Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Marcel modely a karoserie

Po prázdninách som sa pustil do stavby podvozku 12 koly..kedže som nič podobné / myslím zadne zúžené axial nápravy s dvojmontážou / nikde nenaśiel ako predlohu na stavbu , nastáva skušanie ,prikladanie,pílenie šraubičkovanie... proste modelárćina na kolene...ale už to chytá dáke tvary.

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Marcel modely a karoserie

... Hele.. Neni to osmikola...? Vidim teda taky 12 kol... Kol neni nikdy dost....
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Marcel modely a karoserie

TAk tak 12 kola
Pokročenie : úprava diferenciálov na 2 a 4 náprave zo zatvorených na otvorené výmenou valćeka za himoto ozubenie , vyrobené nové predĺžené poloosy na 3 a 4 nápravu a nové śasi
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Marcel modely a karoserie

len pokracuj, zatialk ti to ide super. ja s mojimy tazkymi modelmi budem potrebovat taku pomoc :FINE:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Marcel modely a karoserie

Heuráky .sám som prekvapený ale podvozok je jazdy schopný , zatial pracovná verzia s provizórne založenou elektronikov ale JAZDÍ !!! !
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Marcel modely a karoserie

tie nosniky su jak z lokomotivy :-D
Ale dobre ti to ide, uz sa tesim az bude hotovy :OK:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Marcel modely a karoserie

Pokračuješ opravdu mílovými kroky. Auto sleduju a něco se mi na něm nezdá. Pravděpodobně za to mohou gumy s moc hrubým vzorkem, nebo ta dvojmontáž. Vím, že to tak má být, ale přijde mi to na těhle gumách moc humpolácké. Viděl bych to na http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... e-Tires-2x nebo jim podobné.
Ovšem to je můj názor a auto je jen a jen tvoje, já jsme si gumy též vybral podle sebe, byť mi všichni radili jinak. Takže vesele pokračuj. budu se těšit.
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Marcel modely a karoserie

Plutoone- prave tieto gumy sa mi zdali najrealistickejsie a popravde-jedine ktore sa dali kupit na SVK :oops:
Na videu je len ploozena kabina a nadstavba nemal som este vetdy doriesene uchytenie mozno to tak "humpolaca"
Mierne pokročenie v mechanike ovladanie zatial cez daku packovku z tanku -cakam zasielku 8 kanal z Moravy
https://www.facebook.com/10000919298878 ... 668777151/
https://www.facebook.com/100009192988786/videos/1515392668777151/

http://pokec.azet.sk/Marcel1966/videoalbumy/2082248?i9=38e122b81362
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Marcel modely a karoserie

Tak ono se ti to nakonec povedlo :OK: Chtělo by to ale nějaké delší video (třeba na youtube) s lepším představením funkcí. A zabij toho cvrčka, co ti tam vrže, když jedeš :-)
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Marcel modely a karoserie

Vďaka plutoone za :OK: ...este je na ňom veľa práce. zatial su napravy "nasucho " bez mazania preto ten svrčkovský piskot .Kedže je to prototyp stavaný len podľa hlavy hlavne zadné nápravy tak teraz bude nasledovať komplet rozobranie , premazanie poskladanie a popri tom scailovanie a polep. Este mam 45 dní na dokončenie 8o a prehodenie z páčkováho ovladania mechaniky a navijákov na 8 kanál FSGT od Kanaďana.
Video bude čoskoro aj dlhśie..
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Marcel modely a karoserie

Ty jo, kdyby mě přijela zachránit takováhle prsatice.... Opravdu se mi líbí, že jsi se pokusil o něco, co zde ještě není. Sice to není úplně dokonalé (což moje věci také zdaleka ne) ale věřím, že z toho máš radost. Hezky pokračuj, budu sledovat. Budeš kabinu zasklívat?
Uživatelský avatar
marcel
Uživatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20.12.2012 20:56
Bydliště: Banská Bystrica - Králiky
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Marcel modely a karoserie

Prosim - Chcem vediet nazor pravdivy co na ňom vadí a nie je dokanale .
Samozrejme okenné sklá už su pripravené ,stierače , doplnky..
ALE ? bral som farbu podla realu a pripadá mi to ako OSA .
Priatelia Airbrushari ma nahovarajú že by to chceli streknuť tónovano do farieb slovenskej trikolóry.vyzeralo by to zaujímavejšie

Zpět na „Scale projekty“