Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

Miro ,já tam ty sponky potřebuju,protože na šroubky už houby vidím a stejně bych se netrefil do imbusu. Ta sponka je pro mě pohodlná.Magnety ... je to taky cesta,kterou dost praktikuji u tanků,tady ale nevím,mám z toho obavy že při převrácení by se mi to rozeběhlo na všechny strany.
Ono tyhle stavby podle mě nic společnýho ze scale nemají.
To se zde jen tváříme že stavíme scale,ale stále jsou to jen lepší hračky a tak to beru.Je to jen můj názor a nikomu jej nevnucuji.
U tanků je to trochu jiné.
Zkusím tedy sponku zamaskovat když už tam jsou ty díry.
Ale Miro,pokud tedy plánuješ podvozek,tak tenhle ti vřele doporučuji,protože již v základu je super.Nejvíc mě vzalo to řízení,že bez dalších investic to dělá co má.
A je mile malej proti Axíku.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Tak už taky MST

No prave, ja bych to chtel na trial (ten jeden co v sezone jedu :-D ), protoze se svym range roverem a 94 (mozna 6)mm kolama mam dycky 1500 bodu :-D tak ze bych vytvoril nejakou mrstnou splhaci potvoru mezi branky. A ta velikost a ohlasy od tech co to uz maji me presvedcuji. Docela se tesim, uz uz jsem vahal nad CCckem ale zde neni ten hrackoidni pristup jako u 20 let stare tamiye...
V tehle souvislosti nechapu olbrimi rozmery noveho scx, jak jsem videl ve vlakne u Mika... Mazec.

No kdyz tam namotas lano tak asi neco zamaskujes, de o to ze mi to takhle prijde takovy vachrlaty, kastle se musi pri jizde trochu vrtet....
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

Mira píše:No prave, ja bych to chtel na trial (ten jeden co v sezone jedu :-D ), protoze se svym range roverem a 94 (mozna 6)mm kolama mam dycky 1500 bodu :-D tak ze bych vytvoril nejakou mrstnou splhaci potvoru mezi branky. A ta velikost a ohlasy od tech co to uz maji me presvedcuji. Docela se tesim, uz uz jsem vahal nad CCckem ale zde neni ten hrackoidni pristup jako u 20 let stare tamiye...
V tehle souvislosti nechapu olbrimi rozmery noveho scx, jak jsem videl ve vlakne u Mika... Mazec.

No kdyz tam namotas lano tak asi neco zamaskujes, de o to ze mi to takhle prijde takovy vachrlaty, kastle se musi pri jizde trochu vrtet....


Právě že ne ,kastle drží jak přikovaná.Dělal jsem to dost na přesno a svrtával dohromady.A taky jsem tam chtěl ty světla a šroubky jak na potvoru vycházeli přesně pod nima,takže proto jsem to volil takto na tu sponku z boku.
Jinak asi na trial to bude super.Tenhle podvozek zcela odrovná CC-01.
Ten Axik 2 se mi taky velice líbí ale fakt ta velikost je hrozná.Je to jak skříň.
Mám to Honcho na velkejch kolech a to přejede prakticky všechno a to už není ta správná zábava.S tímto malým se s překážkama více potýkáš a to mě baví.
Ještě dovážím předek a taky bych chtěl do předu nějakej šikovnej najížděcí plech.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

Tak třeba by to mohlo být takhle.Je to vše ještě ve vývoji.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

Nějak se mi nedaří vybrat disky a pneumatiky na moje auto.Potřeboval bych nulový ofset nebo spíše aby mě gumy netrčeli z kastle a pneumatiky maximálně 96 mm.U disků u prodejců celkem není psáno,jaký ten ofset u disků je.A moc se mi nechce zkoušet za 1400 Kč za disky.Poradíte někdo ? V podstatě bych mohl dát i plecháče ???
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Tak už taky MST

Milane, na mz-racing mi nabízel plechace, nevím jaký mají offset, ale od zadního čela po dno hexu mají 11 mm, což je výrazně míň jak většina beatlocku.
Jinak mám na autě rock creepers, mají 95mm
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

gecko-x píše:Milane, na mz-racing mi nabízel plechace, nevím jaký mají offset, ale od zadního čela po dno hexu mají 11 mm, což je výrazně míň jak většina beatlocku.
Jinak mám na autě rock creepers, mají 95mm


Ty pneu rock creepers mám na tom svým červeným Jeepu a jsou super.
U disků je otázkou ,zda se budou na toto auto hodit plecháče.Mám na Defovi plecháče od Gmade a ty jsou ofsetem super.Na Modelexu je spousta disků co by se mě líbila,ale minimum informací o ofsetu.Ideální ofset mají ty disky od Tamiye co tam mám teď namontovaný.Kola se pěkně schovávají do kastle.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Tak už taky MST

Milan3528 píše:...a pneumatiky maximálně 96 mm...


tady mas prehled všech rc4wd gum
http://www.rc4wd.co.uk/product/Tire%20Specification%20Sheet.pdf
Obrázek
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

Výborná pomůcka.Díky Mike.
Ještě tak něco na ty disky.Pneu mám již celkem vytipovaný.Asi tyhle :

http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... k-2x-Tires

Protože rock creepers mám již na jednom.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

Jo a chlapi,je vám taky takový horko ? Mě se potijó aji ručičky na hodinkách.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tak už taky MST

Sleduji tady ty rozpravy o sponkách....je pravdou, že na PSH káře by sponky být neměly, protože většinou se jedná o scale karoserii.....
ALE je to kařdého věc, co si dá na "pěknou" karoserii....asi je třeba ladit i pneu, když disky jsou Jeep...
Já jsem k této karoserii a diskům pořídíl scale pneu Yokohama...
Obrázek
Obrázek
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

Vidím že máš nasazeno taky na discích Tamiya.
Kde se dají takové pneu koupit ? U nás asi ne.
A jak to na nich jezdí ? Nejsou tvrdé ?
Já bych raději dal bedlocky , protože se mi moc nechce lepit drahé pneu na tyto disky,i když se mi velice líbí.Ty od Modelexu http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -2x-Wheels
mají hroznej ofset. Škoda.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tak už taky MST

Dají se koupit na e.bay, jsou polotvrdé (cena za 4ks 1000.-) a nejsou přilepené, jezdíme expedice, takže úplně v pohodě na střednětěžký terén...
Ty disky od Žíly jsou super, až na ten ofset, jak píšeš...Jedině zúžit nápravy a bude to O.K. :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Tak už taky MST

Nebo z těch Tamiya udělat beatlocky. A horko je mi taky, i tady v Baška Voda ;-) Ale úspěšně se to daří zchladit chlazeným Staropramen.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tak už taky MST

gecko-x píše:Nebo z těch Tamiya udělat beatlocky. A horko je mi taky, i tady v Baška Voda ;-) Ale úspěšně se to daří zchladit chlazeným Staropramen.


Hlavně nepij to Karlovačko.Z toho ti naskáčou pupínky po celým těle a slezou nehty.

Zpět na „Max Speed Technology (MST)“