Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Free kec - na téma RC AST

Taurus84 píše:Plac na prespanie znamená miesto pre stany, alebo nejaké ubytovanie v blízkosti akcie?


místo pro stany ... ALE hned vedle je maly penzionek s moznosti prespani ... ovsem to uz by si kazdy zaridil individuelne ..

http://www.penzion-mlynudubu.cz/kontakty.html
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Free kec - na téma RC AST

Doufám, že letos nejsou objednané ty včely, nebo sovy, nebo jaká havěť to tam létala :-D
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Free kec - na téma RC AST

no jooo to vis Tomiku ... jsi v lese :-D

.. ale OK ... pokusime se trat namotat mimo soví úl :-D
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Free kec - na téma RC AST

Číža píše:
Taurus84 píše:Plac na prespanie znamená miesto pre stany, alebo nejaké ubytovanie v blízkosti akcie?


místo pro stany ... ALE hned vedle je maly penzionek s moznosti prespani ... ovsem to uz by si kazdy zaridil individuelne ..

http://www.penzion-mlynudubu.cz/kontakty.html


Moznost ubytovania so psom. Super! Diky za info.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Free kec - na téma RC AST

Zdar. Tak přednostně vám povím zážitek z dnešního rána. Vstanu před sedmou a jako první mastim do auta, zacouvat na dvůr naložit materiál do práce. Takže odemknu, vezmu škrabku a jdu škrabat...

Jistě to tak máte taky tak, skoro každé ráno. Námraza - to je prevít! Čili je zbytečné vyprávět že když začátkem května jedeme stanovat, počítáme s teplotama kolem nuly. Můžu vás ujistit že koncem května to nebude o moc lepší. Přes den sice bývá i teplíčko, ale nic není v přírodě vyhřátého a tak ty teploty v noci tomu odpovídají.
A vím o čem mluvím! Takže se dobře připravte a počítejte s tím. Pokud se to někomu nezdá, květen, sluníčko, pohoda - dobře si vzpomeňte na loňské obzvláště teplé léto, vyhřáté meze, rozpálené kameny, vedro a noční teploty na spaní. TO BYL SRPEN!!! My jsme zvyklí, ale ve skalinách nebude žádné teplíčko...

A pak ještě jedna věc mi leží na srdci - opět to samé. Jsem rodič, který se s dětmi věnuje RCčaření. Proto mě vždy zamrzí, když se ve vší aroganci na omladinu se*e jak na placatej šutr! Teď se trošku rozvášním, ale prostě je to tak a nemohu si odpustit toto nezmínit.
Třeba loňskej AST, konkrétně skaliny - dopoledne zhruba od deseti do třech jezdíme, děti jsou po pěti hodinách zápřahu krásně urvané, hladové, žíznivé a v rámci rekreace následuje neuvěřitelné čekání do sedmi až dojezdí ostatní. Pak vyhlášení vítěze a na devátou se to dá rozpustit, pokud to ještě někdo vydržel - ty nekonečné čtyři hodiny aby se ještě dvě hodinky zdržel. Takže pro pět hodin zábavy dalších šest vartování. A teď ještě nějaká noční sekce. Čili na noční sekce se bude čekat do tmy, to je teda vyhlídka
8(
Nám - co ještě před startem nafásnem tunu trestnejch, ale zaplaťpánbůh - nám ty auta v terénu opravdu jakžtakž jedou, tak účast na ASTu se stává takřka řeholí pro chvíli zábavy se tam budeme šmrdlat celej zbytek dne??? Achjo...
Takže je to vlastně úplně stejný jako když někdo řekne děti neber, to je tvoje blbost a nebo se přizpůsob. Plně to chápu, protože se jezdí povětšinou bez rodiny... Protože..... Ale věřte nebo ne, když jsem tam seděl na zahrádce "U Dubu" s pivem v ruce a viděl jak se velká část lidí vrátila, odevzdala papír ale většinou nevydržely čekat hodinu, dvě... A tak je to pořát do kola...
A to nezmiňuji obětavou manželku s dcerkou, které tam na nás těch skoro 12 hodin čekali... Nu jo, jsme to ale hovada
:FINE:

Jo k těm sovám. Nesvádějte to na les!!! Viník je přeci více než jasnej, majitelé onoho penzionku tam totiž mají chovnou stanici VOS a jakožto správní ekologičtí aktivisté se je všemi možnými a dostupnými prostředky snaží rozmnožit a vyjít jim maximálně vstříc!

Takhle to má být
Obrázek

a takhle to vyřešili oni
Obrázek

Pouze seříznout petku, a bez jakéhokoli rozmyslu do ní nalejt pivo a udělat z toho tím pádem KRMÍTKO to může opravdovej exot!!! Takže se nesmí nikdo ničemu divit!

