Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No ze začátku se speciálně na tenhle regl tady dost dlouho čekalo kvůli dořešení možnosti nastavení zrovna pro expedice...a teď je najednou vhodnej jen do letadel a lodí?...To jako že aby letadlo mohlo couvat nebo aby loď měla několik nastavení brzdy?...Jinak já mám 56tku po upgrade v trialovim speciálu bez tech věcí co se k tomu teď najednou musí montovat...ale přes dvě převodovky a funguje v pohodě... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

V drtivé většině případů se k tomu reglu nemusí navíc montovat nic. Pokud je motor špatně nebo vůbec odrušený, tak ty kondíky pomohou omezit možnost zničení. Pokud se tam přidá i ten transil, tak se opět výrazně omezí možnost zničení - ale nikdy ne tak, aby byl reglec na 100% nezničitelný. Letadýlkáři zase tak moc těch regulátorů neberou, neboť v letadlech vládnou stříďáky a protože není potřeba plynulý rozběh a obousměrný chod, tak v tomto úseku modelářství už není pro stejnosměrné regulátory místo, navíc cena čínských regleců je natolik nízká, že konkurence se bát vůbec nemusí a proto už skoro žádný výrobce v tomto směru nepokračuje - už by skoro nic neprodal.
Na základě připomínek expedičáků a hlavně lidí z tohoto fóra se udělalo pár drobnějších změn a vylepšení, aby bylo co možná nejvíc lidí spokojeno. Přesto se najdou tací, kteří by rádi vymačkali z reglu ne 100%, ale raději 150%. To chápu, taky rád využívám věci na 100%, ale pokud se dostanu za hranu, tak si musím přiznat ( pochopitelně nerad ), že už chci moc. S tím se ale pár lidí nesmíří a bohužel hledají problém dost často jinde, než nejlépe u sebe. V poslední době se naštěstí objevuje čím dál tím víc lidí, co výrobci narovinu přiznají, že s tím reglecem udělali toto a toto a na základě toho reglec odešel. Pokud to jde, výrobce reglec opraví a to za cenu materiálu, protože kdyby do toho měl započítat čas, tak by oprava byla mnohonásobně dražší - jen si to srovnejte třeba s instalatérem, opravářem praček nebo jiné elektroniky, o automechanicích ani nemluvě. Někteří ale zatloukají a zatloukají a nikdy by svou chybu přímo nepřiznali, i když je naprosto zřejmé, čím si regulátor prošel. Takže i s tím je třeba se nějak vyrovnat a zlepšovat, co je možné a co moc nestojí. Ale na speciál bohužel není taková finanční rezerva, aby se aspoň vrátily náklady do těch úprav. O vývoji už se nedá vůbec mluvit, protože kdyby se měly hodiny rozpočítat do jednotlivých reglů, zájemců by rapidně ubylo. Buďme rádi za to, že je aspoň něco na výběr a komu ten DSYS vyhovuje, ať mu dobře slouží. Pokud ho někdo bere jako křáp, tak není nic jednoduššího, než si koupit vhodnější reglec - určitě se najde nějaký, co bude víc vyhovovat.
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A můžu se tedy zeptat kdo bere a včem používá těch cca 95% Dysysů ?... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jmenovitě to nevím - ale na stránkách DSYS je anketa, kde je poměr uživatelů a podle toho se dá usuzovat, jak a kde jsou používané. ;-)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Anketa?
Letadla - možná pokud jde o starou jednosměrnou řadu, jinak je to cenově-funkční nesmysl.
Lodě - malé lodičky, nebo makety (nejspíš zahrnuje i osvětlovací moduly). Jinak je totiž většinou potřeba vodní chlazení :idea:
Auta - spíš malá měřítka, speciální stroje a vozidla, nebo právě crawlery a expedice. Jinak jsou totiž potřeba proudy, chladiče a obecně parametry trochu nad rámec řady DSYS.
Ponorky, tanky.. - jasně (pokud z principu do ponorky neteče 8) ), atypické aplikace, vyžadující speciální možnosti, parametry, programování..

Závěr? Je to kšeft spíš pro těch "bezvýznamných" 5% úchylů, co si furt vymejšlej nějaký extrabuřty. Už by to mohl výrobce pomalu pochopit :twisted:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tom60105 píše:
Borik píše:Chápu, že tě to štve ... koho by to nenas.alo. Ale nerozumím tomu, co myslíš tím návodem, co tam je a není. V návodu je napsáno, kam a který kondenzátor připájet, včetně toho transilu. Jak kondenzátory, tak i ten transil ( už pár měsíců ) jsou v balíčku přiloženy, takže nemusíš nic dokupovat. A když tak jsou to korunové záležitosti. Z výroby to tam dát nejde - pájíš to na motor, ne na regulátor. Problémem je motor. To by tam museli dát už výrobci motorů a někdo tam něco dává, někdo jiný nic. Dávat do regulátorů součástky na vyšší napětí je opravdu nerozumné - kvůli dvěma zákazníkům z tisíce, protože kvůli těm ostatním by to bylo zbytečně drahé, když to nepotřebují. To je přece jednodušší pořádně ošetřit ty náročné a krizové případy, což se v drtivé většině případů děje.
Zatím se neví, co je příčinou toho defektu. Nic není stoprocentní a je docela možné, že v regulátoru odešlo něco, co bylo chybou výrobce a pak opravdu není důvod, abys něco platil a výrobce velmi pečlivě kontroluje, kde je chyba a příčina problému. Ale pokud to bude motorem ( který výrobce změří a popř. přiloží záznam z osciloskopu ), pak není v jeho moci takovéto případy opravovat na svůj účet. Pokud regulátor neshořel tak, že z něj vychází hnusný smrad a není někde zuhelnatělý, tak oprava není ani zdaleka cenou nového regulátoru.


