Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Prodávaj se např. na Hobbykingu...
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Existují pouze 3, 6 a 8ch, a na ebay se dá sehnat 3ch asi za 8$, 6ch asi za 15$ a 8ch asi za 19$
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Tak já čekám až se salvatore ozve, abych to mohl zaplatit. Už se těším až mi vysílačka dojde, jsem na těch 6 kanálů zvědav. :-)
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Jestli se nepletu, tak HobbyKingu se to musí hledat jako Turnigy a pod tim tam maj jen ten osmikanál. Což o to, ten jsem už koupil v RCGuru a ne že by se do Honcha nevešel, ale něco menšího by se hodilo víc ... momentálně by mi stačil 4ch.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

K programování vysílačky resp. její HW úpravě: Mám smělou myšlenku, přepájet simulátorovej konektor a používat ho pro upload firmware. Co je ten konektor zač? Někde jsem četl, že by to měl být normální standardní stereo jack .. je to tak? Pak by totiž měl 3 vodiče a pro upload FW by byl použitelný. Někdo nějakou zkušenost?
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

ani nevím, jestli je ten jack stereofoní, na přenos simulátorových dat se používají pouze dva vodiče. Jinak ti doporučuju použít čtyřžilnej kabel - s třižilnym jsou někdy problémy, a dále se vykašli na nějaké dělání programovacího konektoru na jack, hoď konektor dolu k baterce, nijak tam neruší ani neničí vzhled vysílačky a je to nejjednodušší (nemusíš pak mít žádný další kabel)
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za doporučení, teď jen doufat, že doma v krabicích s PC šrotem najdu nějaký vhodný káble a konektory. V nejhorším bych zkusil použít jen 3 vodiče a dlouhou servoprodlužku co mám skladem.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Wolfiku, jestli Ti můžu poradit, tak si rovnou udělej čtyřžilovej kábl, páč mě se to s třížilovým nepovedlo uchodit. Osobně sem se na konektor vybodnul, protože mě to přišlo jako zbytečná pakárna. Vzal jsem dva prodlužovací servokabely, na jedné straně ulámal plastové domečky, vyštípnul pokaždé jednu žílu a ty koncovky obrousil do špiček, který zabodnu do těch děr v tišťáku a už to frčí... ;-)
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky Salve, jak to tady vidim, tak to bude 4žíla a až to bude hotový, konečně pošlu Žílovi do reklamace Tx RC4WD :lol: Jen ten kábl asi udělám permanentní a žíly tam připájim, abych to nemusel příště rozebírat. Předpokládám, že samice servokabelů jsi narval na ten konektor programátoru?
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Jo, jo, jo... to je noumálně rozteč 2,5mm, takže ta jdou normálně, nemusí se to rvát... :-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Opakování matka moudrosti:
Přijímače pro GT3B
3-k přijímač
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F10625%5F%5FHobby%5FKing%5FGT%5F2%5F2%5F4Ghz%5FReceiver%5F3Ch%5F.html
Obrázek

6-k přijímač
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F12901%5F%5FHobby%5FKing%5F2%5F4Ghz%5FReceiver%5F6Ch%5FV2.html
Obrázek

8-k přijímač
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F12339%5F%5FTurnigy%5F9X%5F2%5F4GHz%5F8Ch%5FReceiver%5FV2%5F.html
Obrázek

Nový osmikanál od Flysky by měl být menší >>> http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=novy-8-kanalovy-prijimac-flysky-fs-r8c&cisloclanku=2011090005, ale zatím není v prodeji.

A Wolfíku, udělej si 4-drát na programování. Mam to udělaný jako v návodu, připájený do desky a protažený do bateriovýho prostoru, kde se to krásně schová:
Obrázek
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky rohatej :wink: 4drát je hotovej, kuchnul jsem 4žilovej větrák od procesoru, kterej má i správnej konektor ... jen tam neni červená a černá je v jinym pořadí než bych potřeboval, tak budu muset dát bacha. Mimochodem, sundání vršku pistole neni úplně snadný - do návodu by se hodilo "nebojte se opatrně použít šroubovák k vypáčení" :lol: ... Udělal jsem si fotku než odpojim konektory (projistotu) a jdu zkusit protáhnout ten kablik rukojetí. Jinak díky za odkazy na přijímače.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Nojo, musíš nejdřív narovnat anténu, než sundáš vršek :mrgreen: Ten vršek vysílačky jde fakt trochu ztuha, ale nikdy jsem to nepáčil. Prostě to tak musíš různě promačkávat a silnějc tahat a to se blbě popisuje :lol: Žádný konektory vypojovat nemusíš (ještě něco urveš), jen si dej bacha na kablík od antény. Kablík rukojetí taky prostrčíš bez rozmontování.
Jo, pokud máš pomíchaný barvy a chceš to mít košer, neměl by být problém si v konektoru proházet ty dutinky.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za radu s dutinkama, dobudoucna si to zapamatuju, ale vzhledem k tomu, že tenhle káblik má ze standardních barev jen černou a na programátoru stejně barvy nejsou, tak je to jedno :wink:
Konektory jsou v návodu odpojený, tak jsem je taky odpojil a nepochybně jsem tím získal mnohem větší komfort při pájení - akorát se musí opatrně, protože jdou ztuha. Rozložil jsem to celý, protože jsem na klec ještě pájel konektor na LiPolku. Jinak programovací kablik 30-35 cm je hrozně moc. Udělal jsem cca 30 cm a kabel mi dosahne od konce přes celou klec. Konektor od PC větráku je velkej, takže se mimo klec nevejde. Navíc jsem to chtěl mít hezky pohromadě, tak jsem ty 4 žíly stahnul smršťovací bužírkou, čimž jsem z toho vytvořil poměrně silnej a tuhej svazek :lol: takže je trochu problém aby se vešel spolu s kablikem pro lipolku do toho mělkýho vykousnutí klece, aby to šlo vůbec zavřít. Předělávat to už nehodlám, prostě nebudu jezdit na tužkovky :wink: ... maximálně že bych do konce krytu baterek vyříznul místo, aby programovací kabel a kabel pro lipolku mohly trčet ven :mrgreen:
Mimochodem, když jsem to složil a připojil lipolku a zapnul, vysílačka začala pištět ... dost jsem se vyděsil a až následně si uvědomil, že ta lipolka nedává tolik Véček jako tužkovky :lol:
K tomu jeden dotaz - na kolik V pak nastavit upozorňování abych tu lipolku nepodvybil? Předpokládám, že by to mělo být cca 6V, tj. 3V na článek? Nebo bych tam raději měl nacpat ještě cutoff beeper?
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

nastav tam tak 3.3V na článek, tedy 6.6V - při vybíjení na 3V na článek zkracuješ o něco životnost a myslím, že to je zbytečné u vysílačky.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“