Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Mě to s těmi DSYS přijde furt jako záhada. Já ho měl před rokem dvakrát na reklamaci. Poprvé p.David opravil bez problému a podruhé za 160Kč za BEC, který odešel, jenže tenkrát jsem používal motor Novak FiftyFive o který jsem se hodně staral a čistil a dal se rozebírat, serva používám stále stejná. Musím zaklepat, že na to, že po poslední reklamaci, nemám nic jak má správně být, tak už asi rok se nestalo vůbec nic a mám v utěsněné krabičce všechny plošnáky, jak régl, tak naviják a příjmač dohromady, brzdu na 100% a nerozebíratelný HPI GT550, který neustále topím i stylem, že se do něj dostane bordel a kousne se a žádný problém. Tak fakt nevím co ty problémy všem způsobujou.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

no vidis ja tam mel ruzne ochrany a vse v krabicce utesnene auto netopim atd,ale vse je podle p.Davida spatne i na hloupe servo si musim koupit externi bec. ted nevim zda mam po 3vzit dsys se slevu 25%a koupit ho +nejaky motor +externi bec na servo, ale kdo mi zaruci ze jiny motor se bude chovat s dsys lepe nez speed???
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

nech si doporucit od davida motor a servo jaky by tam dal on aby se to zas neznicilo a pak se uvidi jak to bude fungovat
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Asi bych zkusil co píše Wolff a pak by ti dva roky nemohl říct nic. Řeší se se to tu na tolika stranách, někomu jde, někomu ne. Dle mého bude nějaký problém v réglech. Na to že to má tolik pojistek. U mě se poprvé jen zaptal co mám za motor, řelkl, že je na to dobrý, jen s tou brzdou opatrně a podruhé jsem měl zaslat i motorem a už jsem platil.Sice 160, ale... Vím asi jak se cítíš. A právě že Novak měl kondenzátory už v sobě a HPi ne, servo mám taky Tower Pro a auto dostává obrovské štosy- tedy někdy, tak je až obdivuhodné jak po druhé opravě drží.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Pan David není modelář, s autíčkama nejezdí a těžko může někomu něco doporučovat, protože v tom nemá žádné zkušenosti - to si musíte poradit sami mezi sebou.
Jak motory Speed 600 ECO, tak i ta serva řízení patří k tomu nejobyčejněšímu a nejlevnějšímu, co se dá koupit. Nelze od takových výrobků čekat nějakou nadstandardní kvalitu - spíš naopak. Je to naprosto obyčejná spotřební záležitost, u které se parametry mohou dost lišit a podle těch měření se také dost liší. To, co komu funguje v pohodě, může druhému fungovat s obtížemi a nebo vůbec. Už několikrát se zde psalo, že zejména silná serva na řízení mívají dost velký odběr a je rozhodně lepší jejich použití s externím BECem, než s tím v regulátoru, protože ten bohužel nestačí na všechno, co by si majitelé přáli. Drtivé většině aplikací to vyhoví, někdy ovšem je třeba ten BEC vyměnit za externí. Je na každém, zda ten risk ustojí a nebo ne. Přece ten externí BEC není tak velká suma, aby byl problém ho pořídit.
Uživatelský avatar
ivandr
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 28.08.2010 0:00
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

DSYS má milión ochran,ale k čemu vlastně když nefungují?
A nefungují podle výrobce protože:

a).......
b).......
c).......

Proč tam tedy jsou ochrany?
http://rcivandr.rajce.idnes.cz/
http://ivandr.galerie.cz/5597378-rc-modely
1:10 AXIAL SCX-10 HONCHO
1:10 AXIAL SCX-10 Jeep Wrangler
1:10 Ansmann Mad Rat 2WD buggy

Banda Team
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Borik píše:Pan David není modelář, s autíčkama nejezdí a těžko může někomu něco doporučovat, protože v tom nemá žádné zkušenosti - to si musíte poradit sami mezi sebou.
Jak motory Speed 600 ECO, tak i ta serva řízení patří k tomu nejobyčejněšímu a nejlevnějšímu, co se dá koupit. Nelze od takových výrobků čekat nějakou nadstandardní kvalitu - spíš naopak. Je to naprosto obyčejná spotřební záležitost, u které se parametry mohou dost lišit a podle těch měření se také dost liší. To, co komu funguje v pohodě, může druhému fungovat s obtížemi a nebo vůbec. Už několikrát se zde psalo, že zejména silná serva na řízení mívají dost velký odběr a je rozhodně lepší jejich použití s externím BECem, než s tím v regulátoru, protože ten bohužel nestačí na všechno, co by si majitelé přáli. Drtivé většině aplikací to vyhoví, někdy ovšem je třeba ten BEC vyměnit za externí. Je na každém, zda ten risk ustojí a nebo ne. Přece ten externí BEC není tak velká suma, aby byl problém ho pořídit.


