Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Volanty a nastavení ve hrách

Rád bych založil toto téma, protože by mě kolikrát zajímalo jak si zde na fóru nastavujete volanty ve hrách. Mohli by jsme v tomto vláknu o tom diskutovat a poradit si. Věřím, že jsme tu oproti herním fórech takové fajnšmekři co to chtějí mít co nejvíc realistické a auta nás baví. Já už to mám od roku 2009, kdy jsem koupil svůj 3 ale první kvalitnější volant Logitech G25. Předtím to byli ve rovnání s ním jen hračky.

Obrázek

Tento volant mě bavil hrozně moc a už těch několik let, jsem stále pročítal různé fóra o jeho nastavení v určitých hrách. Asi nejvíc na čem jsem ujel byl Rfactor. Já to mám ale tak že třeba půl roku to nastavuji, tak aby to fakt bylo jak simulace. Chci aby byl akorát odpor, drncal jak má a největší problém byl v této hře nastavení rozsahu otáčení, kdy jsem musel u každého auta vyjet do menu a nastavit. Třeba Imprezu jsem dával na 540° a ještě k tomu ve hře upravoval podle auta FFB. Byla to hrozná alchymie, ale pak stál výsledek za to a člověk si to fakt užíval :lol: https://www.youtube.com/watch?v=BUHPQUqFv3I

S koupí PS4 se situace dost změnila a hlavně mě naštvalo Sony, kdy jsem se dočetl že G25 a G27 tato konzole nepodporuje, kvůli nějakému přiblblému čipu, z důvodu jakési ochrany :roll: Co je to za blbost :evil: No nejspíš chce aby se volanty prodávali dál a nutí ke koupi G29 za 10K. Na PC moc už nehraju a hlavně jsem si oblíbil grafiky PS4. Mám tedy i PS3, ale jak jsem se namlsal, tak už se na ní víceméně práší. Vím, že mě budou PCčkáři oponovat, že komp má lepší grafiku, ale to bych musel upgrejdovat od základu a to je dost peněz a už jsem hodně zpohodlněl a prostě mě baví máčknout jedno tlačítko na gauči a hrát a PC už mám jen pracovní. A 140 televize mě na ty hry také hodně baví.

Tak jsem se tedy rozhodl a zde na fóru G25 prodal s tím, že si v akci koupím zmíněnou G29. Jenže čím víc jsem pročítal, tím víc jsme byl znechucen představou, že mám dát 8K v akci za něco stejného co jsem prodal. Tím myslím stejné střeva a celkově je to dost podobné, ba horší díky absenci přepínání řadící páky do "Háčka" a jde jen sekvence. Pak jsem byl asi 3 měsíce bez volantu a furt mě to tak šrotovalo, až vyšla edice Thrustmaster T300 Ferrari 599XX EVO Alcantara Edition se třemi pedály, která pak nikde nebyla skladem. Pak jsem se tedy rozhodl, že bych to koupil a zase nikde nebyla skladem. Dal jsem si hlídacího psa a když přišel mail, tak jen 2ks skladem na Alze. Celý den jsem přemýšlel, zda do toho jít a večer když jsem koukl, tak už nebylo nic a na celém netu jen v CZC a to byl ten impuls jít do toho, protože by pak nemuseli být i když ty prachy mě hodně mrzeli.

No a už je asi měsíc doma. Z fotek toho člověk moc nevykouká ale jak přišel domů, tak jsem byl docela unesený.

[img]Thrustmaster%20T300%20Ferrari%20599XX%20EVO%20Alcantara%20Edition/1600px[/img]

Velikost volantu je super. Má 30cm, což je na domácí poměry hodně slušné. Je to licencovaná replika 8:10 potažená Alcantarou, prý jako na skutečných vozech. Ten materiál se mě hodně líbí. Dost mě překvapila váha celého volantu i samotného věnce. Tlačítka se mě líbí, že mají o něco delší chod, než u G25 a hlavně necvakají mikrospínače. Je tam cítit taková jakoby pružina. Jediné mikrospínače jsou na pádlech.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pedály jsou o dost větší než u G25 a výhodou je , že se dá naštelovat odklon pedálů, tak i rozestup. To jsem hned využil, protože nemám zatím řazení. U G25 jsem využival pro brzdu spojkový pedál, ale ten nemá tak tuhý chod, jenže jsem nechtěl mít nohy tak blízko u sebe. Tady jsem upravil co největší rozestupy pedálů a je to v klidu. Pedály jsou také dost těžké a hlavně nekloužou po podlaze, což u G25 dělali.

