burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

jo jo souhlasím z Fanda9 auto jako funguje, ale protože jako každý jsem i já stále nespokojen, protože jsem málo vyjel nebo se nevyhrabal a tak upravuji zlepšuji a tím to víc trpí. Tak třeba ta zpojovačka by nepraskla kdybych nezvyšoval průjezdnost. Ona byla celkem chráněná nárazníkem ale jak je nárazník výš tak všechny rány schytává ona. Ale právě díky tomu projedu to co jsem dříve neprojel. :FINE:
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: 6x6 mercedes AMG

Takze aktualny update: Nove šasi oceľove - predlžene, ložiská v nápravách, kolesa vattera, servo 15 kg, hlinikove tlmiče, HPS karoseria vo výstavbe, prerobil som spojku na klznu, vymenený pastorok na motore za kvalitnejši, oceľove kardany a mnoho mnoho ďalšieho. Potrebne vymenit predne kosti za poloosi Axial kôly rejdu. V podstate som to kupil na skušku zatiaľ to vyzera dobre. Už je to pojazdne teraz dorabam karoseriu na to.

Aktualne foto: http://pitlo.rajce.idnes.cz/TATRAC_815-7

http://www.banggood.com/HG-P601-110-2_4 ... 69752.html Ja som to kupoval z tade a aj z clom som bol na 200 eurach.
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: 6x6 mercedes AMG

Juraj P píše:Takze aktualny update: Nove šasi oceľove - predlžene, ložiská v nápravách, kolesa vattera, servo 15 kg, hlinikove tlmiče, HPS karoseria vo výstavbe, prerobil som spojku na klznu, vymenený pastorok na motore za kvalitnejši, oceľove kardany a mnoho mnoho ďalšieho. Potrebne vymenit predne kosti za poloosi Axial kôly rejdu. V podstate som to kupil na skušku zatiaľ to vyzera dobre. Už je to pojazdne teraz dorabam karoseriu na to.

Aktualne foto: http://pitlo.rajce.idnes.cz/TATRAC_815-7

http://www.banggood.com/HG-P601-110-2_4 ... 69752.html Ja som to kupoval z tade a aj z clom som bol na 200 eurach.


Tak když se tak na to dívám,tak jsi vlastně koupil ještě jedno auto.Co z původního vlastně zbylo ? Moc toho asi není.Kamoš to taky má a taky si dost stěžuje.
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: 6x6 mercedes AMG

V podstate elektro a napravy. :)
Karoseriu a kolesa som predal.
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 6x6 mercedes AMG

Pěkně jsi to předělal. Otázkou je, jestli si za ty korunky nemohl koupit něco značkového.
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: 6x6 mercedes AMG

Je to postupny proces cca pol roka. Sem tam dačo dokupim urobim.
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

díl.jpg
Díky za tipy na nákup dílů. Dost jsem přemýšlel na názoru proč cpát peníze do něčeho co se bude stále tvářit hračkou a je pravda že časem dojde na kvalitnější stavebnici, ale teď mám toto a dokud budou díly za rozumnou cenu tak u toho zůstanu.

Jinak Juraj P pěkně to předěláváš.
Když si měl otevřené nápravy měl si tam podložku s označením W04011 já ne a částečně jsem si ojel zuby na tom malém pastorku asi ji tam zapomněli dát.
Na kosi od axialu jsem už díval a teoreticky by tam jít měly, ale nejdřív si je vypůjčit a vyzkoušet jaká je změna.
Ještě jeden dotaz Juraj P ty jsi nechal servo na rámu nekroutí se ti to? já když jsem zatočil tak se pohly tlumiče a vlastně to moc nezatočilo. Nejhorší to bylo v terénu kdy mi servo dotlačilo rám a nic. Tak jsem přendal servo přímo na nápravu a je pokoj kola konečně zatočí.
Naposledy upravil(a) burlub dne 17.04.2016 15:05, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: 6x6 mercedes AMG

Ja ho mam zatial na rame. Ram je ocelovy a auto uz ma svoju hmotnost a pocitam ze kilo este pribudne. V terene som ho zatial nemal. Ked si spominam pri rozobratych napravach ked som daval loziska tak som daval aj podlozky na vymedzenie vole. Poloosy zatial neriesim mam 1 sadu nahradnych a mam este celu prednu napravu nahradnu. 25 eur stoji cela komplet naprava. Len prehodim loziska a ide to.
Je pravda ked to bolo vsetko plastove na original rame tak sa to krutilo jak had.
Dik za pochvalu , pomalu sa snazim, ucim sa a stale nieco prerabam. Mam v plane este 8x8 na crawler carson napravach. Pravdepodobne Maz 535.
Podvozok je uz komplet v krabici prichystany :).
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

