Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

hodně mě zajímá jak se podle návodu má přidělat ten hardtop a dále co že to máš od spektra co bylo v kitu?
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Update - opět drobný pokrok, ale vizuálně hoooodně velký - už to vypadá opravdu jako auto :-)
http://myrcmodel.wordpress.com/2013/03/29/axial-scx10-montzfze-5/

Finální stav:
Obrázek
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

maztekk píše:hodně mě zajímá jak se podle návodu má přidělat ten hardtop a dále co že to máš od spektra co bylo v kitu?

Hardtop je přišroubovaný seshora 4 šroubkama na ten plastový rám, a vzadu přes něj ještě vede "trubka", do které se ukotví držák rezervy (tam je pak závlačka). Trochu mně to přijde padlé na hlavu, protože pokud přichytím kastli takovýma těma závlačkama, tak potom když přidělám hardtop, tak už se k těm zadním nedostanu :-p A protože ty šroubky co drží hardtop jsou fakt miniaturní, tak fakt nevím, jak se mám jako dostávat někde venku k sundání kastle. Asi se s tím halt nepočítá :-) Já teď spíš přemýšlím, jestli by se tam nedaly dát nějaké kolíky, na které by se to chytalo taky co nejmenšíma závlačkama, protože tohle řešení se mně moc nelíbí.

Od spektra nebylo v kitu nic :-) Na co narážíš?
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Mám lama dotaz - AUX výstup na přijímači a ty tři piny (stejně jako u serva apod.) - první dva jsou napájení, a teprve ten třetí je signál, je to tak, nebo jsem mimo? Takže pokud se ledky napájí prvními dvěma piny, tak budou svítit prostě furt? Nemám s tím problém, jen mně to zajímá, jestli to chápu správně :-)
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Pěkný autíko,červená mu sluší.......úplně cejtim skrz monitor jak smrdí novotou.....parádní pocit co?
Já mám ledky bez elektroniky napojený přímo do přijímače na třetí kanál,ale nemám 3kanál vysílačku,takžě svítí pořád.
To ti ale asi moc nepomohlo :-( no nic,jsem začátečník.
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

xax: mělo by to tak být, jede kabel je +, jeden - a jeden signál, to uspořádání teďka přesně nevím ale myslím že to je jak popisuješ, jinak ano bude to svítit pořád

rubiconCB: to že nemáš 3ch vysílačku to neovlivní, to + na výstupu je vždy pod napětím a to čím je pak spouštěno servo nebo další zařízení je signál, takže i když budeš mít 3ch vysílačku tak to nemůžeš takhle lehce ovládat že by jsi jen spínal třetí kanál protože tím ovlivníš jen výstup signálu ale ne napětí na + pinu

nejjednodušší řešení pro spínání je spínač ze serva ;-) já jsem využil malý noname servo z vrtulníčku a paráda :-)
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
Himoto Z-3
Himoto RCF 1 Rock Crusher
http://andersonn.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Od spektra nebylo v kitu nic Na co narážíš?
Asi jsem to špatně pochopil, jinak to vypadá moc pěkně akorát mi právě přišlo že ten hardtop moc nevychytali. Jen musím počkat až dorazí do čech a jdu do něj taky :FINE:
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

XaX píše:...AUX výstup na přijímači a ty tři piny (stejně jako u serva apod.) - první dva jsou napájení, a teprve ten třetí je signál, je to tak...

Na krabičce přijímače to bývá napsaný viz obr. Neznám tvou vysílačku, ale bývají vždy stejně orientovaný a pod proudem je pořád. Pokud tam nepasuje konektor, může tam být koncovka Futaba (tuším, že to tak simple led lights od Axialu mají).
Obrázek

maztekk píše:...akorát mi právě přišlo že ten hardtop moc nevychytali. Jen musím počkat až dorazí do čech a jdu do něj taky :FINE:

