Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Tento sprej mám odskusany, doteraz to nikdy nič nepokazilo. Od revell som polomat nevidel.
Samozrejme nechcem nič vnucovat :) je to na vkusu každého súdruha
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Co by jste vlastně dali na takové auto za lak? já jsem si ten polomat tak nějak vybral, ale pokud mi řeknete že lesk nebo mat je taky použitelný, tak bych to nedramatizoval... Říkám si, že vojenský nátěr na tom autě se asi zrovna dvakrát neleskl...
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

leskol, keď to vyliezlo z továrne :)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Osobně bych u tohoto šel do matu.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

..a byl na tom tenkrat vubec lak?? Dyt ta stara vojenska technika (tehdy nova, zanovni) se natirala treba kazdou sezonu fasovanou barvou, tu pokhaki, jindy sedou no atd... Bylo to tedy nove z fabriky vubec nejak lakovane...? Se to macelo, ne..? A to je vse, ne?
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Zkusím to cvičně na nějakém zbytku udělat mat khaki a překrýt mat lakem a uvidíme.
Jinak další komplikace :) ... známý do mně hučí, ať tam nastříkám i imitace rzi a špíny. Mně se do toho nechce. Vždyť i reálně ty auta nebývaly vždy rezavé a špinavé, natíralo se to i umývalo :)

Co myslíte?

Jinak pár fotek z nástřiku kol - šedá plnič, zelená Revell 39, bez použití základu na plasty a zatím bez laku, ten snad po víkendu...
A pro zvědavé - v případě disků kol jsem se zaprodal 3D tiskárně, ale jsou to jediné takto lenivě získané dílce...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

A ještě doplněk - Borik tady kdysi vyslovil doporučení nepoužít plnič - důvod proč jsem ho použil je ten, že sice materiál není porézní, ale tím, jak jsem to různě látal, lepil, brousil nejsou povrch a přechody vyrovnané tak jako by to mohlo být u lisovaného plechu. Ještě nevím, jestli ten plnič použiju na všechny plochy nebo jen na některé, je pravda, že zase některé detaily by se mi mohly vyhladit až moc :)
Ty kola jsou po 3D tisku jak schody, tvrdý materiál se moc dál dobrousit ani rozumně tmelit nedá (kvůli členitosti). Tady jsem experimentoval s velkým množstvím plniče právě proto abych to vyhladil.

Na druhou stranu se mi u zadního deklu v místě, kde jsem nalepoval prolisy udělaly jemné bublinky = dolíčky v zaschlém nástřiku. Zkoumám teď co s tím, zkusím použít jednosložkový tmel motip, abych zalepil ty minidolíčky a pak zlehka přebrousím a mělo by to být OK na nástřik Revellem.

zkusil jsem ty dolíčky vyfotit, takhle nasvícené a přiblížené to vypadá celkem hrůzostrašně
Obrázek

Ale dekl ventilace stříkaný stejným způsobem nemá ani bublinu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Ono s tou patinou to není jednoduché - velice to příspěje atraktivitě modelu, ale jen za předpokladu, že se to umí. Stačí si prohlédnout pár čísel časopisu modelář a tak je spousta názorných příkladů, jak takové provozní "ošuntění" udělat - stejně tak na YouTube je spousta parádních videí, jak postupovat a jak to celé udělat. Osobně to považuju za přechod mezi modelařinou a uměním - opět ale zdůrazňuji, že mám na mysli opravdu kvaliní práci. Jinak se tomu modelu dá i dost ublížit.
Je to jak s fotografováním: někdo fotí jednu nádhernou fotku za druhou a někdo se nanaučí fotografovat vůbec a nepomůže mu asi super zrcadlovka za mnoho desítek tisíc. Prostě se člověk musí umět dívat, mít tak trochu fotografickou paměť a hlavně pořádně přemýšlet, jak to celé udělat a přitom třeba nepřeplácat. A někdy se i dost zasměje, když třeba uvidí na letadle s plátěným potahem odřenou barvu "až na kov" . :-D
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Borik, díky za komentář. Vzhledem k tomu, že se nepovažuju za až tak velkého umělce, tak se zřejmě rozhodnu pro model "zrovna po generálce" co ještě projel první kaluží...
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

neházej Kalouska do žita ... po tom, co jsi vysochal, vůbec nepředpokládám, že bys to zvrtal. Navíc máš možnost prohlédnout ty postupy na Youtube a není to až tak velká věda. Nemusíš přece napoprvé vybarvit hlavu indiána v měřítku 1:6 ... rozumné opotřebení je fakt dost velkým přínosem a vypadá to suprově.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

... S timhle efektem plnice (ze se tomu pokazi povrch) jsem se setkal taky. Co jsem delal? Misto jsem v cele plose zase strhnul smirkem a nanasel plnic po tencich vrstvach... Na stejnych mistech se to jako kouzlem vzdy opakovalo. Vzdycky jsem to drobet strhnul smirglikem, dalsi tenka vrstva, zase strhnul, dokud se nepovedlo. Treba petkrat za sebou. Oprava jednotlivych der za nic nestala - jak to doplnujes jinym materialem tak se to jinak brousi a krater je porad porad porad znat.

.... Taky se priklanim k cistote. Jestli to chces zaflakat tak to udelej jizdou. Pak to treba jenom opatrne "oprsis" a uz ti zbydou skejlove mapy. Muze to s tim stat i na policce.

Navic mysli, ze se to auto temer kazdou jizdu celkem dukladne myje samo :FINE: a zminovane pravidelne natirani schovava pripadnou rez. Tady neni co patinovat.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

no nevím, tohle asi nebude pro mně... popřemýšlím ale asi dám přednost ušpinění provozem :)
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

zase jedna drobnost..
... jak říká klasik... to muselo dát práce, a přitom taková blbost...

Obrázek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Ta sirka se fakt povedla ... vypadá jak skutečná. A proč tam máš vedle kus toho mosazného čehosi se závitem ? :CIAO:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

No to je pro srovnani velikosti, abys videl, jak je ta sirka velka oproti... Haku??

Zpět na „Scale projekty“