Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

S vybitou baterkou počítám proto, že bych chtěl, aby rampa svítila do poslední chvíle a nezhasla třeba ještě před koncem jízdy. Navíc tam je rezerva, protože ty LEDky zvládnou 25 mA a počítám s 20 mA, takže rezerva tam je. Ale je pravda, že se klidně může počítat i s nabitou baterkou ( třeba těch 8V ), protože svítivost těch LEDek se moc nezmenší, i když bude protékat proud třeba jen 10 mA. Při okamžitém přepnutí by se to poznalo, ale jinak skoro ne.
Stejně ta baterka má nad 8V jen malou chvilku a pak napětí klesne pod 8V. Takže to napětí se stejně nejdéle drží kolem Storage napětí, což je kolem 3.6-3.9V na článek. Mimo tento rozsah je pak baterie už jen velmi krátkou dobu v provozu.

K té vysílačce: GT3C upravená nevyhovuje - používám OpenTX v Taranisu a jsem zvyklý u každého kanálu mít plnohodnotné nastavení - krajní body, středy, křivky, trimy, zpomalení, prodleva .... je to o pohodlnosti a komfortu.
Je škoda, že FrSky zatím nevyrobila pistolovou vysílačku s OpenTX softwarem. Byla by to naprostá bomba a hodně odrovnaných konkurenčních typů.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Světelné moduly

Nejsem si jistej s krivkama ale vsechno ostatni by jsme snad v softu mit meli.
GT3C je levna, takze ano, je to trochu kompromis ale na druhou stranu jakou ma konkurenci?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Je někde možné získat popis, co vše upravená GT3 umí a jak se ovládá ? Pokud je ten SW natolik dobrý, tak by to mohlo být zajímavé. Kdysi jsem někde četl, že to rozšíření bylo v rámci stávajících 3 kanálů a s tím bych se nesmířil a od té doby se o to nezajímal. Pokud ale to rozšíření obsáhne plnohodnotných 8 kanálů, tak to by bylo parádní.
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Světelné moduly

noooo... v tejto sekcii o riadok nižšie máš celé vlákno o prepálenom softe... :-D :-D
mal som podobný problém.... chýbali mi kanály a tak som sa pred asi troma rokmi rozhodol tiež pre GT3C.... a som spokojný... aj keď ten soft je pre človeka navyknutého na normálne lietadlové súpravy dosť kostrbatý.. ale dá sa postupne pochopiť...alebo, presnejšie, dá sa naň navyknúť.... ale čo je podstatné - funguje
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Světelné moduly

Borik píše:Je někde možné získat popis, co vše upravená GT3 umí a jak se ovládá ? Pokud je ten SW natolik dobrý, tak by to mohlo být zajímavé. Kdysi jsem někde četl, že to rozšíření bylo v rámci stávajících 3 kanálů a s tím bych se nesmířil a od té doby se o to nezajímal. Pokud ale to rozšíření obsáhne plnohodnotných 8 kanálů, tak to by bylo parádní.

Www.rc305.cz
Tam je popsane vse, co by te mohlo zajímat.... Umi to plnohodnotnych 8 kanálů, ktere muzes programovat jak se ti zlíbí....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

http://Www.rc305.cz
Tam je popsane vse, co by te mohlo zajímat.... Umi to plnohodnotnych 8 kanálů, ktere muzes programovat jak se ti zlíbí....[/quote]
Tak jsem si to přečetl a moc těm plnohodnotným kanálům nevěřím:

Funkce je taková, že se modul expanderu ve vysílačce vřadí do cesty PPM signálu, který vstupuje do RF radiového modulu vysílačky. V expanderu je k originálnímu PPM signálu "přimíchán" PPM signál přídavných kanálů. Z principu funkce vyplývá i nevýhoda tohoto řešení - přídavné kanály "obcházejí" procesor vysílačky, nelze je tedy nastavovat pomocí displeje a originálních ovládacích prvků, ani do paměti vysílačky ukládat jejich nastavení.

Takže jde pouze o expandér, který "něco" přimíchá do původního signálu. O nějaké plnohodnotnosti pochybuju: když ani k tomu nemůžu použít původní display a hlavně si to nastavení nepamatuje, takže je to použitelné pouze pro jeden model a u dalšího by bylo potřeba to vše nastavit znovu.

Je to rozhodně lepší, než "drátem do voka", ale to raději bych už použil https://rcstudio.cz/cs/taranis-x-lite/5 ... nstvi.html i když volantovka je volantovka a někdy je obtížné ji nahradit páčkovkou.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Světelné moduly

To jsi koukal na HW modifikací. Ne SW modifikaci.
Já mám jen sw mod. Tam nastavujes funkce existujícím tlačítkům a trimum.
U expedice tak třeba c tlačítko mám na světla, trim 3 na naviják, D/R trim na řazení převodovky.
U drift auta zase ty samé tlačítka používám na ovladani mp3 přehrávače.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Pokud by byl přepsaný a rozšířený původní SW, tak by to bylo určitě mnohem lepší.
Škoda, že někde není k dispozici manuál, jako třeba na OpenTX.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Světelné moduly

Fakt se koukni do toho topicu. O upravach GT3B/C.
Manual mame. Dokonce i nekdo delal preklad.
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Světelné moduly

Borik píše:Pokud by byl přepsaný a rozšířený původní SW, tak by to bylo určitě mnohem lepší.
Škoda, že někde není k dispozici manuál, jako třeba na OpenTX.

