Reeno
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 21.07.2017 9:46

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

tákže losinka má zodrané zadné gumy išli dolu veľmi rýchlo neviete mi pani odporučiť nejaké kolesa čo hneď nezoderiem ? ale aby mali aj dobrý grip ? bo problém je že nejazdím po trati ale všade možne aj asfalt aj tráva aj štrk aj hlina

Ďakujem

inak som s autom zatiaľ moc spokojny zatial vymenený 2 x obal diferncialu , hlavne spojkové koleso a 1 ks poloos a asi budem meniť aj tehlice bo už majú na ložiskách veľkú vôlu
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

My jezdíme tak nějak všude, ale asfaltu se vyhybáme....!!! Mizej tam gumy, hlavně ty zadní (máme 2WD). Toť má rada.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

No vida

Jezisek mi nadelil zadni gumy (po cca sesti sadach zadnich stale puvodni... heh..) ale proline caliber, kral trakce, nebyl k mani, takze ten si doprejeme v pristim roce.

Tyhle byly po ruce, sice i s diskem a ja nerad jiny vpredu a vzadu, ale maji takovej sympatickej vzorek na tu zimu :-D ze jim dame sanci. Tak je sjednotim aspon barvou a dyzajnem :-[

Kazdopadne na co to nejvic jede neni motor, neni pecliva udrzba, ale rychly pruhy a samolepky.

Kastle je po dvou letech kupodivu stale pohromade, jen kus rozedrana... Tak jsem ty rohy vzal nuzkama, jeste tu a tam prinejtuju nejakou vyztuz naprasaka a hlavne.....

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

..hlavne ty samolepky.


Mam samy trapny :-D no co, hlavne ze zavodak :FINE:


Ha
Neumim vobrazky :twisted:
Tak priste lepe
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

No
Pred zavodem bylo treba naladit vuz, predevsim prelejt tlumice, vytekly pretesnit, hrsticka O krouzku spravneho prumeru nesmi v supliku chybet. Jeden zadni zaslouzil i vymenu prepousteci zatky s dirama, ve vyteklem tlumici se zbytecne dlouho drela o hlinikove steny ze mela velkou vuli. Zahodit, novou. Tyhle veci musi byt v poradku, tlumice musi chodit jinak nechod zavodit :-D

Obrázek

Obrázek

Jak je to s dYzajnem a pruhama a samolepkama uz jsme si osvetlili, takze hura na pripravenou drahu do Rojšína

Obrázek

..pred zavodem

Obrázek

..po zavode

Obrázek


Seslo se dost lidi, ze to vydalo na kategorie 4x4, 4x2 a deti.
Nam to hrabe jenom zadnima takze ve svy kategorii doslo az na rozstrel, kdy jsme meli stejne bodu. Rozstrel o prvniho, dve kola, dvakrat jsme si vymenili vedeni a po napinavem finale beru zlato. To potesi vzdycky :FINE:

Obrázek


...kastle uz ma dost, ale par nytu a muj oblibemy vivak peclive natvarovany z obou stran kastle zda se drzi dobre. Kotrmelcu to par absolvovalo, stouchancu s ostatnimi taky a netrha se to dal. Kazdopadne kastle je to moc pekna, ale taky moc tenka.. :YOP:
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

gratulujem. mne sa paci aj pred a aj po, mozno viac blata by to chcelo :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

Míro, jak to máš s pozávodní údržbou? Já jsem po příjezdu že závodů hodil auto do vany a tam nechal oschnout a z nějakýho důvodu jsem to hned neosprchoval. Každopádně 1.1. večer jsem se konečně dostal k osprchování podvozku a potom zase sušení. Ovšem po tomhle všem se mi objevily na kovovejch částech slashe rezavý fleky. Začalo tedy čištění a mazání. Ovšem když jsem došel k přední nápravě, tak jsem zjistil, že je zarezlý jedno ložisko (nejspíš následkem delší neúdržby)...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

No,

Rychly auta udrzbu a nahradni dily potrebujou.

Ja treba zadnou nedelal, auto uschlo v kufru :-D a tesim se, ze se treba zitra svezu nekde na zasnezenym parkovisti.

Rozhodne do sprchy, dukladne vymejt vsechny zakouti a nedivit se ze ty kovovy reznou, hlavy sroubu mam taky vsechny orezly, i pruziny obcas chyti lisku. Drbu to pod tou sprchou treba este kartackem na zuby.

Pouzivam WDcko - jako Water Displacement a jako cistidlo, nikoliv mazivo. Pekne to tim vycistim, kartacek na zuby a jedu. Sundany kola, takze muzu na naboje ze vsech stran.. a kdyz tak osetruju loziska, poloosy atd tak relativne vydrzeji. Prebytecny wd pekne otrit. Rozhodne je pak treba je pred jizdou namazat, idealne suchym mazivem - treba grafit nebo cokoliv s cim se da mazat a nenalepi se na to hned hrste prachu v prvni zatacce..

No a spolu s kvalitnejsimi vodoTESNYMI komponenty (regl mam CASTLE, servo savox - to jsem vodotesnosti naucil) to pak funguje s relativne malou udrzbou, dokud neco neulomis nebo z jinyho duvodu to nerozebiras vic, pak samozrejme vse po ceste peclive cistim a davam doporadku.

Obcas to vymenu lozisek chce, sam se musim pustit do dvou zasadnich z prevodovky na poloosy (atyp, jsou jen japonsky, skoro petikilo v hajzlu) a rizeni ma hrozny vule, to je na rozebrani celeho auta a moc se mi nechce :-D
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

Takže je to tak, jak jsem si myslel :-D Ten postup s WD40 jsem aplikoval, potom jsem to otřel a namazal silikoňákem pohyblivý části. Mimochodem, osvědčil se ti silikonovej sprej?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

Hele s mazivem je to osemetny. Ja tomu moc nehovim. Ten grafit existuje i ve spreji, to se hodi treba na poloosy. Ale tekuty mazivo jakoze na loziska atd... tezko rict. To by mel napsat asi nejakej short-course guru, kterej toho namazal vic nez ja...
Treba nam to tu nekdo osvetli.

Ted pouzivam takovej spesl sprej, kterej maze, ale nemasti, to fouknes a hned posypes treba prachem a ono to proste neulpi. Noc se na to nenalepi, vodu to odpuzuje. Dal mi to kamos co ma autoservis, musim prijit na nejakyho dealera, je to skvely, ja nikdy nic takovyho nevidel :-D
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

Právě že jsem se dočetl, že silikoňák taky uschne, ale taky nejsem expert co se týče maziv :-D
A náhodou název toho spreje by jsi neprozradil? :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

Ma to voloupany :-D byla to nejaka zelena plechovka, zjistim to. Ma to od dealera, na kramu to neni
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

Super, dík :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

Takový malý lipenský Boneville :-D

Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: horizon - Losi XXX SCT AVC

pekne ponitovane. este kusok a je to ako z Deathrace
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „Shortcourse“