Uživatelský avatar
romca2
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: PRAHA

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Velice pěkná převodovka. :OK:
Willys podvozek Losi
Hammer2 podvozek Tamiya
HUMVEE 1045 podvozek CR-01
Unimog U300 4x4 podvozek Losi do P2 PROTOTIP
Unimog U 300 4x4 podvozek Losi
Unimog U 300 6x6 podvozek Losi
http://romcaparma.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Š
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2016 19:33
Bydliště: Okres Prostějov

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Díky chlapy, to potěší :YOP: .

Teďka řeším problém s M3 závitem na táhlu řazení, zkusil jsem všechny oleje a řezné kapaliny co mám a výsledek pořád stejnej, potrhanej závit, a to jsem pořídil schválně nové očko, protože jsem myslel že to je tím. původně mělo být z oceli, ale nakonec jsem ho udělal s masazi a závit jak víno. Uvidíme jak na to půjde přivařit ocelová vidlička. :BYE:
Naposledy upravil(a) Michal Š dne 05.07.2016 8:07, celkem upraveno 1 x.
„Šedá je teorie,zelený je strom praxe“
Uživatelský avatar
Hanys
Uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: 25.02.2011 0:00
Bydliště: kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Michal:
pokud je se závitovkou problém, tak ji vyhoď.
Jen od ruky jsem načrtnul možné řešení - vidlička uložená mezi dvěma talíři, uvnitř závitovka a utaženo, popřípadě zalepeno. Materiál ocel, kluzná pouzdra v bocích převodovky, materiál bronz. Dosáhneš tak pevného uložení vidličky na hřídeli a nemusíš ji přivařovat...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Hanys.
rctruckercom@seznam.cz
http://www.rc-trucker.com
http://www.youtube.com/rctruckercom

"Není problém něco vyrobit, jen je potřeba nejdřív přijít na to jak...?"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Osobně bych Hanysovo řešení doplnil kolíkem skrz talířky a vydličku
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Michal Š
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2016 19:33
Bydliště: Okres Prostějov

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Hanys: Díky za supr návrh, Měl jsem už udělany mosazny pouzdra pro 3 mm osičku, musel bych to jedině minimalizovat. gecko-x: kolík by se tam určitě nevlezl, protože stěna vidličky je 1 mm. Vidlička je přímo vedena v drážka takže nemá kam uhnout.Trhal se mi závit na 3 mm kulatině, je to ta obyč ocel z ferony. Na spojení by to nemělo vliv, ale mě se to tak nelíbí :-D .
Obrázek
Ráno jsme byli ve městě tak jsem v ložiskách vzal ty nejmenší pojistné kroužky 2,3x0,6. Hodil jsem osku do soustruhu a udělal 2 drážky široky 0,6mm 1 mm od sebe a napasoval tam vidličku a kroužky. Je to tak natěsno, že se ani nehne :tleskam: .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Michal Š dne 05.07.2016 8:06, celkem upraveno 3 x.
„Šedá je teorie,zelený je strom praxe“
Uživatelský avatar
Michal Š
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2016 19:33
Bydliště: Okres Prostějov

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

a v plné kráse
Obrázek
aby to nebylo ocelové osce líto, tak sem z ní nabouchal spony na lana :-D :CIAO:.
Obrázek
„Šedá je teorie,zelený je strom praxe“
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Je zajimavy, jak ta prevodovka zvenku vypada, ze nemuze bejt pajsl rovne, a preci to mas paradne sesazeny :FINE:

Akorat se nam tady mnozi vydlicka. Neni to predpona vy/vý a neni to ani vyjmenovany slovo po V. Ne. Neni. Fakt neni. Vazne. Treti trida ZS kluci :-D
Uživatelský avatar
Michal Š
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2016 19:33
Bydliště: Okres Prostějov

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Sem si říkal proč ji mám pořád podtrženou :-D . Opravím :oops: :YOP: .
To je tím, že je to páleno laserem, jsou tam teplotní deformace, střední díl je ještě uvnitř vybranej a stěna nahoře a dole je pár milimetrů. Pálím to bez děr a 5ka je největší tloušťka kterou mi vypálijou z hliníku a i s tím je celkem problém. Z oceli jsem to ještě pálít nezkoušel, tam se zase udělá tvrdá vrstva. 1 střední díl jsem musel sfrézovat o 2 desitiny, to se kroutilo ve svěráku jak žížala :evil: .tady už jsem musel skládat 7 kousků tak je to vidět, poslední operaci, zkolíkování, dělám až s ložiskama a ozubenými koly, takže to běží. Pálit to vodou, tak je jeden vedle druhyho, ale lepší jak drátem do oka :-D .

Snad jsem, už neudělal žádnou chybu :-D :BYE: .
„Šedá je teorie,zelený je strom praxe“
Uživatelský avatar
Michal Š
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2016 19:33
Bydliště: Okres Prostějov

Re: Truggy trucktrial 4x4x4

Převodovku jsem hodil do barvy, ale když jsem fotil srovnávací foto s obyč převodovkou tak jsem si všiml, že jsem zapomněl srazit nájezdový hrany, takže všechno znova :twisted: :-D.
namontoval jsem ji do auta a provedl první test, zatím řadím ručně, ale když zařadím tam to drží zařazenej stupeň a nikam se vidlička neposouvá, všechno šlape jak má ;-) :tleskam: .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
„Šedá je teorie,zelený je strom praxe“

Zpět na „NON-Scale projekty“