Nějak Ti nejsem schopný poslat PM. Mám GT3C s přehraným FW i nějaké manuály k tomu. Kam to mám poslat? Nebo, z Maloměřic na Jugoslávskou to není tak daleko>návštěva není problém.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

Díval jsem se na ty dva zazipované soubory ( jeden .doc a druhý .xls ) a něco málo z toho pochopil - asi by to chtělo vzít do ruky a vyzkoušet, popř. se někde na expedici pobavit s majitelem a vyzkoušet to. Zatím to není aktuální, takže se do toho nepohrnu - už i proto, že volantovak mám 5 a pořádně si rozmyslím, jestli ještě nějakou další. Stále bych nejraději vysílačku s OpenTX, protože s tím už jakz-takž umím zacházet a možnosti toho SW vužívám minimálně na takových 5% ( což není tak úplně málo ).
Každopádně všem díky za pomoc a odkazy.
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Světelné moduly

@borik mam tady manuál v cz k přehranemu systému . Když pošleš email poslu :tleskam:


A ted jsi jsem dam svůj problém :CIAO:
Dokud jsem jezdil dva supermany pohoda klídek.
Ledky na osvětlení jsem napájel z balančáku, regl pro naviják z rozdvojky k regli motoru.

Jenže ted jezdím dva az tři supermany . Takže regl já motor je s Řím v pohodě ale tím to končí, regl pro naviják nebere 3s a ledky jsou taky s počítány na 2s.

Takže moje teorie na zprovoznění je ze vemu dva protikusy na balancák a na 3s dam odpor pro srážení napětí. To by melo fungovat. (?) :-p

Ale jak zapojit regl pro naviják? Ten 3s nezvládá to už jsem ověřil :lol: jediná a nedotažená teorie zní dat tam
Rozbočku a na jednu dat odpor a na druhou ne. Čili jeden konektor pro 2s a 3s.

Doufám ze jsem to popsal aspoň trochu přehledně :-)
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Světelné moduly

popsal jsi to dost jasně na to, aby bylo jasné, o co jde. Každopádně je nešťastné jakékoli řešení, kde se bude zbytečně topit odporem. Vyhazuješ energii z baterky naprosto neúčelně a zbytečně.
Pokud je potřeba něco dalšího napájet, je vhodným řešením použít externí BEC a budeš energii využívat šetrně.
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Světelné moduly

Ubec jsou vetsinou jen 5v nebo 6v. Pokud nechce předělávat příslušenství na nižší napětí tak bude lepší vzít DC-DC měnič.
Například
DC 4.0~40 to 1.3-37V LED Voltmeter Buck Step-down Power Converter Module LM2596
https://s.click.aliexpress.com/e/bDlwXSLA
Uživatelský avatar
badger
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 02.04.2010 0:00
Bydliště: Praha a někdy i Tábor
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Světelné moduly

Borik píše:S vybitou baterkou počítám proto, že bych chtěl, aby rampa svítila do poslední chvíle a nezhasla třeba ještě před koncem jízdy. Navíc tam je rezerva, protože ty LEDky zvládnou 25 mA a počítám s 20 mA, takže rezerva tam je. Ale je pravda, že se klidně může počítat i s nabitou baterkou ( třeba těch 8V ), protože svítivost těch LEDek se moc nezmenší, i když bude protékat proud třeba jen 10 mA. Při okamžitém přepnutí by se to poznalo, ale jinak skoro ne.
Stejně ta baterka má nad 8V jen malou chvilku a pak napětí klesne pod 8V. Takže to napětí se stejně nejdéle drží kolem Storage napětí, což je kolem 3.6-3.9V na článek. Mimo tento rozsah je pak baterie už jen velmi krátkou dobu v provozu.
Uvědomuju si, že píšu pozdě, ale chodím sem jednou za uherskej rok.. Nějak pořád nechápu, proč všichni dáváte světla před BEC. Když dáte světla za BEC, tak jejich intenzita nebude záviset na úrovni nabití baterky. Ano.. pokud máte na tom samým BEC "supersilný" servo, který je na hraně toho, co ten BEC dokáže dát, tak to možná bude zlobit. Ale to možná půjde spravit velkým kondenzátorem na napájení za BECem, nebo případně dvěma BECy, jedním na světla a druhým na servo.
http://rc-svetla.cz
http://jezevcinora.cz/gallery

CC-01 Mitsubishi Montero (2,4GHz) :)

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“