Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Error : FILE : line 4: Not in Motorola S19 format!
Error : < File loading failed.

Možná jsem jen jantar, ale pokud by někdo narazil na stejnou chybu, je třeba na stránce s downloady firmwaru nahoře vybrat tlačítko "ZIP" a tím se stáhne komplet celý obsah včetně všech návodů, firmwarů atd. ve formátu ZIP. Původně jsem si totiž vybral ze seznamu požadovaný FW a dal pravým tlačítkem "uložit jako" - v tom případě se soubor sice uloží s koncovkou s19, ale ve formátu HTML a to pak vyhazuje při loadování výše uvedenou chybu.

Jinak se mi několikrát stalo, že mi připojený programátor nebo jeho software odpojili USB WiFi síťovku.

Kalibrace se mi povedla, ale nějak se mi nepodařilo v servisním menu vyzkoušet tlačítka trimů. --- Edit --- tak už povedlo, je to jako kalibrační menu, akorát s volantem doleva

... a ted jdu nastudovat manual a changelog :tleskam:
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak první kroky v seznamování mám zasebou, první auto nastavený (Losi MRC se zadním zatáčením. Bude to chtít ještě zvyk a cvik, než se budu orientovat po paměti - ani s návodem to neni žádná sranda, ale musim vzdát hold autorovi co dokázal s takhle nedokonalym displejem. Jakmile si člověk něco párkrát zkusí a zvykne si, věci mají pak svou logiku. Určitě si ale stáhnu návod do telefonu, protože telefon mám u sebe pořád :lol:

Z čeho jsem já osobně nadšenej je to, že po stisku nějakého tlačítka je možno tu danou funkci ovládat otočným ovladačem - což je u zadního zatáčení prima. Dokonce jsem začal předek řídit palcem a prostředíkem a ukazovákem můžu točit zadkem :tleskam:

Možnost pohybování servem v krocích, kterou používám na zadní zatáčení je super, ale asi bych ji trochu upravil. Možných kroků je nyní 8 - tady bych asi trochu přidal, ale hlavně bych jich udělal lichý počet, kde ten "lichý krok" by byla středová poloha serva. Pokud by někdo měl tip na to, jak to zadní zatáčení na 3ch nastavit chytřejc, sem s tim ... tohle byl první pokus. Co se týká možnosti 4WS mixu - to asi nebude nic pro mne, protože potřebuju předkem a zadkem točit nezávisle...
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
tpk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2010 0:00

Ahoj, prosím vás o radu s nastavením mixů. Mám náklaďák s řízením obou náprav. Servo na zadní nápravě mám přepájené aby se točilo "správně" při zapojení do stejného , prvního, kanálu jako servo přední nápravy. Ale jelikož jsem šťastným majitelem přeprogramované GT3B chtěl jsem začít využívat mixu. Nastavení 4WS je bezproblémové a vše funguje jak má, ale jen do doby než vysílačku vypnu a opět zapnu. Po opětovném zapnutí se změní mnou nastavený parametr CRB na NOC. Jakoby se parametry neuložily do paměti. I když mě to přijde zvláštní. Spíš bych předpokládal že se parametr u mixu 4WS přepne na OFF, což je základní nastavení. Zkoušel jsem i nastavení procent u mixu a tam je to stejné po vypnutí a zapnutí jsou procenta vždy na 0%. Nevíte kde by mohl být zakopaný pes? Mám FW 4.1 6ch.
Díky Tomáš
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

S tim neporadim, já mixy nepoužívám, protože pro mne má zadní zatáčecí náprava kouzlo jen pokud s ní lze dle potřeby zatáčet samostatně. Asi tam nějaký mouchy jsou, protože mně se po naprogramování záhadně zresetoval celej profil ani jsem to nemusel vypínat. Druhá věc kterou nechápu - mám zadní nápravu nastavenou na multiposition a když zapnu vysílačku, zadní servo se mi místo na střed (poloha 0) vytočí k jedný straně do krajní definované polohy.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
tpk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2010 0:00

A mohl bych tě poprosit abys to vyzkoušel u sebe? Případně kohokoli jiného. Možná dělám jen nějakou hloupou chybu. Taky zatáčím zadní nápravu manuálně, ale chtěl jsem mít naprogramovaný ještě jeden profil s mixy, který bych zapnul když s autem jezdí syn. Auto se pak otočí na pětníku a líp se mu ovládá.
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Zkusim si na to vecer najit cas. Jak ovladas zadni napravu Ty? Taky jako multiposition? Mne jeste napadlo to nastavit jako trim, kde podle navodu lze zvolit krok trimu v procentech...
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
tpk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2010 0:00

