Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: jáke auto na expedici ?

Zdar. Za sebe musím říct, že jsem začal CC Wranglerem (ten je pro mě srdcovka). První jízdy to byla pecka, ale po půl roce jsem neodolal a koupil SCX a nedám na něj dopustit. Možná mi tu někdo uštědří políček, ale céčko bez úprav vs SCXo je jako RAV4 vs Wrangler Apache... Minimálně...
Úplně zatím nemám odvahu na céčku něco zásadněji upravovat a tak se to s axikem nedá srovnat. Ze začátku jsem byl samo céčkem nadšenej, ale dle mého to bez úprav nejde. Ty jednak nejsou úplně zadarmo a pak v mém případě chybí zkušenosti. Už jen nové slušné pneu počítej kolem 1,000,- a taky na to mít... teda zkušenosti, zručnost... Na Axikovi jsem zatím nic technicky neupravoval a ani mi zatím nic nechybí ani na trialu...

Pokud se ti nechce předělávat, šel bych do Axika, DINGO je teď za super peníz a přikoupil adekvátní karoserii. Nebo pak rovnou do Rubikona, ale pokud to vidíš stejně jako já, což mi tak z textu připadá, tak máš na mysli spíš klasickýho Wráňu a ne unlimited verzi...

Každop ať tak či tak, jdi do toho. Jestli tyddle kárky miluješ, to neomrzí...

A propos, podvozek CC půjde do světa... Tak kdyby měl někdo zájem... Ještě jsem se nedokopal k nafocení a tak...
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: jáke auto na expedici ?

Nechci nikomu blbnout hlavu s mexem, ale dotaz byl na hotové auto s defendrem a jiný než mex neznám. Ale určitě je to na začátek hloupost a já osobně bych stejně rači volil axika, pže za tu cenu můžu mít dva :-D
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: jáke auto na expedici ?

herdek filek, dvě stránky rad a informací, to jsem nečekal

vezmu to popořádku

Matezz : čtu si zde již dva dny a četl jsem tady toho hodně, ale většinou se nováčkové ptají na něco a ještě pořádně nevědí zda crowler ,monster nebo expedice,zda kit nebo složené auto
já v tom mám jasno hned od začátku-expedice a hotové a složené auto

Mr-Monty: tak do toho se rozhodně pouštět nehodlám, když jsem se díval na eshop, ani bych pořádně nevěděl co si z té velké nabídky vybrat za díly, sice bych si s tím třeba i pohrál a dal si to dohromady, ale upřednostnuji sestavený model a hned s ním do terénu

Langos,Stepix: úpravy a vylepšení asi časem taky příjdou na řadu, ale ted chci tovární model a jezdit

Číža: jo to CC-01 Mitsubishi Pajero by se mi líbilo, a dokonce tam mají i Wrangler, ovšem jak píše kolega, pídí se po něm už měsíc a pořád nic, nechci čekat taky měsíc nebo ještě déle
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: jáke auto na expedici ?

můj dotaz byl na to zda když koupím scx/10 Wrangler Rubikon Unlimited a pak někde zvlášt krátkou karoserii Defíka,Wranglera nebo Géčka, tak zda tam bude pasovat
nerad bych pak řezal a lepil podvozek a přizpůsoboval ho nové karoserii,
ten Wrangler Rubikon Unlimited má rozvor 313 mm, a jde o to zda jdou všechny kastle striktně v měřítku 1:10, nebo zda je daný podvozek a všechny kastle (různé značky aut) jsou mu přizpůsobeny bez ohledu na měřítko
konkrétně třeba tady: market-f19/p-2x-kastle-defender-t10403.html
někdo prodává krátkého Defíka, tak jestli by tam šel napasovat, s drobnýma úpravama, třeba
psal jsem prodávajícímu jaký má tento Defík rozvor, tak snad mi odpoví a hned se to tím vyřeší
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: jáke auto na expedici ?

Já tímto právě procházím - mám axiala scx10 a nasadit na něj defíka d90 není problém, který se nedá řešit. Jak píšeš, rubikon má rozvor 313 a def90 má 280. Jde pouze o to, že buď skrátíš původní linky, nebo - a to je myslím lepší a možná i jednodušší - vyrobíš linky nové. 8 kloubků, M3 závitová tyč a vhodná trubička a linky jsou hotové, když dlouho, za hodinu. A může to vypadat třeba takto http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/7/7719 ... .jpg?ver=0
:-D :-D :-D


Net píše:můj dotaz byl na to zda když koupím scx/10 Wrangler Rubikon Unlimited a pak někde zvlášt krátkou karoserii Defíka,Wranglera nebo Géčka, tak zda tam bude pasovat
nerad bych pak řezal a lepil podvozek a přizpůsoboval ho nové karoserii,
ten Wrangler Rubikon Unlimited má rozvor 313 mm, a jde o to zda jdou všechny kastle striktně v měřítku 1:10, nebo zda je daný podvozek a všechny kastle (různé značky aut) jsou mu přizpůsobeny bez ohledu na měřítko
konkrétně třeba tady: market-f19/p-2x-kastle-defender-t10403.html
někdo prodává krátkého Defíka, tak jestli by tam šel napasovat, s drobnýma úpravama, třeba
psal jsem prodávajícímu jaký má tento Defík rozvor, tak snad mi odpoví a hned se to tím vyřeší
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: jáke auto na expedici ?