Obrázek

Obrázek

A konečně mohla začít pořádná jízda. Hrozně se mě líbí Project Cars a vytoužený Dirt Rally na který jsem tak dlouho čekal a záviděl PCčkářům. Obojí jsem měl před volantem, ale na gamepadu to fakt byla bída. Rally ještě tak nějak šlo ale Project Cars vůbec. Máčknul jsem třeba moc na plyn a auto se začlo přetáčet. Potřeboval jsem srovnat, ale prostě na gamepadu, který mám hodně v ruce se blbě hledala pozice, kde by člověk držel natočený volant. teď je to o ničem jiném. Hlavně na té velké televizi a s tou grafikou to dokáže hodně vtáhnout.

Obrázek

A konečně mohu jezdit s Mercedesem i vostřejc, než v reálu. Výhled na haupnu stejný jako ve skutečnosti :lol:

Obrázek

Nechybělo ani drobet modelařiny. Je super, že dělají aplikace na telefony z veškerou telemetrií a dost jsem si to oblíbil. Tak jsem si z PSH vyrobil držák telefonu přímo na volant.

Obrázek

V project cars koukám kdy se zahřejí gumy a dost mi to usnadňuje v řazení. Na monitoru TV mám vše vyplé, aby to nerušilo a navodilo ještě větší pocit simulace. Zde je jedna fotka jak jsou na tom gumy a tlumiče + další údaje

Obrázek

A zde poslední fotka s tím pomocníkem řazení. Tam nabíhájí otáčky, když jsou na středu tak je pozadí žluté a když už jsou otáčky u maxima, tak pozadí zčervená a člověk na to nemusí vůbec koukat a jen to vidí periferně a opravdu to moc pomáhá. Na volant jsem musel na levé pádlo opět nalepit červenou samolepku, abych při velkém točení a v zápalu boje nemusel dlouho přemýšlet čím podřadit. I tak bych ale více bral, kdyby byli pádla napevno k základně volantu. To už mě vadilo i u G25. Tento volant má rozsah 1080° a když pak člověk hodně točí, tak je v tom řazení zmatek.

Obrázek

Project Cars, jsem si po měsíci nastavování hodně oblíbil a řekl bych, že je to snad nej hra co jsem na volantu hrál. Hrozně se mě líbí, že volant reaguje na každé vozidlo citelně jinak a samo si nastaví rozsah úhlu volantu. Nikdy mě moc nebavili motokáry, ale v téhle hře je žeru. Jedny mají rozsah pouze 180° a silnější kubatůry 360°. FFB je famózní a je znát i sebemenší odlepení gumy od vozovky. Pár týdnů laboroval v nastavení, nakonec jsem se vrátil skoro k původnímu, s tím že jsem stáhl FFB na 48 a Tire Force na 90. S mercedesem 190 jsem najel už mraky kilometrů a už jsem tak zmagořený, že když jedu ve svém Adolfu 124, tak porovnávám ty tuhosti a odezvy v zatáčkách. Zjistil jsem že tuhost je už totožná, ale na těchto volantech prostě chybí to cítění nerovností vlastní prdelí a na tom se podílí to Tire Force, které toto simuluje různými druhy vibrací a rázů.

Tato hra má hrozně nastavení u každého auta, jen je vše označené Fx a Fy apd, takže se v tom vůbec nevyznám. Je tam toho moc a když jsem zkoušel pár nastavení s internetu, tak to třeba dělalo, volant vibroval při brždění, přesně jako když jsou zvlněné kotouče na velkém autě, nebo že při bržděn je to kousalo kola a tlačilo volant zpět. Dá se s tím slušně hrát, ale to mě neba a není na to čas. Takže kdo má nějaké typy nebo návody, tak sem s tím. :OK:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Ej, teraz si ma vrátil spomienkami v čase tak 5-10 rokov dozadu. Ja som začal s jazdením niekedy v 2006-2007. Aj keď ono to bolo ešte na klábosnici. Prihlásil som sa vtedy do online F1 ligy, kde sa jazdil mód KRC 2007 pre F1 Challenge. Po pár závodoch som kupoval Logitech MOMO, s ktorým som odjazdil asi 3 sezóny. Medzi tým sme prešli na rFactor s módom CTDP 2006 (alebo 2007 .. už si nepamätám). Postupne sa zaviedol systém dvoch líg, traťoví komisári a dokonca sme mali komentované závody na TeamSpeaku.

