Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Až se s ním projedeš, třeba změníš názor. Podle mně je to dobrý podvozek. :OK:
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Mira74
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 21.11.2017 11:17

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Měl jsem možnost si jej půjčit ale také hpi Mex a axial vítězství Mex ale finančně to bude jen axial . To mst je zvláštní aspoň co jsem měl možnost odzkoušení.
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Já mám podvozek pod boudou Pajera a budu s ním jezdit jen trialové závody. Na ty mě přijde výborný. :YOP: https://pleskanec.rajce.idnes.cz/Pajero_MST_podvozek/
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Mira74 píše:Sledují to zde docela pozorně a musím říci že u mne MST nevítězí. Dle rozšířeností zde na fóru oproti ostatním moc příznivců také nemá. Čím to je?

Nejspíš tím, že fórum je staré a podvozek relativně nový a poslední dobou je fórum téměř mrtvé.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Ja mám MST a rozhodne jsem spokojen minimalne jak s axialem, ne-li vic.
Libi sr mi jeho rozmery, 1/10. Axial je spis 1/8 mozna 1/9
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Mira74
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 21.11.2017 11:17

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Když jsem byl na Ještědu bylo mi řečeno ohledně tohoto fóra doslovně toto chceš li si zkazit a sprotivit modelářim choď na RC4x4 s nezapomeň hojně diskutovat. Chodím sem rád ale snažím se nezapojovat do diskuse
.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

neviem preco, ale ludia sa stale snazia porovnat uplne rozdielne modely.
1.)Axial, Vaterra TRX4, Carisma a HPI patria do rovnakej kategorie a jazdi sas nimi podobne - expedicia/crawler
2.)Mex, RC4WD - expedicia
3.)CC01,MST - expedicia ale mensich rozmerov

nechcem to nijak skatulkovat, lebo po istych upravach sa da jazdit so vsetkym vsetko, ale primarne tie modely maju ine vyuzite a to aj vdaka pouzitym materialom, mierke a nastaveniu

ak si vyberes model z 1.) tak s tym mozes sa salit v terene, teoreticky jazdit s nim ako prasa
2.) teren si musis vyberat, nemozes s tym jazdit ako prasa, lebo oprava ta bude znacne financne boliet
3.) modely pre mensie karoserie a la era Tamyia CC01.

Co je mierka 1/10? pajero ABS, LC70, ale aj lexan K5, jeep rubikon, ABS hilux a defender. bohuzial sa velmi casto pouziva, ze sa bere to, co vyraba 1.)2.) a aj 3.) ze je mierka 1/10, coz je aj pravda, ale od karoserie zalezi aka je mierka, nie od podvozku.

Kazdy jeden podvozok ma svoje + a aj -. predsa, treba to aj predat a teda nieco ide na ukor inovacie a kvality. ako chces udrzat model predatelny ako tym, ze za ako lacno ho navrhnes a vyrobis?

Je to o preferencii majitela. napriklad premna, je 3.) asi najviac stock class vyzerajuce offroad auta, potom ide 2.) a 1.) je pre mna asi najpouzivanejsia kategoria, lebo poskytuje najvacsi rozsah pouzitia uz z krabice.

Si treba uvedomit, ze vela RC modelarov, vlastne ani modelarov nie je, lebo si tie modely nevyrabaju, ale kupuju RTR/KIT a nasledne zveladuju. Je fakt malo ludi, co tu tlacia a navrhuju si podvozky a vyrabaju karoserie ( su zase aj taky, co robia doslova umelecke diela).

co sa tyka k forumu: ano, zmenilo sa to tu, niekedy sa ludia boja napisat nieco k prispevku, ale je to lepsie, ako tu boli uzivatelia, kde pokial si nema pittbully a model upravenzy na ttial s 100g/koleso zavaziami, tak si bol lama a ked si si podla ich predstavy neupravil model, tak ta len kritizovali a nedokazali pochopit, ze nie vsetci stavaju modely podla nich.
HAWK

podla mna MST je dobry podvozok, zatial som na nom videl len pokrutene kardane
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Mira74 píše:Když jsem byl na Ještědu bylo mi řečeno ohledně tohoto fóra doslovně toto chceš li si zkazit a sprotivit modelářim choď na RC4x4 s nezapomeň hojně diskutovat. Chodím sem rád ale snažím se nezapojovat do diskuse
.

