Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

z tohodle mam radost. funkcni 5tibodovy pasy :OK:

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Ford MRC

Bozi :FINE:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Ford MRC

Dobre napad s magnetem. Jo a nejak se mi nelibi ta jeho cepice :)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Ford MRC

8o Super nápad, a to je vždy nejdůležitější :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Díky díky, nápadů mám spoustu, jen ta realitace se trochu leče. Letos to snad dodělám. Měly by zatáčet obě nápravy - s přední i volant, zvuk jsem pořídil z Orlanda, světla budou přes Dsys modul a samozřejmě naviják. Vše schováno a zadipováno.

Jo a ten řidič nemá kulicha, ale helmu :-) uřiznul jsem mu vlasy a vymodeloval plastelinou, co na vzduchu tvrdne, helmu. V realu, až ji vylepšim barvičkama, to nebude vypadat tak bambulózně:-)
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Chtěl jsem ušetřit, tak jsem koupil čistou lesklou bílou OBI ve spreji. Dřív jsem pracoval s TS barvama od Tamiye, ale zkusil jsem OBI. Vyzkoušel jsem ji na hliníkovém zadním dílu karoserie. A ještě že tak. Nejen že triska má malý rozptyl, ale po dvou vrstvách byla barva na polovině dílu matná a na druhé lesklá. Vzal jsem to tedy ještě jednou a díl byl najednou cely matný. Auto jsem chtěl v lesku a tak jsem to vzal lopatkou na stírací losy a ještě za čerstva sundal. Hrozná práce:-)
Došel jsem tedy pro Tamiya TS 26, pure white a rázem bylo po problému. Triska jako rozprašovač a lesk paradní.

Obrázek

Dál jsem chtěl napsat, jak skvěle funguje povoskovaná maskovací páska od hot racing, ale málem mě to kleplo. Lepidlo zůstalo přilepené na šedé barvě. Ale jak to stavím už řadu let a stále něco nakupuju do šuplíku, koupil jsem i před lety maskovací pásku. Ted když jsem ji hledal na netu, už jsem ji ani nenašel. Vše ale vypadá podobně. Takže to přičítám stáří a i modré akrylové barvě z Obi wery well, kterou měla maskovat:-) Naštěstí modrá barva byla opravdu lesklá a i triska lepší.

Obrázek

Lepidlo šlo nakonec dolu alpou francovkou:-) nic jiného jsem doma krome isopropyalkoholu a ředidla 6006 neměl. Že i isopropylalkohol sundával barvu, to mě překvapilo. Francovkou to šlo dobře a karoserie hezky voněla:-) pak jsem ji vodou otřel a v pohodě.
Obrázek

No a výsledek s +- nálepkama....ještě hodlám udělat horní díl palubky černý, černé budíky a na karoserii černý horní lem dveří a prahy s blatníkama....

Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Ford MRC

vizera to velmi dobre
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ford MRC

auto vypada fakt paradne,povedlo se.pri cteni mi vrtalo hlavou,jakou třīsku jsi to mel na spreji a pak mi to pri tretim pivu doslo. :-D ,ze to byla tryska?Petr
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Ford MRC

.... za me teda trochu skoda za bilou - nejaka "barva" by vytahla vic detaily, ale zase mas paradni provedeni tak je to proste bilej soutezak :YOP:
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

díky díky všem, soutěžáka jsem přesně chtěl a bez třísky:-)
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Dipoval jsem už dřív a jelikož jsem nořil do plastidipu cely díl, šlo odstranění dipu z pinů hůř. Nyní jsem zkusil piny obalit plastelínou co na vzduchu tvrdne. Je ale i tak měkká a dá se pohodlně vydloubat :OK:

Obrázek

oříznul jsem to a hrany zakapal. špejlí do špičky namočený do dipu to šlo skvěle. tohle je světelný modul od DSYS.

Obrázek
Naposledy upravil(a) tomina dne 02.05.2018 12:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Trochu mě pozlobily světla. Měla to být taková třešnička....
Revelka 25 kreje a je reflexní pouze na bílém podkladu. Při stíkání karoserie jsem ale světla vymaskoval a pak je zkoušel natřít rovnou na šedivý podklad.....no ještě že šla oranžová barva seškrábat a podklad surfacer vydržel. Navztekal jsem se a musel jsem světla přetřít čirou lesklou revell. Na tom pak oranžová vynikla.

Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

Akce tlumiče. Chtěl jsem s vnitřní pružinou a délkou oko-oko 66mm. Nic takového jsem ale nenašel, a tak jsem na ebay koupil oko-oko 72mm a 62mm a vyměnil jim pístnice.
Z kratšího tlumiče jsem si ponechal tělo, a nasadil delší pístnici. Bylo potřeba ale zvětšit vnitřní prostor tlumiče o 5mm. Vyřešil to vrták 6mm a modelářská frézka....
zleva: delší, kratší a kombinace

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nepodařilo se mi schovat celou pístnici, ale i tak je chod 15mm dostatečný. Křížení jedna přesnídávka, tedy 100mm:-)

Obrázek
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ford MRC

opraveny fotky
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Ford MRC

S tlumicema sis pohral skvele :FINE:

Zpět na „Team Losi“