Mód CTDP bol úžasný v tom, že kopíroval vývoj monopostov počas sezóny, takže tie sa postupne ku koncu sezóny zlepšovali (vizuálne aj výkonovo). Ja som si vybral najpomalší monopost sezóny - Super Aguri, s ktorým som zo začiatku jazdil úplne na chvoste. Chalani sa smiali, že jazdím GP2 :D Postupne, ako sme dostávali lepšie a lepšie diely sme sa s kolegom posúvali dopredu a ke´d prišli prvé body v Monaku za 5. a 6. miesto, tak to bol neopísateľný pocit :tleskam:

Po ďalších dvoch sezónach ma F1 nejak začala nudiť a presedlal som do WTCC ligy na báze RACE07 a neskôr som s nimi začal jazdiť GT-čka. V tej dobe som na ne bol už pozrieť aj na Slovakiaringu, kde som neskôr jazdil na predvádzacej akcii Peugeot (208 a RCZ + ako spolujazdec v 2-miestnej formuli - niečo ako Caterham). Chalani v tejto lige používali už kokpity, komplety od Thrustmastera a jazdili fakt na vysokej úrovni.

Paralelne som začal jazdiť Richard Burns Rally s rôznymi módmi. Neskôr som zlenivel ako Ty a na PS3 som jazdil GranTurismo. Dokonca som reálne premýšlal, že sa zapojím do GT Academy. Lenže prišli aj zdravotné problémy s pravou nohou (z toľkého jazdenia som dostával do nohy kŕče a kĺby v päte a v kolene na pravej nohe sa začali búriť. Bolelo to jak fras, tak som musel skončiť.

G27 som predal, zostalo mi MOMO, ale momentálne si zajazdím maximálne Dirt Rally s XBOX controllerom na PC. Aj keď som už uvažoval o pripojení volantu, nezostáva na to čas.

A k téme - začal som písať hneď ako som zbadal Tvoje foto G25, ale pozerám, že už si presedlal. S Thrustmasterom nemám žiaľ absolútne žiadne skúsenosti. Ale vykecať som sa musel :mrgreen:

Držím palce a prajme veľa šťastných kilometrov

Btw. pouvažuj nad virtuálnou realitou, alebo aspoň nad tromi monitormi. Ja som na dvoch jazdil pol roka iRacing a už to bolo lepšie ako samotný jeden monitor. Priblížiš sa k nastaveniu reálneho FOV a len vtedy začneš mať reálnejší pocit z jazdy.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Je to pěkný Turusi. Vidíš to. Srdcovku RBR jsem úplně zapomněl zmínit. Toho jsem se také najezdil. Na PC je super těch mraky módu do rFaktoru i Rally. U RBR jsem si ve Photoshopu udělal i vlastní popisky jména na autě. Ač to možná vyznělo podle toho co jsem psal, že pařím furt, tak tomu tak není. Ale hry mám od jakživa rád. Začlo to někdy v 87 s "větnamkama" Taková ta krabice s páčkami kde se přepínali hry a mělo to 2 joysticky, které po chvilce přestali fungovat, že se zlomil plastový prsten, tak jsme to rozebrali a mačkali na plíšky uvnitř, až jsme měli pořezané prsty :lol: V 90. letech Gameboy, když otevřeli hranice a v 95 jsme začel chodit s holkou, jejíž brácha měl PS1. Vzpomínám, jak jsme obdivovali intra a říkali že je to jak film :-D A tak to jde s přibývajcím věkem furt a stále mě to baví. Nejsem takový ten hráč, co u toho celý den. Někdy to nezapnu třeba celý týden, ale občas jsou dny kdy si zahraju moc rád. Teď hrajeme se ženou už přes 300 hodin Zaklínače 3 a je to pro nás jak večerní seriál.

