PavelB
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 23.08.2014 10:01
Bydliště: Prachatice

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Zdar pánové.

Tak jsem se nechal uchlácholit na úpravy podvozku dle rad mistra Mraka.
když porovnám původní podvozek bez úprav a s úpravami, je v tom obrovský rozdíl.

Co se týče vůlí v převodovce a v nápravě, je důležité to vymezit přesně jak Mrak píše, páč za pár chvil by byly kolečka v trapu.

Co se týče řízení, je to obrovskej rozdíl. Původní mělo strašné vůle po chvíli ježdění, všechny vůle se nasčítají a nedá se s tím pomalu jezdit. Upravil jsem si řízení dle staršího ale i tak funkčního návodu se spojenými koly tyčí. Je to naproto perfektní.

Co se týče prověšení ramen, taky bomba (já to osbně přehnal, takže jsem musel opravovat- na to je třeba si dáti pozor na poloosu aby se nekousla).

nakonec redukce- bez Mrakovo návou, bych asi ani nepřišel na nějaké vymezování vůlí a nechal bych to rachtat. Pořádně namazat a přesn jak píše MRAK.
Akorát, co jsem upravoval navíc, je kryt převodovky, je třeba probrousit plochu pro ozubené kolečko od redukce a hlavně zkrátit zhruba o 5mm kryt, co byl původně přez motor- vychází to zhruba řez v první dírce.

Vůbec nelituju nějakýro řezání, páč to zs to stojí a člověk se krásně vyblbne- daleko víc než s původním ccčkem... :-)
Ford Ranger (CC-01 landfreeder)- přestavba zatím na nevím co...
Axial SCX10 komplet ALU tuning pod Defendera D90 na EXPE- 80%
Pavel Bečvář
23 letý klacek z Prachatic
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Ja by som mal otázočku ohľadom výdrže baterky pri tejto úprave. Momentálne mám nainštalovanú zatiaľ iba HPI prevodovku, s pôvodným spurom, 16Z pastorkom a originál plechovkou (27T). Dnes som skúšal len po dome jazdiť, nevšimol som si síce stav baterky pred jazdou, ale po jazde sa mi zdalo, že to zožralo nejak moc. Zajtra si to chcem skúsiť v teréne. Vám to ako žerie? Pomôže spur a pastorok od Mraka?
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Pomůže...na expedice je to nejlepší a ve spojení s motorem 27 to žere zhruba stejně jako axial.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Já mám Speed eco 600 a 16z pastorek. Se spotřebou nemám žádnej problém. 600 se už blbě shání, ale i se 700 to funguje dobře. Samozřejmě si myslím, že s přídavnou převodovkou bude auto lépe brzdit v neutrálu. Ale někdy při prudkých sjezdech je lepší slabší brzda, aby auto nešlo do kotrmelců.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

mrak03 píše:krátká ukázka funkčnosti řízení a rychlosti mých převodů
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/fotky_ ... -32-19.jpg

omluvte mizernou kvalitu, zkoušet řídit pákovkou a natáčet video my fakt nejde


Dobrý den Pane Mraku, ja sem nikdy s ccckem nejezdil, tak sem se chtěl zeptat po shlednuti toho vídea, jestli to zataci také doprava, protože ja s tim opravdu nechci jezdit nascar. Děkuji za informaci, protože než to začnu řezat, tak to potřebuju vědět, aby mě potom doma neseřezali.

Jo a ještě sem se chtěl zeptat, jestli jde tato úprava taky použít na modely od firmy Axial, který rovněž plánuju jezdit, to by mě opravdu pomohlo.

:-p
Obrázek
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

:OK: :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Ahojec.Mraku tak s tou převodovkou jsi měl pravdu.Je to strašně pomalé ale leze to i na origo gumách.Zítra jedem pro 20 pastorek. a následně ještě pořešíme zbytek ale zatim dostačuje.Uvidíme na Ještědu jak to pujde a pak budem dodělávat.
Ale o co bych rád poprosil pokud někdo máte:Potřeboval bych rozměry té zadní kostky na zavěšení tlumičů a předělaných linků.Jedná se mi o kostičku kterou si všichni dodělávate jako tuningový díl.Stačí mi nějaký hrubý rozměry.Nakreslil bych si ji a nechám si ji hrábnout na cnc.Prosím máte někdo nákres.Děkuji
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Ahojte. Trošku laborujem s riadením na CC01. Skúšam staršiu verziu, potrebujem však radu, ako upevniť servo. Vidím u Vás nejaké dlhé skrutky, krížom cez pliešok nad servom. Kde sú vyvedené? Používate niektorú dieru v podvozku, alebo vŕtate novú?
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

je to napsaný na první straně pod obrázkem

kousek plechu který přes provrtané díry drží šrouby stažený sendvič- plech, servo, kryt převodů, horní ramena. Je potřeba ubrousit půlku původních děr pro šrouby horních ramen tak aby se vešlo na šířku do šasí servo řízení.

takže původní krátký šrouby horních předních ramen sou nahrazeny těma dlouhejma
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Ďakujem, som si v tom texte nevšimol ( asi rýchlo a nepozorne čítam ), že to ide z horných ramien.Ďakujem za vysvetlenie.

Riadenie sa podarilo upraviť, avšak po prvej jazde praskol C HUB vo vrchnej časti, kde je uchytené horné rameno ( stavebnica bola nová, nejazdená ). Môže to byť spôsobené chybou pri skladaní riadenia, alebo jednoducho vadný kus?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Otázkou je, jak ta první jízda vypadala :-D Jestli jsi s tím někde třísknul, tak to povolilo. Běžně by se to asi stávat nemělo. Já jsme Pajerem už nějakej kotrmelec udělal a Céčka mně nikdy nepraskly.
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

Nič extrémne som nejazdil, kludna jazda okolo chalupy. Vymením kus a uvidím :)
cifak
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 02.09.2015 21:48

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

čau mraku můžu se tě zeptat kdes sehnal to čiré sklo :D
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

cifak píše:čau mraku můžu se tě zeptat kdes sehnal to čiré sklo :D

V každém modelářství se nechá koupit fólie, která vypadá jako lexan a je určená na kokpity letadel. Nevím, jestli mrak použil přesně toto, ale asi by to fingovalo. Nebo vyřezat z nějakého plexiskla.
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Úprava podvozku CC-01 by Mrak

stále používám tuto popsanou folii, nicméně když je třeba silnější sklo (používám na trialkách), buď folii do svářecí kukly, nebo ochranný štít na xicht, je moc typů, tak musíš najít štít s výměnným sklem (silná folie)
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO

Zpět na „CC-01“