Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Mira je ale rejpal, pokud nevytiskneš motor a servo, tak to prostě nebude ono :CHI: za mě palec hore, technika je to úžasná, jinak ty pneumatiky z toho dělaj fakt offroad, moc se mi páčí - až to vytáhneš někde na expedici, tak mnozí od toho budou očekávat dle vzhledu větší výkony, než to asi bude schopné :mrgreen: každopádně pro skejl vzhled by se možná hodily nějaké méně agresivní, ale to je asi i úhel pohledu :wink:
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Mirku prosim jdi uz otravovat nekam jinam. Udelam to tak jak uznam za vhodne.

2xbs: ty kola jsou spis na zkousku. Urcite to na nich vyjede, ale jinak je porad plan na tisk az sezenu vhodny matros. Zatim to ale hlavne musim dodelat do provozuschopneho stavu a pak budu resit detaily. Prave kvuli 2wd bude muset minimalne co se tyka vzorku jit scale vzhled do haje. Nestavim maketu, neni to v planu. Navic mrkni jak vypada zadni naprava u originalu (Spartak/Octavia/Felicia) a pochopis ze moc ambice na trial to asi mit nebude. Nadruhou stranu porad verim ze v normalnim expedicnim terenu to bude fungovat primerene. Alespon budete mit koho tahat na lane "-)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: "Škoda" Trekka 1:10

[quote="Vigo"]Mirku prosim jdi uz otravovat nekam jinam. Udelam to tak jak uznam za vhodne.

Mira tě jenom špičkuje,tak se nečerti :BYE:
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Vigo píše:Obrázek


Netlačte na něj tolik, to nevidíte jak si s tím hraje i přes svoje střevní potíže? Pro sichr toaleťák bere sebou až ke stavbě...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: "Škoda" Trekka 1:10

:-D kontakt






Edit
Jasne ze jenom popichuju. Motivuju. To stacilo napsat, ze je to v planu vytisknout taky, ze jsou jenom "zatim".
Slo mi o to, ze chces celit vyzve, dal sis cil... Sleduju to proto, ze me tve usili oslovilo, ne abych jej hanil.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Ale jo sory, jsem trochu podrážděnej, dneska jsem měl den blbec, já jen nevytvářím tu nic co by mělo za cíl ohromit. Je to takový demonstrátor, tj projde to asi dost podstatným vývojem. Pochybuju že napoprvé všechno bude fungovat jak má ale cíl je pořád stejný a to vytisknout toho co nejvíc. Disky nebudou velký problém, ale na gumy potřebuju materiál drahý jako čert a v ČR nekoupitelný (Ninjaflex), proto nejdřív to chci rozjet na čemkoli a pak pokud to bude fungovat, tak to budu řešit.

Další věc je, že ta tisknutelná guma je vytištěná celkem hnusná (https://sites.google.com/site/donutsrc/ ... VWTire.jpg), vrstvy blbě lepí jak jsem zjistil a tak je otázka, zda to kola nebudopu hyzdit, no uvidíme... Jinak Vás můžu uklidnit, vše ostatní jako ramena i s kuláky a těhlicemi budu tisknout. Asi i kardan vytisknu, ale hřídele a zadní polosy budou kovové. Pro puntíčkáře podotýkám, že i šroubky jsou kovové, baterka i motor budou kovové... :mrgreen: a už mě neserte
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Tak kola a skříň nové menší rozvodovky je vytištěná a teda s místem je to opravdu těsné, jsem zvědavý až to poskládám.

Taky jsem si tisknul testovací kousky kulových čepů na přední nápravu. Po vytištění to chce lehce rozhýbat, ale pak to už chodí super, určitě bez problémů použitelné, spíš je otázka co to vydrží.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Vigo píše:já jen nevytvářím tu nic co by mělo za cíl ohromit.

Článek na Idnesu vyšel cca před týdnem (taky mě to zaujalo) a když vidím, KAM jsi se za týden posunul, jsem z toho ohromený a i zvědavý, jak se to bude dál vyvíjet. Držím palce ať to dopadne podle představ. :FINE:
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Jo díky, snažím se vézt na vlně nadšení.

Pár fotek, předek už je skoro vytištěnej, ale dělal jsem to na 2x. Pomalu začínám kreslit zadek. Je to takové jednoduché, nejsem žádný velký 3D modelář, ale fungovat to snad bude. Alespoň model se zdá že funguje. Blbá zpráva je, že servo se nevejde dopředu a bude muset vlézt někam za převodovku :(

Obrázek

Minimální propružení předku (půjde i víc asi ale moc to nechci zvedat)
Obrázek

Maximální propružení předku
Obrázek

Fotka zespod. Jsou tam blbě těhlice posunuté, toho si nevšímejte :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Včera a dneska jsem kreslil řízení a to je zatím jednoznačně nejkomplikovanější část 3D modelu. Namalovat to aby to ničemu nepřekáželo a fungovalo i při poměrně značném propružení... peklo. Uvidíme jak to bude sedět v reálu...
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Začíná se mi to hromadit :)

Obrázek
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: "Škoda" Trekka 1:10

vyzerá to teda fakt luxusně, snad to bude i v praxi fungovat minimálně tak dobře, jak to vypadá :OK:
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

No, to doufám taky :)
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Tak jsem zase chvíli dělal.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Tak jsem nakreslil zadek. Díky krátkým ramenům a jednoduché nápravě jako u originálu tam vzhledem k velkému zdvihu vychází dost brutální odklony. Uvidíme jak to bude vypadat v reálu :)

Obrázek

Zpět na „Scale projekty“