Virtuální realita by mohla být na volant supr, ale vše stojí hrozně peněz. Teď řeším zrovna pořádný posed k volantu. Jenže byt není zas tak velký a chceme založit rodinu, tak už začínám řešit, kde budu mít prostor pro modely. Zatím na to mám celou místnost, ale to je zatím. S mými zálibami bych potřeboval, tak 5/1 byt :lol: Jak píšeš, tak je právě na prd stále volant zapojovat a odpojovat, až to přestane zachvíli bavit a raději člověk vezme ten gamepad.

GT Academy jsem také zkoušel. Měl jsem radost, když to vyzkoušel a první kolo běželo už necelých 14 dní. Jel jsem Silverstone a z Čech jsem byl po pár kolech 80. Jenže mě štve, že to vždy dají na léto, kdy na to není vůbec čas. Ale je to fat super relax. Po zkušenostech z G25 vím, že na to po čase třeba 2 měsíce nešáhnu, ale volant nesmí doma prostě chybět.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Tak je kopec závodných hier, ktorými si si určite prešiel tiež, nedá sa na všetko spomenúť (ale ani zabudnúť). Tiež sme si v lige robili vlastné skiny na káry. Kiež by som mal teraz aspoň screeny ja somár. A s tými hrami som na tom podobne. Veď aj k týmto RC-čkam som sa vlastne dostal skrz Spintires, vďaka ktorému som našiel toto fórum. Tie dolámané joysticky a dorezané prsty som zažil tiež :lol: . Pamätám si jednu závodnú hru, v ktorej si začínal na chvoste štartového poľa, asi na 360. mieste a musel si sa do konca pretekov prebojovať na čelo. Striedala sa tma a svetlo, dokonca bola hmla, kde bolo vidno len obrysové svetlá monopostov. Boli to také formule s fakt otrasným zvukom :lol: Raz sa pri hre na mňa pozerala celá rodina a nechápala moje reflexy :-D

ALe mňa hry tiež držia dodnes. Už som sa s tým snažil "praštiť", predal som známemu Steam účet, na ktorom som mal okolo 100 hier za tie roky .. no a hádaj čo .. do mesiaca som mal nový account :-D

Včera som začal uvažovať o tom, že zapojím znova MOMO (darmo, navnadil si ma :-) ), ale je fakt, že bez poriadnej sedačky, volantu a vybavenia sa mi do toho už moc nechce. Ako píšeš, ďalšie prachy, do ďalšieho nezmyselného koníčka (očami manželky .. nie, ona so mnou hry nehráva :-D )

Edit:
trochu som sa pohrabal na nete a našiel som to - hra sa volala Enduro

[youtube]jvli9CXSqP4[/youtube]
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Tak to je dežavý jak kráva. To mi bylo asi... už nevím. Co jsem se toho napařil. Dokonce ten přístroj mám někde ve sklepě ale skončilo to ovladačema, měly jsme dva a už vymačkané ty plíšky a palce tak že se rozlámaly a bylo po srandě :mrgreen: Co já bych dal za hrací koutek ale taky není místo, zatím bohužel jedu jen gamepad a na noťasu. Až jednou vyrostu tak si ten sen splním ;-)
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Tak som to nevydržal .. registrujem sa na iRacing na novo .. viem Vám poslať zľavový kupón, ktorý Vám poskytne 3 mesiace členstva za 4,70€. Je to super cena a za tie tri mesiace tam máte obsahu habadej. Jazdí sa tam online, s prísnymi pravidlami od začiatku. Sieťový kód je premakaný, žiadne lagy a podobne. Mám to vyskúšané a fakt je to jediná simulácia, ktorá stojí fakt za to. Už len aby fungoval MOMO :mrgreen:
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Zdravím, mám G27ku a nemohu si jí vynachválit, je to fakt dobrej volant :-) v rFactorech s modama jsem se na něm vyřádil až až....mám to v kombinaci s playseatem Revolution s gearshift holderem PRO, k dokonalosti k tomu schází už jen ruční brzda :) Teď ho zkusim na Assetto Corsa, tak jsem zvědavej. Času na to mám taky málo, ale zaplať Pánu Bohu (jestli nějakej je :-)) nějakej čas se po nocích vždy najde. Jinak jsem sem hodil video formulí, který jsem jako malej hltal jak blázen :-) To byla závislost ještě s Prince of Persia 2D a Test Drive :)