tak muzu se te zeptat ty jsi modelar?? Pises ze ty veci jak servo tak motor jsou nejobycejnejsi co da koupit..hele maji to vsichni na ruznych sestavach a v pohode..ale ne u dsysu!! tam totis asi nepujde nic podle potreb prodejce a jeho zastancu.. uz me to vazne sere..furt se zastavas dsysu a hanis vsemy pouzivane motory a serva!! Pokud my tedy dokazes poradit, tak jaky motor podle tebe koupit k dsysu a servo??jo a vlastne take externi bec?? protoze na expedici nemuzu mit servo o sile 6kg(ale to asi nikdo a ani si moc lidi nekoupi savoxe za 1500 na expedici...tam nejde o rychlost atd)... a za dalsi prej to udelal motor a ja jako normalni clovek to mam poznat jak?? uz jsem dal za regl 1400+ servo 300 + motor 300 to ti prijde jako uplne malo?? ted si vemu do tretice dsys s 25%slevou tudis cca za 1100kc + motor nu za 300 je levnej tak za kolik? pak servo + bec nuu a jsem na castce jako prase..kdyz k tomu prictu ze auto mam jeden rok a uz na nej musim koupit druhou komplet elektroniku tak je to na .... Vis rad si delam na aute svaruji narazniky, zahradku a ruzne doplnky to zvladnu a to me bavi, ale elektro jsem koupil po doporuceni xxxx lidi co to maji a chtel jsem jezdit a ladit o auto se staram ale s elektro nic nenadelam ted to je v a musim koupit vse znova..a ted kdo mi zaruci ze drahej motor neudela s dsys to same??
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
ivandr
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 28.08.2010 0:00
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Pánové já se nestačím divit 8o
I když vlastně já jsem byl stejný,pořád jsem si řikal pořád to je suprový regl.Jsem rád že jsem přestal utápět peníze do DSYSu.
http://rcivandr.rajce.idnes.cz/
http://ivandr.galerie.cz/5597378-rc-modely
1:10 AXIAL SCX-10 HONCHO
1:10 AXIAL SCX-10 Jeep Wrangler
1:10 Ansmann Mad Rat 2WD buggy

Banda Team
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jinak ma dalsi komunikace s p. Davidem

Muj Dotaz
Dobry den
o koupi noveho regulatoru od vas budu premyslet tak prosim jeste setrvejte a zodpoveste mi par dotazu
Dekuji
Tak pokud tomu dobre rozumim tak ma kompletni elektro sestava(servo+motor) zpusobila odpaleni regulatoru. jen nechapu jak je to mozne motor je stary cca 9 mesicu servo take..sestavu jsem vybiral podle ostatnich lidi kteri to takto presne maji..ale jim to funguje..jen z meho okoli tuto sestavu maji 4 lide a vse v poradku..nekteri lide nemaji ani zadne ochrany nic a vse maka.. a jeste

elektrolytické Low ESR kondenzátory do série, pak je kapacita poloviční.(kdyz se na ne podivate tak jsou mnohem silnejsi tudis i polovicni je stale dostacujici).... Vite jsem modelar model jsem si postavil a vysperkoval, ale elektronice nerozumim proto mi ji vzdy upravuji lide co tomu rozumi a maji na to i vzdelani...(myslim ze motor ma i v sobe odruseni tudis to odruseni bylo dvojite co tedy zpusobilo takove proudy..a jeste jak velkou roli hrali ty "spatne" zapojene kondenzatory na motoru??kdyz by byli zapojeny dle navodu(delal to clovek co se elektro zabyva, ja ne, ja tomu nerozumim) stalo by se to take??.. Jak ja normalni clovek muzu prijit na to ze je vadny motor??Servo??kdyz ostatnim to maka?? Motor je koupen na mz racing a je v zaruce..Muze se s tim neco delat pres firmu MZ racing?? Vite tyto veci jsem peclive vybiral od lidi co uz jezdi s modely dlouho.. usetril kc, vybral na doporuceni elektro a koupil pak nechal poskladat a jezdil..a po necelem roce 2 regli v tahu a ted i motor + servo..tak mi ted poradte co mam podle vas delat?? Pisete ze servo je spatne moc odebira, motor je spatny moc odebira..tak co s tim mam delat...
Jen muzu jeste vedet co tedy spusobilo odpaleni??motor ci servo??
dekuji za odpovedi..

odpoved od p Davida

Dobrý den.
Jak jsem již psal, motor řady 600 eco 7,2V standardně odebírá proud 50-57A. Možná to způsobila nějaká nečistota, co vnikla do motoru atd.
Špatně zapojené odrušovací kondenzátory nezpůsobí zvýšení odběru proudu, ale méně potlačují rušení produkované motorem.
Doporučuji vybírat komponenty (motor, serva atd.) do modelu podle jejich technické specifikace a dle technické specifikace použitého regulátoru a pokud možno, tak parametry ověřit.
Jak jsem již psal, mohu Vám nový motor i servo bezplatně proměřit, uhradil byste nám jen poštovné dle ceníku pošty (112,-Kč)a balné (8,-Kč).
Podle měření BEC vydržel, poškozeny jsou výkonové MOSFETy buzení motoru a další součástky. K poškození regulátoru došlo proudovým přetížením motorového výstupu.
David.