Tak teď z jiného soudku:

Jo a kdyby měl někdo zájem o přespání jako loni na Dubové, ta možnost tu je. V nabídce je spaní ve světnici (v případě potřeby je možnost zatopit) což je sice staveniště, ale jako přespání pro partu lidí naprosto vyhovující.
Ostatní zázemí samozřejmě k dispozici.

Venku máme možnost expedice (teď nová krátká trasa) tak na dvě hodinky, i pro noční jízdu excelentní. Jen taková ochutnávka ze soboty:
http://poteam.rajce.idnes.cz/Dubova_2016/
K tomu hned za barákem tři trialové trasy - možno nasvítit...

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Tím jsem chtěl naznačit že pokud pořadatelé nelpí na nocování někde na louce, vše ostatní dokážu nabídnout u nás na Dubové! Noční jízdy, expe, vyhlášení... To já jen tak aby bylo o čem přemýšlet, a teď hurrráááááá do mě...

Mějte se hezky a modelaření třikrát Hurá!
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Free kec - na téma RC AST

Hlavni nocleh vyhlaseni i nocni stage bude v miste konání závodu ... další info pribude do konce tydne jak jsem slibil

ubytování v chajde mozno zde: http://www.penzion-mlynudubu.cz/ ... kdo bude mit zajem je nutno se domluvit s provozovatelem penzionu :OK:


Rád bych se jeste vyjádřil k zalezitosti "ve vši aroganci serete na deti...a další"

hladovi a ziznivý deti ... na place bylo po cely den pripraveno zdarma pitivo a klobasy a konkretne tym PoschlMartin obdrzel ihned po dokonceni závodu dostatečnou dávku od obojiho
...na dalsim RC AST v Praze .. jsme pro deti vypsali special skupinu a deti obdrezeli motivacni cokoladu ... NEsouhlas ... RC AST tedy rozhodne nesere na deti

umorne casove prodleni ... jsme si toho vedomi nekolikrat jsme se za diru v pravidlech omluvili a nasledne zjednali napravu....

na noční sekci se bude čekat... idea celkového vikendoveho AST je takove, ze úcastnici v sobotu najedou rozbijou stany..upevni karavany...rozestelou postele v penzionu...po rozprave vyrazi na trat .. odjedou si sekci .. daj si obed ... pojedou dalsi sekci .. daj si oplatku nebo pívo ... jedou dalsi sekci... po odjeti zaovud odevzdaji papiry a nasleduje volna zbava do vyhlaseni .. volna zabava to jest čekání ... kochani dalsi volne jezdeni .. rozprava s dalsimi RC kamaradi .. co koho napada .. po vyhlasei opet pauza nejaka vecere ... pokec piti a nocni sekce ¨.. cilem sobotniho dne rozhodne neni v 10 nastoupit na trat rychle prolitnou co se da a nasledne X hodin cekat ... to kazdeho pochopitlene otravi
... tuhle ideu jsme nevymysleli ale tak jako cele AST prevzali ... popravde nevim jak jinak tuto myslenku RC AST jiz vysvetlit nebo predvest ... vse lezi na Vas na ucastnicich ... v pripade, že závod vnímate jako promarneny den .. otravu a rozhorceni .. radeji zustante doma ... v pripade ze se s nasi myslenkou RC AST neshoduji jedinci jsme v klidu .. vzdy tu takovy budou ... v pripade ze se touto myslenkou jedince nechava strhnout vetsina ... je pak otazkou zda mame za potrebi se o takoveto zavody a inovace pro ČR stále nevídane snazit...............
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Free kec - na téma RC AST

Číža píše:umorne casove prodleni ... jsme si toho vedomi nekolikrat jsme se za diru v pravidlech omluvili a nasledne zjednali napravu....


