Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Výběr modelu

Hosi, pred par lety si mel na kramu axika, zadny II nebylo, a byli ste z toho vydreny. Protoze sis to kupoval po CC01 a bylo to proste skvely.
Kdo tomu kus propadne, stejne maximalne smejdi po bazaru a hleda konkretni dily.
Jestli hledas neco, co vyndas z krabice a hotovo, maximalne nastrojis lexanku, tak si kup cokoliv z portfolia mst/vaterra/scx/traxx/kldine i HPI a budes spokojenej. ScxII mi prislo na jizdu pro voko i lepsi, nez trx. Ale to se da tak siroce nastavovat ladit a prekopavat, ze to muze jinde a jindy byt zase obracene.

Takze fakt sahni po tom, co se ti libi a nejvic pozdava a stara ti na to da prachy. Jina polemika je mezi temito zbytecna. To kdyby sis chtel kupovat nakyho expe cinana nebo buhvi co, dockal by ses rady tohle nebrat. Ale ve tvym pripade se neptej, "neco" kup a vono ti to ukaze :FINE:
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Mě spíš zajímá ježdění doma na zahradě, i když asi taky vyrazim na nějaký ten sraz se podívat. Mě se Mex prostě více líbí vzhledově, o tom žádná, ale to ani není tak dílo Mexu:) Takže se mi líbí realistická kastle, jednoduchost a ne po každé jízdě řešit, že něco upadlo.
Proto si osobně myslím, že pro moje blbnutí by bylo vhodné něco mezi scale a Summitem:)))
Vím, že tady je pupek světa MEX, ale pro amatéra to až tak zajímavá záležitost není, spíše pro fandy
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Výběr modelu

No já nevím co tedy řešíš. Kup si co se Ti prostě líbí. Když jsem měl SCX10 II tak mě to bavilo chvíli, bo mi to přišlo uskákaný jak ECX Barrage co mám. Ale jelo to slušně o tom žádná. Teď jezdíme Mex D90, kola tam jsou 114 mm, bo se větší nevešly, blbneme s tím po zahradě a i venku. Při jízdě se to chová jako auto a ne hračka. Jediný, že tam jsou fendery a širší náprava, tak zvažuju místo druhýho auta koupit ještě jednu origo kastli a kola, a podle chuti přehazovat na scale a na blbnutí. A další auto bude z jiné kategorie :OK:
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

Mex nie je pupok sveta. skusim ti to povedat takto: Niekedy bola len tamyia a tam si mal na vyber bud CC01, CR01 alebo highlift. Cize bud si mal ABS pajero alebo ford F250, ty bohatsi Hiluxa. Potom v 2008 ( ked si to dobre pamatam ) prisiel SCX10 honcho, potom asi nejaky ten deadbolt, jeep , ale vpodstate Axial bol jediny, co sa pouzival. Mal vsetko, co ludia chceli. Velke kolesa, dobru prejazdnost, bol ovela vacsi ako tamyia a bolo nan plno dostupnych dielov. Cize kazdy vedel nedostatky SCX10, ale nikto to neriesil, lebo proste to bolo top na trhu,lebo nic podobne nebolo. Potom prislo RC4WD a zrazu bolo na trhu nieco ako axial, viac scale, krajsie tym padom stalo ovela viac. ale ludia nechceli listove pera. Tu teda nasiel svoje miesto MEX. ten ponuka vzhlad RC4WD ale zaroven podvozok podobny axialu bez tych neduhov, co mal axial. A tak sme tu mali 3 kralov, Axial, RC4WD a MEX. v 2015/2016 prisla na scenu Vaterra, ale kedze v tom rybniku uz plavalo vela axialov, tak sa velmi neuchytila. Lenze predsa, ak zrazu plava ina ryba v rybniku, ktora sa vyvinula v nieco lepsie, tak sa treba prisposobit. A tak sa vyklulo SCX10-2. samozrejme, kedze kde rybky beru, tam treba ist lovit a tak sa zacali znacky, ktore vtedy nemali nic spolocne s crawlermi o ten rybnik zaujimat a teda firmy ako TRX, HPI, Carisma,3RAcing,MST a ine zacali vyvyjat svojerybky, ktore pomaly vpustame do rybnika. Co je lepsie? co si kupis, lebo stale su viacero kriteria, ze co obetujes comu. Bud je dobra hodnota cena/co dostanes, cena/komunita a nahradne diely, cena/ inovativnost, cena/kvalita, cena / vzhlad alebo ine pomery.Mozes takto porovnavat donekonecna a ked si urobis prehlad trhu, tak to bude este tahsie. zatial nic nie je na trhu tak dlho ako SCX10,Tamyia,Mex a RC4WD. cize ak si kupis TRX4, HPI, SCX2 a vsetko ostatne, tak ides do relativne novych modelov , ktore su na trhu max 2 roky. stale sa najde niekto, co ti povie, ze to je top, lebo to vlastni a je s tym spokojny. preto ti tu dobre radia, kup si co sa ti paci. upravit si to podla seba mozes postupne hocikedy.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Popravdě ani nevím. Prostě nic uni asi není. Nechci mít deset aut, jen dvě. Chci jedním jezdit po zahradě a druhé si vzít třeba občas do lesa a aby to zvládalo důstojně rychlejší chůzi, občas se to umělo docela rozjet. A zatím mi přijde univerzál asi ten TRX4 s Broncem na zádech, prostě takové auto na blbnutí, kde si to občas dá nějaký skokánek (malý, ne U-rampy:))) SCX mi přijde univerzál a super na tuning, ale spíš ho vidím jako čistého lezce v terénu.
Mex je krásnej, ale trochu mi vadí ta kastle, Kola tam bez úprav asi větší nedám a popravdě se mi do ní řezat nechce, zvláště když jsem to nikdy nedělal:)))
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

