Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

Lee93 píše:
Patt píše:
Lee93 píše:Tady máš inspiraci :)
http://lee93.rajce.idnes.cz/Adventure_Trailer_for_JK/


Čeče kubčo ten Tvůj už mám vykoukanej dlouho. Kde si myslíš, že jsem se inspiroval. Je fakt nádhernej jen musím sehnat čtvercovej jekl. :-p


Kdy mi přivezeš to JKčko? Mám tu kdyžtak zásobu.. Plný hranoly 5x5, 6x6 a 8x8. Pak bych tu našel i jekl 10x10. Škoda že nedělají jekly jako takové třeba 6x6. :/


Kubčo teď jsem bez auta, takže netuším, ale až budu pojízdnej určitě se zastavím. Přemejšlím, že bych si i nechal od Tebe svařit šásko na ten vozík, ale musel bych sehnat čtvercovej jekl 8x8 :-p
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

Hony píše:Ahoj, vaše vozejky vypadají moc dobře, tak i já posílám nějakou inspiraci: http://honzaklement.rajce.idnes.cz/Priv ... k-_Chaser/
Třeba ti to pomůže. :OK:


Díky moc. Určitě, protože inspirace není nikdy dost. Dneska jsem se pustil do zadního víka :-)
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

Tak jak jsem pslal dnes jsem se pustil do zadního víka.
Obrázek
Použil jsem 0,5ku PSHčko a řezal a řezal...
Obrázek
až jsem se prořezal :-D
Obrázek
Pak imitace otočných klik :-[
Obrázek
A nakonec to sesadit dohromady...
Obrázek
a pak ještě vyvrtat záhlubně pro šrouby. Až to pořádně zaschne ještě se to přebrousí do hladka ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: vozík by Patt & sons

Ja na ramena podvozku premyslim, ze zneuziju cinska ramena na rc z ebaye po drobne uprave.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: vozík by Patt & sons

:tleskam:
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

Dneska jsem na to ani nesáh, ale včera jsem dodělal víko a panty ;-)
Panty jsou klasika letecký plastový z MPJetu ořezaný na míru a šroubky 1,6ky nerez ;-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: vozík by Patt & sons

Sorry Patte že ti zasírám téma ale problém s rameny už dávno vyřešil Mrak, což vidím na pár fotkách na odkazech (pokud to není čistě vaše výroba) Tak v čem je potom zakopaný pes? Chtěl bych časem dělat podval by Mrak a tedy nevím co je za problém s rameny že je potřeba vymýšlet již vymyšlené?
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

maztekk píše:Sorry Patte že ti zasírám téma ale problém s rameny už dávno vyřešil Mrak, což vidím na pár fotkách na odkazech (pokud to není čistě vaše výroba) Tak v čem je potom zakopaný pes? Chtěl bych časem dělat podval by Mrak a tedy nevím co je za problém s rameny že je potřeba vymýšlet již vymyšlené?


Čus Mazy. A kdo vymejšlí vymyšlené? Já ne. To co má mrak na plaťáku je něco jiného než ramena Chaseru.
Vymejšlet není co. Stačí to jen nakreslit, okótovat , nechat vyřezat, navrtat, dát dokupy a jezdit ;-)
Nechám tam to listí, ale rám bude jinej protože to co tu tvořím není scale, ale možná až to udělám, tak toho mýho Double Chasera někdo obšlehne ve stavbě 1:1 :-D
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: vozík by Patt & sons

Ano ramena chaseru jsou jiná, já myslel nezávislé zavěšení jako takové. ;-)
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

maztekk píše:Ano ramena chaseru jsou jiná, já myslel nezávislé zavěšení jako takové. ;-)

Tak to jo to má Mrak už zmáknutý akorát na disky s ložiskem. Já bych chtěl ale unašeče na ložiskách aby se na ně dalo dát standart kolo.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: vozík by Patt & sons

ikdyž se mi tenhle vozejk nelíbí páč je to tuctovka,tak to máš nádherně zpracovaný,si šikovnej :-) moc hezká práce kámo :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

Díky Véno. Od Tebe to beru jako mazáckou pochvalu :-) Tuctovka to je, ale takhle širokej jsem ještě nikde neviděl. Budu mu asi říkat dvoubaterkáč :-D
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

Jak jsem s tou tuhou náptavou zkoušel jezdit hrozně mě sralo, že jsou kola na sobě závislé a tak jsem koumal až jsem vykoumal toto. Trubky v trubce, v menší z každé strany ložisko s osazením, hřídele z hlazenky na každém konci závit. Z vnitřní strany dvě matky dotažené kontra a z druhé hex, kolo a matka.
Malé trubky sjou vsunuty do velké a jsou zajištěny červíkem proti posunu a krutu. Ten druhý červík je přesně nad kontramatkama abych je při nutnosti sundat kolo mohl zaaretovat a povolit matku u kola. Dá se to udělat v kuchyni u stolu se svěráčkem, pilkou na železo, pilníkem, závitovým očkem a závitníkem, vrtačkou a hlavně šuplerou :-)

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

Teda tohle vymyslet, neuvěřitelné 8o . Super, super, super. Myšlenka i zpracování se dá vyjádřit snad jen jedním slovem - GENIÁLNÍ. :OK:
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: vozík by Patt & sons

idinek píše:Teda tohle vymyslet, neuvěřitelné 8o . Super, super, super. Myšlenka i zpracování se dá vyjádřit snad jen jedním slovem - GENIÁLNÍ. :OK:


Tak teď si nejsem úplně jistej, jestli to myslíš vážně, a nebo to je ironie :-p Nicméně jsem se snažil vymyslet něco co můžu udělat doma u stolu se základním nářadím. Jó kdyby byl soustruh a frézka, tak to by byl mazec, ale to bych měl rozvod na krku častěji než jednou za kvartál :-D

Zpět na „Vozejky, přívěsy a podobná havěť“