Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Jakou vysílačku?

No proto, jsem kupoval jinou, RTRková (očesané spektrum) se na 100% rozsahu nedostala na na možnosti rejdu nápravy, zkoušel jsem i FS GT2B, taky to nedalo víc. Teďkonc mám na na vysílajdě nastaveno 140% a jde to nadoraz, nevím kolik je to stupňů, ale kola jdou tak cca. o 1cm blíž k linkům v plném rejdu. To bych s tou původní nedokázal. Hoj Z
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jakou vysílačku?

gweck píše:No proto, jsem kupoval jinou, RTRková (očesané spektrum) se na 100% rozsahu nedostala na na možnosti rejdu nápravy, zkoušel jsem i FS GT2B, taky to nedalo víc. Teďkonc mám na na vysílajdě nastaveno 140% a jde to nadoraz, nevím kolik je to stupňů, ale kola jdou tak cca. o 1cm blíž k linkům v plném rejdu. To bych s tou původní nedokázal. Hoj Z


To si Josef myslel taky.Mám na svejch takovej rejd,že to musím omezovat,aby to nepřetahovalo servo.Dál to prostě konstrukčně nejde.Opravdu je to jen v nastavení.GT3B i GT3C to dokáží levou zadní.
Uživatelský avatar
Penzi
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 11.01.2016 11:04

Re: Jakou vysílačku?

Ja asi skocim do te GT3C. zda se ze cena/vykon je tam asi nejlepsi a je hodne rozsirena takze kdokoliv pak poradi. Jezdime se synem tak budu muset zachovat i z RTR a dam to jen na top auto co prinese jezisek.
Honcho SCX10
Cherokee SCX10II.
Wraith
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Jakou vysílačku?

Milan3528 píše:
gweck píše:No proto, jsem kupoval jinou, RTRková (očesané spektrum) se na 100% rozsahu nedostala na na možnosti rejdu nápravy, zkoušel jsem i FS GT2B, taky to nedalo víc. Teďkonc mám na na vysílajdě nastaveno 140% a jde to nadoraz, nevím kolik je to stupňů, ale kola jdou tak cca. o 1cm blíž k linkům v plném rejdu. To bych s tou původní nedokázal. Hoj Z


To si Josef myslel taky.Mám na svejch takovej rejd,že to musím omezovat,aby to nepřetahovalo servo.Dál to prostě konstrukčně nejde.Opravdu je to jen v nastavení.GT3B i GT3C to dokáží levou zadní.

No jo, jenže já jsem měl k dispozici GT2B a RTRkovou (původem Spektrum) a tam na potenciometru nastavím 100% a hotovo. Proto jsem chtěl lepší, z těch tří co jsem psal na začátku jsem nakonec vybral Sanwu, proto, že mi nejlépe seděla v ruce a měla, podle mě, nejednoduší nastavování. To samozřejmě nevylučuje, že na GT3 jde nastavit větší rejd, proto, jsem ji měl taky ve výběru....
Abych jenom pořád dokola neřešil to samé přidám jeden poznatek se Sanwy, příjímač je o něco větší než u Specrum a FS, Narval jsem ho do krabičky, kde ostatní lítali jak vrátnej v reprezenťáku, jen tak tak.
Hoj Z
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Jakou vysílačku?

já jen dodám moji zkušenost s Flysky 2
Zdála se mi jaksi nešikovná na nastavení. Furt něco mačkat, no asi je to hlavou. :-D
Každopádně Milan mi to opravdu nastavil a ukázal jak s tím dělat. Auto mi zatáčí lépe. A není to složité. Je ale dobré si to nechat ukázat.
Do dalšího auta vrazím jen Flysky přijímač a budu používat jednu na 3 auta.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jakou vysílačku?

Josefh píše:já jen dodám moji zkušenost s Flysky 2
Zdála se mi jaksi nešikovná na nastavení. Furt něco mačkat, no asi je to hlavou. :-D
Každopádně Milan mi to opravdu nastavil a ukázal jak s tím dělat. Auto mi zatáčí lépe. A není to složité. Je ale dobré si to nechat ukázat.
Do dalšího auta vrazím jen Flysky přijímač a budu používat jednu na 3 auta.


Já používám 4 asi na 20 aut :-D
A největší plus považuji cenu a dostupnost přijímačů a také kompatibilitu .
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jakou vysílačku?

Ja taky doporucim GT3C, mam ji asi rok a nemuzu si ji vynachvalit. Snad jen vydrz baterky je slabsi, da se ale resit powerbankou v kapse a nabijenim za pochodu.. :-)

Mam ji taky prekoplou na 8mi kanal a fakt sila co vse a jak snadno se tim da ovladat.. :BYE:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Penzi
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 11.01.2016 11:04

Re: Jakou vysílačku?

To jako nevydrzi celou expe ? Treba 6 hodin v kuse ?
Ted uz fakt nevim , Sanwa nebo FS GT3C ????
Honcho SCX10
Cherokee SCX10II.
Wraith
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jakou vysílačku?

6 hodin v kuse to vydrzi ale o moc vic ne.. Mozna mam pech na blbou baterku, protoze na Jested v zime mi uz cestou dolu zacala pipat.. Ale tak vzhledem k cene nahradni baterky neni problem poridit druhou jako rezervu..

