Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Honza285 píše:Plunoobe48: nesedí mně to o 4mm a rozpěra má 9mm tak moc ubrat nemůžu to už by nemusela vydržet.

PitaW: mám to postavené jako 4 link a ty linky jsou plastové s pevným očkem na konci takže je zkracovat nemůžu :-( jedině to předělat na 3 link v kitu na to díly jsou, ale myslel jsem že 4 link bude stabilnejsi

Neboj, vydrží to, mám taky ubráno.
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Další dotaz se bude týkat baterie a jejího umístění. Nakonec jsem koupil hardcase 5200, ale jde mně o to zda ji dat dopředu či dozadu. Jak jsem zde četl oba způsoby mají své výhody a nevýhody. Doma na překážkách z dupla jsou zkoušel obě možnosti a nevidím v tom rozdíl.

Ptam se hlavně proto že pokud se rozhodnu ji dat dopředu budu moct riznout do kastle otvor pro campingaz box do kterého bych umístil ovládání světel (pokud by tam byla baterie, box se tam nevejde) na druhou stranu světla se dají vyřešit jinak pokud budou jízdní vlastnosti lepší s baterií vzadu....
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Dej jí takhle http://plutoone.rajce.idnes.cz/Axial_SC ... 162143.jpg http://plutoone.rajce.idnes.cz/Axial_SC ... 162151.jpg Měl jsem jí vzadu, vepředu a nakonec skončila tady. To že jí máš vzadu, nebo vepředu poznáš hlavně při prudkých výjezdech. ZA nápravu jsem jí dal proto, abych měl místo pro servonaviják. Ale je pravda, že jí takhle dostaneš o kus níž a vo to přece jde :BYE:
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Napříč za motor jsem to také zkoušel, ale jelikož se kastle G6 vzadu zužuje a nemá blatniky je baterka moc vidět viz. Fotky https://goo.gl/photos/7j4NZYN1PfkRJ73D9

Při testování jsem zkoušel vyjet na zeď . když byla baterka vzadu tak auto vždy přepadlo když je vepředu ďokazu ho postavit na zadní nárazník :-). Z logiky je mně jasné že pro pro přepadávání při výjezdu je lepší baterie v predu,ale těžší zadek je lepší pro šplhání. Tak babo raď :-D

Jinak ti musím pochvalit disky ;-) mám objednané úplně ty samé ... Jen čekám s nastrikem jak dojdou abych k nim mohl vybrat stejnou barvu

No a ještě k svetlum jaký pouzivas modul pro osvětlení ?? Dlouho jsem vybíral a nakonec vybral dsys 5.1 po objednání jsem se zacetl do manuálu a zjistil že zase tak moc dobrý (co se týká funkci) není. Tak ho třeba ještě vymenim za jiny
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Disky nestříkej. Lem je hliníkový a loupal by se ti. Jinak světla mám natvrdo do přijímače. Nemám rád, když auto bliká při zatáčení. Takže zapnu auto a vše svítí. Jen bych rád couvačky ale možná časem a spíš na unimoga, než na rubicona. Rampu mám napřímo do baterie, protože ta má 44 3mm diod a napětí z přijímače jí nestačilo.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Koukám na to baterku. Dej jí za přední nápravu. Má to tak drtivá většina lidí.
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Disky stříkat nebudu. Myslel jsem, že čekám až mně dorazí disky abych trefil barvu karoserie k barvě disku rozhodují se mezi červenou/oranžovou/měděnou a nebo černou.

Jinak za přední nápravu se také nevejdou tak je regulátor, krabička s přijímačem a motor (přidal jsem fotky do alba s celým podvozkem)

Za informace o světlých dekuju. Blinkry asi také dělat nebudu, ale chci světla rozsvecet volným kanálem aby auto nesvitilo porad
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Jestli máš 3 kanálovou vysílačku (stačí 3. kanál on/off) tak si můžeš koupit spínač 3. kanálu. ten připojíš do regulátoru a na něj světla. Já mám elektro v krabičce vzadu a tak mám místo na baterku. Motor ani převodovka tam nepřekáží. Ale to uvidíš časem. Já jsme to předělával snad 4x :-D
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Kanálu mám 9 ;-) takže se mužů vyřádit. Kromě řízení a plynu dam na dva světla a jeden obsadím navijákem. Další se uvidí časem co bude potřeba...

Zatím jsem hodil baterií dopředu a jelikož bylo krásně tak jsem na zahradě manželce trošku upravil Skalku :-) jezdí to fakt nádherně
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Ikdyby jsi jich měl 20 ten spínač budeš potřebovat. (nebo jsem o tom alespoň přesvědčen)
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Vyreseno na ten dsys osvětlovací modul lze připojit 16 led a spínání si nastavit na 2/3 polohový přepínač. Už jsem si vytisknul šablonu pro pájení led a o víkendu se do toho pustim pokus mně dorazí balíček s ledkama...

Jinak nakonec jsem si vytisknul novou krabičku pro všechnu elektroniku a přesunul vše dozadu... Tedka ještě vymyslet držák na baterii za napravu
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Včera jsem si hrál chvilku s pájkou a rampa konečně svítí https://goo.gl/photos/rhineHcv5EB8ZL6C7 mno a teď vyřešit kam schovat kabely a kudy se dostat pod karoserií. Někdo nějaký nápad ?? Je to 10x 0.25mm
Uživatelský avatar
izzy_cloud
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 10.03.2016 21:20
Bydliště: Plzeň

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Ahoj také stavím G6 mam i stejný problém se servem ale už je vyřešen.
Koukal jsem na tvoje fotky a zaujala mě krabička na elektroniku od čeho je nebo kde jsi sehnal vypadá jako originál.
:hura:
díky za odpověď
Uživatelský avatar
Honza285
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 11.02.2016 17:16
Bydliště: Hradec Králové

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Vítej jsem rád že je tu další G6. Servo jsem nakonec vyřešil vyříznutím vzpěry s tím, že mám v plánu celou vzpěry předělat.

Elektro krabička je vlastní návrh a vytištěna na 3d tiskárně. Ještě to není finální verze, ale pokud chceš můžu poskytnout soubory případně ti ji můžu vytisknout. Teďka řeším voděodolnost krabičky a také zkouším tisknout jinou umístěnou na nášlapy. Zítra hodím fotky do galerie.
Uživatelský avatar
izzy_cloud
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 10.03.2016 21:20
Bydliště: Plzeň

Re: Axial SCX10 Jeep Wrangler G6 - začátek

Tak to je super.
Bohožel takové možnosti nemám. Kolik by si chtěl za jednu takovou parádní krabičku? Samozdřejmě až vypiluješ vodotěsnost. :OK:

Zpět na „SCX10“