Nu uvidi se...regl blika a nesmrdi..motor toci a kondiky tam jsou jen jsem nekoukal v jakem stavu.. poslu a pockam na vysledek..
Dekuji


Tak muj pribeh s reglem dopadl Dobre... poslali mi jinej bez placeni cehokoliv Timto Dekuji P.Davidovi za takove jednani... u reglu v obalce byl papir kde stalo

Upozorneni: Dukladne zabezpecte, aby nedoslo k prepolovani napajeni. Protoze jen nektera mereni vykazovala moznost poskozeni regulatoru prepolovanim napajeni, tak byla reklamace resena vymenou za novy regulator...

Sice nevim jak by se mohl sam prepolovat za jizdy a nebo nejak jinak..ale dopadlo to dobre..uvidime jak na tom bude novej regl..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak mě se včera přihodilo, že MDD56 přestal v tý zimě fungovat. Když jsem dorazil domů, tak asi po 2 hodinách, co se regl zahřál na pokojovou teplotu, začal zase jezdit. Tak jsem šel večer ven a drhnul ho tam hodinu bez zastavení a v pohodě. Takže regl asi nemá rád takovou zimu (-5°C). Já udělal tu chybu, že jsem zastavil a točil ostatní auta,pak už jsem se nerozjel. Máte někdo nějakou fintu, jak v zimě regl ochránit?, (ponožka,pytlík)?
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Pošli ho výrobci na upgrade....měl by to zamrzání odtranit.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Regulátor pracuje bez problémů i při -10°C ( zkoušeno pochopitelně i na ještě nižší teploty ). S velkou pravděpodobností to bude verzí regulátoru se SW chybou ( už se to zde probíralo ). Pokud bude regulátor vybavený tím chybovým SW, tak ho prosím pošli výrobci - bude tam zdarma nahrán nejnovější SW.
Raději ho do ničeho nebal - mohlo by se stát, že by se třeba jezdilo někde uvnitř v teple a reglec by se naopak mohl uvařit.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak já mám poměrně čerstvou zkušenost s DSYS MDD56W. ;-)
Včera jsem "v rozrušení" zapojil opačně napájení (LiPo hardcase čili "banánky"), z reglu se zakouřilo, vyšlehl plamínek a byl s ním ámen. :hura:
Samozřejmě jsem k tomu měl připojenou i destičku od 3racing navijáku, která se odporoučela taky. :hura:
Prostě génius. :-p Momentálně jsem tedy ve stavu jak to udělat ještě víc BLBOVZDORNĚ, aby se mi to už nestalo.
Ale dokud byl živej tak fungoval v poho, už ho mám znovu objednanej.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Přepolování....nedalo by se to nějak vyřešit?
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

stačilo by udělat si přechod u kterýho by se to nestalo, já mam u hard case udělaný přechody na samce a samici
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Já nechápu jak někdo může takhle zničit regl???
Mám baterky na konektory samec-samice,nebo deany ty přeci nejdou zapojit obráceně....
to mi nejde do hlavy,že někdo regl zkurví tim že ho utopí nebo tak něco tak to chápu ale tohle mi hlava nebere....
to jako máš na baterce samce a na reglu samice,nebo obráceně?? to by s prominutim udělal jen pablb...
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

mara126 píše:stačilo by udělat si přechod u kterýho by se to nestalo, já mam u hard case udělaný přechody na samce a samici

Tomu jsem se chtěl právě vyhnout (další konektor), měl jsem banánky napřímo do reglu. Už mám v hlavě "konektor" (krabičku) z cuprextitu (či PSH či něco takového) s nějakým "zámkem" vůči baterce, aby už nedošlo k přepólování.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Wendis píše:Já nechápu jak někdo může takhle zničit regl???
Mám baterky na konektory samec-samice,nebo deany ty přeci nejdou zapojit obráceně....
to mi nejde do hlavy,že někdo regl zkurví tim že ho utopí nebo tak něco tak to chápu ale tohle mi hlava nebere....
to jako máš na baterce samce a na reglu samice,nebo obráceně?? to by s prominutim udělal jen pablb...

Já napájel "banánky" přímo na kablíky z regulátoru a zapojoval jsem to přímo do zdířek v hardcase baterce. 100x to bylo OK a po 101 jsem se nějak zamyslel či co, nedal pozor a bylo vymalováno. A to jsem měl klasicky červený drát a červená bužírka, černý drát a černá bužírka. Jo a nejsem pablb, jsem debil. ;-)
Edit: K baterce byl samozřejmě kablik s T-deans, ale když jsem zjistil, že jde druhej konec vyndat, šel jsem do těch "banánků" resp. konektory gold průměr 4mm.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W

Zpět na „Pohony a regulátory“