Samozřejmě čokoláda není zapomenuta, jakož i ostatní caterring. Přestože největším zážitkem kluků byla možnost koštnou Raunovi šáňo z poháru... Během závodu je opravdu postaráno, nedovolím si sám někam jet a "nebýt připraven". U nás tady na jihu se říká, že děti jsou ucaprcaný - to je to správné slovo, ucaprcanost jest druh únavy. Oni děti to maj jinak než my. Mě dáš lahváče, cígo a je odemně klid. Dětem dáš sváču, napít, odjedeš sekci a maj žízeň, hlad a jsou unavený. Dáš jim napít, sváču a po další sekci jsou hladoví, žízniví a unavení. Dáš jim najíst, napít a jedce se dál. A čím jsou unavenější tím je to horší. Ať vezmem jakoukoli expedičku kde čtyři pět hodinek lezem za autem, děti padnou do sedaček a spí jak zařezaný. A když se za hodinu vzbudí maj hlad a žízeň
:FINE:
Nesmíš brát každý slovo jako kudlu kterou se ti někdo snaží vrazit do žeber!
Jasný že organizovat takovouhle akci dá zabrat, spousta starostí a nikdo to ve finále nijak extra neocení. Nevděčníci jsme to ale...
:-D
A to je právě ten kámen úrazu v nastavení ASTu tak jak si ho idealizuje svobodnej týpek odněkať z Prahy nebokaď, jako mejdan kdesi v přírodě a pohled zasloužilýho fotra kterej je z druhé strany cepován manželkou dbající všeho co nám tak nějak uniká, neboť pro jednou se to nezblázní
:FINE:
Nechci bejt za starého bručouna, z mé strany se jedná o pokus o pozitivní kritiku. Jako žalovat se nemá, ale říct se to musí. A tak jsem to řek! Věř tomu že ta naše mládež je dost zatažená, klucí jezdili i pobytově od 3 let po trialech a podobných radostech a snesou hodně. Bohužel si nejde nevšimnout, že večer jsou tam často sami... A přitom přes den dětí dost! Protože - přesně - co by tam asi dělali, když je tam jen ta banda vožralejch modelářů a jinak nic...

Terasa nám bude k dispozici kdyby nepřízeň počasí? Toalety? A tak dál... Čekáme na info.



Ale když už teda je to takhle na pohodu. Máš ty vůbec představu co tam točí??? PLATAN...


Jo a ještě drobnost, s tou jízdou - nebudeš tomu věřit, ale cílem není se někde plácat několik hodin, to by mi tu vysílačku klucí brzo vomlátili vo hlavu! Cílem je vyjet, stanovit si výzvy a pěkně si zajezdit, zavyprošťovat, teď vytáhnu tátu, pak on bráchu... Kouknout jak to jedou ti druzí, poučit se... A takhle si ten den užít. Nuuu a takhle to projedem a pak máme hoooodně času než se cokoli stane dalšího... To tak prostě je! Obzvlášť když se všichni pohybujou na jednom áru okolo jednoho velkýho šutru a všechno je kilometr daleko. Je mi jasný že zrovna tam to nejde zařídit jinak, ale nic platno, je třeba koukat i očima jiných...
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

No tak budu zase za rebela, ale nedá mi to. Nechápu tu převlečenou prudu do Číži a jeho snahy něco udělat. :NO: Sám vim jaký to je s díťetem na expedici delší než 2 hodiny, ty děti se prostě nuděj, pokud nejsou stejně zapálený jako rodiče. Na Sokolčí jsem byl s ženou a dcerou, tušim rok 2012 a pokud dobře čtu, tak to bylo v podstatě stejný. V pátek se přijelo, v sobotu byl závod kolem skály na celej den. Všechny děti to přestalo za 2 hodiny bavit...samosebou. Večer byla noční expe a druhej den takovej trial závod za barákem.
Spalo s v penzionu s polopenzí a akce byla super. Akci pořádal Nytrák , bylo ubytování s jídlem a rozprava co se bude kdy konat, vše bylo na foru předem. Každý si mohl vybrat, jestli do toho jde, nebo na a zvážit pro a proti.
Takže si osobně myslím, že pokud tam někdo bere děti, tak se o ně musí postarat sám a ne tu prudit do "svobodnýho týpka odněkad".Myslim, že sám by jsi do toho nešel a popravdě, kdyby si každej začal vymejšlet co se mu líbí a co by jak chtěl pro koho udělat, tak se na to Číža s prominutim vysere. Mám tim na mysli, že pokud jedu na víkendovou akci se stejně ujetejma kámošema, tak si tam jedu předevšim odpočinout, (to záleží :) ) , pokecat, zajezdit a jestli tam chceš brát ženu s dětma, tak by jsi si to měl byjt ty, nebo žena jak se o sebe postaráte a jakej program jim vymyslíš. Obstarat jim jídlo a pití každý dvě hodiny jak píšeš a obstarat jim zábavu, přeci jenom to neni akce určená malým dětem. Vim, že se mnou holky nepojedou přesně z tohodle důvodu. Příjde mi přinejmenším nefér házet v podstatě svoje problémy, touhy a starosti na Čížu kterej jak asi všichni chápeme s tim má dost práce a to je SVOBODNEJ a bez dětí. :roll:. Ať si tam každej veme koho chce, psa, ženu, žirafu, ale at se sám postará, neni to dětskej tábor s instruktorama. A ano , nechat své dítě koukat večer na vožralý retardy ji mile rád odepřu. ;-) Tak se omluvám předem za svůj názor, ale nemohl jsem si pomoc, teď mě můžete začít mučit :-D
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Free kec - na téma RC AST

