Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

:-p Tak tvarem se mi nejvíc líbí ta růžová klec, světelná rampa vůbec ne :NO: , maximálně na střechu staré kulaté světla, a možná, možná na blatník nějaký otočný světlomet. Záleží k čemu to auto má primárně sloužit, na farmu, na lov, machrování na maloměstě...
Jen můj názor :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

no však sem to psal ma to bejt moderní cestovejastovejreconovej special se starou retro kastlí , trophy truck , šou kar , scale starej off a zaroven moderní technika , něco jako čipfůs v superopravovně , zkusim ješte rampu na korbu jestli nebude hezčí...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Rám předního okna bych trochu sklonil dozadu a nahoře užší. Líbí se mi střecha stupňovitá a pěkný by bylo jí potáhnout hadrem (třeba jen nahoře) a vzadu krátkou klasiku: here nebo jí můžeš potáhnout slámou :lol: HERE

Tenhle má vzadu fajnovou síť HERE


Jedeš pěkně :OK:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

když mě se pravě líbí to kolmé koskaté okno... číší z toho taková sílá ale vyzkoušim to třeba se mi to zalíbí brček mam dost.... jinak mam tu i legendarní rampu s kulatýma lampama tak to taky vyzkoušim jak to bude vypadat.... ted pracuju na korbě abych to viděl jako celek....

nějaký fotky at to nestojí , tady sem předělal ty páky na tlumení už do finální verze uvidíme jestli to vydrží....2x 3mm psh a vložený laminatový kroužky (nařezáno z trubičky co se dělaj linky)
Obrázek

myslim že masa je tam dost to se neutrhne , jedině by se mohli prošoupat ty trubičky ale zas takovej pohyb tam nebude a kdyztak to jednou za sezonu přepouzduju :lol:
Obrázek

na tvar příliš nehledte , řídim se heslem co neni vidět to neslukuju... a co je vidět to jen trochu 8)
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
lucky luky
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 30.09.2012 19:28
Bydliště: Niemes

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

mě se líbí ta první modrá a tu rampu bych zkusil posunout před rampu a niž jako že takový prodloužení střechy jako je to na JK a to ve předu je masko bo taky rampa?
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Hodně se mi líbí růžová varianta s dlouhou rampou. A použil bych i tu rampu v masce.
Nebude to restaurovanej veterán, ale moderně stavěnej offroad se starou boudou, ne?
A na takovej patří moderní doplňky bych řek.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

JJ ta ruzova se libi nejvic protoze ma podle me ten ksilt , zkusim udělat nejaký barianty se kšiltem , až bude hotov nákladový prostor...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Růžová je dobrá, zkusil bych otočit tím obloukem dozadu, aby byla vepředu nižší, vzadu výš. A rampu pod trubku do rámu - místo zpětnýho zrcátka...
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Stavíš to podle oka a fotky nebo se ti podařilo sehnat nějaký blueprint?
Kdysi jsem se o to taky taky pokoušel, ale moc daleko se nedostal právě kvůli absolutní neschopnosti (mojí) sehnat nějaký výkres.
Držím palce, vypadá to dobře tak ať to dotáhneš ke zdárnému konci.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

hele nějakej blueprint sem našel , ale uplně k niěemu dva pohledy a proporčně blbej , takže sem našel fotku z boku a omeřoval fotku a porovnával s blueprintem a dělal nějaký kompromisi na ty základní rozměry z boku , a zhora vzal cca šířku , ale ostatní , prolisy kapoty a výšku masky a všechno ostatní stavim pocitově neměřim nic nemam z čeho , musíš bejt trochu pankáč a nešlukovat to:D
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Ja som nasiel toto:
Obrázek
na stranke: http://www.vintagemilitarytrucks.com/m726%20jeep.htm
skus pozriet tu, ma tam asi vsetky variant:
http://www.vintagemilitarytrucks.com/M715.htm
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

No ja už to mam hotový , přeměřovat to radši nebudu:D mě to napohled přijde dobrý...

tady už mam placičku vzadu

Obrázek

tady mam jako parádní židličku pro řidiče , vlastně sem si řikal jestli tam nechci spíš skořepinu ale tohle mi přijde takovy víc surový
Obrázek
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

podla mna je to super, este aj to sedadlo vizera tak kozenkovo. :OK:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

tak sem pořídil korbičku dozadu a uložil baterku , šel sem až na dřen , baterka je 1mm nad saskem , původně sem ji chtěl kurtovat na šasi a korbou přiklápět ale pak sem si představil jak ji od bahna někde měnim tak sem pod ní šoupnul krabišku...

takhle to vypadá pod korbičkou , při křížení , ta základní placka je 3mm
Obrázek

Ty bočnice šasi co jsou jakoby oblouk sem zapustil , víceméně propustil skrz tu desku aby prostě ležela vzadu na šasi , tady už ta vyřízlá díra na baterku
Obrázek

tady to znamená , že baterka je polovinou objemu pod podlahou , což už se vyplatí než kdyby byla celá na korbě

Obrázek

tady ten šuplík na baterku , trochu se tam vloudil kardan ale s baterkou se tam spolu vejdou to ještě zadekluju

Obrázek

tady práce na sajtnách zhruba se se držel co je v originalu , detajly udělat , ale zbytečně nešlukovat... Obrázek

tady už s podběhama samozřejmě že sem ty díry původně vyřízl velký tak sem to zpátky dolepoval... stane se no..

Obrázek

to pérování pod korbou tam bylo jakože trochu uplně netěsno , vlastně se to tam nevešlo ale nechtělo se mi to zvedat nad to šasi tak sem tam odborně provedl vybrání materialu , nebo spiš prolis , aby to bylo na šasi a nedřelo... možná to vypadá hnusně ale je to neviditelný místo takže tohle je jen funkční úprava , prostě každej mm dobrej:D

Obrázek

no a pak tady příprava na ty proužky na dně to mě baví nejvíc :roll:

Obrázek
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Je vidět že jsi velmi šikovnej a nad prací přemýšlíš.Dobré chlape.

Zpět na „Scale projekty“