Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Obouvání kol.

Pitrisek píše:Nejvíc pakárna je nandavat Gmade gumy na Gmade disky


O tom mi ani nemluv, malem sem to cely rozslapal, nakonec sem radsi dal jiny disky i gumky.

Bohuzel nektere kombinace gum a disku si proste nerozumneji.
V minulosti byl třeba problém s flatironama, který byly spis 2.0 nez 1.9
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Obouvání kol.

Přesně už jsem je chtěl hodit z okna :-D A flatirony jsem taky nemohl nazout protože mají takovou divnou patku :-( Hold s tím budeš chvilku zápasit a ono to nějak dopadne :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Obouvání kol.

No pořád se to nědaří. Ten předek disku mi pořád hrne gumu dovnitř. Asi vyhrabu v bedně origo Axiálácký kola a bude klid.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Obouvání kol.

Nevzdávej to Jéňo to dáš :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Obouvání kol.

Niektoré konkrétne kusy pneu byvaju tiež iné ako ostatné.neposledy dom obuval 2.2 rock crushery a len jednu zo štyroch som nezvládol. Nakoniec som ju aj poškodil.skúsil som si pomoct modifikaciou patky a skončilo to tým že sa mi tento jeden kúsok vyzuva z disku.. Tak som bol prinútený objednať jednu novú pneu
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
PetrK
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 04.04.2009 0:00
Bydliště: kousek od Tábora

Re: Obouvání kol.

Kolegové, mám prosbu, neb začínám propadat mírné depresi...
Koupil jsem krásné disky Pro10 1.9" Stamped. A samozřejmě pneumatiky. Jenže ať kupuji co kupuji, nemůžu pneu obout.
Zkusil jsem Rock Creepers 1.9", DC Radial F-CII, MST KM 1.9", Mex Offroad 1.9" medium, ale nesedí, nemůžu dotáhnout části disku k sobě.
Jediné, které tam jdou, ale které tam nechci, jsou MT-S-Terain 1.9 Offroad Tires 90mm.

Na první pohled mají MT-S-Terain proti ostaním rozdílný tvar patek. Ale jak je možné, že gumy od RC4WD nepasují na ráfky stejného výrobce a Číňan pasuje?
Napadlo mě zúžit na soustruhu vnitřní kroužek, ale beru to jako poslední možnost. Přece to musí jít nějak obout, ne?
Máte s tím někdo nějakou pozitivní zkušenost, prosím?
modelařím pro radost
Petr "Kyby" Kýbus
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Obouvání kol.

Obecně mám pouze negativní zkušenost s některými kombinacemi pneu/disk, jednou jsem také zužoval vnitřní kroužek, ale to nebylo dobré, jednou jsem také kroužek přeřezal a mírně roztáhl, potom to jakž takž šlo. A také to chce čas, hodně dlouhé šrouby a dotahovat postupně po půl závitu, a znovu povolit a znovu dotahovat. Některá kola jsem dělal i tři hodiny kus. A občas to prostě nešlo a musel jsem zvolit jinou kombinaci.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Obouvání kol.

Jak to nejde, co nesedí? Vždycky použiju dva delší šroubky, těmi to stáhnu k sobě a pak dám orig šroubky
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
PetrK
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 04.04.2009 0:00
Bydliště: kousek od Tábora

Re: Obouvání kol.

Kdybych věděl, co nesedí, neptám se a něco s tím udělám ;-)
Tyhle disky mám doma už asi půl roku, postupně na ně zkouším obouvat různé pneumatiky. Zpočátku sedne pneu pěkně, ale když začnu dotahovat, chybí mi cca 3mm a víc to nejde. Patka pneumatiky se začne vyvalovat a zouvat z ráfku.
Vypadá to tedy opravdu, že je ten kroužek moc široký...

Mám i jiné disky ( Black 1.9" JK ), na ně obuji jakékoli pneu.

Jinak díky za váš čas, rady a poznatky :-)
modelařím pro radost
Petr "Kyby" Kýbus
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Obouvání kol.