Ahoj, zatím jsem měl obě serva přes Y kabel na jednom kanálu. Takže jsem zatáčel obě nápravy naráz. Měl jsem jen 3 kanálové přijímače a na 3. jsem měl klakson. Teď mě dorazily z HK i 6-ti kanálové tak jsem začal řešit mixy. Jeden profil na vysílačce jsem nastavoval na mixy a druhý tak, že natáčím zadní nápravu D/R přepínačem nastaveným na parametr MOM. Takže zatáčím na 100%.
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, díky, zkusim to taky tak. Omlouvám se, ale mám práci a ke zkoušení se asi do pátku nedostanu :-(. V nejhorším bych sem o víkendu dal jak pokusy dopadly. Vzpomněl jsem si ještě na jeden neduh. Občas se mi stalo, že po nastavení vysílačky jsem ji musel vypnout a zapnout, než nastavení začalo fungovat.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
tpk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2010 0:00

Já mám problém opačný. Nastavení se vypnutím "resetuje".
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Nevím, jestli to děláš, ale co jsem pochopil z návodu, tak musíš pro uložení do eeprom po nastavení mixů dlouze podržet otočný ovladač
tpk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2010 0:00

JJ dělám, programování končím dlouhým stiskem ENTERu. Nevím kde je zakopaný pes :(
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Pokud vim tak by stejně mělo fungovat dlouhý podržení tlačítka "End". Enter používám nerad, protože se mi při mačkání stane, že ho zároveň pootočim ... nevim jestli to má nějakej vliv, ale raději používám End.

Dotazy na Minotaura:
V návodu varuješ před zapnutím vysílačky při propojení s programátorem.
1) Platí to pouze když je zrovna napájena z USB nebo obecně? Přemejšlim nad zabudováním programátoru do základny vysílajdy, aby se mi jen tak neflákal v pracovně. Pokud tedy nebude vysílačka připojená k USB, je možné ji normálně zapnout i s připojeným programátorem?
2) Co se týká toho zapnutí vysílačky při programování - týká se to napájení nebo jde o "polohu tlačítka on/off""? Jinými slovy, pokud je odpojená baterka vysílačky a já si ji při programování náhodně stisknu tlačítko do polohy ON, stane se něco?

Možná jsou to pitomý dotazy, ale to tlačítko je vystouplý a jeden by si ho mohl omylem stisknout, tak jsem chtěl vědět jak to je - programuju s odpojenou baterií. Původně jsem se chtěl zeptat PM, ale třeba nebudu jedinej, kdo si chce programátor zabudovat napevno. S malou 2S lipolkou by se to tam mělo vpohodě vejít. Asi bych říznul klec na tužkovky a kus z ní bych vyndal a kus bych otočil a programátor tim zakryl.
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Wolf77 píše:V návodu varuješ před zapnutím vysílačky při propojení s programátorem.
1) Platí to pouze když je zrovna napájena z USB nebo obecně? Přemejšlim nad zabudováním programátoru do základny vysílajdy, aby se mi jen tak neflákal v pracovně. Pokud tedy nebude vysílačka připojená k USB, je možné ji normálně zapnout i s připojeným programátorem?

Prosím přečíst ještě jednou http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=navod-na-preprogramovani-firmware-vysilacky-gt3b-2-cast-programator&cisloclanku=2011050003 Napájení celého programátoru (Vývojový kit STM8S jako programátor) je dáno jumperem JP1 >>> Pokud je vyndanej, tak se programátor napájí z 5V zdroje (=baterek) vysílačky. Pokud je jumper nasazený v pozici 5V, šlo by napětí zdroje vysílačky a USB portu do sebe, proto vysílačku nezapínat!
Pokud programátor upicneš (Samostatný ST-Link programátor), tak bez v článku zmiňované úpravy jej lze napájet pouze z vysílačky. Po úpravě pouze z USB a nezapínat vysílačku!
Wolf77 píše:2) Co se týká toho zapnutí vysílačky při programování - týká se to napájení nebo jde o "polohu tlačítka on/off""? Jinými slovy, pokud je odpojená baterka vysílačky a já si ji při programování náhodně stisknu tlačítko do polohy ON, stane se něco?

Viz výše. Pokud je ovšem odpojená baterka vysílačky, tak stisknutí on/off vypínače by nemělo vadit.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Wolf77
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 02.06.2010 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

jj, už mi to taky došlo, jen jsem to sem nenapsal. Díky :oops:
SCX-10 Honcho
Losi MRC
Losi Micro SCT brushless
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Mohu se zeptat, když mi salvatore poslal již přeprogramovanou vysílačku, chtěl bych si nastavit vypínače na různý kanály, jak na to? V návodu na přeprogramování jsem to nenašel, doufám že jsem to nepřehlídl.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“