Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Trochu problém, když někdo nečte co píšu...A nechápe nebo nechce chápat, proč tomu tak je...
Ale tak co nadělám :( ;)
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Milan3528 píše:Co naplat.Plně se přikláním k názoru Milana008.Ale komu není rady ...


A už jsme zase v tom... :-D Nesouhlasím s tebou...asi jsi nikdy nejezdil s vyladěným CCčkem.
Jinak osobně také jezdím plast..co jsem měl v kovu,tak se okamžitě vydřelo a mělo velké vůle..i když na jednom mám kameny kov..a zatím drží.... :lol:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Pekne se to tu rozjizdi ☺jeste chvili pockam, otevru si to na PC a neco napisu ☺
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Nikomu jeho názor neberu ani nevnucuji svůj.Pro mě je CC lepší hračka .
Toť vše.Pro začátek ,než tenhle segment opustíte snad dobrý.
Přirovnal bych to třeba s RC tankama Hen Long versus Taigen či Tamiya.Všechny jezdí asi nějak stejně ,ale .... rozdíly tam jsou jak v konstrukci,tak v kvalitě .
Hen Long taky vytuníš,ale za pomocí dílů z Taigenu,nebo tunningových dílů a ve výsledku se dostaneš na úplně jinou cenu.Z původního zbyde jen venkovní šlupka.
A levné to zas tak není:
Srovnání např.s MST které stojí nějakých 6500 Kč s motorem a reglem.
CC-01 chassis 3500 s reglem
převody 350
přídavná převodovka 550
kardan 400
zbytek (např linky dozadu s uchycením ) nutno dodělat,což taky není zadarmo.Pokud by se konverze kupovala tak 1600 Kč a jsme na ceně MST !!!
Dále nutné vyměnit komplet kola,což u MST není nutné.
Opravte mě jestli se pletu a špatně počítám.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

To se mně vždycky líbí kam se to zvrhne , něco jako ...... potřeboval bych do svýho auta poradit dobrou startovací baterii , mám fábku v Déčku ..... odpověď ...... ty máš fábku ? - Fábka je pasé , kup si Pasata a máš po problémech :lol:
Gavi prostě CCčko má , moc ho nešetří , aby zajel dobrej výsledek (což se CCčku v závodech i docela slušně daří) tudíž už se tak nějak smířil že bude potřeba díly měnit častěji a proto otázka zněla jestli by mu Al tužing vydržel dýl .
Co se týká MST , tak pro ježdění v rychlém Rally stylu který dnes na našem Dakaru převládá tak MST na upravené CCčko zatím rozhodně nemá pokud se zase neprovedou razatní úpravy a to by jsme zase začali počítat peníze co se do toho musí nasypat .......
Tady je to prostě o CCčku.
Naposledy upravil(a) rotruck dne 18.12.2016 14:15, celkem upraveno 1 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

No tak treba v te cene, prevody ani pridavnou nepouzivam.
Bohuzel jsem je koupil, ale jezdim bez toho.
A cena stavebnice CC je nizsi, cca do 3000Kc.
Sezonu jsem odjel s origo kardanem, i ten je po smrti ;)
Ale odjel vse.

Jinak dekuji Rotruckovi, ze mne chape, no jo, Dakar kolega ;)
Jak bylo receno, je mi jasne, ze budu menit dily, jen me zajimalo, zda investice do kovu je lepsi, nebo radsi mit s sebou nahradni plastovy dily.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

:-D Jsem píchl do vosího hnízda :-D no aspoň nějaká debata, jinak fórko umírá...
Fakt nějaké zkušenosti s CC mám, dokonce i s Dakarovým CC, i s nějakýma úpravama. Prostě mi připadá, že Gavi se už nějaký opravdu dost dlouhý čas trápí, stále shání informace o tom co a jak na CC vylepšit a stále dokola a dokola a stále žádný pokrok. Prostě CC má své meze, ale jinak je to skvělý podvozek.
Ano, fábka je také skvělá, ale ve své kategorii, a když chceš postoupit o level výš, tak si holt musíš pořídit toho pasáta.
Tak asi tak, a opět mi to můžete vytmavit :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

:-D :-D

Asi jsem jiný....nedám na Fábii a CCčko dopustit !!! :CIAO: :CIAO: Obojí slouží perfektně a za minimální náklady...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak co se CCčka a Dakaru týče, tak mám za sebou jednu sezonu, to jest 4, resp. 5 závodů.
Jako vyhodnocení je pro mě pár důležitých bodů.
První je, že hnedka první závod to bylo děsný, pernamentně zakopaný, (no jo bez zkušeností), potom po výměně gum, to bylo znatelně lepší, a auto se konečně rozhýbalo. I tak byl mezi mnou a předposledním hodně citelný časový rozdíl (nějáká hodina a půl :-D ) Ale dojel jsem! :tleskam:
Další je, že se s tím musí někdy opatrně, kdy mi v druhém závodu nejspíše vinou doskoku na nějáký kamínek prasklo spodní plato držící ramena, naštěstí byla výměna a jelo se dál :)
Nesmím zapomenout na boj CCček v jednom závodě, kdy jsem se zastavil o malý pařez, výsledkem byla prasklá těhlice (kámen řízení)-tady uvažuji o kovu :))
Jinak kdžy bylo něco, byla to moje chyba, časté převracení na bok, je vina moje, prvně nezkušenost a potom i velká míra špatně uložených tlumičů zadní nápravy.
Jinak absolutním závěrem sezony bylo první místo v naší truckové kategorii T2, což je myslím, tedy aspon pro mě, nečekaný a suprový výsledek. :FINE: :BYE:

Neřikám, že je CC něják suprový podvozek, ale myslím, že se na něm dá hodně udělat.
Vše není hnedka, ano mám často spoustu otázek a ptám se a řeším.
A stále budu, nyní je pro mě základ repas a řešení tlumičů a pružin :)
A tohle není můj poslední podvozek, ale první, a v mých RC dílnách se pracuji na vývoji nového podvozku :)
Není to vše o autě, je to také o tom, kdo ho řídí, a jak, a i to je velmi důležitý faktor :)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tomhabmw píše::-D :-D

Asi jsem jiný....nedám na Fábii a CCčko dopustit !!! :CIAO: :CIAO: Obojí slouží perfektně a za minimální náklady...


Tome, my ale mluvíme každý o něčem jiném :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Gavius píše:Tak co se CCčka a Dakaru týče, tak mám za sebou jednu sezonu, to jest 4, resp. 5 závodů.
Jako vyhodnocení je pro mě pár důležitých bodů.
První je, že hnedka první závod to bylo děsný, pernamentně zakopaný, (no jo bez zkušeností), potom po výměně gum, to bylo znatelně lepší, a auto se konečně rozhýbalo. I tak byl mezi mnou a předposledním hodně citelný časový rozdíl (nějáká hodina a půl :-D ) Ale dojel jsem! :tleskam:
Další je, že se s tím musí někdy opatrně, kdy mi v druhém závodu nejspíše vinou doskoku na nějáký kamínek prasklo spodní plato držící ramena, naštěstí byla výměna a jelo se dál :)
Nesmím zapomenout na boj CCček v jednom závodě, kdy jsem se zastavil o malý pařez, výsledkem byla prasklá těhlice (kámen řízení)-tady uvažuji o kovu :))
Jinak kdžy bylo něco, byla to moje chyba, časté převracení na bok, je vina moje, prvně nezkušenost a potom i velká míra špatně uložených tlumičů zadní nápravy.
Jinak absolutním závěrem sezony bylo první místo v naší truckové kategorii T2, což je myslím, tedy aspon pro mě, nečekaný a suprový výsledek. :FINE: :BYE:

Neřikám, že je CC něják suprový podvozek, ale myslím, že se na něm dá hodně udělat.
Vše není hnedka, ano mám často spoustu otázek a ptám se a řeším.
A stále budu, nyní je pro mě základ repas a řešení tlumičů a pružin :)
A tohle není můj poslední podvozek, ale první, a v mých RC dílnách se pracuji na vývoji nového podvozku :)
Není to vše o autě, je to také o tom, kdo ho řídí, a jak, a i to je velmi důležitý faktor :)


Já ti samozřejmě přeju úspěch i CC :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

milan008 píše:
Tomhabmw píše::-D :-D

Asi jsem jiný....nedám na Fábii a CCčko dopustit !!! :CIAO: :CIAO: Obojí slouží perfektně a za minimální náklady...


Tome, my ale mluvíme každý o něčem jiném :OK:


Ani ne...kdybych stavěl dakarku na závod...tak ji hodím taky na CC.. :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Milane, není to, že bych se chlubil, jen dávám do placu to, že řikáš, že nemám žádný pokrok a nic se nemění.. tak zde uvádím to co bylo nebo je :)

Pánové, dotaz.
Co tohle? Případně jiný návrh :)

http://www.ebay.com/itm/2x-Black-Univer ... SwHoFXtc9F
http://www.rcauta.cz/zbozi/10043/Tamiya ... -1-par.htm
http://www.mz-racing.net/54608-cc-01-un ... shaft-2ks/
http://www.mstechnology.cz/kardan-pro-d ... m-d144.htm
http://www.mz-racing.net/cc25001-cc-01- ... uckle-arm/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tomhabmw píše:
milan008 píše:
Tomhabmw píše::-D :-D

Asi jsem jiný....nedám na Fábii a CCčko dopustit !!! :CIAO: :CIAO: Obojí slouží perfektně a za minimální náklady...


Tome, my ale mluvíme každý o něčem jiném :OK:


Ani ne...kdybych stavěl dakarku na závod...tak ji hodím taky na CC.. :OK:


No právě, nestavíš, nevíš, konec :NO:
bflmpsvz
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

.....
Naposledy upravil(a) Gavius dne 19.12.2016 2:27, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „CC-01“