendab píše:Nic nemá...nic mít nebude a ten kdo se tu vysiluje sme my... :? a jestli se mýlím dám za ten hotovej model co sem si objednal klidně dvakrát tolik... 8)


nechci bejt hnusnej, ale podle komentů máš čendo nejspíš pravdu

takovej člověk neexistuje co by zvládnul všechny technologie použité na funkčnim RC modelu
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Tak já jsem rád za každou reakci - třeba i negativní. Člověka to paradoxně docela motivuje. Sám sobě bych asi nedůvěřoval také.

Stiffi - Ve Sketchupu kreslím to co půjde do 3D tiskárny - díly které si nechám vyrábět budou klasický výkres.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

a ta 3d tiskarna umí zpracovat ten sketchup a podle toho natisknout?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

Niky píše:Tak já jsem rád za každou reakci - třeba i negativní. Člověka to paradoxně docela motivuje. Sám sobě bych asi nedůvěřoval také.

Stiffi - Ve Sketchupu kreslím to co půjde do 3D tiskárny - díly které si nechám vyrábět budou klasický výkres.


Nebylo by lepší použít software pro 3D tisk? Bude s tim pak hromada práce, neni to na to dělaný.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Přímo soubor ze sketchupu ne. Tedy placená licence sketchupu to umí převést ale já mám jenom otevřenou licenci - nicméně jsou programy které to převést umí a funguje to. Soubor se dá pak nahrát na Micro SD kartu, zapnout a už se tiskne - není tedy potřeba to mít připojené k počítači.

Sketchup je v podstatě proti profesionálním programům zjednodušený ale princip zůstává stejný - podobně jako Microsoft Office a Open office.
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

Niky píše:Přímo soubor ze sketchupu ne. Tedy placená licence sketchupu to umí převést ale já mám jenom otevřenou licenci - nicméně jsou programy které to převést umí a funguje to. Soubor se dá pak nahrát na Micro SD kartu, zapnout a už se tiskne - není tedy potřeba to mít připojené k počítači.

Sketchup je v podstatě proti profesionálním programům zjednodušený ale princip zůstává stejný - podobně jako Microsoft Office a Open office.


mam s tim zkušenost a neni to tak docela pravda, za prvé každý export je na škodu, vznikaj tam chyby a navíc sketchup neví jakou máš tiskárnu, jakou tloušťu stěn, jaké rozlišení posunu, neumí automaticky přidávat vzpěry a dělat dutiny atd atd... je to celkem složitý
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

To je pravda. Bude to chtít vyzkoušet - netvrdím že to půjde hladce. Nicméně komunita kolem 3D tiskáren dynamicky roste a spousta lidí kreslí věci ve sketchupu. Málokdo si může dovolit pro domácí tisk zaplatit profesionální CADy.
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

Niky píše:To je pravda. Bude to chtít vyzkoušet - netvrdím že to půjde hladce. Nicméně komunita kolem 3D tiskáren dynamicky roste a spousta lidí kreslí věci ve sketchupu. Málokdo si může dovolit pro domácí tisk zaplatit profesionální CADy.


aha no já myslel že to chceš vyrábět na kšeft, takže to pak budeš překreslovat, je to jen jedna věc z desítek dalších technologií, kterým budeš muset porozumět, práce na několik let v jednom člověku. ne nadarmo jsou ruzný obory.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ULTIMA RC

Tý joo,když jsi s tím přišel,tak jsem myslel,že třeba už něco máš..nebo tak nějak...
Ale ty to opravdu máš jen jako sen v hlavě...na vše co se řeší - tisk,výroba pneu atd...odepisuješ,chce to vyzkoušet...
Kamaráde....tak už nevěřím,že něco bude...Třeba něco vznikne,ale nebude fungovat jak by mělo. Určitě ne na prodejnost v tvých představách...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

No model nakreslím v CADu - buď použiju sketchup nebo jiný. Pak se ten 3D model pomocí pluginu uloží ve formátu STL - ten se buď otevře v programu který ten model zpracuje a dle parametrů si sám navrhne jak ho vytiskne - to si lze i nasimulovat digitálně. Pomocí tohoto programu se pak ovládá tiskárna. Já jsem si dokoupil procesor do kterého se vkládá model uložený na SD kartě a nahrazuje tak onen program.

Tomahabmw - jo to je fakt. Proto jsem to zatím nechtěl zveřejňovat. Nicméně nakonec je to dobře - upletl jsem si na sebe bič a mám teď dvě možnosti - buď budu za trotla a budu chodit kanálama, nebo to zvládnu a dost z vás mi bude dlužit omluvu. Ať tak nebo tak, radši zkusit a neuspět, než si celý život pak říkat coby kdyby.
Naposledy upravil(a) Niky dne 13.02.2015 19:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: ULTIMA RC

Ty stale riesis len kreslenie a 3d tlac. Ale kto ti to spocita pevnostne? Ako vyrobis prevodovku, napravy......? Pneumatiky!?!? Chalan, konecne sa uz prebud zo sna. Cele to je ako skolsky projekt stredoskolaka, na papieri ti funguje fantazia dobre, ale nikdy z tohto nebude ani jeden jediny jazdiaci model, nieto na predaj!
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1244
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

taky tomu moc nevěřím
ale fandím Ti
mám jen strach, že brzo zjistíš, že sis na sebe toho vzal moc

dost lidí zkoušelo podvozky a úpravy podvozků podle vlastní konstrukce, ale míň jich uspělo
a tys na sebe vzal všechno

jsem zvědavej, jak to dopadne

podnikatelskej záměr je jedna věc, ale čekal bych, že budeš mít hotový a otestovaný aspoň jeden kousek pro sebe
abys přesně věděl, co to obnáší a na kolik to vlastně vyjde - materiál, práce a čas
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

flateric píše:Ty stale riesis len kreslenie a 3d tlac. Ale kto ti to spocita pevnostne? Ako vyrobis prevodovku, napravy......? Pneumatiky!?!? Chalan, konecne sa uz prebud zo sna. Cele to je ako skolsky projekt stredoskolaka, na papieri ti funguje fantazia dobre, ale nikdy z tohto nebude ani jeden jediny jazdiaci model, nieto na predaj!


přesně tak, kdyby jsi napsal: chci vyrábět v čechách pneumatiky.
tomu bych mohl uvěřit, i tak je to běh na dlouhou trať, zeptej se kluků co něco na kšeft vyráběj už několik let.
ale celý auto? to jsi podle mě dost přestřelil
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

Doporučuju ti, vyber si jednu konkrétní věc a ne celý auto a zkus dotáhnout do konce kompletní přípravu s rozpočtem na sériovku.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

Já závazně objednávám Willyse MB! :OK:
Za 4000,- no nekup to! :-D

Termín dodání, tak jak u Čendy - kdykoliv to budeš mít hotové....
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“