Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

lepení pneu

ahoj, o lepení jsem si tady přečetl hodně ale nikde se nepíše, zda se dá jezdit i bez lepení
mám v kolech závaží 60g, ale nevím zda je to dostatečné, potřeboval bych to před lepením odzkoušet
dá se jet expedice bez lepených pneu?
děkuji
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: lepení pneu

určitě to lze, ale může se ti potom stát, že gumu zuješ, nebo ti může guma začít prokluzovat, obzvlášť pokud se guma namočí.
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: lepení pneu

Toto téma mne také zajíma a to konkrétně spojení hliník a guma čím lepit aby to fest drželo . :-p
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: lepení pneu

Já to lepil vteřiňákem a drželo to fest ;-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: lepení pneu

Lidi lepí buď spešl lepidlem na pneu, případně vteřiňákem nebo chemoprenem. Nebo koupí beadlocky a nelepí.
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: lepení pneu

manek100 píše:určitě to lze, ale může se ti potom stát, že gumu zuješ, nebo ti může guma začít prokluzovat, obzvlášť pokud se guma namočí.


aha to mě nenapadlo,
než jsem je dal na auto, tak jsem s nima tahal po stole, tlačil co to šlo, do všech stran, jako bych něco gumoval na papíře, fakt brutál zacházení, a zout se mi je nepodařilo, ale s tou vodou až se v louži namočí, že by mohly proklouznout na ráfku to bych nečekal,
tak já je asi trochu naboduju chemoprenem, ten drží a dá se pak dobře odstanit

Matezz píše:Lidi lepí buď spešl lepidlem na pneu, případně vteřiňákem nebo chemoprenem. Nebo koupí beadlocky a nelepí.


beadlocky časem taky budou, zatim ale zůstanu u série, ty kola co k tomu dávají mi připadají supr
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: lepení pneu

pokud máš hliníková kola, tak chemoprén nedrží, vyzkoušeno :wink:
Uživatelský avatar
Net
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 08.09.2013 1:45
Bydliště: JBC

Re: lepení pneu

tak pokud to bylo na mě, tak né, mám tam ty plastové ráfky co jsou k origo stavebnici Dinga
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: lepení pneu

Ať nemusím zakládat novou otázku, poprosím o radu zde. Mám origo axial disky s nalepenými gumami. V discích jsou 2 malé dírky. Samozřejmě jako každý rád se projedu nějakou tou louží nebo potůčkem. Těmi dirkami v discích nateče do gum spousta vody a vsákne se to do těch molitanových vložek. 2 dny je už ždímu a suším. Napadlo mne ty dirky v discích zalepit. Co vy na to?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: lepení pneu

Drží, ale po namožení spoj povolí, odzkouženo :-D


manek100 píše:pokud máš hliníková kola, tak chemoprén nedrží, vyzkoušeno :wink:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: lepení pneu

Nalepil jsem pás gumy jako zástěrku na hliníkový podběh chemoprénem, styčná plocha cca 2x3,5 cm a drželo to super. i po namočení. (Pamatuješ si mje 1. TA-čko :-)
U gum s diskem je styčná plocha mnohem menší a namáhání mnohem větší


Mr-Monty píše:Toto téma mne také zajíma a to konkrétně spojení hliník a guma čím lepit aby to fest drželo . :-p
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: lepení pneu

david.ch píše:Ať nemusím zakládat novou otázku, poprosím o radu zde. Mám origo axial disky s nalepenými gumami. V discích jsou 2 malé dírky. Samozřejmě jako každý rád se projedu nějakou tou louží nebo potůčkem. Těmi dirkami v discích nateče do gum spousta vody a vsákne se to do těch molitanových vložek. 2 dny je už ždímu a suším. Napadlo mne ty dirky v discích zalepit. Co vy na to?



Musíš to zevnitř něčím zalepit, nebo tam dej kapku sekunďáku nech zaschnout a je to.
jinak já to dávám před lepením do lednice na chvilku ať se kola v teple trochu nafouknou :OK:

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: lepení pneu

david.ch píše:Ať nemusím zakládat novou otázku, poprosím o radu zde. Mám origo axial disky s nalepenými gumami. V discích jsou 2 malé dírky. Samozřejmě jako každý rád se projedu nějakou tou louží nebo potůčkem. Těmi dirkami v discích nateče do gum spousta vody a vsákne se to do těch molitanových vložek. 2 dny je už ždímu a suším. Napadlo mne ty dirky v discích zalepit. Co vy na to?


Zalep tavný lepidlem a máš po bordelu. Gumy pak nebudou tak měkké, resp. už se nebude vyfukovat vzduch, tak se nebudou tolik deformovat. Ale to neva, Ripsawy jsou měkké dost
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
david.ch
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 01.10.2013 9:00
Bydliště: okres Příbram

Re: lepení pneu

vitas píše:
david.ch píše:Ať nemusím zakládat novou otázku, poprosím o radu zde. Mám origo axial disky s nalepenými gumami. V discích jsou 2 malé dírky. Samozřejmě jako každý rád se projedu nějakou tou louží nebo potůčkem. Těmi dirkami v discích nateče do gum spousta vody a vsákne se to do těch molitanových vložek. 2 dny je už ždímu a suším. Napadlo mne ty dirky v discích zalepit. Co vy na to?



Musíš to zevnitř něčím zalepit, nebo tam dej kapku sekunďáku nech zaschnout a je to.
jinak já to dávám před lepením do lednice na chvilku ať se kola v teple trochu nafouknou :OK:


To jsou právě už nalepený kola z RTR sady. Ok, jdu ty dírky něčím zalepit.
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: lepení pneu

JJ ale i tak, když to dáš do ledničky s nezalepenou dírkou a pak zalepíš, tak se ti hezky nafouknou, jinak když to děláš v pokojové teplotě tak pak vjedeš do zimy a kola splasknou

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz

Zpět na „Kola a pneu“