Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Vaterra TH ze zapadu

Tak jsem se na konec rozhodl pořídit tuto karu a objednal si ji.
Je to verze KIT, tak ze bude zábava se stavbou.
Ted zacinam pomalu řešit jakou elektroniku do toho dat. RC Soupravu už mám skoro vybranou. Sanwa MX-V a nebo si trošku priplatit a koupit Spectrum DX4C.
Pohon zatím netusim. Někde jsem četl o reglu LRP s možnosti stridaku a stejnosmeru což by bylo dobrý. A dále jaký serva?
Pokud budete mít někdo nějaký dobrý typ, sem s nim.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Nemate nekdo typ kde tady v cechach koupit levne mini servo pro ovladani prevodovky?
Vzal bych klidne i nejaky pouzity, ale 100% funkcni pokud by mel nekdo nejaky doma.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Vaterra dorazila a nebyl jsem jedinej kdo mel radost.
Obrázek

Hned po otevreni krabice jsem docela koukal. Par hezky popsanych pytliku a v kazdem z nich presne co je zapotrebi pro dany krok. Veskere plastove dily uz jsou vycvaknute z plat. Je sice fakt, ze nektere dily se musi lehce dobrousit, ale to je minimum.
Obrázek

A par fotek ze stavby:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Cela stavba byla docela sranda az na konec. To jsem se dokazal trochu nasrat.
Bohuzel i dily karoserie jsou tovarne vystrizeny a maji navrtany dirky na srouby, ktere samozrejme nesedi.
Obrázek

Vice fotek na rajceti: http://lada78.rajce.idnes.cz/Vaterra/
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Vaterra TH ze zapadu

Gratuluju k novy hracce :OK:
Servo na prevodovku jde pouzit i normalni, ale musis si ho tam lehce prizpusobit. Ja to resil klasickym servem, protoze ty mensi jsou zbytecne drahy...
Pokud by jsi mel problemy se razenim, tak pomuze na tom kolecku, ktery se posouva po tom ctyrhranu, trochu strhnout hrany prave v ty dire na ten ctyrhran, nevim jestli jsem mel nejakej nepovedenej kousek, ale kdyz jsem zabral tou zoupaci vidlivkou, tak se to trochu zapricilo a nechtelo soupat a rovnou jsem udelal u trosku nabeh na tech packach, ktery zapadaj do ozubenejch kol, ale to mozna nebude treba, kazdopadne nekolikrat rozebirat a skladat prevodovku byl docela voser.
A ty bocnice mi sedely bez problemu.....
A jeste koukni na nastaveni predku, pri urcitym nastaveni se chce poloose trochu vylejzat z protikusu v diffu
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

S tou převodovkou jsem na tom byl stejně.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Konecne nastrikano. Zitra prijde servo na prevodovku, baterie a hura tuhle lestenku sprasit nejakym humusem.
Elektronika je kompletne zapatlana Plasti-Dipem tak to musi neco vydrzet.
Pro spravny efekt metalickyho lesku jsem pouzil nejdrive barvu Tamiya PS-58 a na zbytek PS-1, PS-2 a PS-5.
Je tam sice par malickych chyb, kde se pod pasku dostalo trosku barvy, ale to nijak nevadi.
Az s tim pujdu ven, udelam lepsi fotky. Zatim jedna z prace.
Obrázek
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Vaterra TH ze zapadu

Nádhernej stroj. Gratuluju :hura: :hura: :hura:
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Vcera probehla konecne kompletace a prvni zapnuti. Po serizeni vseho moznyho jsem to sel vyzkouset na chodbu
v praci. Nejenze jsem si zlomil sroubovak, ale po 10 minutach jizdy odesel regl do kopru. Nejdriv jel jen vpred a ted uz jen chaoticky sviti. Jsem mel chut s tim slehnout o zed.
Tazer uz nikdy vice. Objedndal jsem mambu max pro a ta uz musi vydrzet.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Víte cemu se říká smůla?
To je když po par minutách jízdy odejde jeden regl a když už ve ctvrtek přijde Mamba Max Pro a já natesene pres Castle Link nastavim co potřebuju a naletuju konektory. Vrazim regl do kary, sparuju si ho a ono nic. Kouknu na něj a chaoticky tam bliká oranžová ledka. Dam plnej, svítí zelena. Dam zpatecku, svítí červená. Pak se v něm hezky zajiskri a zbohem tvá Máňa.
Takže regl na reklamaci.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Vaterra TH ze zapadu

To je pešek,nezbývá než se modlit,aby uznaly reklamaci.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Nevidim duvod proc by se reklamace neuznala. I kdyz co si budeme povidat, prodejce neni vyrobce a bude se urcite snazit o zamitnuti.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Reklamace reglu probehla uspesne a uz mam za sebou vyjetou prvni baterku po byte. Nemate nekdo nejakej dobrej typ na senzorovej stridak?
Nechci z toho delat rychlostni raketu. Pokud by mel nekdo nejakej dobrej doma sem s nim.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Dneska probehla prvni poradna prasojizda a uz je problem. Osicka v naboji predni napravy opravdu nic nevydrzi. Hrabacka na jemny prasny ceste a rup, bylo po ni. Tady je chyba od soudruhu opravdu velka. No nic zitra bude oprava.
Pozdeji prijde i uprava rizeni. Ten rejd je opravdu na prd.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Vaterra TH ze zapadu

Taky sem o ni kdysi uvazoval a dneska sem ji videl nazivo a je to fakt malinky a když ještě k tomu ctu ty problémy, tak nic. Asi bude casem yetak.
Obrázek
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra TH ze zapadu

Uz vim kde se stala chyba.
Bohuzel tycka je o neco kratsi nez by mela byt a pri jizde se postupne posouvala na jednu stranu ikdyz byla zajistena cervikem. Leze i z druhy strany. Doporucuju udelat na stredu osicky zarez aby se to nevysouvalo.
A takhle to dopadlo:
Obrázek

Zpět na „Vaterra Ascender“