Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

PitaW píše:Je to smůla no, ale mě se popravdě jet moc opravdu nechtělo :-p :-D A pak jsem byl moc rád ;-) Je to moc hodná žena a za ty léta jsem jí auty taky zblbnul :-( Ona by ráda Offrouda a dva roky jsme přemýšleli, že nějakého pořídíme a okukovali inzeráty. Jenže já jdu občas rozumem a i když bych ho také moc, chtěl, tak pro nás jsou dvě auta zbytečné, nebo by stačil max nějaký prcek 1.0 obsahu pro její dojíždění po městě. A živit dvě hovada s velkým obsahem a platit na ně pojistky a díly by byl takový rozmar a všechny prachy by šli do toho. Zavrhl jsem to a díky tomu jsem dal X tisíc do Adolfa, za nový kabátek a dnes jsem ho po 2,5 týdnech přivezl a mám z něj opravdu velkou radost. To je poprvé v životě co mám takto krásné nové auto :-D Jen mi tam Míro chybí ty chromové lemy a za měsíc je nalepím zpět. Mě se to s nimi líbí fakt víc ;-)



Obrázek

Obrázek


Za tím pravým předním kolem na prahu pod dveřmi je co 8o
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Vaše auta 1:1

PitaW píše:Jen mi tam Míro chybí ty chromové lemy a za měsíc je nalepím zpět. Mě se to s nimi líbí fakt víc ;-)


Snad se Ti to zalíbí víc bez nich, každý má sice jiný vkus, ale tyhle chromový lemy (alespoň na mě) dělají dojem tuzingu a nabádají k tomu, že je to pod nimi shnilý na sračku, jinak lak krása, taky se mi snad Audinku podaří dát postupně takhle dohromady :OK: , zatím jsem začal od nárazníku a půjdu dál přes haubnu, ale vše svépomocí :-)
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Láďo u těch spolujezdcovo dveří je jen bordel, který jsem opomněl při čištění. Je to nějaký sajrajt co byl ve dveřích. V lakovně si dali fakt záležet a právě to nebyl jen lak co dávali. Jak jsem psal, dělal to můj tchán a za ty léta vím, že je opravdu moc šikovný a fakt si dal hrozně záležet. Plno věcí bylo dost zrezlích a dá se říct, že jsem ho tam dal v pravou chvíli. Trubky na hever měli kolem sebe díry jak kráva, skryté pod plastem. Za tím zadním lemem, který se měnil, začínala díra až do kufru a takových míst tam bylo víc. Všechno je vyvařené, udělané všechny dutiny vystříkané nějakým antirezínem, a silně nakonzervované se zárukou.

Pár věcí nelícuje a lícovali a to byla jediná moje kritika, tak to jedu v sobotu ke tchánovi dělat a na to se moc těším. Zjistil jsem, že jsem z těch modelů drobet magor a vše musí sedět na milimetry :lol: Takže budeme poposazovat oba nárazníky o 1-2cm výš. lišty pod světly a pár blbostí. Za 14 dní jsem objednaný, na zvednutí předku na pružinách, za chlapíkem 20km ode mě, který dělá tyhle staré mercedesy jak já SCX10 ky :-D Třeba přetěsnění čerpadla, které nikdo ze známých v okolí nechtěl dělat stálo pětikilo a Adolfa už opravuje od nepaměti a zná i jeho původ. Já k němu jezdím přes dva roky a luxusní je že cokoliv objednává je přes firmu bývalého majitele Adolfa, který má kamiónovou dopravu a druhý den to přiveze nějaký řidič, jedoucí z německa a prdel je, že první a majitel v česku byl majitel té lakovny, kde dělá tchán :-D To je hustý, jak to teď píšu, tak Adolf je vlastně stále ve stejném kruhu a to jsem před pár lety nikoho z nich skoro neznal :-D A to je Tommys taková moje určitá svépomoc ;-)

