Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

CLO a DPH při dovozu - aktualizace z dnešního rána 09:02

Hola přátelé

tak jsem se vrátil z celnice a podělím se s váma o informace, než to zapomenu.
Pro ty kteří to znají to asi nebude novota. Čili to číst nemusí.

Na jiném vláknu jsem psal o platbě DPH a CLU, ale teď mám jakousi takousi aktualizaci. Potvrzenou celníkem z dnešního rána. Byl tak laskav a prošel se mnou nomenklatury.
Objednával jsem z RPPHpbby následující.
Kovové linky Incision, spodní ALU ramena a Axial stabilizátor.
Cena v eshopu je 130 USD + doprava 28USD. Celková hodnota není nad 150 Euro.
Platil jsem jen DPH vypočtené z ceny zboží a dopravy. Důležité je vědět, že na tentu druh zboží (kovové ND pro modely, disky atd) se nevztahuje CLO ani při vyšší hodnotě. Tedy nad 150 Euro dle sazebníku.
Tato skutečnost si myslím, že už je zajímavá.

Dále jsem celníka požádal o vypočtení CLA a DPH pokud si nechám poslat celý model. Cenu prodejní jsem stanovil 349 USD za Axial G6 Falken.
Zde už byla diskuze jestli tam bude CLO nebo ne. DPH vždy, protože je to nad 22 Euro! Je to v kolonce elektrické modely, hračky.
Nakonec jsme se shodli, že pokud uvedete na celnici, že je tam elektromotor, a auto obsahuje více kovových součástek než plastových, tak není CLO. Dala mi nomeklaturu a i jiný celník to potvrdil.
Pokud by auto bylo celé z plastu, tak tam je 4,7% CLO. Ale to vůbec nemusí platit, protože kovové součástky tam jsou.

Jen dodám info k dopravě za 28USD z RPPHobby. Je to nejlevnější doprava USPS a píšou termín dodání 1-6 týdnů. Moje 2 poslední objednávky dorazily do 9 dnů na celnici v Praze. To není vůbec špatné. První objednávku z RPP Hpbby v květnu jsem měl Fedexem za 90 USD a trvalo to 4 dny i s celnicí.

RPPHobby považiji za naprosto skvělý eshop. Výborná komunikace a zboží odesílají hned po objednání. Kvalita 100%. Nikdy jsem s nimi neměl potíž. Pozor, nepracuji tam! :OK:

(Věřím, že vám tyto informace budou užitečné. Hlavně neodpovídejte kraviny, jako že to všichni znáte a že je to přece jasný. Jinak se na to příště vyprdnu)
:OK:
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: CLO a DPH při dovozu - aktualizace z dnešního rána 09:02

Ještě přidám, že pokud někdo využije službu celního deklaranta České pošty, vysolí asi 220 Kč. Celkem mu tak stát u zboží s cenou těsně nad těch 22 Euro zdraží nákup skoro o 60%! :EVIL:
Co s týče ceny dopravy, amain nabízí u menších zásilek výrazně levnější dopravu, příp. se dá něco ušetřit nákupem v Hongkongu... samozřejmě podle sortimentu.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: CLO a DPH při dovozu - aktualizace z dnešního rána 09:02

Pepo jak budeš dokazovat podíl plastu a kovu na modelu?

Virtual: Máš s tím amainem zkušenosti? Čekám od nich na první balík, pneumatiky. 43 usd gumy a hezkých 10 dollarů pošta. Akorát jsem nějak neodhalil možnost sledování zásilky, tak netuším kde je. Ale udávaný příjezd asi 16.12. Objednáno 25.11 dopoledne a asi za pět hodin to mělo status Shipped :OK:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: CLO a DPH při dovozu - aktualizace z dnešního rána 09:02

sWiNe píše:Pepo jak budeš dokazovat podíl plastu a kovu na modelu?

Virtual: Máš s tím amainem zkušenosti? Čekám od nich na první balík, pneumatiky. 43 usd gumy a hezkých 10 dollarů pošta. Akorát jsem nějak neodhalil možnost sledování zásilky, tak netuším kde je. Ale udávaný příjezd asi 16.12. Objednáno 25.11 dopoledne a asi za pět hodin to mělo status Shipped :OK:



Ondro

ano, tuto otázku jsem položil celníkovi.
Prostě uvedeš, že model obsahuje víc jak 50% kovových součástek. Oba celníci se každopádně shodli, že je to elektrická hračka a neplatí se CLO.
Oba mi také sdělili, že nebudou zboží rozdělávat a kontrolovat procenta kovu.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: CLO a DPH při dovozu - aktualizace z dnešního rána 09:02

Amain zatím dobrý, zvlášť na malý věci tam je poštovný tuším 0.99 nebo 1.99$ a chodí to rychle. Hlavně v severní Americe mám zkušenost, že pokud se jedná o zaběhnutější, větší shop, odesílají opravdu téměř okamžitě, v řádu hodin. Jinak se blíží Vánoce, tak se doba dodání bude tradičně protahovat. Mě ale dnes přišla zásilka, objednaná 25. 11. na rcmartu, tak by to zatím nemuselo být tak hrozný...

Josefh: Blbý je, že to vlastně nemůžeš (většinou) vědět, ten podíl. Neznám přesné znění, ale jak to popisuješ, záleželo by náladě konkrétního celníka, co uvidí na rentgenu, jakou bude mít náladu...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: CLO a DPH při dovozu - aktualizace z dnešního rána 09:02

virtual píše:Amain zatím dobrý, zvlášť na malý věci tam je poštovný tuším 0.99 nebo 1.99$ a chodí to rychle. Hlavně v severní Americe mám zkušenost, že pokud se jedná o zaběhnutější, větší shop, odesílají opravdu téměř okamžitě, v řádu hodin. Jinak se blíží Vánoce, tak se doba dodání bude tradičně protahovat. Mě ale dnes přišla zásilka, objednaná 25. 11. na rcmartu, tak by to zatím nemuselo být tak hrozný...

Josefh: Blbý je, že to vlastně nemůžeš (většinou) vědět, ten podíl. Neznám přesné znění, ale jak to popisuješ, záleželo by náladě konkrétního celníka, co uvidí na rentgenu, jakou bude mít náladu...


Na 120 Poště na Smíchově se jedná už jen s celním deklarantem.
Je to jen o papíru.
Tvojí/mojí povinností je prokázat, co je v zásilce. Já jsem měl vytištěnou stránku s obrázkem auta a cenou. Vše jsem jim vysvětlil.
Celník mi dnes opravdu řekl, že je to ok, pokud jim prostě řeknu, že je to 60% železo a 40% plast. S elektromotorem. Ano může to být i o celníkovi, jak se vyspí, ale to zacházíme už do detailů.
Mně dnes šlo hlavně o ND které si nechávám posílát. A tunning.
Ten je prokazatelně bez cla i nad 150 Euro. A to mně hlavně těší. Patří tam i Alu disky.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: CLO a DPH při dovozu - aktualizace z dnešního rána 09:02

No, víš vo co jde, že tě systém nutí dělat něco nesmyslného (neznám ty předpisy, sám jsem procenta kovu zatím nedeklaroval, jen použití pro svou soukromou potřebu), kvůli nějakému "europředpisu", přitom celníkovi musí být jasný, že ty procenta neví možná ani výrobce, a teoreticky tě v tom může vykoupat. A to všechno jako soukromník s věcma za pár stokorun, prostě úplná zbytečnost...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „FreeKec“