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=Q-y8dvsLYJM[/youtube_url]
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Hele Peto koukni sem k tomuhle borcovi děla stream a testuje ruzné volanty a i doplnky k tomu tvému stroji
https://www.youtube.com/user/TheBalonekcz/videos jen takova inspirace..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Se to tu docela rozjelo :-D Díky Tome za odkaz. To jsou docela pěkné a řekl bych i objektivní recenze :OK: Musím se pochlubit dnešním balíčkem a další součástí volantu. Tou je nedílná součást kterou jsem plánoval už od koupi volantu, protože jak jsem se tu zmínil, tak to k plnohodnotnému zážitku hlavně na Rally opravdu chybí. Ale rozepíšu to až později.

Obrázek

Obrázek

Zde je recenze od toho týpka co posílal odkaz Tom https://www.youtube.com/watch?v=MweKhhPbdsw

Nejprve se chci podělit o další zkušenost s pedály. Ladím to už 2 měsíce a pokaždé když jedu v autě 1:1, tak se snažím vnímat pocit tuhosti volantu ve všech rychlostech, jakou silo se volant sám centruje v zatáčkách, když říznu otáčku ve větší rychlosti apd. To přineslo ovoce a v Project Cars už to mám řekl bych hodně odladěné. Největší problém je že se ten volant snaží FFB simulovat to co cítí vlastně zadek v sedačce a někdy je to prostě zbytečně přehnané. Ale jak jsem psal, tak teď už jsem opravdu se zpětnou vazbou opravdu spokojený. FFB mám na 28% a Tire Force na 80%

Zpět k pedálům. U nich bylo součástí takový kovový bazmek s gumovým dorazem. Zprvu jsem si říkal k čemu to je. Takový doraz pedálu. Nenasadil jsem to při okukování nových pedálů úplně a nezdálo se mi to, že by měl pedál hrozně malý krok. Trvalo to bohužel 2 měsíce a až teď jsem to tam nasadil úplně a přišrouboval.

Obrázek

Obrázek

Klucí to je taková super účinná blbůstka :HOPS: Z toho mám snad největší radost, protože to je věc, co chybí na každých pedálech k pocitu té správné simulace. Tolik mě to ve hrách štvalo, když jsem jel dobrý čas a byla ostrá brzda v nějaké napjaté situaci a došlo k zablokování kol. Při jízdě jsem si na to musel dávat velký pozor, kolik šlapu na brzdu a abych nešláp na 100% Tohle je fakt úplně boží. Ve velkém autě šlapete spojku a plyn až na podlahu, ale brzdu vlastně nikdy. Vždy to je tak do půlky něž ostatní pedály a tohle to přesně simuluje. Vychází to k dorazu na 80% a zbytek už s hodně narůstajcím odporem do 97% a zbytek už zamačkáváte celé pedály do podlahy :lol: Díky tomu člověk nemá strach v krizových situacích hamstnout na brzdu a ví že se nezablokují kola. Opravdu se to už chová jak v autě. Jen díky tomu se kola zlepšily o 2 a víc fteřin :wink:

Teď zpátky k fofr klacku :lol: Přesně jak to popisuje v té recenzi, tak bych to asi lépe neřekl. Je fakt hodně zajímavá a zpracování na vysoké úrovni a umístitelná defakto všude.

Obrázek

Bomba je na téhle řadičce, že se funguje jako samostatný ovladač a tudíž můžete mít jakýkoliv volant různých značek a tuhle řadičku napojit do PC či konzole samostatně přes USB jako další ovladač. Kabely jsou součástí balení oba. Jeden do volantů Thrustmaster (DIN) a druhý zmíněné USB. Další výborná věc, že povolíte 4 šroubky na imbus v leštěném plechu s rychlostmi a dá se otáčet s celou kulisou, takže když je celá řadička upevněná plácnu o 45° , tak se otočí vnitřek dle potřeby, aby odpovídal směru řazení. Další je plastový kryt na sekvenční řazení. Vnitřek se pootočí o 90° a je hotovo. A poslední nejlepší věcí je stejné pootočení o 90° s ponecháním "H" kulisy a vznikne ruční analogová brzda s překvapivě dlouhým krokem a pěkným odporem. Opravdu cítíte kolik taháte :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No a ta ruční brzda je ta věc na kterou jsem se těšil skoro úplně nejvíc, hlavně kvůli Dirt Rally. A co myslíte? Zapnu Rally plný očekávaní a ono nic :cry: Začnu projíždět fóra a dočtu se že PS4 to neumí. Ať už jde Sony do pr... Prodám Logitech G25, jako výhradní partner Sony díky nějakému debilnímu čipu, aby donutili koupit G29 za nesmyslné peníze se střevy stejnými jako na G25. Vyzkoušel jsem to na PC a ručka maká super, takže hold mám s ručkou na PS4 s tímto smůlu.