S těmi lemy jsem to už právě vysvětloval jednou Mírovi. Mě se na jiných autech tyto blbosti také nelíbí. Ale tento Mercedes je jak limuzína a těch chromů je tam z výroby samo o sobě mnoho a vše je opravdu precizně zpracované. Třeba jako u šíbru. Buď se zvedá nahoru, nebo zasouvá do střechy. Ale pohled na to zpracování před 25 lety. Vše jezdí po krásných chromových lyžinách a to na tom obdivuji, jak si v té době vyhrály s detaily. Na fotkách to moc vidět není, ale mimo blatníků vede po celém obvodu chromová linie a a jediný tuning co mercedes v té době vydal jsou ty chromové lemy, malé zadní křidélko s brzdovým světlem a chromové kroužky kolem knoflíků na teplotu :-D Vše mám originál a ta linie k tomu prostě hrozné vybízí. Jde to od masky, pod světly, až k zadnímu nárazníku a opačně :YOP:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Vaše auta 1:1

piťo moc pěkná w124. A ten motor.. :OK: .píťo opravdu nad takovým autem slintám.... :o Taky jsme o něm přemejšlely ale pouze 4Matic .Ta 300TD je nejlepší diesel co se dá koupit.Je rychlej bezúdřžbovej no je supr.Jak jsem tu jednou psal tak ho na 18tiny dostanu.Ty jo já se na něj těším :oops:
Jo a co se dívám tak máš ten blaťák s těmi výdech z 4maticu žejo? Mě se ten výdech na jedný straně šíleně líbí :twisted:
Teď no teď za třičtvrtě roku budem kupovat M-B w140 500sel co ty na to?
Spotřeba 14l na sto ale to svezenííííí.Řekněte co v dnešní době má dvojtý skla 2 tuny paláce na kolech a je to bez téměř nákladů.
Chtěli jsme novýho superba ale ty turba jsou všude... a k tomu to houbelec vydrží.
Za mě patří w124,w123,w201,w140 za naprostý superauta co nemaj konkurenci.
Se podivejte na mobile de kde w124 dvoustovka éčko i tédéčku začíná... JO PŘESNĚ NA 25 TIS PĚKNÁ.Lidi má to smysl kupovat ty hiundaje nebo jak se to píše MÁ? ZA MĚ NE!!!
jezdí to za 6 litrů (ty dvoustovky) a diesel za 5litrů.Má to sice 75 koní ale to nepoznáš.Jezdí to jak nový ale narozdí od hjundaje najede 2 miliony..
jednou mercedesář=navždy mercedesář....
Kdyby byli lidi jak naše rodina tak to ty všechny automobilky můžou zabalit :-D
Noco jsem do Merglů magor a jsem na to pyšný!
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

... Je pravda co pises, ty petivalce 2.4 nebo 2.5 nebo co to je s automatem jezdeji dovopravdy za 5 litru. Radi to jako nejnovejsi dvouspojky a pritom je to 4 kvalt hydromenic a i novy prevodovky konkurence tyhle konstrukce proste cukaj. 25 let starej mergl ne. Ramena jako ruka, i kdyby to Pita nechal zrezly tak to pojede furt stejne.. Ale zase neco co neplati (ani u mercedesu) od roku cca 2000 nahoru. To se sype jako vsechno vostatni..
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Vaše auta 1:1

Přesně! :OK:
Je to stejně neuvěřitelný co v tom mercedesu před 25ti letech udělali tak už nikdo nikdy nezopakoval a ani nezopakuje.
Jiný auto než mergl z vosumdesátejch až konec devadesátej nikdy doma nebude.
A co je směšný...? Cena dílů :-D
Blatník na w124 za tři litry a chlup,skla za 2tis až 5tis.
Krom nějakejch asistentů a snímání bůhví čeho se nikam neposunuli.
Třeba tohle: http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Mercedes-Benz-200-D/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:50,srt:price,sro:asc,mke:17200,mdl:127,cli:manual_climatisation/pg:vipcar/212162803.html
koupíš a máš do konce života vystaráno..
Spotřebu nechápu proč má napsanou vyšší i přesto že jezdí fakt za 5litrů
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Díky za pochvalu, ale řekl bych že to vidíš moc růžově. Ono musíš narazit zrovna na dobrý kousek a nevěř tomu že je to do konce života. Některé díly jsou levné, ale některé můžou být také pěkný řachanec. Já ho mám třeba v dobrém stavu, nějaké mouchy ale stále má a to ho dělám průběžně po 4 roky a dost jsem do něj nasypal. Nevěř ale tomu, že koupíš auto za 25 a bude nesmrtelné :lol: Ty ceny se díky motorům liší dost. Třeba u mého za to co jsem ho koupil cena roste. Když jsi u těch inzerátů, tak tohle je nejlevnější inzerát na Mobile.de s mým obsahem 300TD Turbo
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Vaše auta 1:1

