janek pivoda
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 03.11.2014 22:04
Bydliště: Tabor

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Ahoj teda tiše závidím natodle bohužel nestačim .Nebude par koleček na prodej
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Ahoj, ono to není moc složité, lae spíš že člověk se to musí naučit, což při ceně materiálu chce trochu odhodlání. Už jsem to chtěl vzdát, ale nakonec se povedlo. Taky zatím nevím kolik kolečka vydrží tj jsem opatrný s hodnocením(zatím drží po cca hodině ježdění). Nějaká bych ti mohl poslat, ale máš tu osu? Myslím tu s šestihranem. Ono už jsem přemýšlel nad formou na kolečko, které by šlo přímo na originál diff, ale je to problematické, CS má menší průměr a nevyšlo by to.

Ještě bojuji s odstraněním bublinek, zkoušel jsem vakuovat, ale tudy cesta nevede viz foto dole :D Ještě zkusím přetlak, teď si stavím malou komoru na cca 2-3bary což asi bude málo. Víc se do toho neodvážím pustit, už to pak není prdel. Co jsem koukal, dá se použít obal vodovodního filtru, který vydrží i 10barů, ale zase stojí asi 500Kč tj na pokusy asi škoda peněz, tím spíš, že i s pár bublinkami kolečko drží.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Ještě jedna fotka usazení v autě s vymezenou zubovou vůlí, kde je vidět i detail spojení zkráceného kardanu:

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Včera dorazil balíček z ČLR s novým servem, které mělo být papírově rychlejší než to co jsem tam měl. No realita je, že je rychlé spíš tak stejně, ale zatím to s Expem na 100% stačí. Hlavně proti tomu předchozímu za asi 2USD nemá vůli v zubech a drží střed.

Taky došly dvoje nové disky s +6 offsetem a plastové drift gumy. Jsou oproti Tamiya o něco klouzavější, ale né moc, asi by to chtělo i něco ještě tvrdšího na koberec. Hlavní program teď je se s CS naučit jezdit. Auto se řídí docela dobře v malých osmičkách, ale mám problém ho udržet v delším driftu na zatáčce s větším poloměrem. Zkusím do auta zpět hodit zamčený přední diff, aby to předek táhnul trochu víc.

Včera jsem si krásně otestoval vliv přední sbíhavosti a rozbíhavosti. Momentálně jsem skončil na mírné sbíhavosti.

Obrázek
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Natoč nějaký video jak to jezdí.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
janek pivoda
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 03.11.2014 22:04
Bydliště: Tabor

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Máš pravdu unašec nemam ne pude ukutit doma anebo až budeš objednávat venku nemohl bychse přidat
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

2Jancernik: JJ něco natočím, ale ještě laboruji s nastavením auta. Doteď jsem spíš přidával možnosti nastavení a málo jezdil a teď už se není na co vymlouvat, tak musím trénovat. Zítra snad něco natočím :)

2Janek pivoda: Já už tu hřídel mám a tiše doufám, že vydrží věky. Popravdě jsem přemýšlel že ji taky zkusím odlít, ale už by to chtělo dvojdílnou formu a s tím je babrání. Osobně bych si ji snad raději udělal na soustruhu, ale jak říkám, doufám že nebudu muset. Tj kdybys chtěl kolečka napiš, ale hřídelku zatím nemám a moc se mi na ní nechce plýtvat materiálem. Budu navíc teď dva týdny mimo ČR, pak pokud bych měl čas, uvidím...
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Právě když něco natočíš, tak se dá posoudit kde to nastavit aby se to chovalo tak jak má.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

JJ díky, nějaké video časem pořídím. Dnes jsem dělal novou kastli, jen taková jednoduchá klasika. Fotka po odmaskování bez samolepek

Obrázek
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Barva moc pěkná, trueno je taková driftovací klasika. Mám ji moc rád akorát už dlouho drift 1/1 nesleduji, jezdí ještě ten maník v europe drift series? Ten mě vždycky dostával, jak si ji tam vodil a dokázal porážet o dost silnější káry :-)
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Tak s přetlakem ta kolečka vychází prakticky bezt bublin, jen by to chtělo trochu bezpečnější komoru co snese víc tlaku:
Obrázek

Obrázek

A jedna mobilovka nové kastle. Samolepky HPI a i tloušťka materiálu je teda pěkná bída. Kvůli kastličce jsem dával menší rozvor tj jsem celé auto zase nastavoval znova.

Obrázek
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Hlavně ty sloupky jsou hrůza :) Aspoň je zkrať.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Ahoj,

Sloupky jsou provizorně, chtěl jsem magnety, jenže pořád laboruji s podovozkem a teď třeba je kastle o zub výš tj sloupky jsou na maximu a zkrátit nejdou :) Nicméně teď jsem snad konečně ten podvozek kapku nastavil a mám pocit že to řídím. Dal jsem ještě závaží dopředu a měkčí nastavení vepředu a neskutečný rozdíl. Hlavně to změkčení...
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Ještě jsem kontroloval odlité převody a drží i když je to ta první verze s bublinkami v zubech. Opotřebení není po cca 3h ježdění vidět.

Pár fotek, kastle není dodělaná, sloupky nezabroušené :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Pěkně pokračuješ. Kdy se mam zastavit pojezdit? :-D :-D
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“