Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Ascender z Tábora

Ahoj, zde je pár fotek mého Blazera. Zatím z velké části originál KIT.
Osazen: Servo Savox SW-1210SG (20kg), motor 35T HPI, regulátor Mtroniks tio Rock C, krátké baterie LiPol Black Magic 7.4V 4200mAh 35C EC3 96mm, RC DX4C/SR410 - ošetřeno PlastiDipem
Zatím originální pneu (se závažím).

Další kroky: instalace navijáku, pevnostních nárazníků, světelné rampy a hlavně kvalitního pneu a disků (stále nemám vybráno)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ascender z Tábora

Ahoj Honzo. Máš to moc pěkné a i pěkně jezdí, tedy ty s ním pěkně jezdíš. Na to že jsi jel poprvé u nás Trial a s tak velkým autem, tak jsi měl pěkný výsledek. Ať se stavba daří.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

Díky, Byla to pro mě super zkušenost a třeba se Trialu začnu věnovat víc (že by třetí auto do rodiny :lol: )
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Tábora

Čauko, kasňu máš uchytenú na magnetoch? Nevidím trčať nosníky. Mohol by si prosím odfotiť? Dík
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

Nee, přes suché zipy. Nevím zda to bude definitivní řešení (když auto udělá několik kotrmelců, tak se třeba jedna část odepne). Hned jak budu doma, nafotím.
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Ascender z Tábora

Zdravim do Tabora,

Blazer dobrej, vokukoval jsem ti ho v pimverku a zjistili jsmejsme, ze v jednoduchosti je krasa... :FINE:


Tak se tesim na ferovy narazniky a kola, ono to opticky hezky poskoci.

Nad tretim autem si hlavu nelamej, kdyz to doma projde jdi do toho. Ja taky mel kdysi jen nitro monstra. Pak jsem ale natrefil (blbec) na mistni kluky a 3 uz mam, zda se navic ze pribydou dalsi a dalsi... A dalsi... A
:-D
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

Já se chystám o víkendu na Ještěd (pokud mě nedostane nějaká rýmička :roll: ) a tak následně uvidím, zda Vaterra bude spíše expediční a nebo jí zkrátím a budu to spíše orientovat na trial
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Ascender z Tábora

No,myslím že upravená,hlavně zkrácená, vatera má velké ambice na trial.Teď zrovna u nás Fanda z ní dělá special,tak jsem zvědav na výsledek.Taky pořád uvažuju o zmenšení na trial,problem je že stejně by nebyl čas objíždět soutěže,sotva jedu expedičky.Nejvíc mě na vateře baví ten rejd a náklony.Máš pěknou barvu blejzra,viděno naživo ve Vimperku,čekal jsem jak se popereš s tratí,pak jsem musel odjet(rodince byla zima),ale myslím že ti branky asi byly trochu malý co?
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

no čekal jsem to horší. Hlavně to bylo mé úplně první seznámení s RC trialem
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Tábora

modrejpupek píše:Nee, přes suché zipy. Nevím zda to bude definitivní řešení (když auto udělá několik kotrmelců, tak se třeba jedna část odepne). Hned jak budu doma, nafotím.


Ok, zaujíma ma, ako si to tam vyriešil. Ja pôjdem asi tiež do Vaterry a zatiaľ som mal skúsenosť len s ABS Pajerom, no a na Lexanových búdkach sa mi nepáči, keď trčia von kolíky a sponky, tak špekulujem ako to poriešiť.
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

Pokusil jsem se nafotit jak jsem uchytil kastli přes suché zipy

na kasty je to jednoduché (jen to chce kvalitní oboustrannou lep.pásku (ideálně tu pěnovou která je cca 2mm tlustá - lepil jsem s ní zrcadlo v koupelně)
Obrázek

a na podvozku jsem si jen hrál s tím, abych měl co největší plochu a chtěl jsem to tak aby to nebyl nevratný postup
Obrázek

na neupravený držák karosérie, jsem nasadil dvě kulaté podložky. Ve spod je vysoká a opřená o tu dosedací plochu na držáku abych měl horní plochu cca stejně vysokou jako špička držáku a na ní sedí široká (cca 2cm), pak opět lepící páska aby zip nesjížděl. Celé jsem to překryl delším suchým zipem a přitáhl stahovačkama. Chce to udělat dost pevně aby ten suchý zip nesjížděl ze špičky držáku.
Obrázek

Asi to není ideální řešení a ani ne finální, ale taky jsem nechtěl mít sponky na karosérii
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Tábora

Takže teraz máš kasňu o niečo vyššie, ako by bola so sponkami? Myslel som, že pôvodné držiaky si dal úplne preč.
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

To nemám, Ty držáky mají poměrně velký rozsah nastavení výšky (je vidět, že Vaterra uvažovala o tom, že na to lidi nebudou dávat jen origo karoserii). Takže v současné době mám kastli na minimální výšce (už se opírá o držáky nárazníků)
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Tábora

Tak to je bomba! Díky moc za info a nech Ti to jazdí! :FINE:
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

tak dovolená mi umožnila trochu na Vateře zapracovat. Konečně svítí dle mých představ.

Osvětlovací modu DSYS, předek svítí trvale na 100% a v zádu obrysovky trvale, brzdovky (v neutrálu - crawler mod na reglu) a zpátečka. Zadní světla jsem si vyrobil (ty samolepky jsem opravdu nemusel).
Obrázek
Obrázek

Dále světelná rampa z rcoffroad.cz
Obrázek

Další drobné úpravy:
upravená čelní maska
pevnostní nášlapy z rcoffroad.cz upravené na vaterru
doma dělaný zadní nárazník
předělané uchycení přední nápravy aby v plném rejdu nebrousilo pneu o tlumiče.
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler

Zpět na „Vaterra Ascender“