Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

přátelé

tak mám zatím skóre 4 vrtáky z toho jeden kobaltovej. Chladím, ale jde to veeelmi pomalu. Ještě to neskončilo. To je fakt děs.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Já jsem ztrhanýho červíka vybrousil - vyvrtal kulatou zubařskou frézkou ( s průměrem cca 2 mm ). Závit jsem nezachránil, ale hlavně, že to celé povolilo.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Ty nemáš malýho dremla? Normálně ten kloub rozřežeš a je vymalováno. Nevím proč by se měla poškodit hruška, pokud na to nepůjdeš flexou. Normálně červy povoluji torxem, pár už jsem i odvrtal (to je očistec) něco vytáhl, nevím jak se tomu řekne tím vrtákem na stržené šrouby a dva klouby už uřezal dremlem. Nikdy jsem nepotřeboval shánět nic jiného než přeřízlý kloub kardanu ;-) Tož neplakej a makej, ono to povolí :lol:
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

já už to dělal několikrát, kobaltovym na pomalý otáčky, nejdřív 1,5 pak 2,5 a šlo to, ale ve svěráku ve stojanový vrtačce
když to děláš na autě tak to musí být nářez, chtělo by to aspoň vyndat a do svěráku
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

ufff. dremla ani zubařskou vrtačku/frézu nemám. Příbuzná, co je zubařka mi to do ordinace asi nevezme. Ale mám 3 děti, který mi chtějí neustále pomáhat a koukát, jak vzteklej tatínek odvrtává podělanej červík. To bude asi ten důvod, proč mi to tak dlouho trvá. ;-)
Tu vodu v misce, kterou chladím mi chtěl včera ten náš nejmenší vypít.
Na žádnou expe se zatím nechystám, takže mohu z vesela dál odvrtávat. Fanoušků mám doma dost a zatím i trpělivou ženu.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Ono to odvrtat půjde jen je to fakt o nervy a vrtáky. Dremla mívají jednou za čas v Lídlu za dobré peníze, mám ho snad už dva roky a pořád maká ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Jen abys taky neco odvrtal a ne jen lestil dulek... :-D
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Vím, že to co napíšu ti asi nepomůže ale pro ostatní a pro příště. :-(
Nedávno jsem řešil stejný problém, tedy vyšroubovat červík z kardanu. Měl jsem ho důkladně zalepený a při pokusu o vyšroubování se mně zalomil limbus a zůstal v červíku.
nemohl jsem ho odtamtud dostat ven a tak jsem začal přemýšlet jak ho odvrtat. Není to jen tak a hrozí zde poškození některých dílů a samozřejmě ten červík není z bláta.
Vzpomněl jsem si na to jak odlepit pneumatiky z rávku. Udělal jsem si přípravek ze silného papíru na odstínění plastových dílů od tepla a poté jsem na kousku odlitku dodávaného s Axíkem odzkoušel co vydrží abych plast neroztavil. Vydrží vcelku dost na to aby lepidlo povolilo. Poté jsem část s červíkem ohřál, kousek zalomeného imbusu vypadl najednou sám a červík jsem lehce vyšrouboval. :-)
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

renda567 píše:Vím, že to co napíšu ti asi nepomůže ale pro ostatní a pro příště. :-(
Nedávno jsem řešil stejný problém, tedy vyšroubovat červík z kardanu. Měl jsem ho důkladně zalepený a při pokusu o vyšroubování se mně zalomil limbus a zůstal v červíku.
nemohl jsem ho odtamtud dostat ven a tak jsem začal přemýšlet jak ho odvrtat. Není to jen tak a hrozí zde poškození některých dílů a samozřejmě ten červík není z bláta.
Vzpomněl jsem si na to jak odlepit pneumatiky z rávku. Udělal jsem si přípravek ze silného papíru na odstínění plastových dílů od tepla a poté jsem na kousku odlitku dodávaného s Axíkem odzkoušel co vydrží abych plast neroztavil. Vydrží vcelku dost na to aby lepidlo povolilo. Poté jsem část s červíkem ohřál, kousek zalomeného imbusu vypadl najednou sám a červík jsem lehce vyšrouboval. :-)


dík Rendo... pro příště ano. Teď už jen vrtám a leštím důlek.
Každopádně do budoucna vím co bude jinak. Vše torx a delší červík, aby se v případě poškození daly nabrousit a vrazit tam šroubovák. Tu pakárnu co mám teď, už vážně nechci.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Pokud je tam zakalený červík, nebo tvrdší, můžeš ho nahřát nejlépe modelářskou letlampou a tím ho popustíš, materiál změkne a půjde lépe odvrtat. Odvrtával jsem takhle i zalomený závitník. další výhoda je, že si to můžeš líp upnout. Případně mi to pak už takhle můžeš poslat, pokud se ti to nepodaří odvrta a já už si s tím poradím a poškozenou část na kardanu vyměním.

