Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: JEEP JK 2D Milan

Tak osobně Dsys moc rád nemám..ale používám dva.. :-D zase je tam výhoda,že je placatý a dobře skladný...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

Dnes mi přišlo tohle na zkoušku.Myslel jsem si že s tím vydr.. a ono houby.Je to menší.Měl jsem možnost to vrátit,ale manželka rozhodla že to bude pro vnoučka a že se mnou bude jezdit.
Obrázek
A takovýhle mám ty vypínače.Je na něm napsáno 6A 125VAC a 3A 250 VAC.Snese to ty ampéry z baterie ??? Otázka pro elektroodborníky.Já jsem na elektriku matóš.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: JEEP JK 2D Milan

6A 125VAC a 3A 250 VAC Znamená, že zvládne 6A při 125V střídavého napětí. Já myslím, že to proud z baterky zvládne. Kór, když při sepnutí nebude z baterky odběr - motor nepojede a servo bude v klidu. Pak bude vypínač zatěžovat jen to co odebírá elektronika v klidovém režimu.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

plutoone84 píše:6A 125VAC a 3A 250 VAC Znamená, že zvládne 6A při 125V střídavého napětí. Já myslím, že to proud z baterky zvládne. Kór, když při sepnutí nebude z baterky odběr - motor nepojede a servo bude v klidu. Pak bude vypínač zatěžovat jen to co odebírá elektronika v klidovém režimu.


Jinak vypínač vypadá dost robustně a kontakty na které se letují kabely jsou taky dost masivní.No nic,zkusím a když tak budu mít vypálenou další díru do karoserie.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: JEEP JK 2D Milan

Né, maximálně budou trochu očouzené kontakty uvnitř vypínače, ale vůbec bych se toho nebál.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

plutoone84 píše:Né, maximálně budou trochu očouzené kontakty uvnitř vypínače, ale vůbec bych se toho nebál.


To já se toho taky nebojím.Však sem viděl přijíždět v osumašedesátým ruský tanky.
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: JEEP JK 2D Milan

Stejnej vypínač mám cčku, stejně zapojený, jak to chceš udělat a bez problému. A já zase naopak DSYS doporučím.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: JEEP JK 2D Milan

Milan3528 píše:
plutoone84 píše:6A 125VAC a 3A 250 VAC Znamená, že zvládne 6A při 125V střídavého napětí. Já myslím, že to proud z baterky zvládne. Kór, když při sepnutí nebude z baterky odběr - motor nepojede a servo bude v klidu. Pak bude vypínač zatěžovat jen to co odebírá elektronika v klidovém režimu.


Jinak vypínač vypadá dost robustně a kontakty na které se letují kabely jsou taky dost masivní.No nic,zkusím a když tak budu mít vypálenou další díru do karoserie.


Pokud vydržej proud při jedoucím autě, tak je to v pohodě. Vypínat a zapínat to budeš skoro bez zátěže, jak už napsal plutoone84
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: JEEP JK 2D Milan

DSYS je v pohodě...mám v autě...v jiném mám AE 2 opd Axialu - taky v pohodě, v dalších ty levné z hobykingu - spokojenost...pak mám od HPI, další Tazer...prostě vše co má brzdu v neutroši je O.K.
Když se to zkombinuje s adekvátním motorem, tak vše funguje bez závad... :-D
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

kanaďan píše:DSYS je v pohodě...mám v autě...v jiném mám AE 2 opd Axialu - taky v pohodě, v dalších ty levné z hobykingu - spokojenost...pak mám od HPI, další Tazer...prostě vše co má brzdu v neutroši je O.K.
Když se to zkombinuje s adekvátním motorem, tak vše funguje bez závad... :-D


No právě to nevím zcela jistě. Mám ten zmiňovaný DSYS a motor 35T.
Bude to dělat dobrotu ? Zatím se zdá OK.Moc jsem nejezdil,jeliž je tam hrozně slabý servo.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: JEEP JK 2D Milan

Možná to už bude na hraně(nebo za hranou). Podívej se tady, dole je tabulka motorů http://www.dsys.cz/downloads/DC_Regulator_motor_cz.pdf
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

Tak nebylo zbytí a pustil jsem se do výměny karoserie.Tady je pěkně vidět,jak jsem řešil přívod elektriky.Stačilo navrtat dvě dírky na průchod kabelů.
Obrázek
Nejhorší bylo lakování lemú blatníků.Auto jsem měl kompletně olepený maskovací páskou a stejně mi trošku šplíchlo na lesklou část zrcátek.Ale vše jsem spravil.Lakoval jsem základem,pak černou polomat a nahoru Tamiya lak matný.
Obrázek
Obrázek
Takto vypadají zapojené kabely.
Obrázek
Obrázek
K baterii se dostanu po odělání rezervy a vysazení okna.Pak se tam dá slušně manipulovat.Ještě musím vymyslet uchycení rezervy a dát ji také do pořádku po Liborovi.Ty žluté body po obvodu se mi moc nelíbí.
Vypínač na odpojení akumulátoru jsem zatím neřešil a možná ani nebudu a vždy vytáhnu jeden kabel z baterie.
Obrázek
Teď už budou následovat jen kosmetické úpravy.
Obrázek
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

Tak jsem neodolal počasí a dnes poprve vyjel mazlík do terénu.Na foto je vidět křížení a pro model této kategorie se mi zdá slušný.Mám tlumiče 70 mm,ale sneslo by to 80 mm.Alchimoval jsem též s vložkami do pneumatik a vypadá taky dobře.Jediné co se ještě bude upravovat,tak musím dát asi o 5 cm delší kabely ,aby byla manipulace s baterií snadnější.Také mě štve že jsem hned odřel zespodu diferáky a tak popřemýšlím nad nějakou ochranou.Výměna nebo přístup k baterii zabere asi 20 vteřin.Rezervu jsem opatřil křídlovou maticí.
Pneumatiky mě velmi mile překvapily a hrabou jak blázen,přes kameny i v písku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Boční náklon taky super.Samozřejmě jsem jistil proti převrácení,aby se drobek nepotloukl.To bych snad nerozdejchal.
Obrázek
Obrázek

Zbytek fotek pro zájemce zde :
http://milan3528.rajce.idnes.cz/JEEP_JK_2D

Odpoledne to samé čeká D-110 ku.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

Zajímavá věc : když jedu s holým podvozkem tak je vše tichoučký.Jakmile osadím karoserii,tak je auto celkem hlučný.Připadá mi to jako s kytarou.Ta kastle asi působí jako ozvučnice.Máte s tím někdo zkušenosti ? Přemýšlím to nějak odhlučnit,podobně jak se odhlučňují dospělá auta.Poradí někdo ?
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: JEEP JK 2D Milan

Tak jsem nalámal Dextra do Jeepa.Řezat materiál ze kterého je figurka vyrobena,tak to je teda zážitek.Už už jsem vše chtěl hodit do koše,ale vytrval jsem.
Obrázek

Zpět na „MEX by RCMODELEX“