Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

myslis ze by to nedrzelo jen na to m plastu nakonci? treba 7mm mezikruzi a nasunout na tu nohavici? cervikama pritahnout a na to dat dalsi?
je to trochu kuzel ale tomu se pomuze trochu pilnikem.... ondro kolik tohle stoji a kde to prodavaj
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

No právě, je to kužel a plast. Zkusím pomyslet.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Tak první testíky na skalkách a lehkém sněhu....škoda, že je stále pod nulou a tak ten grip není takový jako by měl být, ale spider šplná velmi dobře:) Karoserii jsem musel více prostříhnout ale přesto to nevypadaá tak zle, aspon si myslím..:)

Obrázek
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Kluci, to nevypadá zle, ještě kousek a bude z toho crawler:-) Ale líbí se mi to, moc!
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Tak zrovna ty kdyby ses pustil do stavby, tak by to nemuselo vůbec dopadnou zle! Pojď do toho Pavle ... a při tom kolem nás můžeš nenápadně kroužit s XRkem, abys nás zlanařil ... :mrgreen:

Crawlery to nejsou, ale na to, že ty auta vypadaj tak jako skoro normálně, jsou mnohdy terénní schopnosti až neuvěřitelné ...
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

To víš, ze me to napadlo....mas nějaké ucelené info kde co pořídit? Je nějaká variabilita, nebo jako u xrka jen jedna cesta vede do Říma?
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

No variabilita je myslím dost velká. Prozatím jsou ve stavbě řekněme tři axialy - já, stiifii, leprasol a každý je prakticky úplně jiný, i když výsledná pointa auta je podobná - co nejlepší rozložení váhy, co nejnižší těžiště, dobrý rejd, supr 120 mm gumy, dig, winchdown, katoni, 3S powa a pokud možno co nejodolnější komponenty.

No a pak Raunův Pure Spider, což je jiná třída trošku a divil bych se, kdybys ho nechtěl :-D Ten podvozek byl prakticky vyvinut čistě pro tyto závody a co se týče techniky, nedá se v podstatě pořídit nic lepšího, ale je to samozřejmě o tom, kdo má v ruce vysílačku.

Pořídit jen tak C3 auto není úplně jednoduché, jako když si řekneš, že si koupíš expedičku. U Spidera toho v tom balíku dostaneš tak nějak asi nejvíc, z čeho by se dalo vycházet, ale jeho dostupnost je problematická. U axialů je prakticky každý kus originál a know how stavitele. Záleží jaké máš nároky na umístění a kde proti komu chceš soupeřit ... a stále jde o to, kdo má v ruce tu vysílačku.

Asi si projdi celé toto vlákno, je tu dost odkazů i na zahraniční fora. Moje auto je v non scale. Na fb se tomu věnuje především skupina Scaler Extreme powered by CISE.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

...no na tento příspěvek bych rád reagoval....C3 je kategorie , která vznikla v USA a pravidla závodů pocházejí také z USA...platforma modelů se vyvíjela v závislosti na pravidlech závodů a daných technických možnostech doby...Konstrukce, které se používají v současné době v Evropě jsou poplatné místním pravidlům a také možnostem..tedy Pure Spider byl vyvinut pro závody Scale extreme (CISE- Championato Italiano Scale Extreme), které mají poněkud odlišná pravidla než původní C3 - je to dáno tím, že se tyto závody jezdí ve specifickém terénu a jde převším o rychlost projetí tratě, také trat nemá klasické branky, ale je označena celá "mlíkem" pravidla jak jsem řekl jsou trochu jiná....takže Pure Spider na tratích co se jezdí v Rakousku nemá až zase takovou výhodu proti lehčím modelům ...a ted jsme u našich podmínek...Swine zminuje, že tu jsou axialy, ale ty zmíněné modely mají s axialem společného jen ty obaly náprav a možná i ty hrušky diferáků a převodovky, jinak šasi jsou jiná...Swine má nápravy upravené od Igora Albiniho, který se leta věnuje tuningu Axial náprav pro účely CISE...takže obecně lze říci, že modely pro C3 jsou individuálními stavbami podle lokálních pravidel právě platných (ty vycházejí z těch amerických, ale ne úplně je kopírují). Obecně stavby můžeme rozdělit do dvou kategoriií těžší a lehký crawler, každá koncepce má své výhody a nevýhody, vždy záleží na typu tratě ... Jinak samozřejmě, technika je jen jeden z předpokladů úspěchu, druhá věc je umění a zkušenost řidiče:) Šanci má každý kdo má srdce a rád závodí, dá se jezdit vpodstatě s dobře upraveným axialem a nebo losi i vaterou. Každý kdo k C3 trochu "přičichne" bud zůstane a začne se věnovat vývoji svého auta a řidičskému umění a nebo skončí..Většina však zůstává a za téměř dva roky co se této kategorii věnuji jsem viděl více těch co zůstali a další přibývají, takže se dá říct, že v Evropě to má budoucnost...) Přihlašte se do našich závodů AST Modified C3! Uvidíte, že je to zábava, která stojí za trochu tuningů ve vašich modelech..:)
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Tak si taky dovolím přijít se svou troškou do mlýna.
Závaží na přední nápravu
Obrázek
Tady už na těhlici
Obrázek
A na nápravě
Obrázek
Naposledy upravil(a) tomas71 dne 11.01.2018 8:58, celkem upraveno 1 x.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

stiifii píše:Obrázek


Stando poradíš mi kde si sehnal ty spodní linky s tímto uchycením tlumičů?
Uživatelský avatar
lucky luky
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 30.09.2012 19:28
Bydliště: Niemes

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

maztekk píše:
stiifii píše:Obrázek


Stando poradíš mi kde si sehnal ty spodní linky s tímto uchycením tlumičů?


já bych řek že to bude watera twinhamr
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Je, už jsem se ptal :-D
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Díky, ta mě nenapadla :FINE:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Tak před prvním AST se jdeme rozjezdit do Rakouska. Prozatím sestava Raun, Leprasol a swiňka do C3, přidá se někdo? Terén bude zajímavý. Jedou se samozřejmě i civily - street a offroad.

http://rccrawler.at/index.php?thread/60 ... stID=62602
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Jen taková krátká demonstrace, jak se dá s autem podigovat trošku .... kdyby někdo furt váhal ... je to neskutečná zábava, dlouho jsem si takhle ježdění neužil ... pojďte do toho borci, úplně nová dimenze ježdění 8)

[youtube]eedlw2bvFqg[/youtube]
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER

Zpět na „RC Adventure Scale Trophy - C3“