Ale to zas úplně tolik nevadí. Prostě jsem přenastavil 4. rychlostní stupeň jako ruční brzdu a budu si užívat analogovou u RBR a rFactor. To je takové určité ani né velké ani né malé mínus. Spíš bych se chtěl podělit o zážitky s Dirt Rally. To je jako fakt docela hustá hra, co se týče nastavení. Kdo to hraje na gamepadu, jako třeba Maztekk, tak to nemůže vyzkoušet. Ta hra má v nastavení funkci Soft Lock a to znamená, že při zapnutí této funkce je rozsah otáčení volantu automaticky nastaven dle zrovna zvoleného auta. Takže když jedu se starým Eskortem, tak musím volantem točit jak magor a když s novou Imprezou, tak o dost méně. S řadící pákou toho lze nastavit zas o kus víc. V nastavení řazení přímo ve hře je volba "Manual+Sekvence+ Spojka+ H řazení a to znamená to samé co u rozsahu otáčení a s jakým autem jedete, tak buď řadit pádly bez spojky nebo prostě jako po staru stejně jako u osobáků a to je fakt nářez. Takže stručné když jedu s novějším Rally autem, tak "H" řazení nefunguje aniž bych něco nastavoval a se starými musím mačkat spojku, dávat kvalty a kroutit volantem jak magor a to vše naráz. A nejvíc zábavné je, že to nejde ojebat. Tím myslím, že když nedomáčknu spojku a zařadím kvalt, tak se ve hře na panelu ukáže neutrál a jdou s převodovky chraplavé zvuky ozubení a i když je na řadičce třeb daná trojka a znova vymáčknu spojku a vyšlápnu, tak jdou zvuky přes zuby pořád dokaď se spojkou nedám neutrál a znova trojku :lol: Když to přeženu v 180° zatáčce s příliš vysokým kvaltem tak to zdechne a musím vymáčknout spojku a znova nastartovat. Co vám budu povídat. Tímto se časy hrozně zhoršily, ale o to právě jde. Já to nemám, abych si něco ulehčil, ale to je ta pravá simulace a výzva ukočírovat dané auto, tak jak to je podle skutečnosti a v tom je ta zábava a správný adrenalin. To je jak kdybych nastavil u každé hry volant třeba na 360°, zapnul pomocné asistenty brzd a řízení a celé to ošidil. Tím bych se připravil o ten zážitek simulace a pocitu z jízdy, kvůli kterému jsem to kupoval. Hlavně že by byly dobré časy :-(

