Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Varerra K-5 jih moravy

Tak ve čtvrtek mi přišla krabice s tímto autem a dnes jsem již jezdil.Vůbec jsem tomu nechtěl věřit,že to rozhýbu.Jsem na elektroniku kopyto.Od prodejce jsem dostal kit auta a hned jsem objednal regulátor Storm Rock 35T,motor HPI Saturn 35 a servo Absima S150MH . Vysílačku jsem měl GT3B . Trochu jsem tápal při montáži linků ,ale nakonec se zadařilo. Jelikož jsem zařízen na baterie standartní ,tak došlo na výrobu držáku. Materiál opět co dům dal - ze střechy jsem uškubl kus hliníkovýho plechu a zbytek pochází z německého merkura. Přichytil jsem jej na původní plovoucí držák nad přední nápravu.Karoserie mě teprve čeká,tak snad se s tím poperu.Přijímač tam zatím jen tak statečně visí,jelikož servo je v předu a přijímač má krabičku vzadu.No prostě není zatím prodloužení káblíku.

Obrázek
Obrázek

Zbytek fotek zde : http://milan3528.rajce.idnes.cz/Vaterra ... r_Ascender
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

Tak moje první karoserie je zhruba nastříkaná. Ještě nikdy jsem tohle nestříkal,tak přimhuřte oči nad případnými nedostatky.
Obrázek

Zbytek fotek zde : http://milan3528.rajce.idnes.cz/Vaterra ... r_Ascender
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Varerra K-5 jih moravy

Aké nedostatky? :OK:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

Taurus84 píše:Aké nedostatky? :OK:


No kdyby náhodou. :BYE:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

Tak jsem trochu pokročil a až na detaily je hotovo. Časem snad přibude interiér.
O víkendu ušpiním pneu,takže jsem rychle nafotil v lesku.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Varerra K-5 jih moravy

Vítej, pěkné :tleskam: Už si měl nějaký model nebo si začátečník? Poté napiš první dojmy z vaterky :OK:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

maztekk píše:Vítej, pěkné :tleskam: Už si měl nějaký model nebo si začátečník? Poté napiš první dojmy z vaterky :OK:


Stavba modelu je moje první.Jinak mám ještě Axiál ,ale ten byl RTR.
Ale mám dost zkušeností s RC tanky 1:16.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Varerra K-5 jih moravy

Zkušenosti z tanků jsou nejspíš vidět u té kastle, která se ti náramně povedla a ten zbytek si každý musí časem vychytat :OK: Myslím že si psal tady kolegovi že se ti barva líbí a jestli to si ty (nebudu to hledat) tak bych řekl že se povedla úplně stejně, tudíž na jednotku :tleskam:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

maztekk píše:Zkušenosti z tanků jsou nejspíš vidět u té kastle, která se ti náramně povedla a ten zbytek si každý musí časem vychytat :OK: Myslím že si psal tady kolegovi že se ti barva líbí a jestli to si ty (nebudu to hledat) tak bych řekl že se povedla úplně stejně, tudíž na jednotku :tleskam:


Ano,kolega byl velmi kolegiální a poskytl mi čísla barev.Kastle se povedla,ale musel jsem toho dost nastudovat tady na foru.U tanků je to úplně něco jiného.Tak jak já se třeba usmívám dotazům nad zhotovením rzi na vozidlech,tak se jistě budete usmívat mým některým dotazům.Já se ale budu snažit to dohnat a doplnit si znalosti v tomto oboru.Je to něco úplně jiného.Tank se lakuje zvrchu,tohle zespodu,a taky jsou úplně jiné barvy.
Auta budu mít spíš na rekreační ježdění a na odreagování od tanků. Malou miniexpedici jsem již podnikl a celkem se mi to líbilo.Tak snad někdy ....
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Varerra K-5 jih moravy

Tak tomu tedy říkám dvojče 8o
Jetli se někde potkáme na expedici, drž se radši dál, ať si každý řídí to svoje auto :-D
Ta naše jezdí takhle:
https://youtu.be/RR9a8YadZW4
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

mirovito píše:Tak tomu tedy říkám dvojče 8o
Jetli se někde potkáme na expedici, drž se radši dál, ať si každý řídí to svoje auto :-D
Ta naše jezdí takhle:
https://youtu.be/RR9a8YadZW4


Parádní video.taky mě to tak bude jezdit a auta si jistě poznáme.Já mám nad pravým blatníkem asi milimetrovou černou tečku. :-D
Tu jsem tam schválně udělal,aby jsme si auta již na dálku poznali. :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

Tak dnes jsem Chevrolet trochu prohnal po zahradě a zdá se mi,že je karoserie stále nahlá na jednu stranu - nalevo ve směru jízdy.Je to asi tím ,jak motor zabírá a vzniká asi lehký skrut či co. Trochu se to napravilo že jsem na té levé straně dal tlumiče více natvrdo. Ale stejně si myslím,že by to chtělo olej z tlumičů ven a jezdit jen na pružiny. Máte s tím někdo více zkušeností,zda by to mohlo být lepší s tím nakláněním karoserie ? Jinak podvozek podle mě je srovnatelný s Axialem. S terénem nemá problém a podstatně větší rejd.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Varerra K-5 jih moravy

Mas to naklonene permanentne, alebo len pod plynom? Aku mas dlzku panhardky? Ja som olej do tlmicov nedal, urcite dam vediet ako to jazdi. Dufam ze uz budui vikend.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Varerra K-5 jih moravy

Taurus84 píše:Mas to naklonene permanentne, alebo len pod plynom? Aku mas dlzku panhardky? Ja som olej do tlmicov nedal, urcite dam vediet ako to jazdi. Dufam ze uz budui vikend.


Většinou je to nahlý když dám plyn a pak se to pomalu dostává do správné polohy.
Panhardky - to zatím nevím co je a uráží mě to .... :YOP: :YOP: :-D
začínám , tak ještě ty pojmy tak neznám.měl by tady být nějaký překlad těchto výrazů. Ale tuším že to bude nějaká tyčka vepředu.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Varerra K-5 jih moravy

Je to vlastne štvrtý link vpredu, ktorý ide kolmo na ostatné 3. Mal by mať 66mm+12mm predlžovák. A ten jeden vrchný samostatný link vpredu je v manuáli zle označený. Má mať 61mm+12mm, nie 66mm+12mm.

Ale z toho čo opisuješ to asi naozaj bude torque twist. Pri klasickom 4-linku v predu by to nebalo byť až tak badateľné.

Zpět na „Vaterra Ascender“