No, je to proto, že málokdo snese kritiku svého "úplně nejlepšího modelu" a málokdo také dokáže napsat kritiku způsobem který neuráží. Ale to je dnes obecný problém fór. Na Ještědu ti nikdo neřekne do očí že máš blbej model, ale na fóru klidně. No dnes už ne, dnes je fejsbúk. Když jsme tu začínali, tak se tu člověk opravdu dozvěděl, co a jak udělat lépe, čeho se vyvarovat. Ale to nás bylo pár a měli jsme zájem si pomoci.
bflmpsvz
xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

[quote]Když jsem byl na Ještědu bylo mi řečeno ohledně tohoto fóra doslovně toto chceš li si zkazit a sprotivit modelářim choď na RC4x4 s nezapomeň hojně diskutovat. Chodím sem rád ale snažím se nezapojovat do diskuse[/quote]

Ahoj , za sebe ti mohu říci stejnou radu bych ti dal i já . Chod jsem inspiruj se stav , nepouštěj se do debat o ničem. Budeš pro některé jen za vola ( teda 2/3 těch co tu ještě chodí a vyplachují si ústa. Mnoho zdaru šetři a jdi do MEXE stojí zato. :OK: No a to scale ber z velkou rezervou většina aut má průměr gum 90-100 mm což odpovídá nákladaku :-D ale na druhou stranu ruku na srdce kolik by to projelo. Kdyby to bylo chcale ?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

To pera drtiva vetsina defenderu neni 1/10

To xood mam mst s puvodvima gumama prumer ani ne 90mm a projede to vic, nez bys cekal. Je to chcale.
Problem vidim i v tom, ze valna vetsina expedic hranici s trialem, viz Ještěd. Pokud si nastudujes, co obnasi zkutecna expedice, tak zjistis, ze ani na jedne se nesnazi prejet 1metr velky sutry.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

xood píše:
Když jsem byl na Ještědu bylo mi řečeno ohledně tohoto fóra doslovně toto chceš li si zkazit a sprotivit modelářim choď na RC4x4 s nezapomeň hojně diskutovat. Chodím sem rád ale snažím se nezapojovat do diskuse


Ahoj , za sebe ti mohu říci stejnou radu bych ti dal i já . Chod jsem inspiruj se stav , nepouštěj se do debat o ničem. Budeš pro některé jen za vola ( teda 2/3 těch co tu ještě chodí a vyplachují si ústa. Mnoho zdaru šetři a jdi do MEXE stojí zato. :OK: No a to scale ber z velkou rezervou většina aut má průměr gum 90-100 mm což odpovídá nákladaku :-D ale na druhou stranu ruku na srdce kolik by to projelo. Kdyby to bylo chcale ?


ano, treba is na tu FB stranku, kde presne mnou spominani ludia su. najdes ich aj tu na fore, najdes ich vsade,. vlastne nechod nikde, zostan doma a nenavstevuj ziadne stranky. model ti netreba, aj tak su to vsetko sroty, kde sa kazdy na tom snazi zbohatnut. A ako som pisal, scale je o karoserii a nie o pneu a podvozku. a ano, defender je 1/8,5, nie 1/10 ako vacsina ludi povazuje, ale to je presne to, ze ci sa bere karoseria, ci podvozok
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Bere se jako celek
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

tak to asi nie, lebo mozes mat podvozok 1/10, ked karoseriu mas 1/10 blazera a 1/8 toyota. takisto ako nie je rovnaka mierka pri defovi od TRX a defovi od loops/zila/killerbody
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

Pánové a není to jedno, která část modelu je v jakém měřítku? To se pak můžete hádat i o rozměrech diferenciálů v nápravách nebo spojovacího materiálu. Hodně lidí používá pro stavbu sériově vyrobenou kastli (stejně jako nápravy), je pak na majiteli, jak věrně replikuje podobu velkého vozu. Někdo to zvládne lépe, jiný hůř. Přijde mi ale lepší na fóru ostatní povzbuzovat, navzájem si vyměňovat zkušenosti, poradit ...než se dohadovat o detailech (do toho nepočítám pravidla pro soutěže).
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST postřehy ze stavby a dojmy z nového podvozku

pera2008 píše:tak to asi nie, lebo mozes mat podvozok 1/10, ked karoseriu mas 1/10 blazera a 1/8 toyota. takisto ako nie je rovnaka mierka pri defovi od TRX a defovi od loops/zila/killerbody

Myslel jsem celekvjako auto. Karoserie 1/10 jeep yj a podvozek axial s kolama 110mm bude vypadat jako natuneny offroad, ale s podvozkem mst cmx a kola90mm jako seriovka. Ale oboje je 1/10 jako celek, ale kazde jinak pojaté.

A co se tyce karoserie blazera a mu podobnych (lexan axial) to urcite neni 1/10, protoze blazer v reale ma v blatnicich ani ne 180cm
Naposledy upravil(a) gecko-x dne 10.01.2018 22:05, celkem upraveno 1 x.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Max Speed Technology (MST)“