Řešení to je trochu "kostrbatý", ale celkově s nárazníky a blaníky to je krásná karoserie. Zajímalo by mě, jestli ty fendery pasují na hardtop kastli Proline?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

hlavně ty fendry se jim zase tak nepovedly, jsem koukal na fotky reálnejch rubiconů a snad všechny měly fendry stejně široký ale tyhle se dopředu zužujou spolu s karoserií :-I
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
Himoto Z-3
Himoto RCF 1 Rock Crusher
http://andersonn.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Andersonn píše:hlavně ty fendry se jim zase tak nepovedly, jsem koukal na fotky reálnejch rubiconů a snad všechny měly fendry stejně široký ale tyhle se dopředu zužujou spolu s karoserií :-I


Ty blatníky jsou udělané jinak, než to má reálný jeep (tovární verze - to zdůrazňuju), pro představu, takhle vypadá Rubicon (pro upřesnění Jeep Wrangler Unlimited, edice Rubicon ;-)):
Obrázek
Takhle vypadá model
Obrázek

Potíž je, že to co má model, to nejsou tovární blatníky, ale tzv. Flat verze. Těch je navíc hromada verzí. Například tahle:
Obrázek

Pro zajímavost mrkni třeba jenom semhle ;-)
http://www.quadratec.com/products/product_search.php?pg=2&cn=Jeep+Fender+Flares&c=36
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

virtual píše:
XaX píše:...AUX výstup na přijímači a ty tři piny (stejně jako u serva apod.) - první dva jsou napájení, a teprve ten třetí je signál, je to tak...

Na krabičce přijímače to bývá napsaný viz obr. Neznám tvou vysílačku, ale bývají vždy stejně orientovaný a pod proudem je pořád. Pokud tam nepasuje konektor, může tam být koncovka Futaba (tuším, že to tak simple led lights od Axialu mají).
maztekk píše:...akorát mi právě přišlo že ten hardtop moc nevychytali. Jen musím počkat až dorazí do čech a jdu do něj taky :FINE:

Řešení to je trochu "kostrbatý", ale celkově s nárazníky a blaníky to je krásná karoserie. Zajímalo by mě, jestli ty fendery pasují na hardtop kastli Proline?

Hardtop - nakonec jsem pochopil, že ono je to jinak. Ono to totiž je udělané tak, že se závlačkama chytne kastle vepředu, a vzadu sice leží na nosnících, ale drží to závlačka v trubičce napojené za držák rezervy. A drží to dobře.

Jo a Axial simple led lights mají koncovky Futaba, musel jsem šmiknout takový ten plastový výstupek na straně, aby to tam vůbec šlo zastrčit.
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

XaX píše:Hardtop - nakonec jsem pochopil, že ono je to jinak. Ono to totiž je udělané tak, že se závlačkama chytne kastle vepředu, a vzadu sice leží na nosnících, ale drží to závlačka v trubičce napojené za držák rezervy. A drží to dobře.

Jo a Axial simple led lights mají koncovky Futaba, musel jsem šmiknout takový ten plastový výstupek na straně, aby to tam vůbec šlo zastrčit.

Já dal první servo pak světla a nakonec doprostřed, mezi vrazil regl a taky se vešlo.
Stím hardtopem jsem právě viděl že v terénu při křížení u předního okna kde to asi nejní nějak chycené byla díra jak se to kroutilo. Jinak mi přijde že máš jinou barvu hardtopu než kastle, nedal si na něj víc vrstev, je takový matnější.
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Hardtop - to je hloupá chyba. Kastle je stříknutá třikrát, a potom podklad stříbrný. To udělalo krásnou jasně červenou barvu. Ovšem hardtop jsem chtěl mít zespod černý, no a to barvu zas o dost ztmavilo, rozhodně víc než jsem čekal :-(
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Jo a hardtop dost blbě lícuje vepředu na okno. Prostě je tam mezera, i když to jen stojí, muselo by se to nějak jinak napasovat, jestli vůbec, i když jsem si s tím dost hrál, tak to nakonec je takové divoké.
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Dnešní pokrok - senzory a světla:
http://myrcmodel.wordpress.com/2013/03/30/axial-scx10-montzfze-6/

čímžto jdeme do finále - ještě chybí nějaké samolepky, a musím udělat odpojovací kabeláž pro světla, jinak jsem v podstatě pro tuto chvíli hotov :-)
Obrázek
Obrázek
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel

Zpět na „SCX10“