Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Mě se to teda líbí moc.Ještě to chce plaťák a na něj 1/10 HD. :lol:
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Paradne to vyslo ;)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

parádní lakýra...a ten Haryk je bomba
a koukám že máš vyřízlý blatníky, chystáš nadkolky?
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Vyšlo to moc pěkně pane!!! Krásná práce!!!

CORES: 1:10 High Definition? To je nějaká blbost, ne? :tleskam:
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

tak za motorku dávám za 1., za lak za 1,. .......a 1:10 HD to určitě bude chtít stvořit :lol:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Jsou to barvy GULF, nebo je to HD,nebo oboje? :?:
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Takže shrnutí:

Měl jsem v úmyslu použít nějaké funkční autíčko a na něm vyzkoušet některé věci, nápady, materiály, postupy a tak... Prostě "pokusný králíček", před tím než se pořádně pustím do stavby nějakého projektu... Původně jsem dumal nad SCX, ale naskytnul se tento TF a tak bylo rozhodnuto.

Na podvozku jsem udělal jen minimální změny v tom smyslu, že jsem předělal uchycení ramen náprav, protože jejich uchycení přímo do převodovky mi nepřipadalo úplně šťastné... A také zkrácení rozvoru kvůli karoserii.

Dále jsem chtěl vyrobit pevnostní nárazníky. Na přední jsem použil 0,8mm ocelový plech, který jsem nakonec letoval cínem (svařování mosazí teprve budu testovat). Šlo to moc dobře a s výsledkem jsem spokojený. Hrazdu jsem udělal z mosazi a opět jsem to přiletoval cínem. Pevnost spoje je dostatečná, ale přeci jen pro příště se na "pevnostní věci" budu muset vrhnout pořádně a svařit to ocelí nebo alespoň mosazí...

Zadní jsem udělal z 0,6mm ocelového, pozinkovaného plechu. Opět jsem ho letoval cínem a šlo to báječně. Ale přiletování držáků ze silnějšího ocelového plechu a také držáků tažných ok z oceli - to už byl porod :x

Podlahu (nebo alespoň její části) jsem vyrobil z 0,8mm hliníku a slepil "tekutým kovem". Pokud není od spoje požadována nijak velká pevnost, tak to dostačuje.

Podběhy jsem udělal z kulatých krabiček na CD. Přední mi rozměrově vyšel přesně, zadní jsem musel upravit. Sice jsem ho původně chtěl slepovat, ale nakonec jsem zjistil že to není potřeba. Chce to jen trochu více zapřemýšlet a jde to :wink: On se ten materiál špatně lepí, ale s lakováním nakonec nebyl problém, takže to můžu jen doporučit... Podběhy mi nakonec i krásně uzavřely zevnitř přední nárazník (tak jako u velkých aut), takže velká spokojenost.

Obrázek

Obrázek

Karoserii jsem chtěl trochu jinou než Defendera, je jich na můj vkus nějak moc a navíc se mi moc nelíbí... Nakonec jsem zvolil Disco 3. Karoserie je pěkná, pasovala na TF s menšími úpravami dobře a na expedice se typově docela hodí. Také má černá "okna", což se mi hodí - na interiér jsem neměl čas a také jsem nechtěl měnit funkční části a elektroniku v autíčku, což bych jinak zajisté musel udělat... Takže jsem ji jen rozšířil, vyřízl blatníčky a nárazníky a nalakoval. Práce minimální a výsledek dobrý.

Obrázek

Obrázek


Celkový dojem z auta jsem chtěl následující: expediční auto, zvednuté jen jak budu muset kvůli funkčnosti podvozku a aby vypadalo spíš "scale" než jako monster truck. Proto jsem použil pneumatiky SDI a také jejich gumové blatníky a to tak, aby kola nevyčuhovaly ven. Karoserii jsem posadil tak nízko, jak mi to podvozek dovolil. Při plném propružení je mezi pneumatikami a podběhy (případně blatníky) méně než milimetrová mezera :!: Prostě je to "na krev"...

Zabarvení autíčka jsem chtěl podobné jako mám motorku. Narozdíl od ní ale na autíčku převládá černá, ale to se nedá nic dělat. Výsledek se mi líbí a hotovo...

Obrázek

Obrázek

Už se těším až s váma vyrazím ven :P Autíčko ještě není hotové, ale už je možné s ním jezdit. Drobné dodělávky a světla budu dodělávat postupně...

Tak, a teď mi to můžete zdrbat :lol:

PS: HD 1:10 mám v dlouhodobém plánu :wink: Barvu na motorku jsem namíchal podle podšívky spacáku kamaráda :twisted: , je to tedy originální odstín...
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Vysledek vypada paradne :)

Covece ja myslel, zes barvu michal podle zavodaku oblecenych do firemnich barev Gulf a ono to bylo podle spacaku :)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Parádní práce.
Doufám, že to taky nebudeš chtít zamazat jako tvůj kamarád s 1/1 JK Wráňou :-D
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Výsledek je pecka! Kastle je nalakována příkladně a osobně se mi moc líbí podběhy a podlaha! Vážně nádhera!
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Nádhera na to se nedá nic jinýho říct. :FINE: :FINE: :FINE: :FINE: :FINE:
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Super.
Uživatelský avatar
ondraseeek
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 09.04.2009 0:00
Bydliště: Liben,Pha 9

Bajecne... jeste me napadlo, je to detail, nepremyslels nad obtahnutim toho napisu Land Rover?

Aby me zase nekdo neosocoval, ze kritizuji, tak ne, jenom se ptam...
Uživatelský avatar
reddevil
Uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

tak tady není co dodat.....po dlouhé době pořádný auto....
Mex-I Defender 90
Mex-Hilux PRO Yota
Mex-II D-110



http://reddevil.rajce.idnes.cz/reddevil_2006-2010/
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

nadherna prace, velmi hezké :tleskam: :tleskam: :tleskam:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku

Zpět na „RC4WD“