Net píše:...rád bych si pořídil něco co mám nebo jsem měl v garáži a to JEEP Wrangler, Defík 90, a krátký Mercedes G

Nete, doporučuju rozmyslet ještě 2 věci, a sice máš nějaké RC vybavení? A chceš kastli z ABS (tvrdá, pěkná a detailní) nebo lexanovou (téměř nezničitelná, ale méně detailní)?
Pokud nic nemáš, je nejjednodušší cestou Axial RTR, nabiješ a jedeš, vše je v balení. Koukni se do sekce SCX10, spousta lidí i toho Wranglera má. Postupně pak můžeš ladit, doplňovat atd. Na Axíka pak s trochou zručnosti napasuješ jak tvrdou kastli z ABS D90 nebo Tamiya Wragler, tak třeba lexanového Wranglera od Proline. Géčko bylo tuším jen dlouhé z nějaké hračky...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jáke auto na expedici ?

Nete, doporučuju rozmyslet ještě 2 věci, a sice máš nějaké RC vybavení? A chceš kastli z ABS (tvrdá, pěkná a detailní) nebo lexanovou (téměř nezničitelná, ale méně detailní)?
Pokud nic nemáš, je nejjednodušší cestou Axial RTR, nabiješ a jedeš, vše je v balení. Koukni se do sekce SCX10, spousta lidí i toho Wranglera má. Postupně pak můžeš ladit, doplňovat atd. Na Axíka pak s trochou zručnosti napasuješ jak tvrdou kastli z ABS D90 nebo Tamiya Wragler, tak třeba lexanového Wranglera od Proline. Géčko bylo tuším jen dlouhé z nějaké hračky...


Musím stebou souhlast scx dingo je tou zprávnou volbou. ;-)
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: jáke auto na expedici ?

JJ, dingo mě taky napadlo jako první, ale tak nějak to nesedí na požadavek hotovýho auta. V RTR jsem ho nikde neviděl ;) A co si tak matně pamatuju komunikaci s Žílou, tak i tento kratší podvozek je pro osazení abs kastlí def90 třeba upravit... Ale zase je dnes za super peníze...
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: jáke auto na expedici ?

Tak tak, kdybych tenkrát věděl co teď tak jsem koupil taky Axial RTR ( dingo )
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jáke auto na expedici ?

Tak tak, kdybych tenkrát věděl co teď tak jsem koupil taky Axial RTR ( dingo )


Kdybych tenkrát věděl co mne budou stát koníčky hlavně modely času a nervů tak bych raději chodil na houby. :-D :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: jáke auto na expedici ?

Langos píše:Tak tak, kdybych tenkrát věděl co teď tak jsem koupil taky Axial RTR ( dingo )


To by mě zajímalo... Proč bys preferoval RTR před kitem?
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: jáke auto na expedici ?

jo stavbu tohoto defíka jsem sledoval jako detektivku, jenže pan majitel je zkušený modelář, co si dělá všechno sám, já nemám s modelařením žádné zkušenosti, maximálně bych dal dokupy to Dingo, když je k tomu obrázkový plánek, a asi to tak dopadne, mr monty mi psal, že je nejlepší si to postavit, abych to auto poznal zevnitř, velký auto jsem taky na expedice upravoval sám, tak snad to nebude o tolik složitější :lol:


gecko-x píše:Já tímto právě procházím - mám axiala scx10 a nasadit na něj defíka d90 není problém, který se nedá řešit. Jak píšeš, rubikon má rozvor 313 a def90 má 280. Jde pouze o to, že buď skrátíš původní linky, nebo - a to je myslím lepší a možná i jednodušší - vyrobíš linky nové. 8 kloubků, M3 závitová tyč a vhodná trubička a linky jsou hotové, když dlouho, za hodinu. A může to vypadat třeba takto http://img3.rajce.idnes.cz/d0302/7/7719 ... .jpg?ver=0
:-D :-D :-D


Net píše:můj dotaz byl na to zda když koupím scx/10 Wrangler Rubikon Unlimited a pak někde zvlášt krátkou karoserii Defíka,Wranglera nebo Géčka, tak zda tam bude pasovat
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: jáke auto na expedici ?

No protože jsem neměl krom základní fm vysílačky ze spalováku nic na elektriku.
Proto bych bral rtr. Ale to není asi úplně podstatné pro tuto diskuzi.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: jáke auto na expedici ?

ale jo, když to tady tak čtu, asi to přece jen bude to Dingo, sám si ho postavím, a ta kastle se mi i líbí, nevim jestli to mám jen já, ale připomíná mi Defíka
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: jáke auto na expedici ?

Ano kup dingo. A jak jsem psal výš, napasovat D90 na tento podvozek není nijak náročné a ani složité :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“