Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Mám dva motory paralelně na dsysu 56A dva roky a před tím na 46A taky dva roky a v pohodě. Regl 46A je momentálně v axialu, neuhořel. Kondíky jsem nikdy neřešil a regl mám tak aby ke každému motoru byly stejně dlouhý kabely. Brzdu na minimum a prodlouženou akceleraci protože model má cca 9 kilo.

Jen takovej nápad, co kdyby se dala mezi regl a motory pojistka co by při zkratu motorů ochránila regl? Je to použitelný?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Použitelné to je, ale otázkou zůstává, co by shořelo dřív. Jednak by pojistkové pouzdro muselo být kvalitní, aby na něm nebyly přechodové odpory a hlavně správně nadimenzovat tu pojistku. Pokud jsou ty dráty dlouhé, tak by tam měl být ten transil, protože čím delší drát, tím víc působí jako cívka a může se na něm naindukovat vysoké napětí, které by regulátor nemusel rozdýchat. Pokud je brzda na minimu, tak je to mnohem lepší, protože ty napěťové špičky jsou menší a tolik ten regulátor neohrožují. Ale přesto bych tam ten transil radši dal - nic se tím nepokazí, jen se může získat.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A zapomněl si připomenout že ti motory běží max. 8 minut, pak si mimo hru. :-D to se regl ani nestačí rozkoukat.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Marku, děti s tím občas jezděj tři sady baterek v kuse, tedy asi něco přes hodinu a půl a moc se s tím nemazlej. Jeden z důvodů proč je brzda vyplá, druhej je že není potřeba na planetovkách, pár závodů to odjezdilo i s napáleným komutátorem než jsem se dokopal motory vyměnit. :EVIL:
Odběr mám celkově asi do 15A s dvěma speed 8.4V, takže teoreticky by se dalo říci že pojistka 20 až 30A by mohla stačit. Ale pořád je otázka co bude rychlejší když dojde ke zkratu na motoru, jestli smrt reglu nebo pojistky. :-p
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

ono to hlavně díky tomu převodu 1:1 000 000 :-p tolik nedostává nap.del, pokud by tam byl rychlejší převod tak to asi bude jiný
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ba ne, jsem těsně pod 1:100. :-D
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Na adresu DSYS přišel od někoho regulátor 32A včetně přijímače Turnigy. Aby to výrobce neměl tak jednoduché, tak dotyčný nejen že nepopsal závadu, ale nenapsal na sebe žádný kontakt - ani mail, ani telefon, ani zpáteční adresu .... prostě nic. Buď to chtěl darovat bližnímu svému a nebo by bylo vhodné se výrobci ozvat a svůj kontakt tak houževnatě netajit. :OK:
Takže pokud je to někdo z nás ... neváhejte.
p.s.: Doufám, že se výrobci najednou nesejde víc jak 10 různých majitelů. :-D
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Třeba se splet a chtěl ho poslat do Mrakolendu... :twisted:
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A je to určitě regulátor?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Podle výrobního čísla a dřívější objednávky se "pachatele" podařilo vypátrat. ;-)
Komar1981
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 09.01.2014 15:42

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Uplne lami dotaz k regulatoru DSYS. V aute tam potrebuju chladic, mam ho dat na "oznacenou stranu regulatoru" jak pise navod. Ktera strana je ta oznacena? Nejak mi to hlava nebere. Sorry, za takovy fakt pitomy dotaz :D Je to strana se samolepkou s popisky vodicu nebo strana, kde je oznacena verze sw?


Moznost A] na horni stranu, kde je uz na integrovanem obvodu kovova desticka - tak na ni jako "nastavbu"
Moznost B] na horni stranu na tranzistor
Moznost C] na "spodni" stranu
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Chadič se musí opřít o hliníkovou desku, která je pod popisem ( = to je ta označená strana regulátoru ). Pod tou hliníkovou deskou jsou výkonové prvky, ze kterých ta hliníková deska odebírá teplo. Z druhé strany ( tam, kde jsou vidět součástky ) není třeba nic chladit.
Upozorním výrobce, aby místo "označená strana regulátoru" použil " strana regulátoru s popisem ". Snad to bude jasnější.
Takže A je správně, akorát ta deska není na integrovaném obvodě, ale na výkonových tranzistorech.
Komar1981
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 09.01.2014 15:42

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Diky moc. Anti-Lami uprava se sikne. Staci v navodu zmenit "oznacena strana regulatoru" za bud obrazek nebo "na hlinikouvou desticku se zlutou samolepkou".

Kazdopadne diky za odpoved obratem.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Mám velmi jednoduchý dotaz. Chystám se pořídit regulátor DSYS. Ale zaboha nevím jestli MDD56 nebo MDD90. V autě mám motor graupner speed eco 600, a auto je axial scx kit. Baterku mám 2S lipo 5000 mAh. Stačí mi tedy ten 56A nebo potřebuji 90A? A ještě bych měl taky dotaz k tomu jestli pořídit jen MDD56 a nebo MDD56W který jak jsem tak pochopil je jen ponořen do plastidipu? Plastidip mám doma takže teoreticky by mi mohl stačit MDD56 a zvodotěsním so ho sám?
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Mám Speeda 600 Eco a Dsys56 a v poho, už přes rok. Samozřejmě tam mám ty kondíky a transil dle návodu.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W

Zpět na „Pohony a regulátory“