Amen :hura:
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Free kec - na téma RC AST

prysk píše: Příjde mi přinejmenším nefér házet v podstatě svoje problémy, touhy a starosti na Čížu


Tak ještě jednou a snad naposled. Proč na Čížu - logicky protože je k tomu kompetentní. A prudou bych to nenazýval. Čistě věcně řečeno. Otázku vznesl Číža a já prostě reaguji.
Cituji:
A co že nás to čeká?
noční sekce, světla, svítící branky, sranda!!
Jdete do toho??

Jednou větou odpověď jasná, to se bude klukům líbit! Jenže už před první akcí harmonogram moc nenahrává tomu abych si to tam s klukama vyloženě užil. Tak to vydíme všichni, buď děti nebrat nebo se přizpůsobit. Vznesl jsem návrh, byl zamítnut. Akceptuji a respektuji. Psal jsem předem Čížovy i SZ. Odpověď stejná a striktní. A jak sám Číža píše o ASTu: takoveto zavody a inovace pro ČR stále nevídane... aby vše fungovalo a měly tyto akce svou hodnotu, nelze mlčet, ale různé trhliny a komplikace prostě zmínit, ať se nad tím alespoň někdo zamyslí nebo smete ze stolu... Ale striktně odmítavá odpověď se časovou osou akce zabývat z hlediska menších dětí mě (jakožto rodiče) moc nepotěší.
Protože jde o závod týmů a my prostě jedem spolu, my jsme tým
:FINE:

Dalším celkem vstřícným krokem který by ledascos řešil by bylo povolit start o něco později. Pokud přijede tým s dětma (jako jsme my) prostě až po obědě, do sekcí nastoupí později, kdy už tam není ten prvotní nával, a o ty dvě tři hodinky co začne později logicky později skončí. Tím se časový rozestup mezi doježděním a nocí výrazně zmenší. Jediný koho toto obere o čas je pořadatel s opožděnou technickou přejímkou, byť mě osobně je jedno, jestli jí mám před závodem, nebo během, nebo až po dojetí. Nu a já budu ošizen o ty tři piva co nestihnu... Ale to se dá statečně dohnat během večera :-D
Jen tak k zamyšlení...


Každopádně pokud někdo hodlá přijet už v pátek, dveře jsou mu u nás dokořán. Všichni jste vítáni! Teoretická příprava na AST prostě musí být!!!
Uživatelský avatar
Kafina
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 12.09.2014 22:10
Bydliště: MIMOŇ

Re: Free kec - na téma RC AST

Martine moc děkujem za nabídku dnes jsme to zrovna řešili s Metbulem :-p a v pátek rozhodně u vás pod pergolou u krbu musíme probrat strategii :-[ jako loni i Růža slibuje že vydrží déle jak loni střízliv. :YOP:
Pívo samozřejmě přivezem. ;-)
AXIAL- SCX 10 HONCHO
http://xjr1.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ruza
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 15.07.2014 8:39

Re: Free kec - na téma RC AST

Čestné slibuji : D
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Free kec - na téma RC AST

Cau negři taky se chystam ze zapadního německa dorazit jak sem slíbil... chapu dobře , že hlavní chlastačka je v sobotu?

ne , že se všichni opijete v patek a v sobotu bude nuda... já musim ještě v patek na odpolku takže já vyjíždím ve 22h od Bodamskýho jezera takže přijedu ráno na místo dobře vyspalej :lol: Bude ještě nějaká sumarizace? místa a denního programu a co všchno bude nebo nebude? startovný , přihlaška na místě nebo?

Děkuji stiifii

edit: v pravidlech mi prijde zajimavy ze neni povinny ridic :lol: no hlavne ze musim mit lekarnicku :P
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Free kec - na téma RC AST

Všecky chlastačky jsou ty hlavní . . .
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

Hele kluci, teda hlavně Čížo...asi blbej dotaz, ale prošel sem si pravidla, celkem jim rozumim, jen bych potřeboval vědět, esi světla musej svítít a esi bude postih za chybějící stěrače na autě,který nemá čelní sklo, který pro kategorii offroad není povinný a co si tak mám představit pod pojmem expediční box...
Pro představu...chci jet s RAVkou, tak abych věděl, jak ji mám poladit...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**

Zpět na „RC Adventure Scale Trophy - C1/C2“