Zdravim ve spolek, po delší době jsem dal auto do provozu a kůli expedici Velešínský hrad. Vyměnil jsem pneumatiky, předělal držák serva na přední nápravě, zvýšil průchodnost mezi nápravami, zvětšil částečně rejd kol, dal konečně olejové tlumiče, ale bylo to vše zbytečný. Ještě před akcí se mi vylámaly zuby na převodech v zadní nápravě. Hliník je měkká záležitost. :-( . Řekl jsem si, no co, přeci to nevzdam. Tak jsem vyrazil a úplná katastrofa. Dva ze tří kardanů zlomený, zlomený disk, vytřesený šrouby v řízení a ke všemu začala zlobit vysílačka. Ale jinak perfektní nedělní odpoledne a dobrá nálada nechyběla. Proto dík Martinovi za supr akci.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: 6x6 mercedes AMG

:-D :-D :-D

Dobrý Luboš. Jestli chceš zkusit ty psí kosti, Tondovo stroj je stále v rozkladu než dorazí díly odSlicka a tak ti je můžu zapůjčit.... Ale jestli to chceš hodit do koše - něco vymyslíme, zajdu dneska k vám do hospody a proberem to. Pro Báru plánuju 6x6 a bouda by se hodila :FINE: Když jí Wolfík přestříká na fialovou metalízu a bez rzi :-p

Když jsem se manželky ptal jaký auto chce jelikož je jediná kdo u nás nejezdí a to je společensky nepřijatelné, jaké jsou její představy, co očekává - tak prej fialové...
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: 6x6 mercedes AMG

Keby daco vzdy viem objednat druhu napravu. Ja beriem veci odtial. Postovne zadarmo a super ceny.
Kardany su nahovno to treba hned vymenit a skontrolovat vole na kardanoch. Ja som s tym spokojny.
http://m.banggood.com/HG-P401P402P601-1 ... 77819.html
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: 6x6 mercedes AMG

burlub píše:Zdravim ve spolek, po delší době jsem dal auto do provozu a kůli expedici Velešínský hrad. Vyměnil jsem pneumatiky, předělal držák serva na přední nápravě, zvýšil průchodnost mezi nápravami, zvětšil částečně rejd kol, dal konečně olejové tlumiče, ale bylo to vše zbytečný. Ještě před akcí se mi vylámaly zuby na převodech v zadní nápravě. Hliník je měkká záležitost. :-( . Řekl jsem si, no co, přeci to nevzdam. Tak jsem vyrazil a úplná katastrofa. Dva ze tří kardanů zlomený, zlomený disk, vytřesený šrouby v řízení a ke všemu začala zlobit vysílačka. Ale jinak perfektní nedělní odpoledne a dobrá nálada nechyběla. Proto dík Martinovi za supr akci.



Daj foto ako si uchytil servo na naprave. Sa s tym mordujem a stale to nie je ono. Takze servo musi na napravu.
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

Zdravim, chtěl jsem přiložit foto serva na nápravě a píše mi to " Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh"
prosím co mám udělat proto, abych mohl dát další fotku?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: 6x6 mercedes AMG

Založ si album třebas na rajčeti, tam per fotky a pod každou fotkou je ikonka řetězu (trvalý odkaz), tu zkopíruj, vlož sem, připiš za to /500px, celý si to označ (levým tlačítkem myši až text zmodrá) a klepni nahoře nad textovím políčkem tlačítko s písmenky Img...
burlub
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 08.02.2016 16:38
Bydliště: Chlum u Křemže

Re: 6x6 mercedes AMG

a já myslel že to bude sranda 8o .
Jdu vykoumat :OK:
Dobrá pokus číslo jedna
http://www.rajce.net/a12640901

Matroš 4 mm hliník a komouššrouby aby to drželo a štatně se stím pracovalo :OK:
Servo je na stojáka, protože se nevešlo do rámu. je lehce vyosené kůli páce řízení (stejně jsem musel upravit rám)
Propiloval jsem "psí kost", proto prodloužená páka řízení.

Zpět na „Ostatní modely a novinky“