Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Co na trhu chybí

z višně jsem nespadl a důvod proč jsem napsal třeba kardany je tento.
Těch opravdu dobrých není nikdy dost. Co se týká narážky na dobré a již existující kardany od Slicka. Já mám od něj celé auto a tedy i kardany a měnit dodavatele určitě nebudu. Jsem s Martinovou prací nadmíru spokojen. A přál bych si, aby tady bylo víc českých výrobců (Koště) čehokoliv, třeba kardanů. To donutí všechny ostatní vyrábět lepší a lepší kousky. A věřím, že se prosadí i za hranicemi. Moje auto má maximum věcí od místních výrobců a všem novým výrobcům moc fandím. Ať vyrábí na koleni cokoliv! Budu to od nich kupovat, protože jim prostě fandím. Slick, Lee, J Pstružina, DSYS. Se všemi co jsem jmenoval mám dobré zkušenosti, protože se na mě třeba nikdy nevykašlali, když jsem byl v nouzi. (např. Martin a můj podělanej šroubek v kardanu.)
Další auto, které plánuji bude mít karoserii od J Pstružiny a spodek taky český. A třeba plastové věci od Koštěte. Už se na to těším.
Jedno bych rád dodal jedno.
Ať hlavně každý výrobce myslí také na klientský servis. Když něco slíbí, tak to splní a když někomu něco prodá, tak se stará i dál o klienta v případě, že je v průseru.

Blátu zdar
P
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Co na trhu chybí

pera2008 píše:Gecko-X - ano vieme hladat, ale tie ceny su z visne. 330CZK za sadu emblemov? Za tu cenu som mal pomaly 2je. tu je stranka: http://www.customcuts.de/
ked to niekto vie vyrobit doma a nie kupovat z Ciny, potom to tu este predat so ziskom, tak povedz ty.
podalsie nie je to o tom, ze precitat nadpis, ale aj dalej:

"Takže prosím o seznam věcí(např. vyprošťovací desky z plastu, makety nářadí apod), které nejsou k mání nebo jsou drahé apod. "

Neber to osobne, ale proste tvoja reakcia je trochu mimo.

Ak ceske rucicky vedia vyrobit to iste, co Cinske deti, alebo ten chlapik v DE a zaroven lacnejsie, tak preco by to nemali robit?
Je napisane v texte, ze nechcu robit zakazkovu vyrobu, cize nieco, co bude univerzalne
K tym motorom: rovno to robit ako sadu, predna maska + chladic + motor ako je to na plastikovych modeloch 1/24, aby ten motor aj bolo vidno

Hele, pokud jsem dobře pochopil, tak hledá něco, co tu není. A pokud navrhujes něco, co na trhu je, byť třeba v DE, tak je to ztráta času, peněz. Předpokládám, ze to chce dělat na kšeft, ne jako charitu, tzn, pokud vezmem logo za 330czk, kolik myslis, ze si řekne, aby mu to stalo za to, vyrobit formu při prodeji možná 50 kusů. :-I
Jak píšeš něco universální a to nápis třeba jeep moc není. Pokud to nebude mít jak Žíla i mimo ČR, SK, tak je to utopie. Toť můj názor.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Co na trhu chybí

co je charita? to, ze niekto vyrobi tie emblemy a ich aj preda za 6eur cca 180CZK a ty tvrdis, ze sa nevmesti so ziskom do 330CZK? pokial dobre pocitam tak rozdiel je 150 CZK na 1 sade emblemov. Materialu je malo, cele co ti treba je stroj, co ti to spravi.
Podalsie, kolko beznych RCckarov si bude montovat motor do modelu, ked nema v nom ani interier a ani samotnu karoseriu usposobenu nato? Kupia model a jazdia, ked sa nieco pokazi tak to jednoducho vymenia, mozno upgradnu.
Vacsina pozera na cenu, cize robit nieco, co tu je/je dostupne a robit to lacnejsie je cesta.
To, ci mu to pojde na odbyt je na nas, nie na nich. Ich robotou je poskytnut produkt na trh a my ako kupujuci musime mat na to zaujem.
Ich ulohou je najst sposob ako to vyrobit v cene, z ktorej budu mat zisk.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Co na trhu chybí

Náš ( český a slovenský ) trh je malý a tak žádná velká série to nikdy nebude. A pokud to nedostanou do rukou prodejci, co chtějí slušnou marži a navíc k tomu DPH ... tak z toho nikdy hodně kusů najednou nečekej. Ale na druhou stranu se ozvi na stránkách Monaka ( http://www.mo-na-ko.net/php/portal/ ), kde lodním modelářům chybí plastové makety navijáků, hydraulických jeřábů, záchranných člunů, úvazníků atd. Je to zase bohužel o malosériové výrobě a navíc v několika měřítkách, ale pár desítek kusů by se ročně určitě prodalo. Taková plastová stavebnice kontejnerů by taky nebyla marná.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Co na trhu chybí