Pro další, co se jím tohle už stalo, základ aby se to nestalo je fakt KVALITNÍ imbus klíč!! mě se tohle dřív taky stávalo, když jsem používal klasické L klíče, který koupíte za pár kaček v železářství, pak jsem vyzkoušel XCEED, přesně broušený s kaleným výměnným hrotem, který se sedne přesně do šestihranu, jak prdel na hrnec a od té doby jsem nestrhl ani jeden a pokud jsem cítil, že by spíš praskl klíč, tak jsem si červa nahřál a pak to povolilo bez problému. Na tomhle nešetřete, ušetříte si pak nervy :-D :-D :-D
Když už se stane, tak postupujte tak, že zkusíte torx klíč, pak pokud to jde říznout drážku na klasický šroubovák, pak zkuste odvrtat levostranným vrtákem.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Zrovna sháním kvalitní imbusy, tak děkuju slicku za radu... I když je to za majland, objednám ty xceed... :) Mě už fakt to bláto od extoolu a další... nebavěj... Ještě sem byl spokojenej s imbusovými bity od bernera... měl sem je od 1,5mm a i takle malej prostě držel... Ale bity sou svině a semtam se nějakej někde prostě ztratí... no... a tak už mám jen 5mm... :DD
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

npppp píše:Zrovna sháním kvalitní imbusy, tak děkuju slicku za radu... I když je to za majland, objednám ty xceed... :) Mě už fakt to bláto od extoolu a další... nebavěj... Ještě sem byl spokojenej s imbusovými bity od bernera... měl sem je od 1,5mm a i takle malej prostě držel... Ale bity sou svině a semtam se nějakej někde prostě ztratí... no... a tak už mám jen 5mm... :DD


Schválně pak napiš, jak jsi spokojený a co si o nich myslíš. Nekupuj s kuličkou, je tam větší pravděpodobnost ulomení, protože je tam ubraný materiál. Bohatě postačí, když vezmeš první tři velikosti 1,5-2-2,5 mm. Tu velikost 1,5 mm - klasický červík M3, doporučuji tento zkrácený typ:
http://rchobbyracing.cz/Naradi/imbusove ... De/X106301
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Já jsem koupil na 1,5 imbus šroubovák v modelářství. Teď z hlavy nevím firmu. Stál asi 120kč. Používám ho asi půl roku tak 4x týdně a max spokojenost. Jako Extol mám taky, ale tam ta 1,5 nedělá dobrotu. Používám je od 2 vejš a pro modelaření to už stačí. Přeji hodně trpělivosti s vrtáním a s těma asistentama s tebou soucítím. Ten můj si dnes vzal štětec a šel natřít motorku. Jenže jí tím kovovým obalem odřel. Málem jsem zešílel.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

Musím napsat, že strašně moc udělají i šroubky samotné, jednou jsem nakoupil Torx červíky M3, za velice dobrou cenu, ale byly to takové zmetky, že šli do koše, takže se mi bohužel potvrdilo pravidlo: "levně kupované, dvakrát kupované" :-(
A tohle vidím i u klasických šroubků, je zvláštní, že beru šroubky od jednoho dodavatele a občas se stane, že jsou jiný, než v předchozí dodávce. :-p
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: jak odvrtat červík z kardanu POMÓÓÓC !!!

plutoone84 píše:Já jsem koupil na 1,5 imbus šroubovák v modelářství. Teď z hlavy nevím firmu. Stál asi 120kč. Používám ho asi půl roku tak 4x týdně a max spokojenost. Jako Extol mám taky, ale tam ta 1,5 nedělá dobrotu. Používám je od 2 vejš a pro modelaření to už stačí. Přeji hodně trpělivosti s vrtáním a s těma asistentama s tebou soucítím. Ten můj si dnes vzal štětec a šel natřít motorku. Jenže jí tím kovovým obalem odřel. Málem jsem zešílel.


rozumím ti. Velká motorka, není model auta, přesto. Ten náš malinkej mi obešel nově nastříkanou Toyotu nějakým klíčem a děsne se u toho smál. Hodinu po nastříkání. Já už tyto záležitosti ani neřeším, protože s těma třema malejma to ani nejde jinak.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel

Zpět na „FreeKec“