Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110

PitaW píše:Ty jo to jsi koupil hodně levně. A to měla normálně ty 3 výměnné hlavy?


Ano,s těma třema hlavama a taky někde na slovensku jsem za 400 sehnal Bischopa.Ten je taky hodně povedenej.
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Pítovo servisní Defender 110

Musím s Vámi kluci jen souhlasit, proč utápět do auta spoustu peněz a pak celkový dojem popravit nějakým nesmyslem jen pro ušetření pár korun.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Sportovní sedačky s posunem

Jak jsem včera slíbil, tak dnes si ukážeme něco zajímavějšího. Usadil jsem sportovní sedačky, ale ne jen tak. Přišroubovat sedačku dvěma šrouby by bylo přeci moc jednoduché :lol: Jak jsem se ještě nedávno bál pracovat s PSH, tak teď ho zbožňuju. Z toho se dá vyrobit snad vše. Tedy když k tomu jsou ruce a vhodné nástroje.

Tak si to ukážeme. Chtěl jsem vyzkoušet vyrobit posun na sedačky. Tak jsem nařezal 1mm plátky PSH a vrstvil na sebe. Tím vznikly takové lyžiny. Vršek jsem chtěl dělat jinak, ale jak jsem spojil dva kusy do sebe, tak jsem zjistil, že když vyrobím další, tak je to nejednoduší protikus. Když to bylo hotové a obroušené, tak mě to ještě nedalo a vylepšil jsem to plotnami na šrouby, které imituje kulatý profil. Z 3mm PSH jsem odřízl proužek a dremlem vyřezal ozubení, které bude sloužit na aretaci.

Obrázek

Nehorší bylo to celé vymyslet jako celek, tak aby to bylo uskutečnitelné na výrobu a aby to fungovalo. Padl mi do oka 1mm pružinový drát. S tím jsem se docela potrápil, než jsem nalezl vhodný tvar jak to naohýbat, aby to nikde nepřekáželo, abych se vešel mezi šrouby. Včera jsem se nato už vykašlal a jak se říká, ráno moudřejší večera, šlo ohýbání jako po másle. Původně jsem chtěl dát na čelo drátu smršťovačku a pak mě v hlavě napadla má oblíbená červená, ať to drobet svítí.

Obrázek

Obrázek

Zde je to už na sedačkách. Ty dva načervenalé oblouky jsou tak červené proto, že jsem vypiloval do plastu drážky, ale jak jsem nabarvil drát, tak ty drážky byly málo a já to začel lepit, když jsem zjistil, že nevychází. Tak jsem je sundal a přebrousil. Teď už sedí dobře. Nechtěl jsem velké oka, aby se drát nekynklal do boků.

Obrázek

A už se pomalu blížíme do finále. Přilepené spodní lyžiny a ozubení na aretaci. To je soustrojí :lol:

Obrázek

Obrázek

A už jsou sedačky na místě :hura: U sedačky spolujezdce jsem ujel blíže k opěrce o 3mm. Ale to se stratí. U řidiče bude ještě ruční brzda.

Obrázek

Obrázek

Tahle fotka se mi hodně líbí. Abych se vrátil ještě k vymýšlení lyžin, tak problém byl ve výšce sedadel a udělat to tak, abych sedačky mohl odšroubovat z lyžin, kvůli barvení. Výška byla stanovena na 6mm a já se dostal na 5mm, takže paráda. Zde vidíte, jak je to tam vše na fest.

Obrázek

Musím se dnes velmi pochválit, protože to funguje fakt parádně. Lyžiny jezdí krásně lehce a pružinový drát aretuje jak má a sedačka se ani nehne.

Obrázek

A zde je fotka jak si Sára krásně hoví :lol: U táhle figurky je super, že do sedačky padne jak ulitá a nemusím krátit nohy. Až udělám pedály, tak si jí mohu poposunout dle potřeby :OK:

Obrázek

Obrázek

Více fotek od Této dál
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
BigFred
Uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: 09.10.2009 0:00
Bydliště: Březová 78,Zdice

Re: Pítovo servisní Defender 110

Nádhera pane modeláři!!!!! Volám Dr. Chocholouška! :OK:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110

A já všechno prodám.Mě už to nebaví. :OHNO: :OHNO:
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Pítovo servisní Defender 110

A přitom taková blbost. Super nápad i provedení. V jednoduchosti je krása :OK:
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pítovo servisní Defender 110

Jedním slovem, NÁDHERA :tleskam:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

Projedes jednim blatem a je to vsechno v pi*i
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Pítovo servisní Defender 110

