Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Tak pár novinek a ukázek toho, co se dá všechno udělat s modulární nápravou.
Toto jsou zakázkové nápravy pro model bagru v měřítku 1:14, kde zadní náprava je uložena kyvně v ložiskách, narozdíl od přední, která bude s rámem bagru napevno. Bylo vložena silnější hřídel 6 mm, domky na ložiska byly udělány větší a ocelové pro ložisko 6X16X5 mm, ozubené soukolí diferenciálu HD.
Zakázkové disky. Váha nápravy 450 g, váha jednoho disku 150 g.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

A tady moje další novinka, modulární náprava s komplet zadním řízením.

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Modulární nápravy Axial

Velice zajimavé. Dají se objednat? Nebo to je prototyp?
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Ano, dají se objednat, vše dle přání zákazníka a jeho potřeb. :OK:

Jen prosím o trpělivost, těch objednávek na nápravy a dalších dílů je dost a nestíhám, jen přeci to není za den hotové, dík ;-)
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Modulární nápravy Axial

O.k.počkám až se objednávky uvolní. Díky za upřesnění.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Modulární nápravy Axial

Ahoj ... ja na to uz 20min koukam a nemuze se s tim trochu srovnat... to je jako urcene k zastavbe do expedicniho auta? Ja tu ted koukam na dva podvozky co mam na stole jeden je z krabice jeden je postavenej.... a kdybych tuhle napravu chtel dat do tech aut tak bych z toho asi omarodil... uvedomujes si ze spojovacka v tuhle chvily je tak vysoko ze kdyz uz tam nebude hned tak pri propruzeni pujde do ramu? ze to servo je tak vysoko ze je vys nebo stejne vysoko jak shocktowery? a ze obvykle tam byva baterka, servonavijak nebo motor... nekdo tam ma kapotu? a jak tam to servo bude chodit pri krizeni? mam jeste vic otazek ale pro zacatek takhle... mas treba fotku kde to je v aute?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

Ale trialisti takhle uložený servo na svých autech používají a rámy mají ještě užší. Navíc právě tahle verze řízení umožňuje dát servo naviják hned dopředu před servo řízení. A co se baterky týká, tak umístění nahoře nad nápravou není stejně moc moudré, lepší je nízko a mezi převodovku a přední nápravu. Do rámu jsem to ještě nedával, ale nevidím důvod, proč by to nefungovalo, ale něco jsem mohl přehlédnout, neříkám, že jsem neomylný.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Modulární nápravy Axial

Ok ja vim ze baterie ma moudrejsi ulozeni ale troufnu si rict ze vetsina lidi ji ma nad napravou... ale proc je to proste vsechno tak vysoko? Nad naprovou je neuveritelne tlustej kus materialu pak valecky podlozky dalsi drzak serva a servo je jeste na dalsich váleckach... na tehlicich je nasroubovanej nastavec na tom nejakej vysokej kloubek...strasne slozity... proc kdyz uz to vyrabis sam na svoje napravy to neni v jednom kuse? Docela rad bych to videl v nejakym aute jak to bude fungovat...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

stiifii píše:Ok ja vim ze baterie ma moudrejsi ulozeni ale troufnu si rict ze vetsina lidi ji ma nad napravou... ale proc je to proste vsechno tak vysoko? Nad naprovou je neuveritelne tlustej kus materialu pak valecky podlozky dalsi drzak serva a servo je jeste na dalsich váleckach... na tehlicich je nasroubovanej nastavec na tom nejakej vysokej kloubek...strasne slozity... proc kdyz uz to vyrabis sam na svoje napravy to neni v jednom kuse? Docela rad bych to videl v nejakym aute jak to bude fungovat...

Stiifi, já vím, že když to bude z jednoho kusu, tak to bude kompaktnější, ale tohle je jednodušší na výrobu ;-) No a jestli ti to připadne složitý, tak když to vymyslíš jednodušší a funkčnější, dám ti metál, nebo podíl ze zisku :-D
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Modulární nápravy Axial

nevim jak jednodussi na vyrobu misto te zbytecne paky na tehlici vpredu mohla byt ta zadni treba delsi... nechapu proc je na vyrobu jednodussi udelat viic casti... vymyslel neco jednodussiho nemusim... vsechno vsechny druhy rizeni ktery znam dokonce rizeni na nezavisly ramena s dvojim prepakovanim se vradim ze maj min diilu jak tohle... videl si rizeni od BTA crawlersteer? jednoduchy ,elegantni ,funkcni ,lidska poloha serva , nemusis k tomu byt ing aby si to sestavil.... protoze to ma asi tak o 80% min casti nez ten robot na obrazku... jako ja nechci byt zlej jenom jako rikam svuj nazor je dobry kdyz nekdo vymysli neco novyho ale tohle se mi uplne jako nezda...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

To jako myslíš tohle? Jestli jo, tak pak už fakt nemám co říct, fakt mi nad tím řízením padla brada, těch možností nastavení a možností použití a ty tlumiče, jak si je můžeš dát skoro jak chceš, všechno v ložiskách, super přístup, fakt super!

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Modulární nápravy Axial

Slicků, mám od tebe spousty funkčích věcí a tvoji práci uznávám, ale tohle podle mě nemá budoucnost. Jak píše Stifík... Příjde mi to jako náprava pod transformera... Nezlob se, ale to jest můj názor. Chápu, že něco vymyslet není jednoduché, když chceš začít od nuly, ale tohle je asi slepá ulice :(
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Modulární nápravy Axial

V pohodě chlapi, já to přeci nikomu nevnucuji, já jsem si jen chtěl už konečně udělat řízení, kde nebude ve předu nic vidět a zavazet. Ano, možná to vypadá složitě, mně to tak nepřipadá, každopádně stejně ještě přemýšlím nad tím, jak to ještě zjednodušit. :OK:
No a teď se na to koukám a ty horní linky půjde chytnout rovnou na nápravu a ne na to plato, jak to tam mám já, takže stejně ještě všechno jinak. Jo, jinak to vypadá složitě, protože jsem tam nasekal spoustu vym. podložek jen abych si to doladil, některé tam být nemusí vůbec a další budou vyměněny za jednu delší. Jak to budu dám vědět.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Modulární nápravy Axial

To servo na výšku nebude to pravé ořechové...Když koukám na fotku z boku,tak kdybych nasadil kola,tak je to taková nakoplá koza nebo na kola 2,2 asi dobré. A to tam máš nádstavce na tlumiče....Kdybych je sundal,chtěl kastli dát co nejníž...tak to nejde a opírá se to o kasli ne? A jak je to při křížení? Připadá mi,že tam také není moc mezi rámem místo...nedrhne servo v rámu? Noo,je to celé nějaké moc monstrózní...Doba jde jiným směrem,všichni zmenšují diferáky...a tady je opak...Na expedice a trial to asi nebude....Za mě nápravy dobré na trial náklaďáky 1:10..tam asi ano...Do těch našich osobáčků je to asi velké...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“