Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Tohle je prostě bomba, že s takovýmhle autem si je schopen zajezdit fakt i doma.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

To video je děsně napínavý... vyjede, nevyjede...
a mimochodem, budou ještě koláče nebo jsi ten vál úspěšně pogumoval? ;-)
bflmpsvz
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Tahle kára je fakt hustá, nepobírám jak sto všechno vymyslel.
Musí to mít sílu jak prase, pokud vím tak motory z vrtaček se dávají do trochu větších modelů 8o
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Hele kluci vono to nebude tak hustý. Vzpomeňte pár odkazů zpátky kdy mě kamarád SOUKY pokořil a odtáhl mě . :NO:

Je pravda že jsem si zkusil letadla a to upoutané modeli, dnes to již není moc vidět,ale je to super zábava. Následně jsem dělal lodičky. Musím veřejně říct že, když jsem potřeboval pomoc s výběrem lodního šroubu více méně všichni ostatní na podobném foru měli zábavu a tak nakupujete a měříte odběr motoru a zkoušíte ruůzné ponory a poloponory šroubu a dle toho spostu jiných věcí a nakonec se prokoušte sami někam kdy ta lod konečně jezdí . Jezdíte a náhodou vyzkoušíte něco co vám všivćhni pomlouvali a a to byla ta správná cesta. ( spousta práce a peněz)

Važte si tohodle fóra, neb tady si všichni radíte a chcete aby jste se všichni posouvali výš v ůrovni ježdění a málo kdo se vytahuje jeden na druhého že on to ví a ten druhý ať ..... . Opravdu jsemm rád že jsem tady s Vámi a že mám autíčko.

Vím že jsem udělal spoustu chyb v mé koncepci, ale na druhou stranu má kde brát informace a bude se snažit chyby napravit. A hlavně jezdit. :BYE:

Nic méně děkuji Vám všem že tu můžu být. :HI:
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Važte si tohodle fóra, neb tady si všichni radíte a chcete aby jste se všichni posouvali výš v ůrovni ježdění a málo kdo se vytahuje jeden na druhého že on to ví a ten druhý ať ..... . Opravdu jsemm rád že jsem tady s Vámi a že mám autíčko.

Mňo! Tak díky moc!!! :-) opravdu to člověku nalije optimismu do žil, když si něco takového přečte! DÍKY!
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Ty neděkuj my děkujeme Tobě.

Vím ,že to sem nepatří ale musím. :P
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Přidávám se,spousty inspirace :OK:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Ty jo ten motor musí být v terénu fakt nezmar a krásně citlivý.Už jsi otestoval, jak dlouho vydrží jezdit? Moc pěkně vymyšlené :hura:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Zkoušel nezkoušel, motor jako takovej má udávanou životnost 250-400 hod dle zatížení. ( záruční podmínky akuvrtačka)

Tebe ale spíš zajímalo kolik se dá najet na baterku. :OK:

Tam bude pro vás všechny asi trošku problém - motor napájím čtyřčlánkem li-pol 3000 mA 14,4V takže protýká motorem jiný proud než při napětí třeba 7,2V P = U x I (výkon = napětí x proud) nechci poučovat ele někomu se to může hodit budu - li tedy chtít od stejného motoru v autí stejného výkonu a budu mít nižší napětí spořeba na batekách bude o dost vyšší.

O víkednu zapojím do obvodu ampérmetr a dodám informace o spotřebě v různých režimech. :HAPPY: :HAPPY:

Zatím jsem pojezdil 2,5 h a dojel jsem domu tak akorád na nabíječku. Jedna baterka. :YOP:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Tak to je supr :FINE: Zajímalo mě to ze zvědavosti. Ta citlivost chodu motoru je fakt parádní. Já to video s deskou viděl až dnes a musel jsem se u toho smát, jak psal Milan008 , jestli vyjede, nevyjede. Říkal jsem si totiž totéž :lol:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Dneska jsem potřeboval vybít obě baterie a dalo mi to spoustu práce musel jsem jezdit a jezdit. :-)

Měl jsem tak na 80% vybité a chtěl jsem být na test spotřeby náležitě připraven. 8(

Mám ted v autí obě baterie a myslel jsem si že zvýšením váhy v přední polovině autí to pojede do kopce popředu lépe.
myslet ale neznamená vědět. Váha už je asi moc.