to máš pravdu ;-)
Tak to do konce života ber s rezervou :wink:
Ale výběr je dost velkej a s profesionáli kteří o autě najdou vše.Je mi jasný že auto bez historie nebrat.Musí se napsat do MB o co nejvíce údaju o autě atd,atd.....
Je fakt na auto kelly jsem se díval ještě pozorněji a díly třeba aleternátor za 12tis a to je slušný.
Ale ty 300TD jsem našel mnohem levnější a jsou jen trošku nakouslý,nicméně blaťáky jsou za tři kila tak je to ok.popř ještě něco vyvařit :-)
Je pravda že i šafránu je víc než 300TDéček
Třeba:
http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Mercedes-Benz-300-D-Turbo/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:17200,mdl:136,ful:diesel,pwn:96/pg:vipcar/210636545.html
A tohodle bych hrozně moc chtěl na narozky :oops:
http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C5%AFz/Mercedes-Benz-300-TD-Turbo-4Matic-Festpreis/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:17200,mdl:136,ful:diesel,pwn:96/pg:vipcar/200799394.html
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: Vaše auta 1:1

Podle mě zbytečnost na čerstvej řidičák.
Ale když už jsme u těch vysněnejch aut z mobile.de tak jsem přihodím svůj sen : http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 07392.html
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Vaše auta 1:1

tak když jsme u těch snů, tak tady je taky jeden.. :OK:

http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-vůz/BMW-M-635-CSi-DEUTSCHES-FAHRZEUG/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:3500,mdl:30,frx:12-2000,ful:petrol/pg:vipcar/211123081.html

V 80 letech jsem jako prcek na ně koukal na Brněnském okruhu, když s tím jezdil Enge s Vojtěchem.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Vaše auta 1:1

Deff maniak píše:to máš pravdu ;-)
....Je fakt na auto kelly jsem se díval ještě pozorněji a díly třeba aleternátor za 12tis a to je slušný.......


Nu, když už takové auto, tak bych investoval do originálního dílu, než čehokoliv s Kellyny (to je akorát na to, to za půl roku kupovat znova)... A 12 za altík z kelly mi teda příjde dost... :-D

V každym případě auta jsou to parádní, to jo... Hlavně ten Pítowo... :twisted: :-)
Já jsem zamilovanej do staré 190tky v sedanu... a taky si ji jednou koupím, jen se mi nechce dávat odkaz z mobile... :-) :mrgreen:

E: A furt musíš brát, že to auto má už taky nějakej pátek a i přez samu kvalitu se to prostě jednou vypotřebuje... A to teď koupíš altík... když už se v tom hrabeš, tak si řekneš, že uděláš řemeny... když uděláš řemeny, tak ti příjde blbý to dávat na starý kladky a řemenice... nu tak koupíš kladky a řemenice... když už se v tom takle hrabeš tak najdeš ještě dalších pár blbostí a z podle tebe levného altíku za 12 máš najednou 25 a furt to není nikde vidět.... Dál... budeš chtít udělat brzdový destičky... jako pro pocit, že je to fakt bezpečný... sundáš kolo, teď vlastně uvidíš celej kotouč, kterej už by si taky zasloužil vyměnit... když už teda unvestuješ do kotoučů destiček, tak je ti blbý něchávat orezlou trubku brzdovou, tak vyměníš ještě ji... BUM! A zase je místo plácnu ze 4 tisíc za desky dalších 10 za kotouče, tisícovka trubičky, 5 hodin rozčilování, kudy to ty kreténi natáhli a nedej bože po cestě najít ještě taky skoro vypotřebovanýho...

Tím chci jenom říct, že tvoje představa, že koupíš 20let starý auto, sedneš do něj a pokaždý dojedeš, do konce svýho života, je trošku ''nedospělá'' (Ha, já mám co říkat... :-D :-D , ale jinak mě to nenapadlo prostě... :mrgreen: )... A i když to auto je opravdu hodně kvalitní, tak prostě to bude polykat peníze... :-)
Navíc platit pojištění a všechny tyhle blbosti kolem na velkej starej dýzl v 18 by se mi fakt nechtělo... Kámoši... půjdeš s náma na pívo? ...nemůžu, všechny prachy sem nacpal do auta... :-[ No toe dost na semeno, ne? :-)
Naposledy upravil(a) npppp dne 11.07.2015 12:01, celkem upraveno 2 x.
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

QuwinZZy-_- píše:Podle mě zbytečnost na čerstvej řidičák.