Ano, malo materiálu, ale zřejmě netušíš, co obnáší výroba. To není jen zmáčknout tlačítko a hop je tu výrobek. Samotný výrobek trvá par vteřin, ale nachystat a seřídit masinu může trvat i v řádech hodin. Tak si spocitej, kolik by musel tech emblému vyrobit a hlavně prodat, aby mu to dalo aspoň 1000-1200czk/ hodinu, což je cena, za kterou se u nás prodává hodina na takových strojích. To nejde srovnavat s Čínou, kde se vyrábí s 1/3 nákladů.
Oni ti Zilove a jiní moc dobře vědí, proč to nakupují tam a ne tady. Nebo si myslis, ze i nás to nikdo není schopen vyrobit. Je, ale prostě se jim to nevyplatí.
Ale mám pocit, ze to stejně neuznas, tak je tato slohovka a debata úplně k ničemu.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co na trhu chybí

Někdo zde udělá seriózní nabídku a někteří už neví co by :-p :-( . Pokud ti mohu poradit koukni se sám co lze a nelze vyrábět a hlavně zkus vymyslet něco co zatím nikdo nedělá víz Mr-Lee a jeho rámy. Kdo si doma neumí udělat palubku pro svého miláčka udělá mu ju Jurda polepy každá reklamka tak nevím co se zde řeši :-p jak říkám jdi svou cestou . ;-)

Držím palec a hlásím se jako odběratel. :-I



PS:

Někteří tu furt mečí cena cena ale když si vezmu že třeba na kvalitní disk potřebuji 200-300 g duralu a zbyde mi disk o vaza 50-80 g vše ostatní je odpad a ten kus materiálu stoji minimálně 200 kč a disk kus prodáváte za 300.400 kč a potřebujete jej 4x a konečný zisk je cca 400 kč tomu se opravdu říká zlodějina. :-p U mne jsou zloději ti co koupí v čině za 200 a na webech to prodávají za 600- 800 kč a že jsou jich plné bazary a aukro to už nikomu nevadí. :SHIT:

Tak je to se vším u nás v téhle krásné Romskoislamské zemi.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co na trhu chybí

Pro mě by byla zajímavá výroba diferenciálů do podvozků tatra:
http://forum.rctrucktrial.cz/viewtopic. ... =20#p32799
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Co na trhu chybí

to bych bral teda rovnou nakou modularni stavebnici cely roury tatry a kazdej by si udelal pocet naprav dle prani ;-) hlavne 1/10 ne 1/14 :-D
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Co na trhu chybí

swab píše:to bych bral teda rovnou nakou modularni stavebnici cely roury tatry a kazdej by si udelal pocet naprav dle prani ;-) hlavne 1/10 ne 1/14 :-D

Ale to Hanys nabizi s Hynkem už dávno
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Co na trhu chybí

ja myslel ze jen dily :-O ok poptam se primo u zdroje :-D
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Co na trhu chybí

Dle mého osobního názoru na trhu obecně chybí úzký (průměr kolem 10-11 mm), scale, funkční olejový tlumítka.
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co na trhu chybí

Makety motorů,obaly pro velikost motorů 540,v sestavě V6,8 a 12 by nebyly od věci.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Co na trhu chybí

Mě tak napada jestli někdo dělá pořádně široky 1.9 a 1.55 disky.
Ve 2.2 sou aspoň plastaky na wheely kinga nebo z tamiya blitzera, ale něco poradne sirokyho v 1.55 a 1.9, to by bylo super na padla i balony do snehu.
Obrázek
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Co na trhu chybí

Vzhledem k posledni navštévé 12.12.2015 asi nebude zájem.....
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co na trhu chybí

Jestli mohu i já se přidat k diskuzi, tak třeba motor jsem dělal, Tatra V12 v měřítku 1:14, zájem nebyl velký a cena byla něco okolo 1 700,- Ta cena není malá, ale dělat to už víc nebudu, protože ta práce co s tím je se nevyrovná zisku. Jen samotný návrh to jsou desítky hodin, výroba jednotlivých dílů, zaformování dílů, lití samotný, případná úprava odlitých dílů, cena materiálu, čas lití, atd. To vám nikdy nikdo nezaplatí a to se nebavím o tom, že tyhle formy mají svou životnost, pak je vyhodíte a musíte si udělat nové. K tomu si ještě vemte, jak mezi modeláři stoupá i představa o kvalitě, už jste zvyklý na určitý standart, přesnost kvalitu, ale toho se dá dosáhnout jen v profi podmínkách a takovému produktu pak odpovídá i cena. Koukněte třeba na ceny leteckých motorů od Haulera a zkuste si odhadnout, kolik by byla cena takového motoru v měřítku 1:10. :-D

Zaznělo tady, že když se to bude dělat tady, tak to bude dražší, než v Číně, bude a bohužel s tím nic neuděláme, tady jsou jiné ceny za materiál, práci mašin a lidí.

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“