Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

DT-swiss píše:Ja stavet znova sestikolu do pruchozi napravy bych nesel. Kardan co zene 2 napravy dostava strasnou cocku a to nemluvim o difu. A pri pridani plynu se kamion malem prevratil :-)
Ps truck mel 15kg, tady na ty srandy to asi sraci
Urcite mas pravdu. Pokud to nebude fungovat, predelam to. Ale myslim, ze se nedostanu ani na polovinu tebou zminovane hmotnosti.
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: unimog 6x6

Tak to pujde ;-) .
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Ahoj,
Včera dorazila kastle. Jsem moc rád, že jsem se obrátil na Gucciho a nepouštěl jsem se do tvorby sám. Jeho práce je na velmi vysokém levelu a cena byla přesně taková, jakou jsem odhadoval. http://plutoone.rajce.idnes.cz/Unimog_6 ... 063423.jpg
přední blatníky jsem posunul o 1cm z každé strany dovnitř a teď vymejšlím jak s korbou. Mám ji dát vzadu zároveň s nárazníkem, nebo mám udělat převis, aby střed korby vycházel mezi kola. Také přemýšlím, jestli jí třeba o 2cm nezúžit. Originál ji má taky širší, než kabinu, ale jestli by to nebylo hezčí. jen nevím, jak jí rozříznout, abych to nepokáknul.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Ahoj,
Usadil jsem korbu. Nakonec jí řezat nebudu. a) je v měřítku, b) jen bych to pokakal.
Posunul jsem jí asi 2cm vzad, aby byl střed sajten mezi koly.
Příští týden poputuje kabina Leemu na rám a nárazník.
Furt laboruju nad barvou, nevím, jestli dělat leštěnku, nebo pracanta.... :-p
Jednu barvu, nebo sajtny jinak, než boudu....
je to zapeklité rozhodnutí.
ještě se zeptám na akrylátové barvy Motip. Dělají i podklad na plasty.
Mohu použít ty, nebo mám koupit primer + barvu od Tamiye?
http://plutoone.rajce.idnes.cz/Unimog_6 ... 194902.jpg
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: unimog 6x6

Tamyia farby su stale dobra volba a akryly drzia perfektneKedze mas tu medzeru medzi korbou a kabinou, tak by som siel do vojenskej verzie, tam sa to koleso alebo nieco ine hodi za kabinu. na civilnej tam mozes vyrobit hydraulicku ruku alebo zeriav
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Koupil jsem akryl. Tak uvidíme. Kabina bude Gun metal a korba tmavá šedá. Jen škoda, že mají v modelářství volno. Nemohl jsem koupit balzu na podlahu. Jinak nad tou dírou mezi kabinou přemýšlím. Mám 2 rezervy. Ale dám tam asi jen jednu a na druhou stranu výfuk + něco musím dát na pravou stranu mezi 1 a 2 nápravu. Myslel jsem, že bude na sedmihorky 22.8. hotovo. Ale to už vím, že nebude.
Dnes snad podvozek rozhýbu.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: unimog 6x6

Nemusis kupovat balzu, chod do vacsieho obchodu, tam kde maju vsetko mozne a kup si drevene listy. Myslim, ze vyjdu lacnejsie a dokonca mas aj z rozneho dreva, Ja som kupil dubove na moju korbu a po nalakovani vizeraju lepsie ako balza. Je pravdou, ze balza sa lepsie spracuvava
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Korba je nastříkaná a vylepená smrkovými nosníky. Což k mému údivu hodně přispělo k její tuhosti.
Fotky radši dávat nebudu, protože by mě DT-Swiss za tu barvu asi zaškrtil. Ale když jsem jí tam viděl, prostě jsem neodolal.
Kabina putovala k Leemu na orámování + svaření nárazníku. Ještě mu ale pošlu podvozek, ať to pěkně sedne.

Mám zvídavý dotaz. Potřeboval bych udělat hlavní světlomety. Mají velikost 20x38mm. Napadlo mě vzít kus nějakého plastu 20x38x10mm a vyvrtat díru pro diodu a pak dlabat. Na vrch vytunit nějaké plexi.
nemá někdo lepší plán, Díky
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: unimog 6x6

Ak mas obal od CD tak z toho zrob kryty parabol, paraboly z vystraznych plastovych ceduliek, kde ich nahrievanim teplovzdusnou pistolou otlacis o predned odpovedajuci tvaru parabol a potom vyvrtas dierku na led
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

To vyzkouším. Pokusím se o nějaké kopyto a budu tvarovat.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Malý posun v oblasti korby
Bedna nemá žádný účel krom schování uchycení nástavby a aby nebyl zadek takovej prázdnej. Lepidlo které je na fotkách vidět se po zaschnutí stane transparentní. Protože jízdním vlastnostem určitě moc neprospěje budu jí v případě potřeby sundávat. Přemejšlel jsem, čim jí uchytím a objevil jsem super černou síťovku s malými oky. Jen musím manželce nějak vysvětlit, že jí potřebuju mnohem víc, než ona.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: unimog 6x6

Pěkná práce :OK: jen taková drobnost, není ta bedna s příliš masivních hranolů? :-p , přijde mi, že ve skutečnosti by musela být velmi, velmi těžká :-p
bflmpsvz
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: unimog 6x6

treba si pockat na vysledny efekt, Zase sa to tu bude hemzit komentarmi o bedne na korbe :-(
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

milan008 píše:Pěkná práce :OK: jen taková drobnost, není ta bedna s příliš masivních hranolů? :-p , přijde mi, že ve skutečnosti by musela být velmi, velmi těžká :-p

Pro hranoly jsem byl v železářství, moc velký výběr nebyl. Ale nechtělo se mi jet 50km tam a 50km zpět do Š-hobby.
Původně měla být z hranolů konstrukce a z venčí pobitá prkny. Ale pak jsem si říkal, že bude hezčí, když nalepím prkna zevnitř.
Hranoly jsou 10*15mm a opravdu mohou působit masivně. Ale to mi moc nevadí. Mám z bedny radost a když nebude na autě dělat dobrotu, půjde do kamen :-D
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: unimog 6x6

Nebo hranoly z vrchu zbrousit, ale to by chtělo pásovou brusku, aby to bylo rovně.

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“