Loskuták píše:Popravdě ani nevím. Prostě nic uni asi není. Nechci mít deset aut, jen dvě. Chci jedním jezdit po zahradě a druhé si vzít třeba občas do lesa a aby to zvládalo důstojně rychlejší chůzi, občas se to umělo docela rozjet. A zatím mi přijde univerzál asi ten TRX4 s Broncem na zádech, prostě takové auto na blbnutí, kde si to občas dá nějaký skokánek (malý, ne U-rampy:))) SCX mi přijde univerzál a super na tuning, ale spíš ho vidím jako čistého lezce v terénu.
Mex je krásnej, ale trochu mi vadí ta kastle, Kola tam bez úprav asi větší nedám a popravdě se mi do ní řezat nechce, zvláště když jsem to nikdy nedělal:)))

skakat s expedicakom, no neviem, mi to pride ako taka zabavka na videach, kde americania skacu s pickupami a po dopade to auto je nepouzitelne, bud ho prelomi, alebo urve motor a tak. Ak chces eby espedicak isiel rychlejsie, tak 2stupnova prevodovka alebo striedak
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Výběr modelu

Skákat se expedicí? Já nevím mě pořád přijde že chceš něco, ale ne expedici. U sebe jsem myslel, že nechám jednu expedičku, pak mám TA02SW s kastlí 911 na rally, a pak další bych viděl na Wraith, Bomber nebo Yeti - není to aktuální, tak zatím neřeším, ale kupovat jinou expedičku aby mohla skočit .... no nevím. Jak vůbec vypadá ten Tvůj Mex? Nalešti ho, vyfoť, vytiskni, zarámuj, na poličku dej fikus a s Mexem můžeš vesele expedičit :-D
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Loskuták píše:Popravdě ani nevím. Prostě nic uni asi není. Nechci mít deset aut, jen dvě. Chci jedním jezdit po zahradě a druhé si vzít třeba občas do lesa a aby to zvládalo důstojně rychlejší chůzi, občas se to umělo docela rozjet. A zatím mi přijde univerzál asi ten TRX4 s Broncem na zádech, prostě takové auto na blbnutí, kde si to občas dá nějaký skokánek (malý, ne U-rampy:))) SCX mi přijde univerzál a super na tuning, ale spíš ho vidím jako čistého lezce v terénu.
Mex je krásnej, ale trochu mi vadí ta kastle, Kola tam bez úprav asi větší nedám a popravdě se mi do ní řezat nechce, zvláště když jsem to nikdy nedělal:)))

