Memphis
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 12.04.2010 0:00

obytnaky jsou nejlepsi :lol: spis asi druha varianta ale obe jsou pekne
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Ja by som to chcel skorej poňať nie ako obytný, ale ako pevná skriňová nadstavba. Aby to bolo jednoduché a pekné...
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Na základe tlaku okolia :lol: a odbornej verejnosti som sa rozhodol nasledovne:
Predný rám som po stranách zrezal, takže teraz je široký ako origo Tamiya. A tých prídavných svetiel sa veru nevzdám :lol: :lol:
Obrázek
A vzadu som odstránil rám, ani mne samému to tam s ohľadom času akosi nerezalo
Obrázek

A aby bol môj update prednešok kompletný, tak sa na aute udiali tieto "neviditeľné" veci:
1. vymenil som klzné ložiská za guličkové
2. došlo aj na výmenu elektroniky, teraz má miesto pod kapotou motor Losi 65T s vnútorným chladením, regulátor taktiež Losi a servo TowerPro MG995 (15kg)
3. vyrobil som predné vnútorné podblatníky, ale fotku radšej nedám, lebo nie sú veľmi SCALE :roll:

Toť vsjo, viac som dnes nestihol... :mrgreen:
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Keďže vonku panuje kadejaké počasie, tak som trošku, ako sa hovorí, kutil. Spravil som si na podvozku pomocný rám, kam som umiestnil komplet elektroniku s baterkou, samozrejme okrem motora a serva riadenia :lol: Taktiež mi tento rám pomohol k tomu, aby som konečne využil 3-tí kanál na vysielačke a tak sa mercedes dočkal diaľkového ovládania svetiel. Týmto pádom mám aspoň zvýšenú brodivosť, ale aj ťažisko auta, takže sám som zvedavý, ako sa to bude správať v teréne.

Tu sú nejaké fotky:
Obrázek
Obrázek

A keďže tu máme nový rok, tak som zmenil aj sponzorov. Mám na aute aj nové späťáky, keďže tie staré to nejako po poslednej expedičke nerozchodili. Taktiež, čo je z fotky viditeľné, vodič si dal založiť na sklá kabíny fólie, asi aby nedostal úpal pri dlhej ceste :roll:
Obrázek

Vpredu už svietime pekne xenónovo:
Obrázek

Ešte mám na ceste riadenie od GPM, takže ma čaká ešte výmena tohoto dielu, nakoľko sa už vozidlu nechcelo príliš zatáčať.

Zatiaľ toľko k tohtoročnému updatu a upgradu. 8)
Uživatelský avatar
sosky
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 14.03.2010 0:00
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele: WWW

Chyba ti sofer mal si spravit interier
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Ram sa mi paci, mas to na nom pekne uchytene ale:

Týmto pádom mám aspoň zvýšenú brodivosť, ale aj ťažisko auta,


A toho by som sa v tvojom pripade dost bal! Viem co je to mat vysoko tazisko a potom chod jazdit off road. Radsej elektroniku utesnit ako sa valat na bok pri kazdej prilezitosti.
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Však uvidím, ako sa to bude správať. Však na to sú predsa testovacie jazdy. A zase tak často sa to neváľalo, to už som musel fakt prepísknuť. Ono tam bude galibu robiť možno Li-Po baterka, inak je zbytok ľahučký.
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Kolko asi vazi ten ram? a z coho je (vyzera ze hlinikov profil).
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Nevážil som ho ešte, ale cez víkend sa o to pokúsim, keďže ho budem demontovať a potom ti napíšem hmotnosť. A áno, je to alu profil, nitovaný, tak som ušetril nejakú váhu aj na tom.
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

nič v zlom ale ta baterka hore nie ej dobrý napad , auto ma zbytočne tažisko hore ....
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Nedala by sa ta baterka dat na ram zo spodu? vyzera ze tam je dost miesta.
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

lukai píše:Nedala by sa ta baterka dat na ram zo spodu? vyzera ze tam je dost miesta.


Nedala. Jedine na pôvodné miesto...
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Tak, dnešný testovací deň dopadol v pohode, po výmene riadenia auto konečne zatáča, ako by malo a ani s tým ťažiskom to nebolo také kritické. Čo sa prevrátilo, tak bolo vinou vodiča a jeho riskantnej rýchlej jazdy :lol:
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Na zníženie ťažiska môžeš skúsiť dať závažia do kolies. Mne to pri Pajere dosť pomohlo, a keďže toto je lexan tak to musí sedieť ako pribité. Inak na tie svetlá by som dal teplý odtieň bielej led. Má to potom realistickejší vzhľad. Nie som moc zástanca lexanu, ale toto vyzerá pekne - aj farba tomu sekne.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

závažie už do kolies nedám, nakoľko sú gumy prilepené o disk a asi by som ich kus poškodil, keby som ich odliepal. Ale je možnosť dať závažie do podvozku na pôvodné miesto baterky, tam sa ho sprace aj jaj jaj :lol: S diódami sa mi už nechce zabávať, som rád, že fungujú, ako majú. Hlavná je funkčnosť, maketovosť je u mňa na druhom mieste.

Zpět na „CC-01“