Tak to je neskutečná magořina! Jen tak dál :tleskam: už se těším na celek 8o
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Díky moc klucí. Viťas já se na ten celek také hrozně těším. Ale to je ještě dlouhá cesta. Míro vždyť jsem psal, že toto bude víceméně poličkovka. Jako jezdit s tím budu, ale na kravení bude Tacoma. Tohle na něžné expedice :lol:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110

Stejně ti s tím pomáhala kočka.Jinak to ani není možný.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

No to jo :-D Ta mě vždy skočila na stůl vždy , když tam byl největší bordel a zasněženo PSHáčkem a packou začala něco šťouchat na zem. Mrcha jedna :roll:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Loketní opěrka

Další dílek skládačky hotový. Tahle mrška mi dala docela hodně zabrat a strávil jsem na ní víc času než jsem předpokládal. Začlo to tak nevině, že jako jen říznu víko té staré a udělám nové. FOTKA Jenže se mi stále hrozně nelíbilo, jak je to celé zkroucené a tak jsem se rozhodl, že vyříznu i celou zadní část i z boky a nechám jen přední schránku

Obrázek

Když už to bylo, tak jsem mohl alespoň zkontrolovat zda jsou sedačky v rovině. To mě udělalo radost. Já ty podlahy sedaček dával tak nějak od oka a jen za pomocí ocelového pravítka podobně jako na fotce. To je poslední dobou můj největší pomocník :lol:

Obrázek

Obrázek

Vyříznul jsem všechny boky z 2mm PSH

Obrázek

Jenže jak už to bylo venku, tak mě to nedalo a začel brousit čtverečky 3x3mm :-D

Obrázek

Obrázek

Jako další jsem vyrobil víko opěrky za pomocí desky 1mm PSH a 2mm plátečků na vršek.

Obrázek

Vyhobloval jsem krásné polštářky :wink: A z boku jsem nalepil 0,5 PSH takové zkosené proužky.

Obrázek

Potrápilo mě usazení pantu aby to fungovalo při otevírání a nikde nedrhlo a pěkně dosedalo.

Obrázek

Obrázek

Z dalších desek jsem udělal přední šikmou část. Do té jsem udělal i tlačítko na otevírání víka opěrky. Je tam zobáček na zamknutí víka.

Obrázek

To jsem vymyslel, řekl bych docela parádně :HOPS: Kvůli pozdějšímu barvení potřebuji abych mohl vše vyndat. Tak jsem z dalších desek udělal na ten zámek. A 0,5mm PSH je zároveň jako takový pružný element. Do domku nasadím jen destičku se zobáčkem a funguje to.

Obrázek

Takto jsem vymyslel zámek na víku. Musel jsem frézovat. je to takové okousané, ale pak budu vše kitovat.

Obrázek

Uděla jsem i takovou malou jakoby plynovou vzpěru. To bude fungovat po nabarvení k držení víka v jakékoliv poloze. Ale stále se rozmýšlm, zda to tam budu vůbec dávat. Aby to nebylo překombinované. Já mám V Adolfu v opěrce také vzpěru :lol:

Obrázek

Obrázek

A zde už je celý zbytek. Držák na pití, přední rámeček držáku a vrchní kastlík. Ten je nasazovací zespod a při nasazení drží pant, takže i nasazený nanečisto pant udržel a mohl jsem v klidu vyladit dosedání. Takže vše je teď vynadavací z hlavního důvodu a tím jsou barvičky :lol:

Obrázek

Obrázek

A zde úplně sestavené. Po nabarvení určité části přilepím na tvrdo. To je trůn :lol:

Obrázek

Zámek funguje úplně bezchybně. Při zaklopení se to vlastní vahou samo zamkne a odemykání plynule a bez chyby.

Obrázek

Takto to bude přibližně v interiéru :HOPS:

Obrázek

Obrázek

:!: NA VÍCE FOTEK OD TÉTO DÁL :!:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: Pítovo servisní Defender 110

Když to tak pozoruji, mám pocit že asi s tímto oborem končím, tohle je nepřekonatelný 8o :-D
Teď už jen čekám kdy přijde funkční stahování oken, stěrače a odstřikovače :OK:
Jen tak dál chlape :OK:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110

VíťasK píše:Když to tak pozoruji, mám pocit že asi s tímto oborem končím, tohle je nepřekonatelný 8o :-D
Teď už jen čekám kdy přijde funkční stahování oken, stěrače a odstřikovače :OK:
Jen tak dál chlape :OK:


Co máš z toho,já už rozprodávám....zlatý RC tanky.... :-D

Zpět na „Scale projekty“