Nevím, jestli má smysl do toho zabrušovat, abychom pak nemuseli vybrušovat, ale ...mám pocit, že potřebuješ hlavně toho Summita. :idea:
Už jsem psal, že tuhé nápravy nemá cenu "občas docela rozjet", na to potřebuješ nezávislé zavěšení, nízké těžiště atd., to samé platí o "si to občas dá nějaký skokánek". To se budeš pořád válet přes boudu, díly budou odpadávat (píšeš "ne po každé jízdě řešit, že něco upadlo") a zábava jako s buginou s tím nebude.
A co vadí na kastli? Píšeš "Takže se mi líbí realistická kastle" a Jeep YJ patří k nejpovedenějším...
SCX2 není "spíš ho vidím jako čistého lezce v terénu", naopak bych u SCX v rychlosti odhadnul o fous lepší vlastnosti než TRX (těžiště, navíc bych se obával o životnost portálů při takovém použití).
A ty řeči o Mexu a pupku, to snad ani nebudu komentovat...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

nemyslím čistě skoky 50 cm, ale třeba z deseti a nebát se, že se to rozpadne. Summit není spatnej, ale prostě to nikam dál nedojede, když půjdu s malou ven (to abych měl s sebou aspoň 3sady baterek) a pak to táhnout pár km v ruce je taky nic moc. Je to prostě zbytečně veliké. Proto mě napadlo jako druhé auto to Bronco a z Jeepa se snažit udělat více nonscale potvoru
https://losky83.rajce.idnes.cz/Jeep_YJ_ ... 10_by_MEX/
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Výběr modelu

Jak jsem to tady pročetl tak mě napadla jedna věc, jestli by pro tebe nebyl vhodnější třeba takový Traxxas Telluride?
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

V pohodě, děkuji všem za vysvětlení, zvláště za tu historii této kategorie aut :wink: S tím pupkem jsem to myslel tak, že každý vyzdvihuje Mex, ale ve finále nikdo nenapsal vysloveně, v čem je to lepší, krom toho kovu:)
Ale to neva. Asi zatím zůstanu u toho co mám a uvidím, kam mě to zanese, jestli vůbec někam:)
Třeba zjistím, že Summit bude ve finále top a nebo přičuchnu více k tomu YJ. A nebo mi během léta jebne a koupím ještě něco do třetice.
Teď se více zaměřím, co půjde na tom YJ vylepšit (možná delší tlumiče než 70/80 mm) a větší pneu (místo 96 třeba 105 mm)
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
tobi
Nově příchozí
Příspěvky: 93
Registrován: 20.10.2017 13:42

Re: Výběr modelu

Vše už se tu asi řeklo, ale ať máš nad čím přemýšlet tak je tu Axial Jeti :OK:
Máme něco podobnýho a na procházky vydrží na dvě 5000 2S 2,5 hodiny, občes pojezdíme se shortama a některé expe se taky dají.
Je to hlavně kvůli klukovi ale dost mněto bavý. :tleskam:
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Yeti bylo asi první auto, co mě zaujalo, ale koupil Summita:) Prdím na to, prostě budu jezdit a uvidím, co z toho vyplyne. Spíš Jeepa trošku poladím koly a tlumiči a hotovo:)
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
koko
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 09.11.2017 15:34
Bydliště: Praha 4

Re: Výběr modelu

Za mě teda máš toho Jeepa super. S pořádnou baterkou nemůže být problém několik hodin jízdy ne? Já mám kupříkladu 2 dvoučlánky 4000mAh paralelně, takže celkem 8000 a ještě jsem ho celej nevyjezdil (auto má 3 kila). Minimálně tipuju dojezd na 12 km.
A větší kola by na tom Tvým jeepu vypadaly už směšně, to bych nedělal.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Díky. Teď tam dávám 5000 mAh 2S a dost si zadek sedá. Také jsem přemýšlel dát dvě paralelně jako mám v Summitu. Kola jsou 96 mm a chtěl bych dát trošku větší, cca 100-105 mm. Delší tlumiče o 1 cm by to mohly trochu zvednout. Tlumiče budu dávat asi Gmade s vnitřní pružinou, ty origo Meč (GDS) se trošku sekají (pružiny).
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“