Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Axial toyota hilux truggy

Ahoj začal jsem stavět toyotu hilux truggy. Pořídil jsem nový kit jeep rubicon. S kubou (lee) jsem se domluvil na rámu, nášlapech a dalších věcech na šasí a musím říct že výsledek se mi velice líbí bohužel po tom co auto dorazilo domů jsem našel několik drobných ač nepříjemných chyb. Mám problém s oběma nápravami, protože mi to přijde jakoby tam byly špatné zuby a pořádně to nepasuje. Obě jsem měl už 2x rozebrané, ale žádnou chybu jsem nenašel. Nápravy jsou naplněné vazelínou úplně celé, prostě kolik se jí tam vešlo. Kuba tomu zkracoval rozvor a tady je asi největší problém. Kardan je pod hrozně velkým úhlem a po 10 minutách co jsem jezdil doma je již vidět ošoupání. Kuba také vyměnil 3-link a celá náprava byla nahnutá jakoby dopředu. Linky jsem tady zkusil prodloužit jestli by to nevyřešilo problém s kardanem, ale docílil jsem pouze toho že náprava je nahnutá méně, ale kardan se dře na obou stranách a kola nejsou uprostřed lemů. Poté mi přijde, že kardany moc vyčuhují mezi linkami, takže v terénu by chytaly každý kámen. Přední tlumiče musejí mít sundanou vrchní pružinu, protože by se tam jinak nevešli přes platu baterky, ale to si myslím že by se dalo vyřešit držákem tlumičů od MS-technology. Problém je také s řízením kde musí být přehozená dlouhá tyč níže, protože nahoru se nevejde. C čka jsou prohozený. protože jinak je táhlo řízení příliš nízko díky nahnuté nápravě. Děkuji kdyby měl někdo nějakou radu už se v tom hrabu týden a pořád nic :/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PS: elekronika je tam připevněna zatím pouze kvůli zkoušení.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Axial toyota hilux truggy

Marouch píše: Mám problém s oběma nápravami, protože mi to přijde jakoby tam byly špatné zuby a pořádně to nepasuje. Máš pořádně zamáčknutou hrušku do nápravy?Obě jsem měl už 2x rozebrané, ale žádnou chybu jsem nenašel. Nápravy jsou naplněné vazelínou úplně celé, prostě kolik se jí tam vešlo. Kuba tomu zkracoval rozvor a tady je asi největší problém. Kardan je pod hrozně velkým úhlem a po 10 minutách co jsem jezdil doma je již vidět ošoupání.Tím bych začal, zkrať ty spodní linky tak aby měl kardan co nejmenší úhel. Přitom zkontroluj jestli máš vývody z převodovky na kardan v jedné ose, ty dírky na červa proti sobě. Vrať těhlice řízení tak jak mají být a céčka pootoč aby byla vodorovně s povrchem. Po tom všem uvidíš jak se změní úhel serva a budeš koumat dál :-) Kuba také vyměnil 3-link a celá náprava byla nahnutá jakoby dopředu. Linky jsem tady zkusil prodloužit jestli by to nevyřešilo problém s kardanem, ale docílil jsem pouze toho že náprava je nahnutá méně, ale kardan se dře na obou stranách a kola nejsou uprostřed lemů. Poté mi přijde, že kardany moc vyčuhují mezi linkami, takže v terénu by chytaly každý kámen. Přední tlumiče musejí mít sundanou vrchní pružinu, protože by se tam jinak nevešli přes platu baterky, ale to si myslím že by se dalo vyřešit držákem tlumičů od MS-technology.Tam máš místa od baterky, tak to fikni pod úhlem a zatři štětečkem. Problém je také s řízením kde musí být přehozená dlouhá tyč níže, protože nahoru se nevejde. C čka jsou prohozený. protože jinak je táhlo řízení příliš nízko díky nahnuté nápravě. Děkuji kdyby měl někdo nějakou radu už se v tom hrabu týden a pořád nic :/


PS: elekronika je tam připevněna zatím pouze kvůli zkoušení.