Petajsb tu sedačku ti závidím a to je další věc nad kterou přemýšlím a stále špekuluji, jak tohle doladit. Ale je to na úkor místa a i otázka peněz. Já to mám na gauči. Už jsem to tak nějak upravil, že je sezení vcelku dobré. Rozepiš víc o té sedačce. Já to mám zmapované dost a zajímá mě, jak se v tom sedí, zda je velikost dobrá, volant na správném místě a v dobré výšce. Zda se do toho v pohodě vejde štíhlý 90.kilový kluk jako já v pohodě atd :-D Ty píšeš, že G27 si nemůžeš vynachválit, ale po zkušenostech s plno volanty mohu říct, že tohle je oproti tomu fakt nátěr a G je takové hračkojdní i když jsem měl stejný názor a nedal na G25 dopustit. Ale ta cena. Na druhou stranu opravdu jiný zážitek. To není nějaké vychloubání. Beru to jako zkušenost která ke jako ze vším bohužel na úkor peněz. Ve výsledku podobné, ale to chování mají fakt vymakané. Věřím, že vyzkoušet Fantec by také změnilo názor, ale na to domácí žvejkání je to fakt super.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Čau čau :) Peťane, koukám na ten tvůj volant a normálně chvíli jsem měl nutkání to svoje Géčko prodat :) u toho Géčka je hlavně hračkoidní ta řadící páka...ta se fakt moc nepovedla, je taková hodně dětská a fórová na pohled. Taky bych uvítal, aby mi necvakaly mikrospínače na tlačítkách a měly jen ten pružnej stisk. jinak ten playseat revolution co mám je velmi pohodlnej, můžeš si nastavovat plynule výšku stolku pro volant, jak daleko ho chceš mít od sedačky, pak si nastavíš plotnu na pedály, resp. její sklon což je parádní věc. Jde k tomu dokoupit ještě normálně posuv sedačky jako máš v normálním autě asi za 1200,- což taky nejni k zahození. Já k tomu dokoupil akorát ještě gearshift holder pro na to abych měl řadičku vedle nohy dole jako je to v autě-to je špičková záležitost ;-) Celej ten playseat je i skladnej, dá se rychle složit a někam šoupnout. Pro tebe jakžto 90ti kilovýho člověka bude uplně v pohodě je to do výšky 220cm myslím a do váhy asi 130 kg. Můj otec má 96 kg a uplně na pohodu, nerozlomil ho :-)))))

tady jsou odkazy co mám za playseat a držák řadičky :
http://prislusenstvi-herni-konzole.heureka.cz/playseat-revolution/

http://prislusenstvi-herni-konzole.heureka.cz/playseat-gearshift-holder-pc-ps2-ps3/
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Ahoj Petajsb. Počítám , že jsi také Peťa :wink: Ty jsi měl nutkání prodat volant a já měl nutkání koupit včera ráno ten Playseat, Já na ně Peťo čuměl furt a mám to zmapované během těch 2 měsíců co mám T300 snad všechny s kompletním příslušenstvím. Mám sjeté hromadu videjí na YT abych se podíval na ty velikosti, protože to je v mém obýváků největší problém, kam dát takovou sedačku, aby to nepřekáželo a nebylo to jako pěst na oko i když bych to hrozně bral, že by to byl takový hezký set se sportovní sedačkou. Když jsem hrál hodně na PC, tak jsem si to přizpůsobil docela dobře. Přesně jak píšeš o náklonu pedálů, tak jsem dal desku k PC stolu a bylo to super. V případě chuti posunul volant a řadičku a mohl drandit. Kancelářské křeslo dal co nejvíc dolů a nohy byly pěkně natažené.

Obrázek

Teď už není HW a stal se ze mě gaučák, který má rád velkou TV, tak se musím přizpůsobit jinak. A co se týče pohodlí u her, tak se ze mě vždy stává čas od času vcelku dobrý truhlář. Na té první fotce zvrchu je vidět deska na pedály a z těch samých desek je vytvořena police nad monitory, vysouvací deska na klávesnici vpravo, deska na které je přichycen volant a celý ten bar s policemi úplně nalevo :lol: To je fotka z roku 2010. No a včera po koupi řadičky mě to nedalo. Za prvé mě štvalo, že řadička na stole byla hrozně daleko a bolelo mě úplně rameno z natahování ruky k ní a druhá věc byla výška volantu. A tak přišla na řadu opět deska, kterou jsem si nařezal a začla výroba domácího skladného playseatu, kterou jsem měl v hlavě asi posledních půl měsíce :lol:

Obrázek

Nařezal jsem to tak, abych musel oblepit samolepkou od větnamců co nejméně hran a vymyslel jsem to tak, že stačila jedna 150cm dlouhá deska a vyšlo mě to na 80Kč za vruty a jeden pant :P Designově to na tu bídu nevypadá zas tak zle a hlavně už nemusím pokaždé šroubovat volant a řadičku, když si chci zajezdit. Čapnu celou desku a hodím jí za playstationa ke zdi a na volné místo desky dám pedály a je uklizeno, bez zabrání většího místa. To místo by by bylo jediné vhodné na uklizení sedačky (playseatu) a to by tam právě bylo jak pěst na oko, co jsem psal o odstavec výše. A tohle je tdy výsledek 2 hodinové montáže s aku :wink:

Obrázek

Pant je tam úmyslně ze dvou věcí. Když to potřebuji uklidit, tak aby netrčela řadička do místnosti a když potřebuji odejít od stolu. Jen tam musím na uskladnění dodat nějaký háček na zajištění k volantu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A zde poslední fotka, jak si mohu po 2 měsících od koupi volantu mohu konečně užít plnohodnotný zážitek volantu nahoře a řadičky co nejvíc dole. Jelikož jsem docela vášnivý kuřák, tak jsem objevil výhodu malé desky k řadičce jako dobrou poličku na popelník po ruce při jízdě. Což mě připomíná první moje auto Škoda 120, kde jsem přehodil usazení popelníku a ovládání topení, které bylo opačně, aby byl popelník blíž k volantu. Bylo to hodně práce a hodně stříhání táhel :-D Prostě zvyky se ani po 16.letech nemění :wink:

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Volanty a nastavení ve hrách

takhle jsem to měl doma udělaný taky ale nebavilo mě to furt vybalovat a uklízet :-D ještě si nějak vymysli loketní opěrku :-) pro mě noprosto zásadní doplnek :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Mě zas nebavilo Wendis dokola upínat volant a teď k tomu tu řadičku. Stůl má na okrajích ještě asi 3 cm vedpod lem a tu délku jsem to musel vždy šroubovat navíc. Třeba G25 to uchycení neměla tak stížené, ale tento jo. Je to na šrouby zespod. Teď vemu jen desku, položím a zašoupnu za doraz a je hotovo. Trvá to asi 30sekund i s pedály. Mám z tohoto radost. Opěrka asi nebude, zato dnes jsem vyrobil z PSH v rychlosti takový funkční prototyp ruční brzdy. Funguje to překvapivě velice dobře a je to zas o kus blíž reálu :-D

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Ahooj Peťas, no jasan, že jsem taky Peťan :) koukám jak to máš promyšlený, pěkne u toho pivko, kafe a cigárko :-) to je pohoda teda ;-) rajcuje mě ta řadička od thrustmaster, je už dospělácká a ne pro mimina jako mám já u Géčka. Hele čéče když tak koukám na tu tvoji řadičku, kdybych si jí koupil, mohl bych ji na pc používat jako ručku ke Géčku? Řadičku u Géčka bych používal normálně s tim, že bych si připojil tuhle řadičku jako další ovladač a ve hře ji potom používal zároveň s Géčkem?
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Volanty a nastavení ve hrách

Tak změna a vyrobení řadící páky drobet jinak a lépe. Jen jsem tam musel dát gumičku, protože bylo hrozně naprd necítit žádný odpor. Teď je to bomba a zápasím v Dirtu s Audi S1 s H řazením a skutečným rozsahem volantu. Už jí docela dobře ovládám, ale vždy to moc hrotím a jedno kolo jezdím třeba hodinu, protože to někam pokaždé narvu To je přesně pro mě, protože mám rád výzvy a tohle je fakt zážitek :lol: Tu ručku jsem chtěl takovou universál, protože to pak chci vyzkoušet i na Farming simulátor. To přehodím na pravý analog a mě prostě baví ovládat hydrauliku na traktorech a takto to bude přesně jak v traktoru. Poravdě mě ta hra baví jezdit také přes volant. Je to takové zablbnutí :lol:

Obrázek

Peťo pokud na tu řadičku máš zálusk, tak do ní jdi. Je to fakt super. Já měl Háčko i u G25 a popravdě bych si to bez H neuměl představit. Samozřejmě jezdím i s pádly, ale záleží na hře a na autě. Je to zas jiný zážitek a přeci jen jsme milovníci simulátorů. Přesně jak píšeš. Jde zapojit jako druhý ovladač, takže i k Logitechu bez problémů a na PC si pěkně užiješ té ručky. Kvůli tomu jsem si nainstaloval RBR, ale ještě nebyl čas vyzkoušet. Ale ten chod a délka dráhy ručky je fakt super a sám jsem na to zvědavý. I sem to zkoušel samostatně zapojit do PC a v ovladačích si vypneš kvalty a zapneš analogovou ručku. Koukni se na tu recenzi co posílal Tom. Popisuje jí fakt přesně jak to je https://www.youtube.com/watch?v=MweKhhPbdsw Takže koupí určitě neprohloupíš. Jo a to uchycení je také super. Dáš jí fakt kamkoliv.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“