V tom vnitřním kroužku je osazení v díře. To je potřeba na soustruhu prohloubit, z obou stran. 2mm by mělo stačit ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
PetrK
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 04.04.2009 0:00
Bydliště: kousek od Tábora

Re: Obouvání kol.

gecko-x: Tyhle disky jsem myslím viděl na nějakém tvém modelu, pokud se nepletu, že?
Jen si nejsem jist, jestli to pomůže. To osazení je z obou stran 8mm hluboko...
modelařím pro radost
Petr "Kyby" Kýbus
Slimjim
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 25.07.2017 8:03
Bydliště: Jihlava

Re: Obouvání kol.

Zdravím, koupil jsem si gumy: http://www.rc-auta.eu/component/virtuem ... Itemid=524
a k tomu disky: http://www.rc-auta.eu/component/virtuem ... Itemid=524

a všechny pneu jsou po nasazení šejdrem, jedna uplně hrozně, to háže jak šmajdalf...

zkusil jsem esi to teda nejni tou vložkou, tak jsem jí pro jistotu uplně vyndal a nasadil gumu bez vložky a taky háže vlny, je to chyba pneu ? nedokážu si představit, jak bych ty gumy měl vycentrovat...
SCX 10 Honcho
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Obouvání kol.

Celkem bezna kombinace. Troufnu si rict, ze to musis udelat sikovnejc. Neutahovat postupne ale krizem, porad to rovnat v prstech... Az se to povede.

Obcas byva problem s patkou gumy, ze je moc siroka - a zrovna axial to ma v oblibe (ale u nalepovacich, ne tak beadlock). Tam pomuze jedine ubrat material - bud na tom vnitrnim krouzku beadlocku nebo nuzticky a pripravit tu patku o kousek gumy.

V tomhle pripade bys to tam ale vubec nedostal.

Mam tedy podezreni, ze pokud jsi to tam dostal a je to jen smajdavy, musis potrenovat :FINE:
Slimjim
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 25.07.2017 8:03
Bydliště: Jihlava

Re: Obouvání kol.

No já to tam dostal do tý drážky bez problému celkem, takže to tam zapadlo po celým objemu a logicky jsem nejdřív dal jeden šroub a nedotáhlej uplně, pak šroub naproti a postupně jsem je utahoval, ale taky ne uplně a pak jsem přidal ostatní šrouby a postupně doutahoval, ale když mám to kolo takhle v ruce, tak prostě nevidím esi to bude vyosený nebo ne... no a tak jsem si myslel, že to teda musim udělat tak, aby ta kružnice která je na pneu, byla rovnoměrně kolem příruby toho disku, ale zrovna na kole, který háže nejmíň je ta kružnice zrovna nejvíc šejdrem, takže podle tý kružnice se to vycentrovat nedá... :/
SCX 10 Honcho
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Obouvání kol.

A vlozky tam mas jaky... Hele to chce bejt fakt peclivej. Jeden kluk tady od nas, ten to dela tak ze ma obuty 4 bedloky za 10 minut a rovne. Pak je tu dalsi, ten ma dycky stejnej problem jako ty. Furt to smatla. Ten to dela tak, ze to odnese tomu prvnimu a ten ma za tech 10 minut obuty vsechny 4 rovne.

To neni nic nez tam namrdlinkat tu vlozku prepeclive, pak s tim jeste notnou dobu pekne vrtis na tom disku a pak to teprva dotahnes. Na to neni jiny rady, nez trenovat, zouvat, nazouvat. Kamos co ma pneuservis umi na jeden tah nastrkat na plechovej disk skody 120 dusi. Nazuje, nafoukne, kolo jede. A povidal, ze dycky to nekde uskrinul, stipnul... A pak mu znamej navez 50 sad gum s dusi, von se na to vrhnul a po 200 nazutejch a vyzutejch dusovejch pneumatik to proste umi jednim tahem. Tak co ti mam radit jinyho.... :FINE:

Zpět na „Kola a pneu“