Taky trochu nechápu z jakého důvodu ste zkracovaly jen předek, nejlíp by bylo kdyby přední i zadní linky měli stejnou délku.
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Axial toyota hilux truggy

Upřímně to zkrácení jsem nevymýšlel, ale stejnou délku mít nemůžou to nemají ani v originále. Možná jsem to špatně pochopil ale pokud zkrátím linky tak má kardan větší úhel, protože je výškový rozdíl stejný, ale kratší vzdálenost. napadlo mě jestli by to nevyřešil jinej kardan s vidličkami. Každopádně moc děkuji za radu :D
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Axial toyota hilux truggy

Pokud zkrátíš ty dva spodní linky kardan bude mít menší úhel. Ale nese to sebou další problémy, jak jsem psal.
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Axial toyota hilux truggy

A co se týče tý hrušky tak ta je zatlačená dobře. Vždycky to kousne jenom v jednom místě, ale když jsem to prohlížel žádnej vadnej zoubek jsem nenašel. :-(
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Axial toyota hilux truggy

U té převodovky, už podle fotky bych řekl že ty červíky nemáš proti sobě. Každopádně se to blbě popisuje, kdyby měl člověk to auto v ruce bylo by to o něčem jíném.Už sem našel lepší fotku.

Obrázek
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Axial toyota hilux truggy

Tak už jsou rovně, ale žádná změna :/ v čem to má vlastně vliv?
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Axial toyota hilux truggy

Je to takový hezčí, když to je v rovině :-D Po tom jak si to měl většinou dělá neplechu přední náprava, nadskakuje ;-)
Premiciog
Nově příchozí
Příspěvky: 50
Registrován: 21.12.2011 0:00
Bydliště: Zlín

Re: Axial toyota hilux truggy

K te naprave a hrusce, mne to delalo neco podobneho. Zvedni auto a otacej spurem a pozoruj kardan jestli se nekouse. Ja ho mel v rovine a presto sem ho musel dat malinko nahoru - zaklonit napravu. Dale kdyz sem cistil napravu, hodne sem ji utahl a hruska s talirem diferaku byla hlucna, v jednom miste sla z tezka - zkus postupne malinko povolovat ty 4 sroubky ve stredu napravy. Ja mam totiz nekvalitni vylisek a je prohnuta tak, ze od stredu se rozevira ke kolum. Treba ti to pomuze jako mne.
Jo a jeste zkus prohodit diferaky a hrusky na napravach a pak i mezi sebou. Take sem tak laboroval.
SCX10 - Dingo,
SCX10 - Jeep Rubicon
Whelly King
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Axial toyota hilux truggy

Hlavně musíš mít v rovině ty malinký značky na kardanech.Dělalo mi to na scxku taky... snad to pomůže
.. :YOP:
Obrázek
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Axial toyota hilux truggy

ja mam mex hilux tuggy, tak mozno ti foto pomozu
http://www.rcportal.sk/mex-truggy-g2430
napravy som natocil pomocou predlzenia a skratenia linkov, lebo mi vadilo krizenie kardanovych klbov. inac s tymi iRokami ( ak mas 1.9 /118mm ) asi budes mat trochu problem.
tu som ich skusal, nema to dost vole na zatacanie kolies: https://www.youtube.com/watch?v=_Iv89rO9ZCc
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Axial toyota hilux truggy

Kardany jsem poladil podle rad, diferáky přehodil a je drobné zlepšení ale pořád to není ono myslíte že má cenu zkusit propilovávat jednotlivé zuby? protože já už opravdu jinak nevím.
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Axial toyota hilux truggy

Ahoj tak konečně jsem se k tomu dostal a rozchodil to :D mam jenom jedinej drobnej problém :/ servo mi zatáčí na druhou stranu a nemůžu najít jak ho přehodit aby točilo správně :-( jinak problém s kardanem a nápravama je vyřešenej :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Posunul jsem převodovku pomocí takové destičky dozadu a kardan se tilika neláme také jsem vyměnil tlumiče za kratší :tleskam:

Obrázek

Obrázek

a začal jsem pracovat na podbězích :OK:
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Axial toyota hilux truggy

Na vysílačce ti nejde dát reverse?

EDIT: koukám na fcb, že už jsi to vyřešil :-D
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Axial toyota hilux truggy

jojo už jezdí :-D ale opravdu by mě nenapadlo že se to přehazuje tlačítkem end :D

Zpět na „SCX10“