Vite co je hezke ze az koupim novy motor + servo a poslu to za 240kc tam a z5 p Davidovi on to proveri a napise mi ze motor a ani servo nevyhovuje regulatoru dsys tak pak mam dve sance..bud koupit znova nejake lepsi servo a lepsi motor a nebo si za x penez koupit konecne poradnej regulator!!Ale otazka je jakej... (proste nekradu) tohle si muze dovolit nejaky zbohatlik a ne modelar ktery skudli aby rozhybal svuj "vymazleny" model
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

To, že David nabízí bezplatné měření motorů, je jen jeho dobrá vůle a snaha někomu pomoct. Neznám žádný jiný důvod, proč by to měl dělat a utrácet svůj čas něčím, z čeho nemá vůbec nic, jen si tím komplikuje svůj volný čas. Snaží se pomoct právě takovým, u kterých není to měření možné a nebo na to nemají ani možnosti, čas a znalosti. Píšeš, že elektronice nerozumíš a že tedy to zapojení svěřuješ do rukou někomu, kdo se v tom vyzná. To je sice chvályhodné, jenže podle těch fotek je vidět, že to stejně dělal někdo, kdo se v tom moc nevyzná. Když tedy nechceš nabízenou pomoc, tak si poraď sám a nebo využij třeba modeláře tady a fóru, kteří ty znalosti a zkušenosti mají. Ale nechtěj po výrobci, aby zodpovídal za vady jiných komponentů, které ten regulátor přivedly do kytek.
Nikdy jsem nehanil všechny používané motory a serva - jen jsem psal, že jsou to ( jak Speed 600 ECO, tak to servo řízení ) nekvalitní výrobky s velmi kolísavou úrovní kvality a nelze od nich čekat nic výjimečného. Proto to někomu funguje a někomu bohužel ne ( což je dokázáno i měřením těch motorů, kde rozptyl jejich odběrů je značný ). A taky je mi jasné, že bez patřičného vybavení nemá modelář prakticky žádnou šanci na ten problém přijít předem. Chápu, že když dá někdo 10 táců do svýho vymazlenýho autíčka, tak pak už většinou šetří každou korunu a nechce dál víc utrácet, ale pak se nemůže divit, že koupí nekvalitních součástek ( a klidně si do toho zařaď i regulátor ) riskuje nějaký problém. A hlavně když vím, že jsem s něčím na hraně, tak se snažím ten problém co nejvíc oddálit a zbytečně neriskovat - třeba tím externím BECem, kde stovkovou investicí tomu dost pomůžu, popř. silnějším regulátorem, který nebude na hraně použitelnosti a v neposlední řadě méně náročným nastavením parametrů regulátoru.
Prostě každému vyhovuje něco jiného a držím palce všem ( a to opravdu bez jízlivosti ), kteří si vyberou jiný regulátor a budou s ním spokojeni. Určitě existují lepší ( vhodnější ) regulátory, se kterými bude větší spokojenost, ale s dost velkou pravděpodobností budou i také dražší. Naštěstí těch spokojených je dost a až na pár jedinců nejsou skoro žádné problémy. Ti spokojení nejsou moc slyšet, ale to platí ve všech oblastech a bere se to jako samozřejmost.
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Dva roky používám tento regulátor... http://www.mz-racing.net/p3847-rs135-sp ... r-edition/ Koupil sem ho s autem už starší....Dostává záhul jak v axialu tak v Holidaice tak i v placce ....motory používám jakej je zrovna po ruce a odrušení neřešim....má malej Bec ale levný Towerpro a Turnigy 13kg serva utáhne i v trialu a k tomu 4ledky na světla....Nikdy sem ho neprogramoval nikdy sem na něj ani ne šách a funguje k plný spokojenosti...jen ho vyndám z jednoho auta a vrznu do druhýho....Za tu dobu kolem mě umřelo několik DSYSů a vždycky se opakuje to samé.....Jinak jak už sem sem psal...taky jeden mám...na trialovim speciálu přez dvě převodovky...funguje mi ale něco na nich bude když se tu o něm dokáže napsat tolik stránek a bohužel se to všechno motá kolem problémů nž aby tu někdo chválil výhody....
Za mě rada...jestli potřebuješ novej regulátor tak si kup jinou značku....jak to je vo tý řece...dvakrát už to stačilo.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Bohuzel je to tak..p david spoleha na "blbce" kteri za tento pro nas nepouzitelny regulator utrati kc.. uz zde bylo tolik napsano a vzdy to same, odesel bec musi byt externi atd. tohle se musi pripajet sem tohle sem a kdyz to odchazi dodame jeste transil ..atd...ale z jeho strany ze by udelal nejakou verzi ze silnejsim becem pro expe to ne.. a 90A regl na expe mi prislo uz moc kdyz tam mam servo 13kg a 4x 5mm diody.....Nerozumim elektru, ale tech tisic ochran co se vsude musi napajet a stejne ko..jine regly nic a asi jedou.. divne..koncim dsys uz ne czech smade
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Nehodlám s tebou tady nad problematikou diskutovat. Jen jsem si nemohl nevšimnout, jak pěkně a rychle si s tím hotov. Obzvláště v souvislosti s několikrát vyřčenou větou, že elektrice nerozumíš. Pěkně, pěkně...
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Možná lehce OT a přesnější by asi mohli být provozovatelé placek a jiných náročných aplikací rychlých motorů, ale během provozu běžného komutátorového motoru z principu dochází k postupnému opotřebení, které může být příčinou enormního zvýšení odběru. Když pominu zhoršení ložisek, nebo slábnutí feritových magnetů, další věc je stav komutátoru a uhlíků. V normálním stavu je geometrie uhlíků taková, že nedochází ke krátkému spojení obou pólů - nikdy se nepropojí oba uhlíky jedním ze segmentů komutátoru. Tak to funguje při šířce uhlíku cca 1/2 průměru kolektoru. Ale při provozu (zvláště v bordelu) jak uhlíky, tak kolektor ubývá a kromě zanášení mezer mezi póly kolektoru vodivým prachem z měděných uhlíků, může kvůli postupnému zmenšování průměru pracovní části kolektoru rychle dojít ke stavu, kdy kontaktní plocha zajetého uhlíku opíše větší délku obvodu kolektoru, až může teoreticky 6x za otáčku docházet k mžikovým kraťasům, doprovázeným veselými audiovizuálními efekty. Je to sice teorie, ale v praxi se to nejčastěji stává, buď pokud se u výměnných, suvně uložených uhlíků opotřebením zkrátí délka jejich vedení a zvětší vakl, takže dosedají na kolektor šikmo v převažujícím směru rotace, čímž se délka kontaktní plochy s kolektorem zvětšuje celkem rapidně (v mládí jsme to dobře znali u malých motorů na autodráhu), nebo u běžných plechovek s tangenciálními uhlíky na bronzových pružinách, kde se úhel styku s kolektorem mění sjížděním uhlíků, nebo ohýbáním pružin, v horším případě nesymetrickém. Pak se na jedné straně kolektoru snadno mohou přiblížit víc, než na délku jednoho segmentu a výsledek je šlus na pár stupních otáčky.
Na rozdíl od "salónních závoďáků", se u drsnejch offroadů většinou motor klasické přirozené smrti sešlostí věkem ani nedočká, otázkou ale je, kolik výměn motoru jde na konto nečekaně rychlé, nepochopitelné ztrátě výkonu, nárůstu spotřeby, kouřivosti... :-)
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