Tady je odkaz z dešního trápení autíčka http://jvocko.rajce.net/2013.03.02._vyjedu_to_nebo_neee
pozadu dobrý a po předu se zvedá kolečko a je to tak asi akorád na převrácení. ono rovný povrch dobrý a pak malinká nerovnost a kutululu. Při tomto pokusu deska 1 m na konci zvedlá o 63 cm. Nalakovaná, čistá.

budu to muset pořešit. Nejdřív ale zítra pojezdim venku. A určitě budu naslouchat Vaším radám a poradám. :FRIENDS:
Naposledy upravil(a) v-ocko dne 04.03.2013 6:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ivandr
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 28.08.2010 0:00
Bydliště: Česká Lípa

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

v-ocko píše:pozadu dobrý a po předu se zvedá kolečko a je to tak asi akorád na převrácení. ono rovný povrch dobrý a pak malinká nerovnost a kutululu. Při tomto pokusu deska ve sklonu 63% nalakovaná, čistá.

budu to muset pořešit. Nejdřív ale zítra pojezdim venku. A určitě budu naslouchat Vaším radám a poradám. :FRIENDS:

Když jsem se podíval na tvé fotky auťí z "2013.02.16. elektrika,nárazník,zadní kolo a kolo na kapotu" tak jsem si říkal že to máš stavěný hodně do výšky a ještě hodně dozadu-že bude problém s těžištěm.Vlastně to máš naskládaný až do střechy a ty kusy materiálu sice duralu ale stejně se to musí projevit negativně na těžišti.
Celá ta koncepce není nejšťastnější,všichni se snažíme o co nejnižší těžiště,takhle naskládanej mrakodrap jsem ještě neviděl 8o .Rada je jediná skládat těžký věci pokud možno co nejníž.
http://rcivandr.rajce.idnes.cz/
http://ivandr.galerie.cz/5597378-rc-modely
1:10 AXIAL SCX-10 HONCHO
1:10 AXIAL SCX-10 Jeep Wrangler
1:10 Ansmann Mad Rat 2WD buggy

Banda Team
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

Myslím, že by ti dost pomohlo dát na levé zadní kolo tvrdší pružinu, řekl bych, že se ti na autě projevuje torque twist (tím, že se točí motor a kardany na jednu stranu, tak auto má tendenci naklánět se na druhou)
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

ivandr píše:
v-ocko píše:pozadu dobrý a po předu se zvedá kolečko a je to tak asi akorád na převrácení. ono rovný povrch dobrý a pak malinká nerovnost a kutululu. Při tomto pokusu deska ve sklonu 63% nalakovaná, čistá.

budu to muset pořešit. Nejdřív ale zítra pojezdim venku. A určitě budu naslouchat Vaším radám a poradám. :FRIENDS:

Když jsem se podíval na tvé fotky auťí z "2013.02.16. elektrika,nárazník,zadní kolo a kolo na kapotu" tak jsem si říkal že to máš stavěný hodně do výšky a ještě hodně dozadu-že bude problém s těžištěm.Vlastně to máš naskládaný až do střechy a ty kusy materiálu sice duralu ale stejně se to musí projevit negativně na těžišti.
Celá ta koncepce není nejšťastnější,všichni se snažíme o co nejnižší těžiště,takhle naskládanej mrakodrap jsem ještě neviděl 8o .Rada je jediná skládat těžký věci pokud možno co nejníž.



Ano se vším souhlasím, počítal jsem stím že to bude horší v náklonech na bok. Když jsem viděl co někteří máte na zahrádce na střeše včetně kola myslel jsem že ta deska a elektronika nebude tak hrozný problém.

Tak jak jsem psal již dříve Je potřeba se poučit z chyb. A naprava chyb je zase hraní a to mě baví.

Děkuji Ti za názor a myslíš že to těžiště nahoře způsobuje i to zvedání kolečka mě připadá že se to stalo až když jsem dal dopředu kompletní aku tedy 2x 4 článek před tím jsem tam měl jen jeden.
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Def90 Děčín Axial SCX10

manek100 píše:Myslím, že by ti dost pomohlo dát na levé zadní kolo tvrdší pružinu, řekl bych, že se ti na autě projevuje torque twist (tím, že se točí motor a kardany na jednu stranu, tak auto má tendenci naklánět se na druhou)



Díky :-) můžeš to prosímtě trošku rozebrat. Ano když dám motor do toček nakloní se mi karoserie. Rozumím že ten krouták to způsobuje. Chápu a beru.

Kdyby se mi kroutil rám tak bych i pochopil to zvedání kolečka. Nějak se tím nemůžu srovnat. jak kdyby jedno zadní dávalo větší záběr. Na menším kopci dobrý, když hrabou zadní kola na kluzkým povrchu bláto listí tak taky nic, ale když mají grip tak se to začne kroutit.

Potřebuji do zadu tvrdší pružiny. Dal jsem tam jiný tlumiče než tam byli a možná že špatně mají sice delší chod ale měkčí pružinu. Možná že by to mohlo být i tím. :tlachy:

Zpět na „SCX10“