Já jsem stejného názoru a popravdě tam vidím takovou dětskou naivitu. To nic ve zlém. A auto kelly vůbec. Vše nejlépe originál a jak píšeš blatník za 3000,- tak to je přesně výpočet někoho kdo auto nemá. Jeden díl nastříkat stojí cca. 3000,- plus práce a hned jsi za blatník na 7000,- Pro kluka s čerstvým řidičákem hodně vysoká pojistka a inzeráty na internetu hezké, ale musí se brát v úvahu to stáří vozidla. Ač se to nezdá, tak blbosti jako, nové čepy, ložiska, výfuk, brzdové hadičky a trubičky, výměna olejů, pružiny a další takové věci co člověk nevidí, či se projeví časem mě stálo za 4 i s novým lakem 84 tisíc. Pneumatiky, pojistky, technické atd 34 tisíc, takže celkový provoz s údržbou 120 000,- Je pravda ,že se o něj starám lépe než běžný uživatel a spíš předcházím, než abych čekal co se vyse..e. Mnoho lidí si může myslet, že je to moc, ale já si každou blbost píšu od počátku do aplikace v mobilu a dnešním dnem je celkové vlastnictví za 262 000,- 8o Jenže to je s pořizovací cenou i naftou, takže to beru, že si někdo pořídí vcelku nové auto za 300K, do toho tankuje, jezdí po serviskách a cáluje za předražené zbytečnosti, nedej bože že odejdou vstřiky a za 6 let co stáli celkové náklady třeba přes půl mega prodá auto za 150K. Mě se podařilo pořídit vcelku levné auto, o kterém vím co vše je udělané a pokud motor nepřestane kloktat, tak bude dělat radost ještě dlouho a cena ještě poroste :-D Takže tak nějak to beru já. Hlavně jsem odpůrce elektroniky, kdy se musí jet s každou blbostí odblokovat na počítač ;-)
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

PitaW píše:
QuwinZZy-_- píše:Podle mě zbytečnost na čerstvej řidičák.


Já jsem stejného názoru a popravdě tam vidím takovou dětskou naivitu. To nic ve zlém. A auto kelly vůbec. Vše nejlépe originál a jak píšeš blatník za 3000,- tak to je přesně výpočet někoho kdo auto nemá. Jeden díl nastříkat stojí cca. 3000,- plus práce a hned jsi za blatník na 7000,- Pro kluka s čerstvým řidičákem hodně vysoká pojistka a inzeráty na internetu hezké, ale musí se brát v úvahu to stáří vozidla. Ač se to nezdá, tak blbosti jako, nové čepy, ložiska, výfuk, brzdové hadičky a trubičky, výměna olejů, pružiny a další takové věci co člověk nevidí, či se projeví časem mě stálo za 4 i s novým lakem 84 tisíc. Pneumatiky, pojistky, technické atd 34 tisíc, takže celkový provoz s údržbou 120 000,- Je pravda ,že se o něj starám lépe než běžný uživatel a spíš předcházím, než abych čekal co se vyse..e. Mnoho lidí si může myslet, že je to moc, ale já si každou blbost píšu od počátku do aplikace v mobilu a dnešním dnem je celkové vlastnictví za 262 000,- 8o Jenže to je s pořizovací cenou i naftou, takže to beru, že si někdo pořídí vcelku nové auto za 300K, do toho tankuje, jezdí po serviskách a cáluje za předražené zbytečnosti, nedej bože že odejdou vstřiky a za 6 let co stáli celkové náklady třeba přes půl mega prodá auto za 150K. Mě se podařilo pořídit vcelku levné auto, o kterém vím co vše je udělané a pokud motor nepřestane kloktat, tak bude dělat radost ještě dlouho a cena ještě poroste :-D Takže tak nějak to beru já. Hlavně jsem odpůrce elektroniky, kdy se musí jet s každou blbostí odblokovat na počítač ;-)


Pěkně si to napsal. Amen padre :FINE: Já jsem v tom za dva roky za kilo a to si naftu nepíšu ;-)
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Ja spis vyznavam, ze prvni auto by mela byt levna vrana, na ktere se clovek nauci opravovat svepomoci a kdyz to rozbije tak to auto stalo par korun.

Clovek se nauci spoustu veci a casem si vytribi vkus a druhe auto uz je o necem jinem.
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Vaše auta 1:1

Všici máte pravdu :OK:
Je to pravda díly origo jsou lepší než z kelly to chápu.
A že koupím káru za 25 táců a budu jezdit furt to je nesmysl.No a že do toho půjdou prachy toje mi jasný.
Je fakt že jsem takovej dětskej nadšenec :lol: .
A jako první auto si mergla koupím protože nic ve stylu feldy nechcu ani vidět. :mrgreen:
jako první auto bude nejlepší nějaká vošoupaná vé stodvacettrojka.Tam je toho ještě míň a spravíš ji provázkem a cihlou....
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/

Zpět na „FreeKec“