Jinak vazne uvazuji nad variantou nacpat do ni baterku z mobilu, velikostne by se vejit mela, kapacita 3x vetsi... :-)

Pokud to zrealizuju (teda spis az to zrealizuju) tak se urcite podelim o navod.. :OK:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Jakou vysílačku?

Kubo

tak teď nevím co je lepší. Jen stran baterek.
Mám tu GT2 na 8 AA baterek a nevím co je nedostatek voltů. Je těžší, to ano, ale to je snad jediný "problém".
Pořád mi připadá jednodušší mít baterky z Ikea za pár kaček, než hlídat nabité bakterie. Dřív jsem to tak dělal, že jsem měl nabíjecí baterky, ale přestalo mně bavit to hlídat, protože jednou jsem to prostě neuhlídal.
Asi jsem stará škola.
:-D
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Jakou vysílačku?

GT3C ma malo baterku z mobilu. Taky jsem uz jednou pro pouzil power banku protoze jsem zapomne nabit.
Vetsinou dam celou expu. Pripadne jde do ni nacpat vetsi baterku.

Prekopat ji na 8 kanalu a je moc prima. Pokut pominu problemove On-Off tlacitko.
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Jakou vysílačku?

Tak se zkusim zeptat i ja.
Ted mam Futabu 3PL. Jako dobry, nemuzu rict kriveho slova, ale protoze jezisek po mirnem natlaku priznal, ze pravdepodobnost nove vysilacky pod stromecek je vyssi nez miziva, nastal cas vybirani nastupce. 3PL, pujde do jineho auta, se kterym necham radit ty dva male demolicni experty. A ja samozrejme pokukuji po necem lepsim.
Takze pozadavky jsou pomerne jednoduche, rekneme ze 4 kanaly (rizeni, plyn, navijak, svetla).
Nastaveni expu pro plyn a nastaveni mrtve zony pro plny v olasti neutralu (byt mozna to neni nezbytne).
Co jsem se tak zatim dival, vybiral bych z tohohle (byt nemusi nezbytne splnovat vsechny me pozadavky). Serazeno od pro me nejmene zajimave:

Futaba 3PV, cena 137,-E: jen 3 kanal, ale treba zjistim, ze to bude stacit. Ale ostatni ve vyberu mi pripadaji lepsi.

Sanwa MX-V, cena 110,-E. Plati vlastne to same, co v predchozim pripade.

Spectrum DX4C, cena 105,-E: Jako nic proti spectru, libi se mi, mam jedno na letadlo. Ale nejak to neni srdcovka.

Absima CR4T Ultimate, cena 160,-E: asi ma vsechno, navic ma dotykovy displej a 3 telemetricka cidla. Vim, ze je to prevlecena FlySky, ale to nicemu nevadi. Pomerne zhavy kandidat.

Futaba 4PLS, cena 180,-E: Je slevnena z 290,-E, takze po sleve ma tu cest zaradit se na spicku meho vyberu. Ma asi vse, co potrebuji. Navic jednu Futabu uz doma mam, ze. Telemetrii asi nevyuziji, protoze cidla nejsou soucasti nabidky a samostatne jsou hodne draha. Ale hodne, hodne me tato vysilacka laka.

Tak, a ted mate moznost mi to rozmluvit. Porad je ve hre i ta moznost, ze zjistim, ze novou vysilacku vlastne nepotrebuji.......
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Jakou vysílačku?

zaměř se hlavně na ergonomii - Pokud ji chceš používat na expedice, je dost důležité, jestli je možné auto ovládat jednou rukou ( jestli palcem dosáhneš na volant ). Mám tu Absimu a tam bych potřeboval palec aspoň 2x delší ... nic moc ( jinak s ostatním jsem spokojený ).
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: Jakou vysílačku?

Boriku není to překlep?
Máme s klukem Absimy CR4T+ a právě to je fajn že se dá dobře řídit jednou rukou protože se volant dá posunout jak chceš a dokonce i přehodit na druhou stranu (pokud by to někdo potřeboval)
Akorát škoda že nejde rozumně napípat na TRX-4 :-(
Ale pokud je ta Fujtajbla 4PLS za tyhle éčka tak je to jasný... :YOP:
Ještě doplním že je fajn když na rádiu vidíš napětí accu v autě. U expe/trialu se to špatně odhaduje protože se jezdí pokaždé jinak a rozdíly jsou veliké (u buggy při závodu to není důležité tam vím kolik vyjedu za rozjížďku)
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Jakou vysílačku?

Na 3PL dosahnu na volant v pohode. Standardni expedicni mod je, ze jedno dite drzim jednou rukou v naruci, druhou rukou se snazim ridit model (palec na volantu). Fotak zaveseny na krku ovladam brichem (to jsou ty dotykove displeje :D )
Ta absima ma volant dost dole, nicmene je nastavitelny. Takze by to snad slo i u ni.
Zuzim vyber na 4PLS a tu Absimu, u ni je vyhoda, ze ma snimace pro telemtrii v cene. Snimace pro 4PLS jsou snad 60,-E za kus, coz neni malo.
Uvidim, co mi tady jeste kdo napise, ale zatim teda vede 4PLS pred Absimou :)
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“