Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Defender 110 Peterrc

peterrc píše:poradí mi někdo?kdybych chtěl udělat ramena uchycení přední nápravy jako u originálu mohlo by to fungovat,kdyby to v místě uchycení k nápravě bylo širší a v dírách silentbloky třeba z hadičky,aby se náprava mohla vykyvovat?


Mělo by to mít nějaké osazení aby se guma nemohla deformovat, poté použít nějakou měkou gumu :-p

přemýšlim i o zadní nápravě,ale tam nechápu jak se u originálu zabrání zkrutu nápravy. upravený 90ky tam mívaj 3link,ale u 110 to je jako na tom obrázku, tak tomu zkrutu nápravy zabraňuje ta uchycená pružina?


Nezjišťoval jsem ale když koukám na tu fotku nemontuje tam teprve ty tlumiče a tří link tam ještě není daný? Kdyby něco lehnu aspoň pod disco a můžu nafotit, podvozek je totožný akorát rozvor jiný :-p
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

jo ty přední ramena už mám vymyšlený,zítra je budu vyřezávat

kdyby ses koukl,bylo by to super,když dám v google obrázky zadní nápravy jak 110,tak discovery,nikde 3link není vidět, jen panhartka
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Defender 110 Peterrc

ok, lehnu si :YOP:
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1755
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Defender 110 Peterrc

O tech ramenech jsem v celku dlouho přemýšlel, ale nedospěl jsem k přesvědčení, že by to uspokojivě fungovalo. Doufám že tvoje řešení fungovat bude a že se podělíš o výsledek případně i konstrukci.
Tady jsou fotky, které jsem právě udělal na kolegově D110.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) zax dne 04.02.2015 8:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Defender 110 Peterrc

Petře moc ti fandím :OK: máš fakt pěkný výrobky 8) a na ty ramena jsem opravdu zvědavej, zajímá mě jak se s tím popereš :wink: jen hadička nebude asi to pravý na silenbloky, mě napadla taková ta gumová průchodka na kabely
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

:zax
dík za fotky,už tam ten 3link vzadu vidim
já doufám že to fungovat bude,jsem si řekl,že tam prostě nedám linky z hliníkový trubičky,takže se budu snažit to vymyslet a budu průběžně fotit a dokumentovat

:rcvitek
díky,hadičku mám takovou černou do ostřikovačů s pletenym pouzdrem a celkem širokou stěnou,tak jsem si říkal že jí můžu obrousit na průměr co potřebuju,no a když to nepůjde,vyvrtám díru do železa a s použitím tepla a gumy nějakej silentblok určitě vymyslim

a tady je dnešní prototyp předního ramena, píšu prototyp,tak moc nekoukejte na to jak to je křivý. prototyp posloužil,a zjistil jsem že díry budou muset být trochu jinak,rameno bude širší a taky že ze 4ky plechu to nebude ono,takže se zítra bude řezat z 3ky
Obrázek
a tady je nakreslený nový rameno, ještě ho nakreslim na plech a zítra vyříznu
Obrázek
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1755
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Defender 110 Peterrc

K nápravě to bude přidělané napevno nebo taky via silentbloky?
Jestli se můžu zeptat, kam to přiděláš a pod jakým úhlem vůči hrušce to bude?
Když jsem o tom uvažoval, jako silentbloky jsem chtěl použít gumičky co se dávají k servům. Mají rantly, takže by držely na místě a jsou dost měkké na to aby to mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Defender 110 Peterrc

Pěkně si se do toho opřel, já bohužel ještě neměl čas ulehnout pod disco :|
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Defender 110 Peterrc

K naprave je rameno chyceny silonovyma pouzdrama
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

maztekku nevadí,zax už mi to vyfotil
zaxi,gumičky ze serva vypadají že budou úplně super
rameno bude držet naohýbanej plech do U, vyřízlej podle nápravy, takže jako u originálu vlastně
a na tom plechu bude připájenej držák,kterej bude držet v Yota nápravách na 2 šroubech kam se jinak šroubuje ta hrazda 3linku
na konec ramena potom připájim závitovku, k šásku držák ramena a bude to držet taky jako u originálu,tam potom přijde ta moje hadička jako silentblok
a tady fotky dnešní práce, vyfotil jsem tam jakej bude úhel hrušky
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

tak konečně posun,už mám udělaný držáky ramen,z náprav jsem musel uříznout držáky tlumičů protože se nehodily
držák tlumiče bude součástí držáku ramene jak je vidět na fotce,jen ho ještě musim o pár mm přepájet
až to přepájim tak budu vyměřovat ramena a příští týden to snad už i vyzkoušim
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Defender 110 Peterrc

Tady máš pěkně vidět ten třílink vzadu.

Obrázek

Obrázek

Nějak se mi nezdá ten úhel hrušky, ale za boha nemůžu najít kloudnou fotku :sad:
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Defender 110 Peterrc

:maztekk
díky za fotky!

už mám uchycený přední tlumiče s nápravou a ramena jsem k tomu přiložil a zkoušel a vypadá to že fungovat to bude dobře,narazil jsem ale na problém : při zatočení kola by mi při maximálním rejdu u Yot brousila pneu o to rameno,tak teď budu PŘEMÝŠLET jestli to hodit na 1,55 kola a pneu Mickey Thompson 84mm,nebo to rameno budu muset naohýbat ať tam můžu dát 1,9 a Dirtgrabbery. zkoušel jsem to s diskama 6Lug a offset je dobrej kolo nevylejzá z blatníku, škoda že to to rameno brousí, ale dát na 1:1 Defendera skoro metrový kola tak by asi taky to rameno vlastně brousili když na to tak koukám co? Kolik cm mají r16 na velkym Defenderu nevíte někdo?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Defender 110 Peterrc

No musim si sem dat prispevek at se mi to sleduje, tezko vybocit z rady defendru ale tady se to dari, super si sudlas ten podvozek, jen tak dal! :FINE:



Noooo a neni to vzadu ten slavnej wattuv system? Nebo to je zase este neco jinyho...?
Uživatelský avatar
pajam
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 11.02.2015 17:00

Re: Defender 110 Peterrc

peterrc píše:.... ale dát na 1:1 Defendera skoro metrový kola tak by asi taky to rameno vlastně brousili když na to tak koukám co? Kolik cm mají r16 na velkym Defenderu nevíte někdo?



Mám 265/75 r16 nebo 235/85 r16 a průměr je cca.810 mm. 7,5R16 mají 800 mm - to jsou originální kola z výroby.

Zpět na „MEX by RCMODELEX“