salvatore píše:Nehodlám s tebou tady nad problematikou diskutovat. Jen jsem si nemohl nevšimnout, jak pěkně a rychle si s tím hotov. Obzvláště v souvislosti s několikrát vyřčenou větou, že elektrice nerozumíš. Pěkně, pěkně...


Nebudu s tebou diskutovat...Bohuzel kazdy nemuze byt borec na vse.. elektronice nerozumim(neco pripajet ci tak zvladnu) proto to delaji lide kteri ano.. a oni si nejsou moc jisti tim vysvetlenim p.Davida...
Jinak motor jsem NIKDY pod vodou nemel!!!a cas od casu jsem ho okoukl a profouknul zda neni nejaky bordel, ale to je jedno...
jen chci upozornit ze tech 60 stranek tu neni jen proto ze je Dsys spolehlivej!!!

Vite me sere vec kterou nemuzu ovlivnit....jak poznam ze motor po 20 jizdach je ko?, jak poznam ze servo je ko, kdyz maka a elektronika v nem za 5dolaru maka...regl umre?? to mam kazde dva mesice vse sundat a poslat to nekam na premereni??kdo to z vas dela?? kdo z vas paji na regl a motor ruzne ochrany?(krom Dsysu)...(pritom na speedu ochrany uz jsou uvnitr)...
Kdyz rozsekam auto tak si ho opravim a je to jen moje vina, ale ta elektro.. to jen platite a H...O
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Pohony a regulátory“